Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали е време да ја напуштиме Македонија???

4 posters

Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by defo Вто Мај 23 2017, 21:51

После денешните случувања кога имаме условни казни за обид за убиство. Не замрзнување на имот при криминал тежок од 155 милиони евра, а за истото дело брат Љубе лежеше на стомак, со главата према WC. Цело Скопје да го гледа. Македонското судство падна, слепо е до максимум. За тегли ајвар казни затвор, 15.000 за марули...итн итн. Јас после ова денес сум посигурен дека во наредните година дена ќе ја напуштам државава. Пошто живеењето овде нема ефект. После ова мислам дека во Македонија никој нема доволен капацитет да ја разреши ситуацијава.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Re: Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by osa Вто Мај 23 2017, 22:01

potpolno si vo pravo defo ,denes ovie presudi se navistina sram za site....neznam mnogu za pravoto ,no mnogu bi sakala dokolku nekoj znae da ni napishe dali moze ovie denes shto dobija uslovni kazni da gi tuzat lichno oshtetenite potochno napadnatite ,nadvor na megunarodni sudovi pa taka da se ispravi ovaa mizerija ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Re: Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by defo Вто Мај 23 2017, 22:38

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? 18582595_1425512090840744_6464678430714867833_n
Еве и сликовито зошто cакам да си одам од овде.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Re: Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by osa Вто Мај 23 2017, 22:48

i toa pazi ja sudijkata koj IZGOVOR DAVA kako obrazlozenie imale semejstva da gi hranat ,site donele medicinski beleshki deka se so narusheno zdravje ....
spored mene da se stegne tuzba protiv sudijkata ,plus protiv doktorite koi dale lazni beleshki za narusheno zdravje ....
i vaka javno da ja prasham advokatkata koja se smeeshe pred sudot kazuvajki deka se otkazale policajcite od pobaruvanje oshteta ,shto misli kako se chustvuvale chlenovite na semejstvata gledajki gi vo direktna snimka svoite bliski so raspukani glavi ....oni ,pratenicite nemaat semejstva za izdrzuvanje ? sramota za sudijkata i za sudstvoto vo celost...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Re: Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by трендафил Сре Мај 24 2017, 19:21

defo напиша:После денешните случувања кога имаме условни казни за обид за убиство. Не замрзнување на имот при криминал тежок од 155 милиони евра, а за истото дело брат Љубе лежеше на стомак, со главата према WC. Цело Скопје да го гледа. Македонското судство падна, слепо е до максимум. За тегли ајвар казни затвор, 15.000 за марули...итн итн. Јас после ова денес сум посигурен дека во наредните година дена ќе ја напуштам државава. Пошто живеењето овде нема ефект. После ова мислам дека во Македонија никој нема доволен капацитет да ја разреши ситуацијава.
Ако не сте отишле во време кога неа амнестирани терористи и поддржувате избор на еден од нив за претседател на Собранието не гледам зошто би си оделе затоа што деветмина Македонци добиле амнестија. Гледам дека даваш некои податоци. Колку што знам единствени амнестирани политичари на некакви функции во моментов се мандатарот Зоран Заев и претседателот на Собранието Талат Џафери. За жал, се согласувам со тебе дека по формирањето на т.н. реформска влада ќе треба да се размислува за селење од Македонија. Лично мислам дека нема да трае ни една година, па нема потреба од селење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Re: Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by defo Сре Мај 24 2017, 21:26

Не бе Трендо идиотите ко тебе ме избркаа од родното огниште. Ама да знаеш дека најсилно фаќа клетва на очаен родител, кои го одвоиле од чедото. Ниту една бајачка , оџа и слично нема да те ослободи од гревот кој ти и твоите другарчиња го носите. Внуците мои ќе ми плукнат на гробот, зошто сум избегал, ама твоите ќе ти се помочаат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Re: Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by трендафил Чет Мај 25 2017, 09:28

Не знам како стоиш ментално, па затоа и не знам за што ме замислуваш во твојот виртуелен свет во кој живееш. Повторно ќе ти напишам дека сум обичен човек, веќе неколку месеци пензионер кој помалку се плаши од криминалци, иако такво нешто до сега не докажа ни обвинителството специјално формирано за тоа, отколку од предавници. Секогаш оставам можност дека можеби и грешам, но само сум еден со такво мислење, а збирот од таквите единки го дава конечниот резултат. Од последните избори резултатот кажува дека поголемиот дел од Македонците мислат како мене, а скоро 100% Албанци како тебе. Не знам дали сериозно мислиш дека Албанците повеќе ја сакаат Македонија од Македонците, но за тоа може да дискутираме без омраза. Не знам зошто сте полни со омраза и сега кога ќе имате ваша влада. Дали се плашите дека ќе работи како што мислам јас. Повторно ќе напишам. Дај Боже идната влада да покаже дека јас грешам и дека вие сте во право, па следните избори амнестираниот криминал Зоран Заев повторно и по следните избори да остане премиер со поддршка и од мнозинството Македонци, а амнестираниот терорист и дезертер од АРМ Талат Џафери да биде избран за Претседател на Македонија. Но нешто не ми се верува дека ќе биде така.
Биди сигурен дека немам никаква врска со твојот живот, а ако се покаже дека јас сум во право и дека Заев ќе биде лош премиер, предавник, нема да те сметам за идиот, туку само за наивна жртва на пропагандата на Сорос и другите поборници на т.н. длабока држава. Како децата што се самоубиваат играјќи ја играта Синиот кит на интернет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Re: Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by Luxor Чет Мај 25 2017, 12:39

трендафил напиша: Дај Боже идната влада да покаже дека јас грешам и дека вие сте во право,

Ќе покаже Трендо, ќе покаже. А дека ние сме во право а ти грешиш.......тоа е сигурно. Twisted Evil
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Re: Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by трендафил Чет Мај 25 2017, 13:38

Не сум видовит па да тврдам дека сигурно ќе се случи нешто, но ако гледам според тоа што направија на локално ниво, и покрај тоа што како и секој што ја сака Македонија сака и нејзино јакнење на сите полиња, тешко ми е да поверувам во такво нешто. Да почнам од Заев, освен што си го изгради Глобал и ја уреди неговата околина, не направи ништо посебно. Втората партија, ДУИ не направи канализација во Арачиново. Арачиновци божем беа лути на ДУИ, па затоа гласаа за СДСМ, но нешто не гледам дека се бунат затоа што ДУИ остана на власт. Ни Зијадин Села не направи ништо посебно во Струга, освен што не станува кога свири македонската химна. За БЕСА не би можел да зборувам затоа што се нови во политиката. Заев многу често е економичен со вистината. Лажеше дека имало фантомски гласачи за да не си даде оставка по изборите во 2014 година, не си даде оставка ниту по овие избори иако ги загуби. За жал сојузници на идната влада се непријателите на Македонија. Да почнам од НАТО и ЕУ. НАТО кое не прими во членство и ЕУ која не ги започна преговорите за наше членство кога ги исполнивме условите за тоа. Се сомневам дека единствена улога на идната власт ќе биде исполнување на дополнителниот услов што ни го постави врхушката на овие организации - промената на идентитетот. Веројатно со референдум организиран на сличен начин како изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието.Но да завршам со тоа, дај Боже да не сум во право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали е време да ја напуштиме Македонија??? Empty Re: Дали е време да ја напуштиме Македонија???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот