Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

+6
хан Ацо
osa
reiter
трендафил
Естир
Hamad bim Khalifa
10 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Пон Мај 18, 2015 1:01 pm

Некои прашања не заслужуваат одговор, а? Very Happy
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18, 2015 1:20 pm

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Af7pjk
Eve edna ednostavna zadacka : Presmetaj (so pomosh na gugl rt) kolku kvadrata ima pred sobranieto - na slikava od eden semafor do drug i vo shirina od metalnata mrezesta ograda do prviot trotoar na bulevarot (do konjot so Nikola Karev) potoa isprati mu ja povrshinata po PP na Teo. Eve i ja ke go storam istoto pa Teo neka kaze kade sme so procenkata...posle ke praime muabet kolku zbira na M2 i kolku ke bidat vecer na protest - sto stvarni sto prinudeni sto virtuelni! Se slagash
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18, 2015 1:52 pm

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 CFNlGbDWMAAnhgj

Mozebi i ova e seceno, lepeno i prelepuvano?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18, 2015 1:56 pm

Eve ti odgovor Pate!
Odam vecer da gi gledam majmunine kako gi trpaat pozadi reshetki. Ke sedam vo dzino so laden bunar i ke se seiram! Ako mi se dozali ke im frlam preku ogradata po nekoe smoki, poshto razbrav vecer nema ni sendvici ni sokce ni dzeparac ... samo pendrek!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18, 2015 2:00 pm

http://a1on.mk/wordpress/archives/492273

Pphahahahahahhahahahhahaaaaa!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Пон Мај 18, 2015 2:03 pm

Подобро би било да се воздржите од провоцирање, бидејќи сепак меѓу вмровците има повжештени глави. Ова како Македонец на Македонец.

Инаку, за посетеноста на вчерашниот протест -одозгора изгледа супер посетен, но одоздола изгледа супер распореден. Но ми се допадна шаренилото на народот, јас секогаш така сум ја замислувал Македонија.

Моја прогноза за вечер - ќе има повеќе луѓе. И со техничка влада мислам дека пак би победила ВМРО-ДПМНЕ. Ова нема врска со тоа дали јас сакам да биде така или не, едноставно такви се фактите, како што ми се чини. Но сепак е многу добро тоа што се раздвижи општеството, бидејќи едноумието никогаш не е добро.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18, 2015 2:29 pm

Eve ti Za ODOZDOLA i na drugiot kraj od binata:ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Zxnq84
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 18, 2015 4:24 pm

Da ne zaboravime...Ona vchera beshe pochetokot, a ne krajot...Kraj kje dokjde koga Grujoshesku i familijata zaedno so tender koalicijata kje si podnesat ostavki....

Во 18 часот протест пред Влада – се бараат оставки и одговорност

Протестите на граѓанското движење „Протестирам“ продолжуваат и денеска, со тоа што за разлика од претходните денови кога се тргнуваше од пред Владата, па се одеше до Основен суд и пред Собранието на Република Македонија, или вчера, кога се тргна од Основен суд по што поворката стаса пред Владата, денеска протестот ќе се одржи пред Владата со почеток во 18 часот.

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 11233573_1651045381781151_2483432618053780563_o-1-381x540

Така, овој протест ќе стане засилување на кампот на демонстрантите кои рекоа дека нема да заминат додека не си замине владата на Никола Груевски.

Претходно денеска се проширија гласини за одржување на протестот пред Основен суд Скопје 1.

„Како и ‪#‎секојденво6‬, и денес во 18:00 ќе протестираме и ќе ги повториме нашите барања пред Влада.
ВАЖНО: Протестот нема да биде пред Основен суд како што беше претходно најавено, туку пред Влада!“, информираше „Протестирам“.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%BE-18-%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B0%D1%82/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by kiBik Пон Мај 18, 2015 4:24 pm

Пат напиша:.... Но ми се допадна шаренилото на народот, јас секогаш така сум ја замислувал Македонија....
Shvajcarija na Balkanot??? Reinkarniran Vanche si??? Suspect A makedonskoto naselenie ko Gjorche go zamisluvash? Ili? Suspect Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Пон Мај 18, 2015 4:30 pm

Пат напиша:Моја прогноза за вечер - ќе има повеќе луѓе. И со техничка влада мислам дека пак би победила ВМРО-ДПМНЕ. Ова нема врска со тоа дали јас сакам да биде така или не, едноставно такви се фактите, како што ми се чини.

Otsekogash sum tvrdel deka kordicepsot ima negativno vlijanie na dpmne-ovcite...Edno od niv e i masovno predizvikuvanje na iluzii...Pokraj efektot na zombiranje... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18, 2015 6:59 pm

Mnogu me interesira ovie "kontraprotestantive" kaj ke gi opnat shatorite?
U Zhena park edvaj da ima mesto a na ploshtad se e raskopano?
I dali ke baraat ostavka na opozicijata (kako kontra baranje na onie od pred vladata) ili vleguenje u parlament na opozicionerite???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19, 2015 4:17 pm

Тео напиша:
Пат напиша:Моја прогноза за вечер - ќе има повеќе луѓе. И со техничка влада мислам дека пак би победила ВМРО-ДПМНЕ. Ова нема врска со тоа дали јас сакам да биде така или не, едноставно такви се фактите, како што ми се чини.

Otsekogash sum tvrdel deka kordicepsot ima negativno vlijanie na dpmne-ovcite...Edno od niv e i masovno predizvikuvanje na iluzii...Pokraj efektot na zombiranje... Twisted Evil

И, после вчера, што ќе кажеш? Елита, неелита, зомбирани, незомбирани, вакви-онакви, бројките кажуваат. Тоа е тоа...
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19, 2015 4:26 pm

Pate prashaj nekoj "neutralen" sto precekuval avtobusi i popolnuval spisoci: kolku od popishanite creva isturaa pri iskacanje! Za vrakjanje nazad u 2-3 sat sabajle ....moze da pretpostavime!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19, 2015 4:29 pm

Не те разбирам. Сакаш да кажеш дека биле пијани? Бев на митингот (ви го посетив и кампот, но не кажувај на никој Wink ) народ како народ, има секакви. Таму кајшто стоев јас беа културни, стоеја и слушаа. Е добро, кога едногласно се запеа „Земјо македонска“ и сите се дереа на глас, ме облеа чувство на носталгија по старите денови на ВМРО. Very Happy
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 19, 2015 4:56 pm

Пат напиша:

И, после вчера, што ќе кажеш? Елита, неелита, зомбирани, незомбирани, вакви-онакви, бројките кажуваат. Тоа е тоа...

А бројките кажуваат дека дури ни под присила не можете да соберете повеќе луѓе од оние што се собраа во недела. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Естир Вто Мај 19, 2015 5:05 pm

Пат напиша:Елита, неелита, зомбирани, незомбирани, вакви-онакви, бројките кажуваат. Тоа е тоа...

Така е, бройките кажуват колко пара е пръснал Грую да докарва с маса автобуси от целата страна народ, който си губи бачкането, ако не иде.

Тея ченгесарии ги знаем, Път, не бъди толкоз наивен да им се връзваш. У нас - по некое кебапче и сигурно на калпак по некой лев са им броили, у вас....си губи бачкането, ако не иде.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by kiBik Вто Мај 19, 2015 5:07 pm

Пат напиша:...Е добро, кога едногласно се запеа „Земјо македонска“ и сите се дереа на глас, ме облеа чувство на носталгија по старите денови на ВМРО. Very Happy
I toa pod srpska zastava?Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by kiBik Вто Мај 19, 2015 5:08 pm

Естир напиша:... Път, не бъди толкоз наивен ...
Predan na partyata do grob, ne e naivnost. A mozhe i on si branil rabotata choveko?! Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Естир Вто Мај 19, 2015 5:25 pm

Аз пък се питам дали просто не се дрънчи, лаф да става Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19, 2015 5:29 pm

luхor напиша:
Пат напиша:

И, после вчера, што ќе кажеш? Елита, неелита, зомбирани, незомбирани, вакви-онакви, бројките кажуваат. Тоа е тоа...

А бројките кажуваат дека дури ни под присила не можете да соберете повеќе луѓе од оние што се собраа во недела. Twisted Evil

Пред собрание, улицата крај Жена-парк, Жена-парк, ГТЦ, накај Рекорд, сето тоа беше полно со народ. Јас лично не мислам дека биле 100.000, но сметам дека беа повеќе од неделата.

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 01-nu-miting-vmro-mak-silna-323488

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 F3520868-2511-47d2-8718-10d8b3ce1eb0-miting

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Vmro-Miting-Zaedno-sme-posilni-18-05-15-1-Custom
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 19, 2015 5:31 pm

Тоа што ти сметаш, не значи и дека е точно...Поготово затоа што не си полагал екстерно според желбите на твојот пастир, вклучително и математика. Па зтоа, според вувузелите на твојата партија твоето мислење е далеку од релевантно. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19, 2015 5:31 pm

kiBik напиша:
Пат напиша:...Е добро, кога едногласно се запеа „Земјо македонска“ и сите се дереа на глас, ме облеа чувство на носталгија по старите денови на ВМРО. Very Happy
I toa pod srpska zastava?Suspect

Манипулираш. Србите во Македонија имаат две партии во Македонија, едната е во владеачката коалиција. Тие се тие со српските знамиња.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Естир Вто Мај 19, 2015 5:34 pm

Пат напиша:
kiBik напиша:
Пат напиша:...Е добро, кога едногласно се запеа „Земјо македонска“ и сите се дереа на глас, ме облеа чувство на носталгија по старите денови на ВМРО. Very Happy
I toa pod srpska zastava?Suspect  

Манипулираш. Србите во Македонија имаат две партии во Македонија, едната е во владеачката коалиција. Тие се тие со српските знамиња.

Път и така да е, на протеста (истинския протест!) аз поне сръбско знаме не видях! Ни едно!
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19, 2015 5:40 pm

Естир напиша:
Пат напиша:Елита, неелита, зомбирани, незомбирани, вакви-онакви, бројките кажуваат. Тоа е тоа...

Така е, бройките кажуват колко пара е пръснал Грую да докарва с маса автобуси от целата страна народ, който си губи бачкането, ако не иде.

Тея ченгесарии ги знаем, Път, не бъди толкоз наивен да им се връзваш. У нас - по некое кебапче и сигурно на калпак по некой лев са им броили, у вас....си губи бачкането, ако не иде.

Со автобуси од цела Македонија дојдоа и во недела. Тоа со ќебапите (или полуларните сендвичи со растителен кашкавал кои толку се раскажуваат) е исто така манипулација и политикантски озборувања, да ги наречеме така. Имено, не знам како е во Бугарија, но во Македонија кога се носат луѓе од внатрешноста на Македонија, а вообичаено тоа е така за секој поголем митинг, без разлика каде се одржува, на членовите се делат сендвичи и пијалоци и тоа го прави секоја партија, вклучително и СДСМ.

За вработувањата, просто кажано, системот за владеење на Црвенковски Груевски го има доведено до совршенство. Јас лично не зависам од партијата во тој поглед, дури може да се каже и дека имам настрадано од бившите комуњари а сега големи вмровци, но тоа е друга приказна..

Јас лично не сакам Македонија, ниту ВМРО да биде организирана на тој принцип. На пример, за претседателските избори всушност сакав да го поништам ливчето бидејќи Иванов не го сметам за доволно претставителен за претседател, а Пендаровски ми личи на препотентен лигуш, што и се покажува од неговите коментари вчера, но гласав за Иванов од лојалност кон партијата, ете, виновен сум.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19, 2015 5:41 pm

Естир напиша:
Пат напиша:
kiBik напиша:
Пат напиша:...Е добро, кога едногласно се запеа „Земјо македонска“ и сите се дереа на глас, ме облеа чувство на носталгија по старите денови на ВМРО. Very Happy
I toa pod srpska zastava?Suspect  

Манипулираш. Србите во Македонија имаат две партии во Македонија, едната е во владеачката коалиција. Тие се тие со српските знамиња.

Път и така да е, на протеста (истинския протест!) аз поне сръбско знаме не видях! Ни едно!

Имаше.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 5 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот