Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СИТЕ НА ПРОСЛАВА ЗА ПОКАНАТА ЗА НАТО

Go down

СИТЕ НА ПРОСЛАВА ЗА ПОКАНАТА ЗА НАТО Empty СИТЕ НА ПРОСЛАВА ЗА ПОКАНАТА ЗА НАТО

Пишување by SHARENI Пет Jул 13 2018, 23:15

ВЛАДАТА ЌЕ ПРАВИ ЗАБАВА ВО 15 ГРАДА ЗА ПОКАНАТА ОД НАТО


Владата в сабота организира забава во 15 града по повод добивањето покана од НАТО да станеме 30-та членка, најави премиерот Зоран Заев од Брисел.

„Ве повикувам во сабота, на 14 јули, да прославиме заедно во градовите низ Македонија по добивањето на поканата за влез НАТО. Владата подготвува прослави во 15 градови каде што со домашна музика ќе си честитаме затоа што одиме напред, Македонија влегува во НАТО и чекори кон ЕУ“, изјави Заев.

Владата ја соопшти програмата по градови:

Скопје: Кирил Џајковски, Архангел, Quepurdat
Битола: Дејан Декс, Flooder, Дуке Бојаџиев, Горан Кан.
Велес: Ферус Мустафов, Слаткар
Гевгелија: Бени Нон Стоп + Златко Ориѓански, Ерик Фокс
Гостивар: Феки Ферис, Ареа
Кавадарци: Кристина Арнаудова, Нокаут
Кичево: Адријан Гаџа, Владо Јаневски
Кочани: Лепи Џони, Баклава, Conquering Lion
Куманово: Мухамед Ибрахими,Шутка Рома Рап, ПМЏ Колектив, Фолтин
Охрид: Лозано, Исмаил Лумановски
Прилеп: 5 Плус Бенд
Струга: Бла бла бла, САФ, Маци Стојановиќ
Струмица: Чалгија Саунд Систем, Љубојна
Тетово: Биг Мама, Хај Контрол, Шпат Касапи, Дани Димитровска
Штип: Елена Ристовска, ДНК

https://sdk.mk/index.php/makedonija/vladata-ke-pravi-zabava-vo-15-grada-za-pokanata-od-nato/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 832
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот