Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДАЛИ

Go down

ДАЛИ Empty ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:46

Дали сте слушнале!

Дали сте слушнале за сликата на Дедо Мраз која е толку реалистична што мораат секој месец да ја симнуваат од ѕидот за да го потшишаат старецот и да му ја поткастрат брадата?


Последната промена е направена од luхor на Пон Окт 05 2015, 09:53. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:46

Дали сте слушнале за каратистот што шлапнал мува на сопствениот тил и си го скршил вратот?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:46

Дали сте слушнале дека еден човек доживеал сто години благодарение на печурки? Никогаш не ги јадел.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:46

Дали сте слушнале дека триесеттата година е најдоброто доба за жената? Особено ако има четириесет.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:47

Дали сте слушнале дека уште никој не се пожалил поради неотворен падобран?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:47

Дали сте слушнале за човекот што толку длабоко верувал во реинкарнација што со тестаментот целиот свој имот си го оставил себеси?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:47

Дали сте слушнале за глупакот кој немилосрдно уништувал кртови закопувајќи ги живи?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:47

Дали сте слушнале за младиот и згоден интернист кој е толку вообразен што кога и да им мери пулс на жени, минусира десет отчукување на сметка на својот шарм?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:48

Дали сте слушнале за стариот додворувач кој на терасата на еден приморски хотел ѝ предложил на згодна девојка да се качи со него в соба за да му помогне да го напише тестаментот?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:48

Дали сте слушнале за Шкотланѓанецот кој го терал синот да оди со што покрупни чекори за помалку да ги троши чевлите?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:48

Дали сте слушнале за најновиот модел на Ролс-Ројс со подвижен покрив? Штом дождот ќе почне да паѓа, се притиска едно копче, но не се навлекува покривот, туку се сопира дождот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:48

Дали сте слушнале дека во Северното море една ноќ била толку студена што капетановата сенка се замрзнала на палубата?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:48

Дали сте слушнале за подрумот што бил толку влажен што кога поставувале стапица за глувци ‒ фаќале крапови?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:49

Дали сте слушнале за средство за смирување кое не ве смирува, но ве прави задоволен поради напнатоста?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:49

Дали сте слушнале за глупачата која полевала цвеќе со празна канта, оти било вештачко?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:49

Дали сте слушнале за парфем што е толку ефикасен што смеат да го употребуваат само жени што знаат џудо?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:49

Дали сте слушнале за цигарите кои се толку благи што морате да се огледувате за да видите дека пушите?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:50

Дали сте слушнале за учителката која на своите ученици им рекла да го напишат своето име, но без препишување од другите?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:50

Дали сте слушнале за муштеријата кој, после бричење, го замолил невештиот бербер за чаша вода, за да провери дали грлото не му е прецвикано?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:50

Дали сте слушнале за пациент кој дошол само да му го истушираат забот, но барал да биде изложен на анестезија оти не можел да ја поднесе фацата на својот забар

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:50

Дали сте слушнале за будалата кој на панаѓур платил за да му ги прочитаат мислите, но после му ги вратиле парите?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:50

Дали сте слушнале за нуркачот кој работел на сто метри под површината на морето, кога од бродот му јавиле: „Брзо качувај се! Тонеме!“?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:51

Дали сте слушнале за човекот кој е толку досаден што со него за пет минути го трошите целиот ден?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:51

Дали сте слушнале за искомплексираниот тип кој се фали дека има најголем комплекс на пониска вредност на светот?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Гостин Пон Окт 05 2015, 09:51

Дали сте слушнале за лекот што е толку силен што може да го примаат само апсолутно здрави особи?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАЛИ Empty Re: ДАЛИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот