Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали бевте на избори денес???

2 posters

Go down

Дали бевте на избори денес??? Empty Дали бевте на избори денес???

Пишување by defo Нед Јун 05 2016, 16:13

Бетон, датум, требаше да сме на избори денес????
Ѓорчев ги учел градовите и селата во Македонија каде немало избори денес, на бетон датумот.

Сите полнолетни граѓани со право на глас кои се запишани во Избирачкиот список, имаат можност да гласаат на денешните бетонирани избори.

Уште од пред отворањето на избирачките места, десетици илјади граѓани дотерани стрпливо чекаат во ред за да го заокружат бројот 1 на избирачкото ливче.

Тие велат дека немаат дилеми и дека ќе гласаат за единствената партија на ливчето – ВМРО-ДПМНЕ и за големиот лидер Никола Груевски.

СДСМ и другите партии решија да не достават кандидатски листи и сега седат дома и плачат.

Вечерва низ плоштадите низ сите градови се очекуваат големи прослави. Влатко Ѓорчев веќе ги вежба имињата на сите градови и села каде ќе победи ВМРО-ДПМНЕ, а Триумфалната порта веќе е обоена во црвената боја, како и во многу други, за да биде поспектакуларна кога низ неа ќе помине големиот водач. Фотографите се спремни да го овековечат чинот, за потоа да биде пресликан на големо платно кое ќе биде закачено во седиштето на кралот.

извор:Koза Ностра
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дали бевте на избори денес??? Empty Re: Дали бевте на избори денес???

Пишување by Гостин Нед Јун 05 2016, 18:29

Се чека Трендо да каже како поминале изборите. Да се надеваме дека нема многу да се занесе на прославата за победа на дпмне на денешните избори и ќе се сети на пријателите од форумот. Му посакувам среќа на слевењето, затоа што прославите за победа на избори што ги организира дпмне се опасни по живот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали бевте на избори денес??? Empty Re: Дали бевте на избори денес???

Пишување by defo Нед Јун 05 2016, 22:14

Не чита во забава.....а неќев да го трујам политика оделот со вакви глупости.......

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дали бевте на избори денес??? Empty Re: Дали бевте на избори денес???

Пишување by osa Нед Јун 05 2016, 23:58

kako defo gluposti !!! daj ako ima shansa stavi go onoj shto mu go otsekoa samo repcheto ,no za sreka mu ja ostavia glavata ,kaj shto tvrdi deka sami ke odat na izbori ...pa i onoj so nov imidz shto pushta brada kako se dere od sobraniska govornica deka ke imalo izbori ....slobodno otvori tema i pishi ...vo politika ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали бевте на избори денес??? Empty Re: Дали бевте на избори денес???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот