Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

4 posters

Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by osa Нед Фед 24 2019, 10:33

Собранието ќе одлучува за одземање на имунитетот на Вељаноски

Откако по два дена дебата, собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања, не успеа да донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, денеска е ред на Собранието да ја донесе одлуката.

Со оглед дека гласањето беше изедначено, односно, четири гласа беа „за“ и четири „против“, за одземање на имунитетот на Вељаноски, сега одлуката ќе треба да ја донесе Собранието, откако извештајот од Комисијата ќе биде испратен до претседателот на законодавниот дом, Талат Џафери.

Во моментот на гласањето не беше присутен пратеникот од ДУИ, односно од владеачкото мнозинство, Агим Шаќири.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty Re: СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by TRAJCHE Нед Фед 24 2019, 20:02

Za 21 chasot zakazana sobraniskata sednica za odzemanje na imunitetot na Trajko Veljanovski
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty Re: СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by Kalinda Нед Мар 03 2019, 22:43

Гледам многу разочарани.
Не ви се исполни желбата ?
Дали сте помислиле дека
и на вас ке дојде ред .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 493
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty Re: СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by трендафил Пон Мар 04 2019, 19:55

Интересно е што одземање на пратенички имунитети има само кога СДСМ е на власт. Во овој мандат можеби сме и светски рекордери по број на одземени пратенички имунитети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty Re: СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот