Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

3 posters

Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by трендафил Пон Фед 11 2019, 20:41

Изгледа си видовит па знаеш како ќе се одвиваат настаните по поставувањето на таблите. Во секој случај вие од СДССМ сте мнозинство на форумов, па имате право да го смените името на темата. И така менувањето на имиња и на вашата партија и на државата е дел од вашата традиција. Ќе се држам до темата., но ќе морам да отворам тема и за лажните вести од куртон порталите на северните македонци, од кои добар дел се од албанско потекло според гласовите во Собранието. А ако почне шкртање на додавката „северна“ ќе отворам и тема со истиот наслов со која ја отворив оваа. Поточно, прашање е кога ќе почне. За промена еве ви видео каде ваљда според вас куртон премиерот ветува дека нема да се менува името. Или имаме куртон новинари ако пласираат неточна вест, а немаме куртон политичари кога лажат.
Дури и кога се колне во својот татко, дедо и неговите деца како на линков https://www.facebook.com/Press24mk/videos/1767792899936900/

Да потсетам дека натписот на владата на Република Македонија е вампирски симнат под закрила на ноќта синојка иако тоа уште не е обврска затоа што не беше дојдена нотата од Јужна Македонија. Не знам дали е дојдена и сега, на ваша радост северна.

П.С.: Го молам модераторот доколку смета дека ова погоре нема врска со темата, да го префрли постот во нова тема со име „Куртон политичари“ на кој би се дискутирало за сите такви политичари, а не само од една политичка опција како што е случај со оваа тема по нејзиното преименување. Јас имав доблест сам да објавам дека веста со која ја отворив темата е лажна. Да ве видам вас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by Teo Пон Фед 11 2019, 22:25

Zhelbata ti e ispolneta, inaku pravoto na menuvanje na imeto na temata nema vrska so toa koja politichka opcija e mnozinstvo na forumot tuku so lichnata procenka na moderatorot. Vo ovoj sluchaj procenkata e potpolno ispravna.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by трендафил Вто Фед 12 2019, 10:08

Не го оспорувам правото на модераторите. Иако ми е малку чудно што на форумов повеќе се дискутира за опозицијата отколку за власта, што е невообичаено по 656 дена откако го избравте Талат Џафери за претседател на Собранието. 656 дена не се малку за да се забележат промени во сите сегменти на животот. Кај нас има промена на името и кастрирање на дел од идентитетот кој уште е во тек и проширување на употребата на албанскиот јазик на целата територија на државата иако не е сигурно дали воопшто ги има 20% како што предвидува Уставот. За тоа не е потребен попис бидејќи податоци има во МВР во евиденцијата за државјанства. Податоците се на компјутер па листа се добива за кусо време мерено во секунди. Во согласност со ажурираните податоци за издадени државјанства, во Македонија „има нешто повеќе од 2,4 милиони издадени државјанства, од кои 1.883.612 (72,66 отсто) се декларирале како Македонци, 375.601 (16,7 отсто) – Албанци, 53.879 (2,66 отсто) – Роми, 77.959 (3,85) – Турци, 35.939 (1,78 отсто) – Срби, 17.018 (0,84 отсто) – Бошњаци, 9.695 (0,48) – Власи и 20.993 (1,03) – други. Тоа значи дека вкупно 27,34 отсто од македонските државјани не со македонска етничка припадност.“ ( https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/politika/бројот-на-албанци-околу-16-проценти/ ) Да потсетам и дека куртон политичарите од власта, кога беа опозиција јадеа фекалии за фантомски гласачи на избирачкиот список спомнувајќи огромни бројки, а избирачкиот список и понатаму е со сличен број на гласачи (малку зголемен, што е нормално). Слично е и со воздухот, но тоа ќе го напишам на темата за загадувањето. Што да кажам за куртон изјавата на министерот Манчевски дека СДСМовците биле дискриминирани 10 години и не можеле да бидат вработени ни во приватни фирми, па затоа сега мора да дискриминираат други и само тие од власта да се вработуваат. Не знам зошто Заев не вработувал СДСМовци во Струмица, доколку министерот не лаже. Или зошто тие од ДУИ и сега се вработуваат, односно и понатаму според министерот дискриминираат, па ќе им се фати 15 години дискриминација ако нема предвремени избори. На пример ќерката на претседателот на Собранието и сестрата на министерот за култура во ЕЛЕМ или сестрата на министерот за економија во МЕПСО. Што да кажеме за тие што не се членови на партија па се цел живот дискриминирани. По Манчевски јас од моите 66 години, ако ги извадам тие три кога бев член на СДСМ во седумдесетите години на минатиот век, 63 сум бил дискриминиран. Ви требаат ли линкови дека СДСМ не ветуваше дискриминација при вработување, туку дека ќе се примаат најдобрите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by Teo Вто Фед 12 2019, 11:50

Ova e obrazecot za drzhavjanstvo i nikade ne pishuva na koja etnichka zaednica i pripagja drzhavjaninot na RM.  Drzhavjanstvoto samo mozhe da bide dokaz za vkupniot broj na drzhavjani na edna zemja bilo kade da se. Shto znachi deka za utvrduvanje na brojo0t i odreduvanje na procentot na pripadnici od edna etnichka zaednica mora da se sprovede popis ili da se vkrstat podatoci od povekje izvori.

PS. Nitu vo baranjeto za drzhavjanstvo koe go ima na linkot ne e predvideno izjasnuvanje po etnichka osnova.

https://www.pravdiko.mk/wp-content/uploads/2015/04/Formular-izdavanje-uverenie.pdf

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Untitl19
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by трендафил Вто Фед 12 2019, 13:24

Не зборувам за уверение за државјанство туку за книга на државјани. Иако и уверението што си го прикажал се знае дека е за Македонец затоа што не е двојазично.
Да се вратам на куртон политиката. Денес на подигањето на знамето на НАТО пред влада на кое немаше присутни простосмртни граѓани и покрај срушената ограда го немаше ниту последниот претседател на Република Македонија ниту неговиот претходник Бранко Црвенковски. Наводно биле поканети. Од кабинетот на Иванов го тврдат спротивното, а Црвенковски нема изјава. Бранко беше присутен во говорот на амнестираниот криминалец од Муртино, а Иванов не. Лично јас повеќе му верувам на претседателот затоа што не излажал ниту еднаш во двата мандата, што не би можело да се каже и за владата. Да потсетам дека претседателот на влада се колнеше во децата дека ќе остане премиер на Република Македонија, а не дека ќе биде прв премиер на новата држава со кастрирана историја и човекови права, Република Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by трендафил Вто Фед 12 2019, 13:40

Беа присутни поранешните премиери сојузници на Заев Љубчо Георгиевски и Владо Бучковски. Не ги видов Хари Костов, Емил Димитров за кои мислам дека не биле поканети. Не беше присутен ни Никола Груевски, човекот што ги исполни бараните услови за влез во НАТО што оваа организација не го почитуваше и дополнително ни постави услов за заеднички договор за името кој подоцна се прошири и со кастрирање на нашите човекови права за идентитетота и кастрирање на историјата. Да потенцирам повторно дека актуелниот претседател и врховен командант и единствениот жив поранешен претседател не беа присутни на подигањето на знамето на организацијата на која треба да станеме членка доколку некоја друга земја не реши да се изживува со нас како што тоа го направи пријателска Грција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by Teo Вто Фед 12 2019, 17:24

Ne se site drzhavjanstva izdadeni posle 2002 pa da bidat dvojazichni. Ili mislish albancite nemaa popametna rabota pa po 2002 site otidoa i izvadija dvojazichni drzhavjanstva?

Grujokio ima otvorena pokana da prisustvuva na bilo koj nastan pa i na podiganjeto na znameto na NATO. Toa shto toj e kukavica i osuden kriminalec vo begstvo koj ne saka da si ja odlezhi kaznata pa zatoa ne smee da se pojavi e druga rabota.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by трендафил Вто Фед 12 2019, 17:54

Што би рекле Груевски беше спречен од оправдани причини. Претседателот Иванов не беше на настанот поради тоа што покана доби откако тој заврши. Чудно, но немаше празно столче таму кај што би требало да седи претседателот на државата. Ги немаше и граѓаните поради кои нели се рушеше оградата. Од познатите претседателски кандидати присутен беше Амди Бајрам.
Нема важечка лична карта или пасош издадени пред 2002 година. Од тука мислам дека електронски попис со користење на сите бази што стојат на располагање на државата е поточен од попис со попишувачи. Се исклучува нивна намерна или не намерна грешка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by Teo Вто Фед 12 2019, 21:18

Fikusot ni ne zasluzhil da bide na taa ceremonija, vsushnost toj ne zasluzhuva nishto no za zhal spored vazhechkite zakoni kje prodolzhi da zhivee do smrt na grbot na makedonskiot narod.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by Luxor Вто Фед 12 2019, 21:39

Ако не избега во Турција како неговиот ментор Грујошеску во Унгарија бргу ќе го видиме на обвинителна клупа заради неколкукратно кршење на Уставот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by трендафил Пет Фед 22 2019, 14:50

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Костадин Костадинов изненадно престана со лажење, сопартијците и јавноста во шок!

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов одеднаш престана со лажење, велат извори од неговото семејство кои не се вработени во државна институција.
Според нив, на Костадинов синоќа околу 23 часот ненадејно му се одлажало после што била повикана итна медицинска помош, која само констатирала дека Костадинов од мистериозни непознати причини престанал да ја поседува способноста да лаже со секое отворање на устата.
Не знаете колку беше чудно, одеднаш се стегна во стомакот, клекна на земја, започна да се стенка и кога го прашав Коста што ти е, тој рече „ме боли стомакот“, а не како што вообичаено би ми одговорил „Груевски ме удри со невидлив бокс“. Јас бев шокирана, запрепастена, речиси да онемев. Едвај повикав брза помош, бидејќи знаев дека е нешто многу сериозно, изјави сведок на настанот, негова роднина која Костадинов заборавил да ја вработи во ЕЛЕМ.
Докторите во моментов се немоќни, бидејќи за прв пат се соочуваат со ваков редок феномен и во моментов се очекува конзилиум на кој ќе се одлучува што понатаму со пациентот Костадинов.
Тој во моментов е во карантин зад затворени врати и има строга забрана за комуникација со други луѓе. Нашата редакција ќе го следи овој случај, а на пациентот Костадинов му посакуваме брзо залажување.

https://republika.mk/dvogled/posledna-vest-kostadin-kostadinov-iznenadno-prestana-so-lazenje-sopartijcite-i-javnosta-vo-shok/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by Luxor Пет Фед 22 2019, 16:28

Ова не е вест туку беден обид за хумор на умоболните куртони од република и тие како нив што ги шират лагите и омразата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by Teo Пет Фед 22 2019, 16:57

Eve vo stilot na kurton mediumite na dpsmne mozhe kje mu se dopadne na Trendafil.

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ D0allb10
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by Teo Пет Фед 22 2019, 17:06

A sega malku seriozno, predavnikot Zhmicko priznava deka ja kodoshel sopstvenata drzhava kaj strancite.

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Untitl25
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by трендафил Пет Мар 01 2019, 20:15

Меѓу пријатели нема кодошење. а Чешка ни е пријателска земја, членка на НАТО и ЕУ, нели? Веројатно и власта ги информирала пријателите за настаните. Ваљда не ги лаже сојузниците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ Empty Re: КУРТОН ПОЛИТИЧАРИ ОД СИТЕ ОПЦИИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот