Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали модераторот е личност или услуга ....???

2 posters

Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Андреј Саб Јан 24 2015, 23:11

Овој коментар на Хан Ацо ме заинтригира ....

@Андрей,твоите ставови за историята са заебация,ке ни фалиш на ALL.BG ама за овой пост нема како да не добиеш бан за секогаш.За разлика од просторите на поранешна Югославия ние Бугарите сме кавалери,и навреди кон жени кай нас не се толерират.Инаку яс жалим дека веке немаш пристап на бугарскиот форум.

Со години сум на форуми и скоро секаде го слушаш она ....

За одлуките на модераторот не се дискутира ....

И од каде сега Хан Ацо говори за некакво каваљерство кон модераторот .... Тој пружа услуга на форумот (контролира, едитира, преместува, санкционира и се она што спаѓа во негова надлежност...) ... Тој не дискутира со мене па да имаме некаков одност....

Наидин, модераторот на all.bg од позиција на сила го напиша ова ....

Имайки предвид колко пъти си отстранявам от форума, допълнително ще се вземе решение, дали достъпа ти ще бъде възстановен. В това решение ще участвам и аз.

Ова е директна закана од МОДЕРАТОРОТ .... За какво каваљерство говориш бре Ацо ....??? Кон МОДЕРАТОРОТ или кон некоја женска која не учествувала во дискусијата ....???

Ме интересира вешто мислење ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Гостин Саб Јан 24 2015, 23:17

Андреј, навистина не можам да сфатам чие мислење сакаш да го дознаеш.Она на членовите на АллБг или на членовите на Мелница...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Гостин Саб Јан 24 2015, 23:35

Модераторот не може да биде услуга.Модерирањето е.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Андреј Саб Јан 24 2015, 23:54

luxor напиша:Андреј, навистина не можам да сфатам чие мислење сакаш да го дознаеш.Она на членовите на АллБг или на членовите на Мелница...

Ме интересира мислењето на членовите на Мелница ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 00:01

mumley напиша:Модераторот не може да биде услуга.Модерирањето е.

Мое мислење е дека тоа е едбо и исто .... За форумџиите без разлика каква личност стои позади модерирањето во моментот кога настапува како модератор се гледа само модерирањето или услугата а не и личноста ....

Ако не е така тогаш сите модератори ке бидат како Кинг.... Субјектвини, суетни и лесно повредливи да не говорам осветољубиви ....

Во примеров ...

Надин НИКОГАШ не сум ја сретнал да дискутира и воопшто не снам ни дали е машко женско хермафродит или било што ... Како модератор е нула, зашто на форумот доаѓаше еднаш дневно и од последните коментари си носеше заклучоци (што би значело го казнува резултатот а не поводот .... Што секогаш и се случува кога модераторот не е почесто на форумот .... Но неа не и сметаше да ми се заканува со своето присаство во одлуката за мојот траен бан ....

Модератор (без разлика женско или машко) кој на форумот е пет минути ке ми се заканува мене кој сум на форумот по неколку саати дневно, без воопшто и да погледне ЗАШТО дошло до навредите ... Јас и сите други форумџии сме форумот, а модераторот е услуга и кога таа услуга ке почне да се заканува, време е тие кој го сочинуваат форумот да си одат....

Тоа е моето мислење ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 00:06

Модераторот е дел од членовите на форумот.Ако не ја работел својата работа како што некој мисли дека треба да ја работи, тоа не значи по автоматизам дека модераторот не чини.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 00:10

Ама кога неговото неработење ке повлече нечии тран бан, тогаш .....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by osa Нед Јан 25 2015, 00:13

едноставен е одговорот ниту сите модератори може да ги задоволат критериумите на членовите , ниту членовите ги задоволуваат сите критериуми на модераторите .
присаството на форумот е привилегија ,не право кое се добива со самото зачленување на форумот .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 00:25

Андреј, лично сум против банирање, но понекогаш тоа е единствено решение да се одржи контролата на дискусиите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 01:05

osa напиша:едноставен е одговорот ниту сите модератори може да ги задоволат критериумите на членовите , ниту членовите ги задоволуваат сите критериуми на модераторите .
присаството на форумот е привилегија ,не право кое се добива со самото зачленување на форумот .

Ме изнасмеа ... Присаството на форумот е ДОБРОВОЛНО па оттука и неможе да биде привилегија ....
Привилегија може да биде модератор ....

Но кога таа привилегија ке се злоупотреби и ке помине во закана, тогаш ....???

Ченто застана позади Кинг па на крај летаа пердуви помеѓу нив двајца .... Ама штетата беше неповратна ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 01:09

luxor напиша:Андреј, лично сум против банирање, но понекогаш тоа е единствено решение да се одржи контролата на дискусиите.

Траен бан е решение за некој кој постојано ги уништува и обструира темите .... Тоа не е контрола на дискусиите ...

Напишав на другата тема ....

Афион беше прекрасен модератор .... Не банираше ама затоа бришеше се што не е по темата и ја растура дискусијата а ако нешто и вредеше како мислење го селеше во Канта .... И се функционираше фантастично додека не се закачи со Ченто ... Јеб га кога некој ке ги искористи привилегиите штетата е неповратна .... Ченто изгуби 16% од сообракајот со еден потез за кој не размисли ...
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 01:10

Најава на санкции од страна на модераторот заради кршење на правилникот на форумот не е закана.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by osa Нед Јан 25 2015, 01:15

Андреј напиша:
osa напиша:едноставен е одговорот ниту сите модератори може да ги задоволат критериумите на членовите , ниту членовите ги задоволуваат сите критериуми на модераторите .
присаството на форумот е привилегија ,не право кое се добива со самото зачленување на форумот .

Ме изнасмеа ... Присаството на форумот е ДОБРОВОЛНО па оттука и неможе да биде привилегија ....
Привилегија може да биде модератор ....

Но кога таа привилегија ке се злоупотреби и ке помине во закана, тогаш ....???

Ченто застана позади Кинг па на крај летаа пердуви помеѓу нив двајца ....  Ама штетата беше неповратна ....

prisastvoto e privilegija ,a zachlenuvanjeto e dobrovolno

moze da se zachleni (dobrovolno )

sopstvenikot na forumot moze da mu dozvoli ili da ne mu dozvoli da uchestvuva vo diskusiite na forumot (privilegija )

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 01:19

luxor напиша:Најава на санкции од страна на модераторот заради кршење на правилникот на форумот не е закана.

А што е ....???
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 01:25

Сериозно сфакање на модерирањето.Или би сакал без никаква најава да бидеш санкциониран?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 01:32

luxor напиша:Сериозно сфакање на модерирањето.Или би сакал без никаква најава да бидеш санкциониран?

Па на повеќето форуми на кој сум учествувал се санкционира па потоа се дава обрзложение зашто... А на останатите се санкционирало без образложение ....

Која е логиката да ми кажеш дека некој ке одлучувал за мојата судбина на форумот а и тој ке учествувал во тоа ... Небаре живото ми зависи од форумот па ке ми се заканува со бан.....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 01:57

Во ред Андреј,очигледно погрешно сум се изразил.Мислев на предупредување од страна на модераторот дека продолжување на одредени дејствија од страна на дискутантот ке предизвикаат санкции...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 02:19

Dovolno.Moderatorite od ovoj ili od koj bilo drug forum ne se tema na razgovor.Kluc na temata.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали модераторот е личност или услуга ....??? Empty Re: Дали модераторот е личност или услуга ....???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот