Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

+3
PRVOBOREC
трендафил
osa
7 posters

Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by osa Пон Мар 25 2019, 21:52

Утре TВ дуел Заев-Мицкоски
За утре во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 најавен е ТВ дуелот на премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Заев денеска во Куманово повика да се следи телевизиското соочување. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, кој го повика премиерот на ТВ дуел, рече дека е тешко да се дебатира со него бидејќи „е неодговорен“.


Ова ќе биде второ соочување на двајцата политички лидери, по ланското на јавниот национален сервис.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by трендафил Вто Мар 26 2019, 18:18


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by PRVOBOREC Вто Мар 26 2019, 18:46

А што на калаштурата што го продаде Љубе за сто илјади евра криво и е што народот ја мрази? А вам небањатите ве плаши омиленоста на Заев кај народот? Џабе плукате на изборите ќе ве згазиме како шлепер жаба.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by OPOZICIONER Вто Мар 26 2019, 19:31

Zaev go rastura Zmicko na Kanal 5. Zalno e da go gledas Zmicko taka ukakan. Bravo za Zaev, mu drzi vistinska drzavnicka lekcija.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by Bosonoga Вто Мар 26 2019, 20:07

Kako gi dupi Zmicko crepovite od dpsmne koga go prasaa dali ke go ponisti dogovorot ako dojde na vlast se skri kako picka pod kosula.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by SHARENI Вто Мар 26 2019, 20:31

Auuu kakvi samari jade Zmicko, svaka cast na premierot.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by PRVOBOREC Вто Мар 26 2019, 21:03

Што шамари, чист нокаут попи небањатиот.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by osa Вто Мар 26 2019, 21:57

bravo za premierot....sekoja chest na vistinskite odgovori ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by osa Вто Мар 26 2019, 22:39

Историски дуел: Заев покажа храброст каква што Никола Груевски никогаш немаше
(Ј.С.)

Вечерва на Канал 5 телевизија се случи историски тв дуел меѓу лидерите на двете најголеми политички партии во Македонија.

Втор пат, Премиерот Зоран Заев имаше интервју со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Да се потсетиме, дека во време на владеењето на ВМРО ДПМНЕ, за време 11 годишниот режим Никола Груевски ниту еднаш не излезе на ТВ дуел со неговиот ривал Зоран Заев, тогашен лидер на опозицијата.

На сите покани од лидерството на тогашната опозицијата, тогаш владејачката ДПМНЕ ниту еднаш не прифати дебата.

Многу ретки беа и моментите кога Груевски ќе се охрабреше да излезе и на интервју со новинари од критичките медиуми во тоа време, се осмели само еднаш, на неколку месеци пред затворањето на А1 телевизија. Тогаш најгледана македонска телевизија беше затворена само поради критичкото известување за политиките на тогашната власт.

Ретки беа дуелите за време на владеењето на ВМРО ДПМНЕ, а денес се секојдневие. Според аналитичарите дебатата е важна, а владејачката СДСМ покажува дека власта треба да биде отворена за дебата со опозицијата. Тоа е добро и за државата и за демократијата во земјата.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by трендафил Сре Мар 27 2019, 19:20

А1 беше затворена поради затаен данок на сопственикот на телевизијата од повеќе милиони евра, а не беше критички настроена кон власта, туку пласираше фејк вести, што е различно. Но тоа нема врска со вчерашниот дуел. За почеток ќе напишам дека Заев лажеше кога тврдеше дека нема континент на кој нема држава со додавка северна. Северна Македонија е единствена држава со додавката Северна (North) во списокот на држави членки на ОН. https://www.un.org/en/member-states/index.html

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 27 2019, 20:04

Небањат како се чувствувате сега кога Жмицко јасно стави на знаење дека нема да го поништи договорот со Грција?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by трендафил Сре Мар 27 2019, 20:16

Секој што нема испран мозок знае дека меѓународен договор Македонија мора да почитува во сегашната ситуација. За Грција тоа не важеше затоа што е дел од меѓународната банда. Се разбира дека враќањето во нормала ќе се случува постепено. Не сум поборник на револуции, иако не може да се исклучи и таа опција ако се случи очекуваното да не добиеме датум за преговори кој наводно го добивме минатата година кога некои дури и славеа.
На денешен ден, 27 март 1941 година, нашите предци, татко ми на пример, протестирале и го отфрлиле тогашното НАТО, Тројниот пакт. Ретко кој во 1941 верувал дека тогашната западна заедница ќе пропадне за 4 години. Да бидеме малку стрпливи.

П.С.: Гледам и ти гласаш за Македонија. Не за северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 27 2019, 21:16

Во ред небањат граѓанину на Република Северна Македонија, мило ми е што конечно сфативте дека премиерот Заев ја изведе државата на вистинскиот пат. Да бидам искрен вашата помош да обезбедите двотретинско мнозинство во парламентот беше клучна, пратениците кои гласаа покажаа државничка визија и гледам дека тоа со задоцнување сте го сфатиле и вие па ќе ги враќате со почести во партијата.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by трендафил Пет Мар 29 2019, 20:50

Лично НАТО го сметам како нужно зло за влез во ЕУ, но бидејќи не верувам дека брзо ќе влеземе во ЕУ, најверојатно нема ни да добиеме датум за преговори иако минатата година Заев лажеше дека веќе сме го добиле, мислам дека сега за сега бадијала го сменивме името и си ги кастриравме историјата, идентитетот и јазикот. А за разлика од вас не сметам дека евроатлантската меѓународна заедница е со неизлечиви ментални проблеми, туку мислам дека има шанси да оздрават и да престанат да ги кршат нашите човекови права. А ако останат болни, што пенис бараме во друштво со нив?
П.С.: Што е со тебе. Си заборавил да го употребиш омилениот збор - небањат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by osa Пет Мар 29 2019, 22:17

G-din Zaev lani kaza deka ke dobieme datum za otpochnuvanje na pregovorite so EU vo juni 2019 godini ,i sega doaga juni 2019 godina i ke ni dadat datum za pregovori ..znachi ne lazel premierot ,no vie ste glupi da svatite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by трендафил Саб Мар 30 2019, 08:28

Ние требаше да добиеме датум за преговори уште во 2018 година да не беше евроатлантската меѓународна банда од која е дел и актуелната власт, но не добивме. Не сум баш сигурен дека ќе добиеме датум за членство оваа година. ЕУ никогаш не дава датум однапред, без да се исполнат одредени услови. Мислиш дека ги имаме исполнето и дека единствен услов е СЈО, селективното обвинителство што гони само поранешни функционери од една политичка опција?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by Teo Вто Апр 02 2019, 11:35

Kolku samo kvalitetno vladee gospodinot Zoran Zaev, 2017 doagja na vlast i dpsmne ofcite priznavaat deka vekje narednata godina site uslovi za pochetok na pregovori so EU se ispolneti i deka edinstven problem e nivnoto protivenje sudstvoto i obvinitelstvoto da bidat nezavisni.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by трендафил Вто Апр 02 2019, 13:26

Судството секогаш било врзано за власта, па така е и сега. Проблемот е што заевистите мислат дека вечно ќе бидат на власт па сакаат така да остане и во иднина. Зошто стално го прескокнувате фактот дека СЈО и основниот и апелациониот суд сакаа на шверцерски, да не кажам криминален начин, да го продолжат рокот на поднесување на нови обвиненија по законскиот рок. Евроатлантската меѓународна банда тоа го премолча. Да не беше Врховниот суд ќе си продолжеше тој криминал. Зошто минатата година кога веќе беше истечен рокот од СЈО за нови обвиненија немаше таква забелешка од ЕУ, а сега има. Не е ли тоа уште еден нов услов од ЕУ поставен на крајно безобразен начин кон Македонија? Зошто наместо да ја обвинуваш ЕУ што лаже ја напаѓаш македонската опозиција.
Директно прашање. Нели лани ги исполнивме сите услови за датум за преговори освен договорот со Грција, а немаше закон за СЈО?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ Empty Re: ТВ ДУЕЛ НА КАНАЛ 5 УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот