Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дојде време на ќорка

+2
osa
defo
6 posters

Go down

Дојде време на ќорка Empty Дојде време на ќорка

Пишување by defo Пет Дек 01 2017, 23:03

Епа драги ДПМНЕ-овчиња што си  дробевте, тоа и ќе си сркате. Угнетувате, малтретиравте, сакавте да растурате држава. Алал ви вера..Доста беше......дојде време на затвори....наздравје.Режимот е конечно паднат!!!!
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by osa Пет Дек 01 2017, 23:56

koga ke im pieme" krchma"na zatvorenive ??? ne mi se veruva vo nivniot im cenet vesnik "kurir"prochitav kolku bil mukovski patriota i za narodot i za drzavata i kolku mnogu se potresle negovite deca ,zenamu pa i roditelite ,i mi se spovraka....pa kako bre ne vi e sram ...a kolku narod" izedovte" za ovie deset godini vladeenje ,kolku deca rastazivte ,kolku roditeli maltretiravte mamicata vasha i sega da ve sozaluvaat .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by defo Саб Дек 02 2017, 17:06

Види, искрено јас не им се ситам...ги жалам уствари........ги жалам пошо наседнаа....како телиња..ги бранеа патите и криминалите на Груески. А си ги штитеа функциите, за кои се сигурни дека не ги заслужиле. Сега цехот дојде, и треба да го отплатат. Тоа им еSad. Тоа што го направија нема врска со патриотизам.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by defo Нед Дек 03 2017, 19:58

Дојде време на ќорка P9-630x420

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by osa Нед Дек 03 2017, 21:56

e da be defo i jas ne im se sitam ,ama mnogu ubavo mi e koga gledam idioti kako go "jadat"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by defo Пон Дек 04 2017, 20:46

Дојде време на ќорка DPzHs6lXUAAFMV2

Идиоти ДПМНЕ-оски, мајка му на Крсто Мукоски, на ова да додаде нешто има.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by трендафил Чет Aвг 15 2019, 20:49

osa напиша:e da be defo i jas ne im se sitam ,ama mnogu ubavo mi e koga gledam idioti kako go "jadat"
Според Заев идиотски се однесува Катица Јанева, криминалци се Боки Тредичи и Зоки Кичеец (ова да сега). Дали некој од нив има двојна улога, односно дали е „педер“ е негова приватна работа. Силна влада што може да ја урнат тројца.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by Luxor Чет Aвг 15 2019, 21:02

Пак си сонувал просо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by трендафил Пет Aвг 16 2019, 08:45

Само го цитирав премиерот. Инаку изгледа дека наскоро излегува од печат новата книга за деца Зоки и Боки.

https://expres.mk/zoki-i-boki/

Шегата на страна, да одбележам еден од ретките светли моменти во Македонија. Започна снимањето на детската серија Зоки Поки во продукција на Кино око.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by Luxor Пет Aвг 16 2019, 16:20

Убаво од тебе што ја сподели информацијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by трендафил Пон Ное 11 2019, 16:42

defo напиша:Види, искрено јас не им се ситам...ги жалам уствари........ги жалам пошо наседнаа....како телиња..ги бранеа патите и криминалите на Груески. А си ги штитеа функциите, за кои се сигурни дека не ги заслужиле. Сега цехот дојде, и треба да го отплатат. Тоа им еSad. Тоа што го направија нема врска со патриотизам.
И јас ги жалам сите што наседнаа на Куртон револуцијата. Најмногу тие што се колнеа во Катица Јанева и СЈО, за кое сега и слепец гледа дека воопшто не било потребно и дека животот си тече и без него, а за него се потрошија и се трошат уште многу пари што можеа да се потрошат попаметно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by OPOZICIONER Пон Ное 11 2019, 21:09

vo moreto potrosheni pari za gluposti ,parite potrosheni za SJO se samo edna kapka
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by трендафил Сре Ное 13 2019, 16:40

Да се согласам и јас дека се работи за глупаво потрошени пари. Глупост од која многу умни очекуваа чуда. Владата штеди само на капитални инвестиции.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by трендафил Саб Ное 16 2019, 19:57

Чудно е што во домот на Јовче Ременски е пронајдена архива со документи класифицирани како државна тајна, а уште нема суспензија на работното место како раководител во разузнувањето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by Luxor Саб Ное 16 2019, 20:14

Само ти продолжи да се чудиш може ќе ти падне на памет дека МВР не исполнува желби на дпне-оФци туку работи по закон.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 18:24

Пишувам токму за закон кој освен тоа што предвидува што е каква тајна, предвидува и како се постапува со документите, кои не смеат да излезат од соодветна безбедносна зона и да се најдат во домашни услови. Се надевам дека си го прочитал законот пред да одговориш. Ако не си го сторил тоа бадијала си го губам времето во дискусија со тебе. Не знам да толкувам соништа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by Teo Вто Ное 19 2019, 18:27

Ako zhena ti donese oruzhje doma ti odgovarash ili taa? Ili ushte polosho ti donese neshto ukradeno. Glupi ti se argumentite,  Jovche nikade ne e povrzan so tie dokumenti osven shto vie lazhevte deka se negovi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by трендафил Сре Ное 20 2019, 18:17

Спорно во случајов е само дали ако има налог за претрес против мене, може да се гони жена ми доколку и е најдено оружје. Ништо друго. Налогот бил за Фросина, а документите од институциите ги добил Јовче.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by Teo Сре Ное 20 2019, 18:39

Jovche i Frosina se nebitni. Bitno e ova.

Bravo Trendafile. So odgovorot pokazha i dokazha deka ne si Makedonec tuku obichen predavnik koj e spremen da gi prodade i Makedonija, i makedoncite i makedonshtinata samo za negovata kriminalna antimakedonska organizacija da dojde na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот