Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

+6
хан Ацо
osa
reiter
трендафил
Естир
Hamad bim Khalifa
10 posters

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Сре Мај 20 2015, 14:26

Најдобриот аргумент за бројноста на собирот на ВМРО-ДПМНЕ е што на 24вести истиот го прикажаа само две секунди.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 14:29

Pa tolku vi drzhi koncetracijata i memorijata - pomalce i od ribite. Tie pametat celi 6 sekundi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Сре Мај 20 2015, 14:30

Ме разочара таа постапка на 24, ги мислев за објективна и сериозна куќа, а испадна само уште една пропагандна машинерија...е мимикрирана де.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 14:38

Mene mnogu ke me razocara Zaev ako Milenko zavrshi vo Idrizbeg, namesto vo zooloshka vo onoa trlono so meckite! Ke ni bide poednostavno za poseta ....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 14:42

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Сре Мај 20 2015, 16:24

Не ми отвара, но веројатно пак се тоа слики од пристигнувањето и заминувањето на граѓаните. А чекај, зар овој сајт не тврдеше дека во Куманово биле убиени семејство цивили со мало девојче, покрај другите такви сајтови?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 16:33

Idi na portalot na Libertas......

Ne e slika tuku cel mal elaborat. Za takvi ko tebe. Mestata lesno ke gi prepoznaesh, ako neznaesh kade i koe vreme se snimeni prashaj! Laughing
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Сре Мај 20 2015, 17:36

Абе да не сум бил и да не сум видел со свои очи па да се лажеме...
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 17:42

Cudno, a jas mislev deka sum go gledal na jave a toa izgleda samo mi se sonilo !?!?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Сре Мај 20 2015, 17:45

Пат напиша:Абе да не сум бил и да не сум видел со свои очи па да се лажеме...

Токму затоа што си бил и си видел со свои очи лажеш. Светот поинаку изгледа кога го гледаш со портокалово-удбашки очила.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Сре Мај 20 2015, 18:38

Ова е само еден мал дел од народот што беше таму

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Mkd-194590

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 18052015205944_vmro1

Како што се гледа овде, Жена-парк исто така беше полн, трговски исто така, улицата помеѓу градска и паркот исто така, така што манипулациите во Либертас воопшто не ви држат вода. Многу ретки ви се манипулациите, па се провидува асфалт Very Happy

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 0,,18457606_303,00
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Сре Мај 20 2015, 18:51

Malku presmetki...

NARODOT

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Image_1431997288_621-540x354
...dpmne-uchk-orkite vo kafezi...

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 5e399f6299a1acc697eb8e4d7b01b1181-540x362

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Сре Мај 20 2015, 18:56

Комуњарска ти работа, божем 1000 пати повторена лага ќе стане вистина. Еве вака да ти помогнам. Јас на пример стоев надвор од „кафезот“, а сепак еден период не можев да се движам затоа што имаше многу народ. Но, веќе не сакам да се расправам во тоа прашање, на крајот на краиштата, еве ќе видиме, и со техничка влада јас велам дека ќе победи ВМРО. Единствено што би сакал е да има преструктуирање и секој да си оди кај своите, бидејќи вака не се знае ни кој пие ни кој плаќа.

А за УЧК, да не се испостави дека пак имало некои тајни средби како во 2001.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 19:13

Abe Pate ne mislam da te ubeduvam vo faktot deka sonceto e zolto a mesecinata bela, koga vi e receno deka moze da bide i obratno vo kolku pastirot taka vi kaze. Ova go pishuvam za da ostane zabelezano za nekoi idni vreminja koga ke se analiziraat sostojbite vo Mk 2006-2015.
Golema zestina na pocetokot na mitingot vo nedelata (14-15 casot) beshe navistina cudna interesna i pomalku neprijatna situacija. Pred zgradite i megju samite zgradi nemozese da se pomine. Lugjeto bea naprosto zalepeni megju sebe. Sepak se drzea dostoinstveno i so cudna radost i optimizam za toa sto se slucuva. Kaj dukjanite karshi benziskata pumpa nemozese da se dojde na red za voda i osvezitelni pijaloci. Duri koga se naoblaci (negde posle 15 casot) imashe narod iscrpen no ostana megju zgradite do kasnite vecerni casovi....... Bez navreda ama toa ne bese slucaj vo ponedelnik kaj trloto pred sobranie!ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 2n6vtdl,
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by tmoro Сре Мај 20 2015, 22:33

tmoro напиша:

Се двоумит Пастирот дали да го фрлит пешкирот во јуни или август?Се гледат дека сакат да одит на избори на кој би ги лажирал повторно.

Го читам Пастирот ко селски буквар.

http://www.dokaz.mk/burna-nok-vo-strazbur-koj-ke-go-izvleche-podebeliot-kraj/

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Естир Чет Мај 21 2015, 09:43

Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 15:15

Интересна претстава за соживот

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 2rhvgqa
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 22 2015, 15:19

Na Horhe pak mu opnale narkoza, pak go nema skoro vtora nedela ! Zavisnik napravia od coveceto!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 23:04

Spored Lajm, prifakjanjeto na ostavkata na bate Sashe, znachi i izlez na DUI od vlada...

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 22552golema

Доколку премиерот Никола Груевски ја прифати оставката на првиот човек на УБК, Сашо Мијалков, ДУИ ќе излезе од владата, пишува Лајм .

Извори за Лајм велат дека причина за револтот на ДУИ е оставката на директорот на ДБК, Сашо Мијалков, и најавата на премиерот дека ќе ја прифати.

Оваа одлука ја затекнала неподготвена партијата, која се мобилизирала веднаш, за да најдат начин како да ја спречат оваа оставка.

Изворите на ДУИ велат дека во намерата да ја зачуваат позицијата на Мијалков, дури постои можност ДУИ да ја напушти владата.

Лајм пренесува дека и покрај направените напори, не успеле да стапат во контакт со портпаролот на ДУИ Бујар Османи, за официјален партиски став во врска со оваа информација.

http://www.dokaz.mk/lajm-ako-gruevski-ja-prifati-ostavkata-na-mijalkov-dui-izleguva-od-vladata/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Саб Мај 23 2015, 00:56

Пат напиша:Најдобриот аргумент за бројноста на собирот на ВМРО-ДПМНЕ е што на 24вести истиот го прикажаа само две секунди.

Според истата логика, протестот на СДСМ броеше барем пет пати повеќе луѓе. Затоа што шител, анал пет и мртвата телевизија не му посветија ниту две секунди.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Саб Мај 23 2015, 09:47

Pozdrav za nebanjatite od kampot sproti vladata...

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 11281875_10205816346622033_84336958_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 23 2015, 10:15

Bravo za dvajcava pogore na slikata!
Ubavo e koga ke vidish speshl gest od Irak, lokum od Krushevo i voda od kaj Zingo!
Edino sto ne mi se dopagja kaj Zaev - se cigarite. Ama.... pak, od druga strana ko ke pomislam na onoj antipushacot od karshi kampot, sto ja ugushi cela Makedonija, mi dovagja posle 20 godini i jas da zapalam!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Саб Мај 23 2015, 10:32

Калифу, знаеш ли колку бракови се распаднале само затоа што жените биле против пушењето? ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Happy-smiley21 ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 23 2015, 10:59

Koga ke se uozbilish? Makar na ovakvi temi ! Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by хан Ацо Саб Мај 23 2015, 11:06

luхor напиша:Калифу, знаеш ли колку бракови се распаднале само затоа што жените биле против пушењето? ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Happy-smiley21 ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Happy-smiley21

Пушенье на што? Wink
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 7 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот