Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

5 posters

Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by osa Пет Jул 24 2020, 00:17

Добра вест: Државата дели картичка од по 9.000 денари и за пензионерите, самохраните родители, стечајците, невработените


https://centar.mk/blog/2020/07/05/dobra-vest-drzhavata-deli-kartichka-od-po-9-000-denari-i-za-penzionerite-samohranite-roditeli-stechajtsite-nevrabotenite/?fbclid=IwAR3i9J8Uwd6zW

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by osa Пет Jул 24 2020, 00:19

SEGA KE BIDAT OPFATENI SITE NEVRABOTENI I ONIE SHTO NE BARAAT AKTIVNO VRABOTUVANJE

penzioneri so penzii do 15000 den i samohrani roditeli ...bravo ...znachi ima za site koga ne se krade

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by defo Пет Jул 24 2020, 09:12

П.С Да не се спремаат за нови избори во краток рок, 6 месеци до година Wink Just asking????

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by Luxor Пет Jул 24 2020, 09:55

Не верувам, веста е од пред изборите, Спасовски и Царовска најавија но одлука нема донесено. Сега и не може да се донесе мора да се чека новата влада и парламентот освен ако повторно не биде прогласена вонредна состојба.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Вто Aвг 04 2020, 16:08

Не е точно дека има пари за сите. Јас немам добиено ниту денар, а ќе мора да ги враќам парите што ги позајмува владата. До сега 1 милијарда евра за три месеци. Парите ќе ги враќаат и тие што добиле стотина евра на семејство. Да потсетам дека владата за три месеца не задолжи со 500 евра по глава на жител, односно по 2 илјади евра на 4 члено семејство. При тоа имаме влада што не гради. Секој ден следиме портали за да видиме што им е следно за рушење наместо за градење. Се руши само тоа што е македонско (без северно). Нема шанси да се срушат дивоградбата на Матка, минарето во Охрид, дивоградбата кај Мавровка или друг објект на подржувачите на власта. Универзална сала може да се руши, нели заевистчиња?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Нед Сеп 06 2020, 17:55

Гледам дека нема пари ниту за монтажните ковид болници што требаше да се направат низ Македонија (за симпатизерите на власта Северна). За жал детските одмаралишта што постоева низ нашата држава се руинирани и неупотребливи. АКо се одржуваа ќе беа идеални за вакво нешто затоа што ја имаа целосната инфраструктура.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by Luxor Нед Сеп 06 2020, 18:11

Само лудаци може да очекуваат изградба на болници за 10 дена, или мислите дека треба дабидат изградени од гипс и стиропор како вие што правевте крадејки милиони при тоа.

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Img_2429
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 06 2020, 18:24

Ќе си гризнат од газот што не се власт и не можат да ги украдат парите за болниците.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Пон Сеп 07 2020, 20:34

luxor напиша:Само лудаци може да очекуваат изградба на болници за 10 дена, или мислите дека треба дабидат изградени од гипс и стиропор како вие што правевте крадејки милиони при тоа.

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Img_2429
Кинезите изградија болница за неколку дена и тоа многу поголема од сите 16 што требаше да бидат изградени кај нас. Кај нас е проблем во просјачкиот менталитет на власта што чека некој друг да плати за тоа што нас ни е потребно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 07 2020, 20:39

Заев итно да отвори паралелки за небањати во основните школи, прв предмет географија. Оној небањат што ќе успее да ја најде Македонија на карта да добие двојче. Останатите кои не ги разликуваат континентите кец.

За демографските, природните, економските и слични карактеристики да не ги испрашуваат инаку ни нула не ги пере.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Вто Сеп 08 2020, 18:03

Веќе почна да сметаш дека треба да има посебни училишта за СДСМовци и Албанци од една страна и Македонците што не прифаќаат понижувачка промена на името по странски диктат по неуспешен референдум и кастрирање на македонската историја и идентитет. Како во времето на расизмот во Јужмоафричката Република или нешто порано во САД. Иако не гледам каква врска има ова расистичко што си го напишал со брзината на изградба на болниците во Кина и спороста кај нас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by Luxor Вто Сеп 08 2020, 18:10

Кои македонци не прифаќаат промена на името? Тие што кандидирааа претседател на северна, што кандидираа и се пратеници на северна или тие што земаат плата од буџетот на северна. Покрај бранот лудило почнува и наплив од лицемерие кај дпне оФците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Вто Сеп 08 2020, 18:39

Што би требало според тебе да прават. Да почнат братоубиствена војна? Да не мислиш и дека јас како пензионер треба да се откажам од пензијата затоа што некој по неуспешниот референдум ги поништи резултатите од успешниот референдум од пред 29 години за независна Република Македонија, па зависно (во договор со едни и поддршка од други странци) ни го смени името и ни ги кастрира историјата и идентитетот и сега примам пензија од северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by Luxor Вто Сеп 08 2020, 18:52

Да излезете и да гласате на референдумот а не сега да ја оспирувате волјата на мнозинството. Тие милион и двесте илјади што не излегоа очигледно дека се согласуваат со промената на името инаку ќе гласаа против.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Вто Сеп 08 2020, 22:40

Неизлегување на референдум измислија токму СДСМ и ДУИ и тоа како власт. Опозиција бојкотира референдум организиран од власт што манипулира со гласовите секаде во светот. За независна РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА во 1991 година гласаа 1.079.308 гласачи. За зависна СЕВЕРНА гласаа 647.513. Разликата е очигледна. И референдумот во 1991 година беше бојкотиран, тогаш од партиите на Албанците во Макдонија. Во секој случај референдумот и званично е неуспешен, резултат што евроатлантската меѓународна банда и заевистите (квислинзите) во Македонија го игнорираа и си тераа по свое. Јас лично не живеам побогато ниту се чувствувам посигурен поради членството во НАТО.
Ако твоето мислење го префрлам на референдумот од 2004 Албанците не сакаа општина Чаир, спојување на Сарај и Кондово на Скопје, спојување на Зајас кон Кичево, неколку општини со мнозинско албанско население кон Струга и друго, да не набројувам, па не излегоа на референдумот. Наместо да излезат и да гласаат против. Истото важи и за гласачите на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by Luxor Вто Сеп 08 2020, 23:00

Не е важно кој што измислил. Важно 1 200 000 гласачи одлучија дека не им е грижа како ќе се именува државата, ако северна не им одговараше ќе излезеа и ќе го кажеа тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Сре Сеп 09 2020, 16:27

Такво толкување нема во Уставот туку само во главата на Заев и неговите следбеници. По таа логика не требаше да постои ни мојата општина Чаир затоа што бројот на тие што според тебе не ги интересира нејзиното постоење беше уште поголем. Такви толкувања можат да поминат само на партиските состаноци на СДСМ и ДУИ и кај лидерите на евроатлантската меѓународна банда кои го скроија името кршејќи ги нашите човекови права за самоименување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by Luxor Сре Сеп 09 2020, 18:01

Напротив, затоа и постои. Затоа што на поголемиот број на граѓани не им било грижа дали ќе постои или не.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Чет Сеп 10 2020, 16:14

Не знам како е по Статутот на СДСМ. По Уставот и законите не е така. За да биде еден референдум валиден мора да има поголема излезност од 50%. Постојат држави во кои е потребна помала изнезност. Кај нас не е така затоа што евроатлантската меѓународна банда се плаши дека со референдуми ќе може да се поништат многу одлуки што власта ги носи под странски притисок. Иако реално откако дел од Македонците го задржа името, но фактички стана нова, северџанска нација без кичма и со кастрирана историја и идентитет. Што би рекле делумно клонирана ментална рамка од лидерот на Македонците без потекло, Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by Luxor Чет Сеп 10 2020, 17:37

Ете гледаш, не им било грижа и не излегле. Ако биле заинтересирани ќе го кажеле своето мислење. И сега името на државата ќе беше така како што ќе одлучеа. Очигледно се согласуваат со новото име, посебно што на последните избори наместо како што вие од дпне се надевавте да го казнат СДСМ со масовно гласање за вас што на денот на референдумот правевте ајвар, тие му дадоа уште еден мандат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Чет Сеп 10 2020, 18:37

Ајде да не спамираме. Темата е за наводни пари за сите, што е лага. Сашо Мијалков или неговиот нов пријател Вице Заев имаат веројатно повеќе од сите нас на форумов.
Кога се работи за ковидот исто така немам добиено ниту денар во било кој облик. Ниту една маска или марамче за дезинфекција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ Empty Re: ИМА ПАРИ ЗА СИТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот