Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

+6
хан Ацо
osa
reiter
трендафил
Естир
Hamad bim Khalifa
10 posters

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 17:47

C c c, edinstvena svetla tochka protestite na opozicijata...Izgleda vistinata za pastirot se shiri so svetlosna brzina... Twisted EvilОрав: Македонија има проблем со демократијата, слободата и правдата

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 22505golema

Амбасадорот на ЕУ во Македонија, Аиво Орав, вели Македонија има сериозни проблеми во поглед на вредностите за демократија, слобода и правда кои ги промовира Европската унија.

Како што рече Орав на дебатата насловена „Европската унија треба да се прошири и да ги вклучи земјите од Западен Балкан“, единствените позитивни моменти од изминатава година за Македонија се мирните антивладини протести и тоа што политичките лидери покажале подготвеност да разговараат за надминување на кризата во земјава.

– Денес има сериозни проблеми во вашата земја, сакавме да го свртиме вниманието во октомврискиот извештај кога се обидовме да ги нагласиме проблемите во судството, правдата, корупцијата и слободата на говор. Оваа земја е кандидат и сакаме да биде подготвена за членство, рече Орав.

Изминативе месеци известувачите за земјава се обидувале да најдат позитивни факти за Македонија кои би ги вклопиле во извештајот за напредок на земјата кој треба треба да биде готов до 31.август, а Орав рече дека изминатава недела се случиле неколку позитивни работи.

Меѓу нив биле формриањето на Советот за безбедност кој го свикал претседателот Ѓорѓе Иванов, потоа антивладините протести, за кои рече, беа мирни и граѓански, потоа лидерските средби, и состанокот во Стразбур меѓу Заев и Груевски.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19 2015, 17:50

Пф, и пак комуњарски манипулации а ла „не е така како што читаш“.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 17:57

Nishto popametno??? Ne stignala depeshata od IA-dpmne...Za zhalenje ste...Itno da go vratite Ile na chelo na centarot za lagi i manipulacii... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19 2015, 18:03

kiBik напиша:
Пат напиша:.... Но ми се допадна шаренилото на народот, јас секогаш така сум ја замислувал Македонија....
Shvajcarija na Balkanot??? Reinkarniran Vanche si??? Suspect A makedonskoto naselenie ko Gjorche go zamisluvash? Ili? Suspect Very Happy

Како да ти го доловам тоа попластично...Ај да пробам вака; минатиот месец добар дел од слободното време минував во Универзитетска. Во трговскиот спроти неа има една бурекџилница која ја држат Албанци, и таму често појадував. И седнувам јас така на една од масите, а дечкото им се обраќа на муштериите, повели комши, на здравје комши (на Македонците на македонски, на Албанците на албански), потоа се врти кон мене и ми вели: „Повели, комши“, а јас комшија на него не сум му.

И да, историскиот контекст воопшто не го бев зел предвид.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19 2015, 18:04

Тео напиша:Nishto popametno??? Ne stignala depeshata od IA-dpmne...Za zhalenje ste...Itno da go vratite Ile na chelo na centarot za lagi i manipulacii... Twisted Evil

Абе глупав сум, да. И не можев да го најдам тој дел кадешто вели дека антивладините протести се единственото позитивно нешто во Македонија. Ќе бидеш ли доволно љубезен да го издвоиш за таков идиот каков што сум?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 18:07

Dobro e shto si priznavash...Ima nadezh za tebe...

Како што рече Орав на дебатата насловена „Европската унија треба да се прошири и да ги вклучи земјите од Западен Балкан“, единствените позитивни моменти од изминатава година за Македонија се мирните антивладини протести и тоа што политичките лидери покажале подготвеност да разговараат за надминување на кризата во земјава.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Вто Мај 19 2015, 18:47

Амбасадорот на ЕУ во Македонија, Аиво Орав, вели Македонија има сериозни проблеми во поглед на вредностите за демократија, слобода и правда кои ги промовира Европската унија.

Како што рече Орав на дебатата насловена „Европската унија треба да се прошири и да ги вклучи земјите од Западен Балкан“, единствените позитивни моменти од изминатава година за Македонија се мирните антивладини протести и тоа што политичките лидери покажале подготвеност да разговараат за надминување на кризата во земјава.

– Денес има сериозни проблеми во вашата земја, сакавме да го свртиме вниманието во октомврискиот извештај кога се обидовме да ги нагласиме проблемите во судството, правдата, корупцијата и слободата на говор. Оваа земја е кандидат и сакаме да биде подготвена за членство, рече Орав.

Изминативе месеци известувачите за земјава се обидувале да најдат позитивни факти за Македонија кои би ги вклопиле во извештајот за напредок на земјата кој треба треба да биде готов до 31.август, а Орав рече дека изминатава недела се случиле неколку позитивни работи.

Меѓу нив биле формриањето на Советот за безбедност кој го свикал претседателот Ѓорѓе Иванов, потоа антивладините протести, за кои рече, беа мирни и граѓански, потоа лидерските средби, и состанокот во Стразбур меѓу Заев и Груевски
.

Си признавам, навистина сум идиот, но секогаш барам поголеми идиоти од мене со кои би се тешел. И сега кое е вистината, потцртаното или задебеленото?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 20:49

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 11330056_10206597793612503_608794743_o

Ajde Pate racunaj ! Od slikava se gleda kolonata od Kisela Voda kako odi pred Vladata. Jas od Aerodrom odev pokraj kej, slicna slika. Od avtokomanda odea pokraj sudot preku Goce delcev. Od Karpush po Ilindenska i partizanska. Od Przino, Crnice, Vodnjanska, kapishtec se spushtaa po Naum Ohridski i bul. Teodosij Gologanov........ Gledajte, racunajte i pravete na sila glupaci pogolemi od toa sto ste i ponatamu! Eve go i Ivica Bocevski se patosira na Telma, pravi majmun od sebe na sila.....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by трендафил Вто Мај 19 2015, 22:37

А што мисли Аиво Орав за демократијата и почитувањето на право во ЕУ. Кога земја што ги исполни пропишаните услови и се наметна нов услов, да си го суспендира правото на самоименување за да биде примена во членство. Да не зборувам за тоа што демократската одлука на европскиот парламент за почнување на преговорите ја суспендира европската лидерска врхушка. Да го споманм и непочитувањето на меѓународното право, односно пресудаата на судот во Хаг, кој не најде ниту едно македонско прекршување на спогодбата со Грција иако за такво нешто европјаните подолого време не обвинуваа. Евроатлантските земји кон Македонија не сеоднесуваат демократски. Наротив ми заличуваат на евроатлантски фашизам. Но пак ќе кажам. Не по демократски изразената волја на граѓаните на ЕУ изразена преку европратениците, туку по суспензијата на таа одлука од страна на лидерската врхушка.
Што се однесува до бројките, сите освен соросоидите и социјалдемократите не можеле да не видат дека повеќе подржувачи имаше митингот на власта. Што е нормално. На власт е затоа што има повеќе подржувачи. Бадијала беа фрлани бомбите. Не гледам зошто нормален човек би рушел влада што земјата за прв пат ја има донесено на врвот на развој во Европа. Што покачува пензии и плати а ги намалува давачките.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 22:40

Пат напиша:
Амбасадорот на ЕУ во Македонија, Аиво Орав, вели Македонија има сериозни проблеми во поглед на вредностите за демократија, слобода и правда кои ги промовира Европската унија.

Како што рече Орав на дебатата насловена „Европската унија треба да се прошири и да ги вклучи земјите од Западен Балкан“, единствените позитивни моменти од изминатава година за Македонија се мирните антивладини протести и тоа што политичките лидери покажале подготвеност да разговараат за надминување на кризата во земјава.

– Денес има сериозни проблеми во вашата земја, сакавме да го свртиме вниманието во октомврискиот извештај кога се обидовме да ги нагласиме проблемите во судството, правдата, корупцијата и слободата на говор. Оваа земја е кандидат и сакаме да биде подготвена за членство, рече Орав.

Изминативе месеци известувачите за земјава се обидувале да најдат позитивни факти за Македонија кои би ги вклопиле во извештајот за напредок на земјата кој треба треба да биде готов до 31.август, а Орав рече дека изминатава недела се случиле неколку позитивни работи.

Меѓу нив биле формриањето на Советот за безбедност кој го свикал претседателот Ѓорѓе Иванов, потоа антивладините протести, за кои рече, беа мирни и граѓански, потоа лидерските средби, и состанокот во Стразбур меѓу Заев и Груевски
.

Си признавам, навистина сум идиот,  но секогаш барам поголеми идиоти од мене со кои би се тешел. И сега кое е вистината, потцртаното или задебеленото?

Potcrtanoto bez vtoriot del dpmne-ovco, a kje ti objasnam i zoshto za da ne bidesh vekje idiot koj na mitinzite na dpmne-orkite bara pogolemi idioti od sebe kako bi se teshel...

Toa shto Orav rekol deka izminative denovi vo zemjata se sluchile nekolku pozitivni raboti, ne znachi po difolt deka navistina bile nekolku...Toj toa go rekol samo od uchtivost, za da ne trolate po kuririte i shitelite kako shto i pravevte dosega, deka Evropa e kurva, a Rusija makjushka...

Na primer, sovet za bezbednost ne beshe formiran. DUI, vashiot koalicionen partner i ponatamu ne go priznava Horhe za pretsedatel, a na sostanokot beshe povikana lichnost obvineta za puch...Toa beshe samo zbirshtina politikanti, so iskluchok na "puchistot", koi sednale na masa zaradi pritisokot od nadvor...

Istoto vazhi i za liderskite sredbi, posebno zatoa shto posle istite, pred vlada imashe masoven protest protiv tvojot pastir, a pastirot ti, i pokraj liderskite sredbi organizirashe kontra protesti doveduvajki gi orkite od cela Makedonija vo kafezite pred parlamentot...Kade e ovde pozitivnoto??? Mislam, pokraj toa shto vi dadoa sendvich i sokche, a svesnite gragjani od drugata strana na kafezot vo koj bevte zatvoreni od zhal vi frlaa semki i kikiritki...

Za kraj, sostanokot vo Strazbur...Treba da bidesh povekje od idiot, da go ocenish pozitivno ovoj sostanok, na koj blagodarenie na tvojot pastir i idiotite koi go poddrzhuvate, nekoj drug odnadvor kje ni ja kroi sudbinata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 23:06

Zasega molk za pregovorite vo Strazbur...No sepak proteche informacija, koja ne odi vo prilog na dpmne-uchk-orkite...Evropratenicite koi uchestvuvaat vo pregovorite, idejata za preodna vlada ja gledaat kako mozhnost za reshenie na problemot, i ne ja otflaat taa mozhnost...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 23:18


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by tmoro Сре Мај 20 2015, 00:37


Се двоумит Пастирот дали да го фрлит пешкирот во јуни или август?Се гледат дека сакат да одит на избори на кој би ги лажирал повторно.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 05:18

Dodeka Grujo go trca posledniot krug i po kojznae koj pat ja matka makedonskata javnost milioni sekojdnevno se odlivaat, dokumenti se nishtat a plata za administracijata kasni vekje nedela dena..........PARI NEMA !!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Kalinda Сре Мај 20 2015, 08:40

Грујо матка ? ха ха ха
Матка Заев ,но никако да прогледате !
Ако сега нема пари ,или нема вработувања ,
ако сега не ви чини во Македонијава,
тогаш незнам кога било подобро ?!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 494
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 09:43

Od strazbur - prvicni vesti: Во Стразбург се водела "искрена дискусија" помеѓу Груевски и Заев

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQpCINLVkt6Bg-JzuFd39v4nwESoVT1fUDV7GL6MZkKl9fKF9hiiw

Grujo = iskrenost !?!?!?!?ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQpCINLVkt6Bg-JzuFd39v4nwESoVT1fUDV7GL6MZkKl9fKF9hiiw
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Сре Мај 20 2015, 09:54

He, he, he...Vo Strazbur, Zaev, Renata > Grujoshesku, Mijalkov, Todorov, Protuger, Popovski... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 10:00

Toa mi beshe muabetot! Koja ekipa Grujo sobral ?!?!?! Odma mi stana jasno sto praele do 4 sat sabajle evropratenicive: u druga soba Zaev im pushtal snimki so gore spomenative i eve im ja rekcijata:
ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 2Q==ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 ZВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQ87eWWgeUCDfMT3toNCPT1ZIdTAF_XrQTgA9KAtD68zZ2pQDGIВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQOhlAc_vpXPKhsrfAZ_Hx_vcbScjZMGGigyAIiiMSEiSGskK1m
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин Сре Мај 20 2015, 10:04

More, da ne mu ja sostavile ekipata na Grujokio samite evropratenici, za da mozhat polesno da vrshat pritisok na dpmhne-ovcite??? ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Think_smiley_09

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 10:25

Najvishe zacuduva prisastvoto na bata Sashe! A toj e glavna zvezda vo prislushkuvanjeto.
Sto ima toj da pridonesuva vo megjusebnite dogovori i formiranje tehnicka vlada! Po se izgleda evropratenicive go viknale za da go vidat licno glavnata faca vo aferata....nesto slicno sto napravija amerikancive pred grujo da go shutne!
Izgleda nokjeska bilo interesno u gluvata soba! Bata Sashe moral da im pee kogo se ima prislushkuvano od stranski diplomati, ambasadori, biznismeni i dali eventualno zaboravil neshto na Amerite da im kaze!
Sest sata muabet za tehnicka vlada ......... IDI BEGAJ, NE ME GOLICAJ!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 10:46

Goca ne ja tretiraat pod razno !?!?! Za nejze vo Idrizovo e spremeno odajceto. Ovie izgleda gi spremaat za u Hag?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 10:53

Ova premierive gi sudat ko da se obicni novinarcinja!?!?!http://telma.com.mk/vesti/poraneshnata-premierka-na-bankong-e-na-sudenje
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 14:11

Dobro bre ovoa evroPejcive..... so koja cel pa Vlatce klimajglavce go pushtile u Strazbur / Ili so koja pamet ???
Aj za ovoa cehacov na madinja i zan Klod Van Dam vo obit Protogerov, taka taka , ama bre Vlatce klativratce...... bog dacuva?ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcRgP5W8fMbukLQV2lhVmaIQO_kjhcRyIAjXwxVTH691vtXZnxlpqA
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат Сре Мај 20 2015, 14:20

О Каљиф, сигурно се шегуваш...Пушташ слики од собирањето - ДЕЊЕ, а самиот собир се одржа ноќе.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 14:24

Patoloshki - odi zamij ocite od spienje, pa posle komentiraj....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 6 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот