Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

+3
nino
TRAJCHE
osa
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Саб Jул 14 2018, 12:03

ova e golem povod za proslava ...posle 27 godini stignavme do visokoto drushtvo ...pokana za chlenstvo vo NATO  toa e uspeh za site nas ....zatoa treba da izlezeme i da mu pokazeme na svetot deka i na ova parche zemja ima dostojni gragani ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Саб Jул 14 2018, 17:21

Прослава по повод приближувањето на Македонија кон НАТО и ЕУ
14.07.2018 | 17:05

Во Градскиот парк се прават последните поготовки за прославата која ја организира Владата за покана на членство на Македонија во НАТО, настан кој ги подели музичарите и предизвика полемики во јавноста за оправданоста на славењето и трошење на пари од државниот Буџет.

Од Владата за Телевизија 24, велат дека се уште не знаат колку ќе ги чини прославата и дека дополнителни пресметки ќе бидат направени после забавата од причина што, како што велат, не знаат дали некој од музичарите ќе го откаже настапот.

Најавите за сомнеж во настапот на неколкумина уметници се појавија откако дел од нив по социјалните мрежи пишуваа дека не биле информирани по кој повод ќе пеат, но никој официјално не најави откажување на настапот. Сепак добар дел од ангажираните артисти изјавија дека точно знаеле по кој повод настапуваат..

Во пресрет на најавената прослава, дел од граѓаните расположени да се забавуваат, додека некои и воопшто не се информирани дека во Градскиот парк ќе се одржи голем хепенинг

Прославата иницира меѓусебни препирки и кај политичарите, опозицијата ја обвини власта дека организира еуфорични забави со државни пари за лошите политики да ги претстави за победнички, додека премиерот Зоран Заев испрати порака до опозицијата да престане да сее омраза и да шири страв меѓу музичарите.

Прославата ќе се организира низ 15 градови во државата, а предвидено е да учествуваат четириесет музичари.

https://www.24.mk/proslava-po-povod-priblizhuvanjeto-na-makedonija-kon-nato-i-eu

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Саб Jул 14 2018, 18:12

vo gradskiot park vo Skopje se privrshuvaat podgotovkite za proslavata organizirana od vladata po povod dobivanjeto na pokana za chlenstvo vo NATO....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Саб Jул 14 2018, 18:15

ushte pomalku od tri chasa i ke zapochne proslavata po povod pokanata za chlenstvo vo NATO ...site patishta vodat kon gadskiot park .....zasluzuvame proslava za chlenstvo vo najsilnata organizacija NATO .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by TRAJCHE Саб Jул 14 2018, 18:32

ova e nash uspeh ,ova e uspeh na vladata i na graganite ,zatoa zasluzhuvame da proslavime ,site vecherva vo park
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 663
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by nino Нед Jул 15 2018, 00:45

brukiiiii

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Нед Jул 15 2018, 01:58

Скопје ги прославува поканите во НАТО и ЕУ
Прославата ја почна група Quepurdat , а ќе настапат и Кирил Џајковски и Архангел. На присутните им се делеа бели балони и знаменца со натпис „Одиме напред, Македонија во НАТО и ЕУ“.

Во Скопје добивањето на покана за НАТО се прославува во Градскиот парк, кај Школка.

Прославата ја почна група Quepurdat , а ќе настапат и Кирил Џајковски и Архангел. На присутните им се делеа бели балони и знаменца со натпис „Одиме напред, Македонија во НАТО и ЕУ“.

Со скопјани прославуват вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, министерот за надворешни работи Никола Димитров, претставници на дипломатскиот кор.

– Многу години имавме чувства дека ја пропуштаме секоја шанса и дека лоши работи се случуваат на државата и на граѓаните. На сите нас ни е доста од лоши вести од трауматични искуства. Да кажеме дека кога сме заедно, кога знаеме што сакаме дека навистина можеме да покренеме планини. Чувството на сите денеска во различни градови низ Македонија е токму тоа, сакаме добри вести и сакаме резултати. Заедно можеме да ги оствариме – изјави Шекеринска.

Таа очекува доколку сите работи се направат како што треба Македонија следната година да стане земја членка на НАТО.

– Ако не го губиме времето, ако не дадеме шанса на политикантите да ни ги носат политичките одлуки, туку на граѓаните следната година шансите се големи Македонија да стане земја членка на НАТО -рече Шекеринска.

За министерот Димитров пред нас имаме голема историска година со големи крстосници.

-Многу чекавме. Од 1993 година сакаме да влеземе во НАТО, 25 години поминаа, 10 години откако не успеавме во Букурешт. Голема историска година имаме пред нас со големи крстосници. Успеавме прашалниците за тоа кои сме дали сме Македонци, дали зборуваме македонски јазик да ги затвориме. Тие сме. И успеавме да изградиме пријателство со три држави со кои имаме деликатни односи историски. Од тензии си направивме пријателство и другарство и благодарение на тоа ни се отвораат патиштата за НАТО и си имаме големо ветување за во јуни 2019 за ЕУ – изјави Димитров.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Нед Jул 15 2018, 02:03

Заев до опозицијата: Да престанеме да се делиме и да сееме омраза

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА DSC_3714-777x437
Концертите вечерва се покана за обединување, со сите наши политички разлики, околу остварените стратешки цели на нашата земја – членството во ЕУ и во НАТО. Дочекавме големи настани. Ги остваруваме нашите заеднички стратешки цели, нашите заеднички сонови и надежи“ кажа вечерва премиерот Заев од прославата по повод поканата за НАТО од Битола.

Заев смета дека она што го направила Македонија за една година е успех на сите, без разлика на политичката определба. Тој им порача на граѓаните дека „силите што не обединуваат се датумот за преговори со ЕУ и поканата за членство во НАТО“и дека секој самостојно ќе одлучува, а упати и порака до опозицијата.

„ Ја повикувам уште еднаш, и ќе ја повикувам опозицијата отсега натаму секој ден: Ајде да ја избереме македонската иднина! Нашата заедничка иднина. Ајде да престане сеењето омраза. Да се издигнеме над делбите и разликите, заради иднината на нашите и на следните генерации“.

Во Скопје прославата се одржа во Градскиот парк каде присуствуваа министрите за надворешни работи и за одбрана Димитров и Шеќеринска, американскиот амбасадор Џес Бејли. „Вечерва паркот е полн! Кога знаеме што сакаме, можеме и планини да помрднеме! И фер е да се израдуваме!“ напиша Шеќеринска на својот фејсбук профил.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Нед Jул 15 2018, 02:05

bravo premiere ....kako veli pogovorkata : ako vo edna kuka ima eden lopov i iznesuva od nea ,badijala 100 vredni VNESUVAAT VO NEA ....
ubava poraka do opozicijata ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Нед Jул 15 2018, 02:08

poveke nemora da barame pomosh ,so vlez vo NATO taa sama ke dojde ....zatoa poddrzi go referendumot ,toa e ispravna odluka

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Нед Jул 15 2018, 02:10

Анѓушев: Македонија не заслужува да биде последна „црна дупка“ на Балканот
Вицепремиерот потсети дека малите и средни претпријатија добиваат поголем пазар и добиваат исти услови, стануваат дел на конкурентниот пазар на Европа и поволности што ги нудат европските фондови и грантови

Во амфитеатарот на Младинскиот парк во Велес вечерва се одржа прослава по повод поканата за членство на Република Македонија во НАТО.

На прославата присуствуваше и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Изјави дека му е мило што е во својот роден град и оти народот излегол да ја поздрави политиката на Владата-државата да се отвори кон Европа и светот за, како што рече, конечно да стане член на семејството каде што припаѓаме, а тоа е семејството на НАТО и ЕУ.

– Овие чекори што ги прави Владата се исклучително важни за целата држава и драго ми е што денес го гледам народот што тоа масовно го прифатил и имаме зошто да славиме. Не само затоа што со влезот во НАТО ќе се обезбеди поголема безбедност за државата и граѓаните, туку ќе се обезбедат и поголеми перспективи. НАТО не значи само безбедност, значи сигурност и инвеститори, економија и подобар живот. Искуствата од соседните земји кои станаа членки на НАТО и ЕУ покажуваат дека има големо влијание врз економскиот живот на државата – рече Анѓушев.

Тој потсети дека малите и средни претпријатија добиваат поголем пазар и добиваат исти услови, стануваат дел на конкурентниот пазар на Европа и поволности што ги нудат европските фондови и грантови.

– Сведоци сме дека во последно време сите меѓународни институции се благонаклонети кон Македонија и тие сакаат да и помогнат на државата и Владата, а преку тоа и на граѓаните на Македонија. Интензивно се подготвуваат проекти во делот на Коридорот 8, на пречистителни станици, водоводи и канализации. Се разбира Македонија не може преку ноќ тоа да го достигне, меѓутоа време беше еднаш да тргнеме по тој пат по 25 години чекање и тапкање во место. Конечно да тргнеме на патот на интеграција во ЕУ и НАТО, а тоа практично значи да го достигнеме и квалитетот на живот на тие земји-рече Анѓушев.

Македонија, како што рече, не заслужува да биде последната „црна дупка“ на Балканот и Македонија ќе го фати чекорот, а ние како Влада ќе работиме посветено да обезбедиме подобар живот на граѓаните.

На прославата во Велес настапија Ферус Мустафов и Слаткаристика

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Нед Jул 15 2018, 14:17

od koja godina se slikite ????????????? i shto taka od grb slikani ?????? strav od rezimot na grujo ????ha ha ha ?????????????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Нед Jул 15 2018, 14:18

eve gi poglednete....[img]ДедоМраз™️@dedo_mraz31m #Македонците ја бираат #Македонија
ДедоМраз™️@dedo_mraz31m
#Македонците ја бираат #Македонија
#Кавадарци https://t.co/ZFOTp4WKzE
12RETWEETS19FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by osa Нед Jул 15 2018, 14:21

aj me iznasmeavte more nebanjati ....sliki od pred sto godini mi plasirate

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by трендафил Пет Aвг 03 2018, 13:27

Каква покана, таква прослава. Јас не знам што му бацува Заев на Столтенберг на само ако на јаве му го баци пенкалото, но Македонија нема добиено покана за НАТО. И нема да добие додека е Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 03 2018, 14:08

Како Македонија не, но како идна Северна Македонија да. И тоа Северна во која се зачувани и јазикот и идентитетот на македонците. А прославата беше сосема солидно посетена, не се сите дпмне-офци па да трошат народни пари за автобуси, сендвичи со посебна салама и газоза насилно влечкајки илјадници луѓе да му аплаудираат на пастирот.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by трендафил Пет Aвг 03 2018, 20:22

Тоа не е ништо ново. Го имаме од 2008 година, откако по исполнување на условите во за членство добивме дополнителен услов откако Грција ја прекрши Времената спогодба. Сигурен ли си дека по промената на името Грција ќе ја почитува спогодбата?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 03 2018, 21:37

Јасно е наведено во спогодбата, доколку една од страните не го испочитува договореното спогодбата и сите дејствија што произлегуваат од неа престануваат да важат. Уставот секогаш може да се смени и ако тоа се случи со полно право и без меѓународни последици ќе го вратиме името Република Македонија. Иако всушност никој не знае што понатаму, затоа што никој во Македонија нема план Б.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by трендафил Пет Aвг 03 2018, 22:27

Планот Б го кажува меѓународната банда што кај нас се вика меѓународна заедница која се плаши од руско влијание, па сака на сила, понижени да не внесе во НАТО, со изгледи по некоја деценија да станеме и членки на ЕУ. Се разбира под услов унијата тогаш да постои. Кога ќе заиграме на таа карта сериозно, притисокот ќе се префрли на Грција, а за некое време ќе си заминат и неофашистичките политичари кои не го почитуваат меѓународното право.
До пред 3 децении СДСМ, тогаш СКМ ме убедуваше дека единствен пат ни е тој кон комунизам, па излезе дека има и други решенија. Не можеш да ги најдеш ако не ги бараш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 03 2018, 22:46

Единаесет години имавте да барате, се што направивте за тоа време беше да ја донесете Македонија до колапс. Размисли за ова: ако меќународната заедница се плаши од руско влијание во Македонија, која според природните и човечките ресурси а и според геостратешката положба е прилично беззначајна, колку ли тогаш се плаши од тоа истото влијание во Грција. Оттука тезата дека притисокот ќе биде префрлен на Грција е бесмислена.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by трендафил Сре Aвг 22 2018, 16:57

Не пишував за корупција, па кој му е попотребен на НАТО повеќе да го потплати, туку за почитување на правото. Мнозинството Македонци се за НАТО и ЕУ но не по цена да се самоукинеме како нација. НАТО ги испорача условите што треба да ги исполниме за да добиеме покана и да станеме членка.
https://www.sitel.com.mk/nato-gi-isporacha-uslovite-za-priem-makedonija-ima-18-meseci-za-realizacija

Што би рекле Заев мора освен што му го баци на Столтенберг (пенкалото) уште многу други работи пред да станеме евентуално членки на оваа според мене злосторничка организација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by Luxor Сре Aвг 22 2018, 17:29

Па ние се пикаме таму, ако ја повлечеме кандидатурата нема да можат да ни поставуваат услови. Ама еве ти викаш мнозинството македонци биле за нато ама не по секоја цена. Ќе почекаме до 30 септември и ќе видиме дали си во право.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by трендафил Сре Aвг 22 2018, 22:39

Јас викам дека мнозинството Македонци се против промена на уставното име. Мнозинството што се изјаснуваат како Албанци (Албанците и Косоварите) се за НАТО, а ги заболе за името. Со Ромите бидејќи се економски и социјално најранлива етничка заедница лесно се манипулира, па референдумот може и да помине доколку со бојкот не се оневозможи да има доволна излезност. Ако референдумот помине повторно по првите следни избори ќе владее ВМРО 11 или повеќе години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by Teo Сре Aвг 22 2018, 22:45

Ti vikash samo toa shto kje ti kazhat od shtabot...Ako veruvavme na takvi nadripogoduvachi i shirachi na lazhni informacii kako tebe Makedonija nemashe da postoi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 23 2018, 18:09

трендафил напиша:Јас викам дека мнозинството Македонци се против промена на уставното име. Мнозинството што се изјаснуваат како Албанци (Албанците и Косоварите) се за НАТО, а ги заболе за името. Со Ромите бидејќи се економски и социјално најранлива етничка заедница лесно се манипулира, па референдумот може и да помине доколку со бојкот не се оневозможи да има доволна излезност. Ако референдумот помине повторно по првите следни избори ќе владее ВМРО 11 или повеќе години.

Баш со бојкот ке завршите работа и референдумот ке биде повеке од успешен ама на вас небањатите тоа никогаш нема да ви влезе во црпките а со самото поминување на референдумот дпмне оди во историјата а власт може да си играте во Идризово.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот