Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

+6
хан Ацо
osa
reiter
трендафил
Естир
Hamad bim Khalifa
10 posters

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:04

Со објавувањето на бомбите, започнаа и промените во Македонија. Пастирот веќе не е онака длабоко самоуверен и сигурен во својата диктатура. Народот повеќе не верува на легите и спиновите од центарот за лаги и манипулации на дпмне, кои толку ревносно се пренесувани од куририте и шителите. Младите излегоа на улиците и бараат промени. Бараат слобода, демократија и економска сигурност. Гневот се разгорува. после инцидентот во Куманово, каде животите ги загубија девет, а повредени се над триесет припадници на безбедносните сили, народот бара одговори на многу прашања. А стратешките партнери, повеќе не му веруваат на диктаторот и неговата клика. Затоа оваа тема ја насловив врме на промени. Затоа што промените доаѓаат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:06

Реакциите од страна на слободоумниот и демократски свет доаѓаат. И не се поволни за пастирот.

Македонската влада ризикува распад на државата

Германија е многу разочарана и вознемирена поради случувањата во Македонија.Се урнисува позитивниот имиџ на Македонија, вели за ДВ, Франц Лотар Алтман. Однесувањето на владата не наидува на никакво разбирање во странство


ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ 0,,17495441_303,00

Во Германија владее голема загриженост, но и разочараност поради случувањата во Македонија, а односот на владата кон кризата не наоѓа на никакво разбирање, вели во разговор за ДВ, Франц-Лотар Алтман експерт за балканскиот регион, член на Друштвото за соработка со Југоисточна Европа и на Фондацијата Бертелсман, како и професор на Универзитетот во Букурешт.
Алтман вели дека случувањата за време на викендот во Куманово, ги зголемуваат стравовите дека „нештата би можеле целосно да излезат од контрола и да доведат во граѓанска војна“.
„Го следиме со голема загриженост константното влошување на политичката состојба во Македонија. Не може да се исклучи дека состојбата би можела да излезе од контрола, со последици не само за самата држава, туку и за соседството“, го коментира Алтман развојот на состојбата во Македонија, откако опозицијата започна со објавување на прислушкувани материјали.
„Кај албанското малцинство би можеле да зајакнат тенденциите кон сепаратизам за разлика од досега. Неразбирливо е зошто актуелната конзервативна влада ризикува натамошен распад на општеството и на самата држава. Тврдите интерпретации од страна на владата на обвинувањата кои се однесуваат на очигледни повреди на основните човекови права не наоѓаат на никакво разбирање ниту прифаќање во странство“, вели Алтман.

http://www.dw.de/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0/a-18438667

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:10

Исто како и реакциите од нашите соседи.

Борисов го советува Груевски да поднесе оставка

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Borisov(1)

Бугарскиот премиер Бојко Борисов го советува премиерот Никола Груевски да поднесе оставка за да престанат протестите и раздорот во земјава, пишува бугарскиот весник 24 Часа.

- Јас сум дал пример како го прави тоа еден премиер ако има недоверба поради една или друга причина. Потоа народот ќе ја врати довербата – изјавил Борисов, кој во првиот мандат даде оставка поради протестите за високите цени на гасот.

Тој се надева дека состојбата ќе се земе в раце и ќе се регулира државата.

- Македонија е многу важна земја за нас и службите секој час ме известуваат каква е состојбата. Засега е помирно. Бог да ги прости жртвите. Веднаш сфаќате колку е важно да има политичка стабилност. Од раздорите и проблемите во Македонија се дојде до овие жртви – рече Борисов синоќа.

И претседателот на Бугарија, Росен Плевнелиев, кој е во посета на Монголија, изрази сочувство за загинатите при престрелките во Куманово и загриженост за состојбата во земјава.

Тој им порача на македонските институции на демократски начин и врз основа на законски дејствија, чувајќи го граѓанското општество, да се однесуваат сериозно, да гарантираат мир, стабилност и смирување на ситуацијата.

http://plusinfo.mk/vest/25378/borisov-go-sovetuva-gruevski-da-podnese-ostavka

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 11 2015, 13:13

Altmane sto ne ti e jasno?! Kako toa ne ti e "razbirlivo zoshto aktuelnata konzervativna vlada rizikuva natamoshen raspad na opshtestvoto i samata drzava".
Gi zabole kriminalcite za drzavata, gledaat samo svojot g"z da go spasat, a po koja cena, ama ic ne gi dopira!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:17

Жестоки пораки пристигнуваат и од Брисел.

Хан: Најдете кој е одговорен за настаните во Куманово и решете ја кризата

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ 22292golema

Три пораки испрати комесарот Јоханес Хан пред неколку минути од Брисел. Во нив тој бара од Македонија, но и од соседството, да се најде кој е одговорен за настаните во Куманово, да не се воведуваат меѓуетнички тензии и тие настани да не бидат изговор за да не се реши политичката криза.

„Во врска со ПЈРМ имам три пораки:

Прво, сите сме загрижени поради она што се случи во текот на викендот.

Второ бараме од сите кои се вовлечени во ова, партии и актери, да соработуваат за да расветлат што се случило и кој одговорен за тоа. И сите треба да бидат обединети околу ова прашање.

Овој настан, овој напад, не треба да го одврати вниманието од многу сериозната внатрешната политичка ситуација и ние баравме од владата и опозицијата да ја решат и да соработуваат. Ова не смее да биде земено како можност да не се реши фундаменталниот проблем со кој се соочува земјата и осообено овој настан не смее да биде употребен за да се креира поголема комплексност и да се воведуваат меѓуетнички тензии во оваа ситуација. И барам од сите одговорни луѓе во земјата но и од соседството да реагираат со разум, со заедништво на транспарентен начин.


Во моментов не е предвидено да одам во земјата но во мојата работа морам да бидат флексибилен и тоа не е исклучено“, изјави комесарот Хан во Брисел.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=22292

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:18

Во меѓувреме, видеото од БНТ, како таму гладаат на кризата во Македонија.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:22

И најважното. Протестите продолжуваат. Народот повеќе не се плаши да излезе на улица и да ги бара своите права, кои не може да ги оствари преку партизираните институции.

Движењето „Протестирам“ бара оставки и одговорност од Владата и Груевски

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ 11209624_1648534172032272_5610763280008220276_n-1-702x336

11/05/2015 - 12:28 Граѓани
Активистите и граѓаните кои изминатите денови протестираа и обвинија за заташкување на случајот Мартин Нешковски од страна на владини функционери, вчера одржаа мирен собир на кој ги договорија следните чекори на движењето „Протестирам“.

На собирот во Градскиот парк во Скопје, кој исто така имаше за цел да им оддаде почит на настраданите во Куманово и да изрази солидарност со граѓаните на Куманово, тие упатија порака за смирено и трезвено делување во периодот кој следи.

„Притоа, порачуваме дека најискрениот бран на самоорганизирано граѓанско незадоволство нема да запре! Ние веќе не чувствуваме страв, туку само гадење од авторитарната власт и нивните мрачни сценарија! Ние бараме мир и правда, а тоа може да се случи само ако тие си заминат! Веднаш! Токму затоа, нашите барања се: итна оставка и преземање одговорност на целата Влада, итно ослободување на сите активисти притворени од 5 мај наваму и Влада за демократизација на институциите“, се вели во соопштението на движењето, кое доби и своја официјална Фејсбук-страница.

Граѓаните од „Протестирам“ денеска, на вториот ден на жалост поради настраданите во Куманово, во 18:00 часот, ќе се упатат кон зградата на Владата со порака за мир и правда и ќе изразат сочуство за загинатите.

„На улица ќе бидеме секој ден, до конечна победа.Нашиот гнев и револт тлее и се таложи со години наназад. Ние сме на браникот против секоја неправда – без оглед дали тоа е системската бруталност, лошите реформи во високото и средното образование, или државниот рекет врз хонорарците. Протестиравме и за слободата на печатот, во поддршка на медиумските работници, и побаравме ослободување на јавниот сервис и негово враќање на граѓаните. Баравме одговорност за уништениот систем на јавно здравство. Континуирано се бориме за достоинствен живот и работнички права и протестираме против грабежот, сиромаштијата и понижувањето на народот!

На 5 мај стана јасно: тие нема да си дадат оставки, обвинителството нема да ги гони, а јавниот сервис секогаш се става на нивна страна. Пред три дена, кога граѓанските протести зедоа замав и се проширија низ повеќе градови во државата, во Куманово се случи вооружен инцидент.

Граѓаните што ги следат настаните, меѓу нив и жители на Куманово, зборуваат за контрадикторности, недоследности и манипулации, според кои постои голем сомнеж за природата на настаните во Куманово. Во официјалната верзија за вооружениот инцидент, граѓанскиот сектор увиде големи пропусти, па затоа бараме да се одговори на мноштвото прашања кои ги бараат сите гласови во општеството поради загубата на животи и загрозување на општата безбедност.

Ние сме побројни, посплотени и посолидарни од кога било претходно. Ги повикуваме сите граѓани на Република Македонија кои не можат веќе да ја трпат неправдата, бедата и мрачните манипулации на власта, да ни се приклучат, за заедно, во надетничкото, натпартиското, автентичното граѓанско движење за правда и мир! Ќе победиме!“, се вели во соопштението на #Протестирам.


http://www.radiomof.mk/dvizhenjeto-protestiram-bara-ostavki-i-odgovornost-od-vladata-i-gruevski/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:24

Сето ова, постирано погоре ме води до заклучок дека времето на промените е овде. И дека народот ќе си ја врати државата назад. И никогаш повеќе нема да дозволи некој да му ја одземе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 11 2015, 13:28

A za nadareni ... si znaat Sashe i Shlapas, sto gi ceka vo Idrizbeg! Ke lelekaat i ofkaat, ama ne 8 godini - dozivotno! Ako izdrzat tolku?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Естир Пон Мај 11 2015, 13:34

luхor напиша:Исто како и реакциите од нашите соседи.

Борисов го советува Груевски да поднесе оставка

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Borisov(1)

Бугарскиот премиер Бојко Борисов го советува премиерот Никола Груевски да поднесе оставка за да престанат протестите и раздорот во земјава, пишува бугарскиот весник 24 Часа.

Хаха Very Happy  ма как са му разтълкували думите Very Happy  гузен негонен бега. Обаче верно и така може да се прочете Very Happy[/quote]
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:37

Како ти би ја интерпретирала оваа изјава, Естир?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Естир Пон Мај 11 2015, 13:38

luхor напиша:Сето ова, постирано погоре ме води до заклучок дека времето на промените е овде. И дека народот ќе си ја врати државата назад. И никогаш повеќе нема да дозволи некој да му ја одземе.

Точно така! Не се отказвайте, не се оставайте Грую да ви страхува, искайте оставка, докато не я получите!
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:39

Видеово и изјавата на граѓанинот од Куманово од албанска националност, зборуваат дека времето на манипулации и поделби помина.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Естир Пон Мај 11 2015, 13:44

luхor напиша:Како ти би ја интерпретирала оваа изјава, Естир?

Донякъде точно така Very Happy , обаче в прав текст никога Бойко "не е съветвал Груевски да дава оставка". Той като премиер и не може да си позволи подобно.

Ето точните му думи:

""Македония ни е много скъпа и важна. Службите ежечасно докладват за ситуацията. Сега е по-спокойно. Изразихме позицията през Министерството на външните работи. Надявам се да се вземат в ръце и да си отрегулират държавата. Дал съм пример какво се прави, ако има недоверие поради една или друга причина, или вмешателство в едно правителство, след това народът сам си връща доверието", каза още Борисов.

Определено тва с "дал съм пример" си е намек Very Happy в такава посока, ма пък и ваште заглавия "посъветва Груевски да дава оставка" са малко пресилени Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Естир Пон Мај 11 2015, 13:47

luхor напиша:Видеово и изјавата на граѓанинот од Куманово од албанска националност, зборуваат дека времето на манипулации и поделби помина.

А това е най-хубавото! Скочете им заедно - македонци и албанци заедно срещу опитите да бъдете насъсквани едни срещу други, в името на властта на Грую.

Между другото, ако албанците скочат, заради манипулирането (фалшификацията направо) със съдебната присъда, заради убитите младежи....на Грую ептен ше му стане тесно.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:50

Како и секогаш, новинарите користат сензационалистички наслови за да привлечат внимание. Нормална работа за нашите медиуми. ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Happyyes

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 13:53

Естир напиша:
А това е най-хубавото! Скочете им заедно - македонци и албанци заедно срещу опитите да бъдете насъсквани едни срещу други, в името на властта на Грую.

Между другото, ако албанците скочат, заради манипулирането (фалшификацията направо) със съдебната присъда, заради убитите младежи....на Грую ептен ше му стане тесно.

Токму за ова има најмногу шпекулации. Се тврди дека токму заради разговорите за Смилковско езеро, власта ги платила терористите. За што, се појавуваат потврди од повеќе места. Покрај другото и од српските разузнавачки служби.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Естир Пон Мај 11 2015, 13:55

luхor напиша:
Естир напиша:
А това е най-хубавото! Скочете им заедно - македонци и албанци заедно срещу опитите да бъдете насъсквани едни срещу други, в името на властта на Грую.

Между другото, ако албанците скочат, заради манипулирането (фалшификацията направо) със съдебната присъда, заради убитите младежи....на Грую ептен ше му стане тесно.

Токму за ова има најмногу шпекулации. Се тврди дека токму заради разговорите за Смилковско езеро, власта ги платила терористите. За што, се појавуваат потврди од повеќе места. Покрај другото и од српските разузнавачки служби.

О-па! Става интересно и все по-горещо за Грую.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 22:14

Trendafile, pogledni go ova...Posle site lagi i manipulacii na kuririte i shitelite, posle site obidi za prefrlanje na vinata za vashite kriminalni biznisi so teroristite, pogledni kako Zaev beshe dochekan vo Kumanovo...Vo istata taa naselba kade vashite platenici pukaa kon silite za bezbednost i narodot...Smee li tvojot pastir taka da se dvizhi niz Makedonija Trendafile??? Smee li da se pojavi pred narodot, da vleze megju narodot??? Kako shto gledash opziciskiot lider go pravi toa...A narodot go prechekuva kako nivni blizok...Gotovo e Trendafile, osven kriminalcite i teroristite koi gi plakjate, nikoj povekje ne e na vasha strana...Narodot izbra Trendafile...Izbra promeni...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 11 2015, 22:18

Zoki prael selfi so kumanovci pri deneshnata poseta na lice mesto!
Javuvaat sitelovci - i ke puknat od maka!!! Neka otide sega pastirot vo Kumanovo da vidime? Prashanje dali do naplatnata rampa ke stasa?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 17:18

Продолжуваат протестите. Народот бара промени.

ПРОТЕСТИРАМ: НОВИ ПРОТЕСТИ ПРЕД ВЛАДА ВО 18 ЧАСОТ

Од таму велат дека тие се граѓанско движење за мир, правда, демократизација на институциите и оставка и одговорност на сегашната Влада

Нов протест во 18 часот ќе се одржи пред Влада, информираа од движењето „Протестирам“. По дводневната жалост за конфликтот во Куманово каде загинаа осум полицајци, денеска прв пат се одржува протест на ова движење, откако претходно во два мирни собири граѓаните од „Протестирам“ оддадоа почит на жртвите во Куманово.

„Протестирам“ од 5 мај наваму започна да излегува на протести секој ден во 18:00 часот, откако во јавноста изгледоа снимки од таканаречените бомби на опозициската партија СДСМ, каде се слушаат разговори на повеќе владини функционери со обиди за наводно заташкување на случајот Мартин Нешковски.

Од таму велат дека тие се граѓанско движење за мир, правда, демократизација на институциите и оставка и одговорност на сегашната Влада. Нивните барања се:

1) итна оставка и преземање одговорност на целата Влада;
2) итно ослободување на сите активисти притворени од 5 мај наваму;
3) формирање на Влада за демократизација на институциите

http://fokus.mk/protestiram-novi-protesti-pred-vlada-vo-18-chasot/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 12 2015, 17:20

А промени има и во односот на прогресивните европски сили.

Европските социјалисти ќе учествуваат на протестот на 17 мај
На состанокот на Европските социјалисти во Брисел беше изразена целосна поддршка за активностите на СДСМ. Во знак на солидарност Европските социјалисти најавија дека ќе испратат своја делегација која ќе учествува на протестниот митинг закажан во недела на 17 мај.

"Благодарност до колегите од Партијата на европски социјалисти, за огромната поддршка која и ја даваат на Македонија и на СДСМ. Ве очекуваме во недела, 17 мај во Скопје" напиша Радмила Шеќеринска на својот ФБ профил. Шеќеринска учествуваше на состанокот на Европските социјалисти на кој беше разговарано за ситуацијата во Македонија.

Европските социјалисти се втора по големина политичка група во Европскиот парламент.

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=22319

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by трендафил Вто Мај 12 2015, 20:57

Тео напиша:Trendafile, pogledni go ova...Posle site lagi i manipulacii na kuririte i shitelite, posle site obidi za prefrlanje na vinata za vashite kriminalni biznisi so teroristite, pogledni kako Zaev beshe dochekan vo Kumanovo...Vo istata taa naselba kade vashite platenici pukaa kon silite za bezbednost i narodot...Smee li tvojot pastir taka da se dvizhi niz Makedonija Trendafile??? Smee li da se pojavi pred narodot, da vleze megju narodot??? Kako shto gledash opziciskiot lider go pravi toa...A narodot go prechekuva kako nivni blizok...Gotovo e Trendafile, osven kriminalcite i teroristite koi gi plakjate, nikoj povekje ne e na vasha strana...Narodot izbra Trendafile...Izbra promeni...

Не знам зошто ми се обраќаш кога воопшто до сега не сум учествувал на оваа тема. На која гледам имате подршка од гермаците, бугарите и Албанците, односно од силите кои ја имаа поделено Македонија во Втората светска војна. Еве малку за подржувачите на Заев во Куманово. Кои на локалните избори гласаа за вас. Еве кој е тој што се сликаше со Заев. http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/200124-FOTO-Dodeka-Zaev-se-smeskase-pregrnuvajki-go-Aliu-toj-gi-otkrivase-lokaciite-na-makedonskata-policija
А додека вие протестирате против наводна полицијска бруталност денеска повеќе десетици илјади граѓани низ цела Македонија излегоа да ја подржат.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 13 2015, 06:27

Bidejki pastirot vo momentov e seushte premier, do negovota smena treba budno da se prati dvizenjeto na vrhushkata. Ne veruvam deka licno toj samiot ke im gi pobara pasoshite, ama so negovoto pagjanje treba da im se soberat patnite ispravi (vklucuvajki gi i duplite) a na granicite i aerodromite da se zgolemi budnosta so spisoci na iminja koj nikako nesmeat da se propushtat nadvor.
Jebiga ... lici malku fashisticki, ama so nacisti ne smee poinaku!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by трендафил Сре Мај 13 2015, 14:33

Груевски во моментов е премиер. И ќе биде до истекот на мандатот, ако самиот не си замине или ако така не изгласа мнозинството во Собранието. Тоа не зависи од улицата. Иако и таму, поголема подршка добија безбедносните сили, што би рекле и Јанкуловска и Мијалков, а и Груевски, отколку што ги обвинуваа за бруталност на протестот на опозицијата.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот