Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

+5
Luxor
Teo
defo
Delta
трендафил
9 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Чет Мај 16 2019, 11:11

Очигледно дека аферата со пратеникот Богоевски заслужува нова тема. Наместо да се гонат сите учесници во аферата очигледно сета сила власта ќе ја усмери кон наводниот таксист (ако шарениот ја зборува вистината) што го снимил разговорот, наместо кон купувачот на дрога и уште повеќе кон продавачот. Еве одговор на стручно лице, исто така поранешен шарен револуционер по оправдувањето од страна на револуционерниот другар на пратеникот, кој исто така зема плата од буџетот, Замир Мехмети.

Нико Беќаровски: Канабисот за медицински цели е легализиран, а ,,пола грам“ е доза за прашкасти материи

,, Целиот текст не држи ниту ,,пола грам” вода. Канабисот за медицински цели е легализиран и одобрен во држава. Има пристојна палета на производи кои регуларно се продаваат во аптеките, а посебно за ,,наведената индикација”. Второ, маслото од канабис се продава во милилитри и не постои доза од ,,пола”. Пола грам е доза за прашкасти материи (хероин, кока). Како доследен подржувач на Шарената Револуција, крајно сум разочаран од непринципиелниот обид да се избегне морална одговорност, а како специјалист интернист-кл.токсиколог кој 29 години работи со болести на зависност можам само иронично да се насмеам на бедното образложение.
Заедно викавме ,, нема правда, нема мир” ама тоа мора да важи за сите до еден“-пишува во коментар поранешниот директор на Токсикологија, Научен советник д-р. сци Нико Беќаровски.
Инаку, неговиот одговор е на коментарот на Замир Мехмети кој вели:

,, По игра на случајност знам за приватните проблеми со кои се соочува Павле. Знам за трагедијата која есеноска му се случи нему и на неговото семејство. Сестра му настрада во тешка сообраќајна несреќа и после повеќе од 20 дневна кома се разбуди со тешки последици. Маслото од канабис и помага за полесно справување со болките исто како што помага и за ублажување на симптоми од многу болести.
Не знам за вас но јас лично би одел до Северна Кореа да го договорам и Ким Јонг Ун за пола нуклеарка ако тоа би му помогнало на некој мој близок. Ова го зборувам како син на татко со преживеани 14 мозочни удари кој 15 години беше практично инвалид. Морализирање на овие теми сведочи за отсуство на сочуство и емпатија помеѓу луѓето што е показател за суровоста која не има обземено сите“-коментираше Мехмети.
Лавина реакции предизвика признанието на пратеникот Павле Богоевски дека вчера пуштената снимка во која се слуша како тој договара купување на нешто нелегално, е автентична.
Во своја одбрана напиша дека е точно дека купил нешто нелегално, но дека не е коакин, туку масло од канабис за некој ,,негов близок“.

https://ako.mk/нико-беќаровски-канабисот-за-медицин/?fbclid=IwAR1SxPo9ImaMpbB25dCWb5BwBDlWV9dB05Xi79ucGA_tmWvDM21eiQAGmZg

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Чет Мај 16 2019, 12:49

Адвокатот Јанаки Митровски коментира:
-Павле вика бил подготвен да му се направи тестирање. Павле бесплатен правен совет од адвокат- DONT GO THERE!! Или веќе чим така си одлучил еве јас се нудам да помогнам да си ја докажеш теоријата. Не тестови од 200 ден од Зегин или крв, урина.Еве јас ти предлагам во МАНУ лабараторијата прават тест од влакна од коса и има да ти извадат историјат каков тип млеко си пиел, а не какви наркотици си земал или не. Тоа тестирање чини 60.000,00 денари и се нудам ЈАС да го платам. Alea iacta est!!!!

https://kurir.mk/makedonija/vesti/advokatot-mitrovski-do-pratenikot-bogoevski-ja-zamajuvash-javnosta-ajde-na-testiranje-vo-manu/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Delta Чет Мај 16 2019, 18:50

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога X10
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by defo Чет Мај 16 2019, 19:13

Види 2 работи се битни
1.Од дамна се шушкаше за него, за вакви работи
2. Ова е масло на некој СДСМ-овец куртон не на таксист, си вадат очите. Ама што им згрешил Павле, тоа шо покажа своевремено многу појќе мадиња од многу „елитни“ СДСМ-овци, кои ги болеше рук за се, а повремено беа на попушинела кај Груевски. А сега глуматаат нешто. Т.Н ситни профитери.

И офф топик, има многу шмркачи на политичкава сцена во Македонија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Чет Мај 23 2019, 22:49

Очигледно е дека Павле се договори. Си дава оставка на пратеничката функција во замена за слободата. Слично на тоа што го направи поранешниот градоначалник на Ново Село. Си даде оставка и не му беше активирана порано изречената условна казна за шверц со цигари и како повратник криминалец беше осуден на само 6 месеци затвор од кои наводно одлежа 4,5. Барем така се води на хартија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by defo Чет Мај 23 2019, 23:52

Ви го пикна, немиен Богоески, се откажа од функцијата, ама вие од Грујо не. Е затоа пријателе уше 3000 години ќе сте опозиција.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Пет Мај 24 2019, 07:48

Груевски е осуден под сомнителни околности и затоа има политички азил во земја членка на ЕУ. Азил имаат од исти причини и двојца во Грција. Во Македонија исто така до сега не му е одземен мандатот на ниту еден пратеник иако имало и други што отсуствувале подолго од 6 месеци. За неутралните и опозиционерите СЈО и судовите не се многу за верување, посебно по криминалните обвиненија после истекот на мандатот  на СЈО што беа прифатени од судот, што е сторено веројатно по политичка наредба од некого. Желбата за криминално обвинување и судење ќе им овозможи на некои евентуални криминалци да се извлечат затоа што делата им се застарени во меѓувреме. Наместо да покажува непотребна сила судството требаше да работи според законот, односно наместо СЈО обвинението да го поднесе ОЈО, доколку има докази се разбира.
Тие што во Заев гледаат Бог веројатно во Богоевски гледаат Бог, ваљда свети Павле Кокаински, но ова е тема за политика па нема повеќе да пишувам за тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Нед Мај 26 2019, 08:52

Колку е чесен пратеникот Павле Богоевски, ќе видиме по тоа дали ќе бара во следната година да добива апанажа, што законот му го овозможува. Но и по тоа дали и на суд (доколку не се договорил со диктаторот да нема судење) ќе признае дека незаконски набавувал масло од канабис. Доколку истрагата не потврди дека сепак се работело за кокаин, како што постои сомнеж затоа што актуелниот пратеник на СДСМ уште нема направено нарко тест. По разговорот се слуша дека Павле се познава добро со нарко дилерот и очигледно е дека го заштитува, што е исто така кривично дело.
Дали на активирање на оставката на куртон револуционерот и пратени ќе чекаме како на прифаќањето на оставката на директорот на занданата во Шутка, што би рекле до крајот на мандатот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Teo Нед Мај 26 2019, 14:44

Treba da si mnogu glup za da barash pratenik po podnesuvanje ostavka da ne iskoristi pravo na apanazha od edna godina a da molchish za dozhivotnata apanazha za fikusot od tvojata KPOSM. Posebno zatoa shto i dvete se zakonski.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Нед Мај 26 2019, 19:28

И фикусот Бранко добива ист надоместок како Иванов и покрај тоа што беше двојно покусо време претседател. Надоместок добива и сопругата на покојниот претседател Борис Трајковски. Доживотен надоместок добиваше и покојниот претседател Киро Глигоров кој имаше една година покус стаж како претседател. Никогаш не си бекнал за тоа на форумов. Тебе ти пречи само Иванов. Не знам која партија ти е таа КПОСМ, но не сум член на ниту една партија. Само се борам најголемото зло, во моментов но и на сите времиња тоа е Заев, да се тргне од власт. Имате мандат што можете да го искористите на време да го пометете Заев и да покажете во следната година дека можете да направите нешто добро. Искористете го тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Teo Нед Мај 26 2019, 20:28

Mi prechi samo tvojata glupost so koja barash Pavle da ja dokazhuva svojata chesnost so otkazhuvanje od apanazhata koja zakonski mu sleduva. Izleguva deka (spored tvojata glupa konstrukcija) nitu eden od tie shto si gi spomnal ne se chesni, vkluchuvajki go i fikusot od KPOSM.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Нед Мај 26 2019, 21:23

Не напишав дека тоа го очекувам од Павле. Напротив, бидејќи е научен да живее или од странски или од народни пари очекувам да се закачи на државна цицка колку може подолго. Сметам дека не е чесно ако еден работник добие отказ да нема апанажа со исто време на траење и во висина на плата како еден пратеник ниту некој, па бил и претседател да оди во пензија со помалку од 64 години. Теоретски ако биде избран на 40 години може да замине во пензија на 45.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Luxor Нед Мај 26 2019, 21:30

"Колку е чесен пратеникот Павле Богоевски, ќе видиме по тоа дали ќе бара во следната година да добива апанажа, што законот му го овозможува."

Ова погоре ти си го напишал па и покрај тоа што постојат писмени докази ти се обидуваш да излажеш. Страшно е да ве гледа човек како полека го губите разумот во опозиција. СДСМ че мора под итно дс го зголеми капацитетот на установите за психички третман.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Пон Мај 27 2019, 12:59

Само напишав претпоставка. Дали ќе се оствари ќе видиме. Сигурен сум дека човекот нема да одговара ниту за посредување во снабдување со дрога, ниту за прикривање на нарко дилерот кој го снабдува, а со кого е на ти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Bosonoga Пон Мај 27 2019, 14:16

Crepu lazliv ova ne e prtpostavka tuku tvrdenje deka Pavle e necesen ako pobara apanaza.

Колку е чесен пратеникот Павле Богоевски, ќе видиме по тоа дали ќе бара во следната година да добива апанажа, што законот му го овозможува
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Пон Мај 27 2019, 19:08

Ако некој го прекршил законот, набавувал дрога според негово признание за друг, а го прикрива нарко дилерот од кој ја набавува дрогата, сигурно не е чесен според мене. Очигледно други морални правила важат во вашата партија. Дали ако Павле биде осуден евентуално за стореното, во што не верувам затоа што изгледа дека законите не важат за СДСМ и воопшто не е отворена предистрага. Ако некој не почитува закон, тешко дека ќе почитува непишани морални правила.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by PRVOBOREC Пон Мај 27 2019, 20:08

Небањат ти не можеш да знаеш како тече истрагата и до каде е обвинителниот акт. Тропаш будалаштини за да ја сокриеш омразата и двојните аршини што ги применуваш. Апанажата е законска ама според твојата небањата логика дпмнеовците се чесни ако ја користат а сите други чесноста да ја докажуваат со откажување од тоа што законски хи следува.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Вто Мај 28 2019, 21:24

Исклучи ја за момент омразата за да можеш нормално да размислуваш. И јас напишав дека законски му следува апанажа, но дека не е морално некој што сам се прогласува за недостоен да биде пратеник, да се смета дека е достоен да добива апанажа. Во моментов не сме сигурни и дали Павле Богоевски навистина ќе си поднесе оставка или ќе се повтори приказната со оставката на директорот на занданата во Шутка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Teo Вто Мај 28 2019, 21:51

трендафил напиша:Колку е чесен пратеникот Павле Богоевски, ќе видиме по тоа дали ќе бара во следната година да добива апанажа, што законот му го овозможува.

C c c, moroni nechesni...

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога 315
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Luxor Вто Мај 28 2019, 22:30

Еве уште една нечесна и неморална личност според логиката на дпмне-оФците. Поднесе оставка и сама се прогласи дека е недостојна за функцијата на која пастирот на дпмне-оФците ја назначуваше единаесет години па сметаше дека е достојна да побара и доби апанажа.

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога 219
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by osa Вто Мај 28 2019, 22:37

ajde da se nadevame deka so ovaa vlada i toa ke se smeni ....so nov zakon ke ukinat se shto ne e zaraboteno da ne se isplaka ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Сре Мај 29 2019, 08:03

Гордана Јанкуловска си даде оставка за мир во куќа. Не од морални причини. Другите исто така не дадоа сами оставки на тоа место. Во секој случај нели требаше СДСМ да ги смени работите, а за тоа најповеќе беа куртон револуционерите од кои еден од водечките е Павле Богоевски. Не се сеќавам дека шарената куртон револуција бараше едни закони да важат за тогашната власт, а други закони за СДСМ и ДУИ. По мене не е морално ако некој барал нешто за друг, да не го спроведува за себе. Вие очигледно сметате дека има две категории на луѓе во Македонија. СДСМ и Албанци кои се над другите за кои не треба да важат ни морални ни законски норми и обичен народ за кого треба да важи и тоа што го нема во законите ако Заев и Ахмети така се договорат. На пример во Пробиштип да има табла со натпис на албански јазик и во јавните установи и претпријатија да се зборува и на албански јазик иако во општината нема ниту еден Албанец. А Уставот предвидува за такво нешто 20%.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Luxor Сре Мај 29 2019, 08:28

Зошто лажеш? Јанкуловска поднесе оставка после катастрофалната акција во Куманово против терористите што вашиот пастир Грујокио ги плати да направат безбедносна криза. Поточно зариди тоа што беше и неспособна и недостојна за функцијата која 11 години ја заземаше и добиваше плата за тоа. Ама очигледно лудилото предизвикано од дремење во опозиција е доволно силно да немаш ниту срам ниту образ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by трендафил Сре Мај 29 2019, 08:58

Безбедносна криза ќе имаше ако терористичката банда дојдена од „пријателско“ Косово не беше ликвидирана. Со ликвидирањето на бандата помина и кризата. Друга работа е што евроатлантската меѓународна банда и СДСМ не беа задоволни поради неутрализацијата на бандата, па човек може да помисли дека терористите се нивни сојузници. За жал имаше големи жртви и на наша страна. Бог да ги прости и слава им.
Не знам, да се вратам на основната тема, каков морал е ако некој се бори за еднаквост на сите, а бара привилегии за себе, во случајов апанажа. Јас се надевам дека пратеникот Богоевски има морал и дека нема себе си да се стави во повластена положба, односно да побара апанажа, ако, се разбира, навистина си поднесе оставка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Luxor Сре Мај 29 2019, 09:49

Незадоволни останавте само вие дпмне-оФците што ги порачавте и плативте терористите за да се одрижите на власт. Па дури и конгресот го поместивте една недела понапред за да можат вашите другари терористи да влезат слободно во Куманово и да убиваат полицајци кои ги испративте таму лажејки ги дека се работи за апсење на шверцери со дрога.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога Empty Re: Дали куртон револуционерот Павле Богоевски е зависник од дрога

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот