Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО

Go down

ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО  Empty ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО

Пишување by osa on Чет Jул 12, 2018 9:23 pm

Власта ќе слави за поканата за НАТО, опозицијата ќе протестира

Со добивањето на поканата за членство во НАТО, премиерот Зоран Заев од Брисел изјави дека Македонија чекори само напред. Тој најави дека во сабота ќе се прослави овој историски ден во 15 градови низ Македонија. Заев рече дека владата ќе организира прослава по повод добивањето покана и ги покани граѓаните да се приклучат на прославата, без разлика на нивното политичко убедување.

Од ДУИ велат дека евро-атлантските интеграции биле патоказ во нивните политички активности уште од почетоците на нивното дејствување и дека биле посветени на остварување на оваа цел. Од оваа партија додаваат дека сето тоа резултирало со заеднички успех.

„Целосната интеграција на нашата земја, но и на регионот во НАТО ја прави нашата слобода целосна, овозможува безбедност, стабилност, мир, добри меѓуетнички односи, економски развој и општествена благосостојба. Овие достигнувања се резултат на заедничката работа на нашите граѓани, политичките партии, граѓанскиот сектор, медиумите и меѓународните пријатели“, велат од ДУИ.

ДПА ја поздрави одлуката од Самитот на НАТО во Брисел за добивањето покана за членство на земјата во евро-атлантските структури.

„Имплементацијата на Договорот за името со Грција, што подразбира реализација на преземените обврски, останува и натаму услов за членство на земјата во НАТО и ДПА заедно со другите фактори ќе се ангажира максимално со цел овој процес да заврши успешно“, порачува ДПА.

Иако беше тежок процес, со многу перипетии и жртви, а и можност која што ја пропуштивме во 2008 година, денес стана реалност, се велат од крилото на Движење Беса на Африм Гаши.

„Секако дека за ова се заслужни сите граѓани на Македонија и тие заслужуваат најголеми честитки, но и политичките актери од земјава ја завршија својата работа, вклучувајќи ја тука и активноста на Движење Беса, нешто што го потврди со приклучувањето кон оваа влада“, велат од Беса на Гаши.

Но, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека поканата за НАТО е условена поради неспособноста на власта, затоа најавуваат протести во недела во Кавадарци.

Партиите на власт се убедени дека граѓаните ќе го поддржат овој процес на референдумот кој треба да се одржи на есен. Меѓутоа, опозициската партија инсистира граѓаните да гласаат на референдумот против промената на името и бараат безусловно членство во НАТО._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО  Empty Re: ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО

Пишување by osa on Пет Jул 13, 2018 8:38 am

bravo za vladata ...bravo za timot koj pobeduva ....bravo za premierot koj znae shto im treba na graganite na ovaa drzava ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО  Empty Re: ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО

Пишување by OPOZICIONER on Пет Jул 13, 2018 8:56 am

bravo ,taka e ,bravo za premierot ,utre site na proslava ,utre da mu pokazeme na svetot deka i nie postoime ,deka ne sme antichki tuku segashni makedonci od severna makedonija ,da da tokmu taka ,poddrshka za vladata
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО  Empty Re: ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО

Пишување by nino on Нед Jул 15, 2018 12:45 am

sramota i bruka e ova
rasfrlanje pari

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО  Empty Re: ВЛАСТА КЕ СЛАВИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот