Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

2 posters

Go down

ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa Пон Јан 07 2019, 16:47

Кочан низ Македонија: Замрзна дел од Охридско Езеро

Ниските температури, што го зафатија Охрид деновиве доведоа до мрзнење на делови од Охридското Езеро.

Замрзнат е делот кај трските на кејот, а дебелината на мразот достигнува и до неколку сантиметри.

Температурите во Охрид ноќе достигнуваат и до минус 12 степени._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty Re: ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa Нед Фед 24 2019, 10:05

УХМР по студот најавува значително зголемување на температурите – еве од кога


Следува период на суво и ветровито време со ниски утрински температури.

Дневните ќе бидат во благ, а од средината на наредната седмица и во позначителен пораст.

Прогноза за 25.02.2019
Минимална температура: -10°C до -3°С
Максимална температура: 1°C до 8°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Прогноза за 26.02.2019
Минимална температура: -8°C до -1°C
Максимална температура: 6°C до 12°C
Сончево со мала облачност и слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 27.02.2019
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 5°C до 12°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Уште неколку дека и го завршуваме најмалиот месец во годината, а полека ќе навлегуваме во месец март. Како и секогаш ќе биде Баба Марта со триста ума.

Времето ќе биде претежно облачно, а температурата највисоко се очекува да се искачи до 14 степени, и тоа при крај на месецот.

Најниската се очекува некои денови да се спушти од два стапени под нулата.

Ова е деталната временска прогноза според AccuWeather.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty Re: ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa Нед Мар 03 2019, 22:49

konechno ke se stabiliziralo vremeto ,i sekako ke bide toplo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty Re: ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by Nebula Нед Мар 10 2019, 22:00

ДОАЃА СНЕГОТ: Драстична промена на времето во Македонија
10. МАРТ 2019.
Облачно време со врнежи од дожд и снег на планините и на повисоките места каде ќе се формира и нова снежна покривка најавува Управата за хидрометеоролошки работи од понеделник во вечерните и ноќните часови.

Според УХМР, промената на времето под влијание на влажен и студен бран ќе услови пад на температурите.

Во понеделник во ноќните часови, како и во вторник ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд.

На планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира нова снежна покривка.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневните температури ќе бидат во значително опаѓање.

Од среда времето ќе биде променливо облачно со слаби локални врнежи и благ пораст на температурата.


Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty Re: ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa Саб Апр 06 2019, 18:56

znachi vremevo e katastrofa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty Re: ЛАДНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот