Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

+4
PRVOBOREC
Luxor
Teo
трендафил
8 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Пон Фед 11 2019, 09:51

И идните партизани борбата против окупаторската власт (тогаш бугарските фашисти) ја започнале со испишување на пароли по ѕидови, фрлање летоци ... Против неофашистичката влада на Северна Македонија се случува истото. Ноќеска е извршена корекција на таблите поставени согласно Уставот изгласан од корумпираните пратеници, а спротивно на референдумот кој не помина. Понатаму веројатно ќе има и порадикални акции.

https://expres.mk/tablite-na-zaev-so-severna-zhrtva-na-gerila-akcija-foto/

Режимската полиција размислува за оперативен план за заштита на таблите. Веројатно ќе треба да обезбеди пред сите табли стража во три смени 24/7 со полицајци немакедонци. Не гледам друго решение.

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Screenshot_4-13

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Пон Фед 11 2019, 16:05

Портпаролот на владата демантира дека имало ваков случај, односно дека ниту една табла не е поставена. Првата вест е очигледно упатство што треба да се прави по поставувањето на истите. Со среќа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Teo Пон Фед 11 2019, 17:22

Kurton mediumite na zhmickivistichko-predavnichka fabrikuvaat i plasiraat lazhna vest. Trendafil se fakja kako klen na dudinka i ja shiri. Za na kraj da lizhe kade shto plukal. Glupokja level neizmerliva.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Luxor Пон Фед 11 2019, 17:46

Бидејки постовите немаат никаква врска ниту со герила, ниту со партизани, ниту со комити насловот на темата е сменет во духот на содржината на напишаното.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Саб Мар 02 2019, 09:44

Министерката Царовска вчера тврдеше дека веста за родител 1 и родител 2 место татко и мајка е лажна вест. За потсетување порано лажни вести беа двојазичноста во целата земја, на униформите, парите, тиранската платформа, промена на уставното име ...
Изгледа не постои фејк вест што СДСМ нема да ја оствари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Нед Мар 03 2019, 17:59

Идна вест што ќе биде прогласена за фејк е дека СДСМ сака да потроши 20 милиони евра за авион со кој ќе шета Заев и членовите на хунтата.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Вто Сеп 08 2020, 18:51

Лажна вест на според вас куртон порталот на Собранието на Македонија. Таму стои дека Исмаил Јахоски од листата на ДУИ е независен пратеник. Веста ја демантира самиот пратеник. Тој и понатаму е од ДУИ.

https://plusinfo.mk/ahoski-as-sum-pratenik-od-dui/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Luxor Вто Сеп 08 2020, 18:53

Собранието не е медиум и не се работи за лажна вест туку за технчка грешка. Побарај помош.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Вто Сеп 08 2020, 22:19

Собранието не е медиум туку извор на лажни вести што ги пренесуваат медиумите. Доколку врз пратеникот не е извршен притисок да се врати во старото јато.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Luxor Вто Сеп 08 2020, 22:21

Со оглед на тоа што дпне има таму свои луѓе не ме изненадува и да се обиделе со ширење лажни вести.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Пет Сеп 11 2020, 19:25

За куртон порталите финансирани од СДСМ и газдите од евроатлантскаата меѓународна банда лажна вест беше и дека ќе го смениме Уставот по налог и уцени од странство, па излезе дека не е така. За нив лажна вест беше и дека повеќе десетици илјади македонци (ајде поради ненормалната ситуација во дрѓавата да напишам дека мислам на сите граѓани на Македонија) поради корона кризата останале без работа или дека има голем пад на БДП. Не знам дали се работи за дунстери што не ги познаваат работите или за луѓе кои информирањето го гледаат како проституција, дека за одредена сума на пари се спремни на секаква услуга. Посебно ако имаат поддршка од судството, па не може да им се случи да платат соодветна одштета за клевета.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Luxor Саб Сеп 12 2020, 17:35

Единствени докажани ширачи на лажни вести се куртон новинарите на дпне. А колку е падот на БДП и за колку се зголемил бројот на невработени од февруари до денес е лесно проверлива бројка.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Саб Сеп 12 2020, 17:51

Извештај за падот на БДП од македонскиот завод за статистика
http://www.stat.gov.mk/PrikaziSoopstenie.aspx?rbrtxt=31

Вест од Глас на Америка за економијата. Кој завршува со реченицата „До сега поради кризата помеѓу 6000 и 7000 во најголем дел микро и средни претпријатија имаат затворено или ја имаат намалено работата.“ Во микро фирмите може да има само еден вработен, но во средните не.
https://mk.voanews.com/a/5578431.html

Истиот американски глас за корупцијата
https://mk.voanews.com/a/voa-macedonian-state-department-climate-investments-balkans-reporrt-2020-macedonia-albania-corruption/5578689.html

Ќе излезе дека според тебе Гласот на Америка е куртон медиум на најголемата политичка партија во Македонија. Да не случајно некој има куртон бариера па не му влегува вистината во мозокот?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Luxor Саб Сеп 12 2020, 18:13

VOA пренесува изјави и извештаи во двата прилога според тоа само луда дпне оФца може да обвини некого дека ја обвинува агенцијата што ги пренела вестите за било што. Додаток на лудилото е тврдењето за повеќе десетици илјади кои останале без работа а е нешто што VOA никаде не го тврди. Патем падот на БДП тотално се совпаѓа со проекциите на владата и финансиските експерти така да ниту е нешто неочекувано ниту пак ги надминува очекувањата за да биде алармантен.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Саб Сеп 12 2020, 22:09

Цитирав дека ГНА тврди дека 6 до 7 илјади фирми се затвориле или го намалиле обемот на работа (со самото тоа и на вработените, нели).
Во врска со корупцијата која е влошена исто како и водењето бизнис во Македонија ГНА пренесува делови од извештај на американскиот Стејт Департмент. Не на некоја новинска агенција. Исто така и нашиот завод за статистика е државна македонска иституција. НМе се сеќавам дека владата проектирала пад на БДП за вториот квартал од 12,7%. Ќе бидеш ли љубезен да дадеш линк до таа информација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 13 2020, 18:22

Небањати абе и тужба ќе попиете за лажење. Нешто како да заборавивте оти не сте власт па да можете да лажете, навредувате и кршите закони без последици.

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2658ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2659ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2660

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Нед Сеп 13 2020, 19:59

Лидерот на интегра, кој не мисли да поднесе оставка иако ги загуби изборитѕе (нели така мислат бањатите северџани) гледам изјавува дека само мал број членови на Интегра поминале во ВМРО. Ќе си помисли човек дека партијата има многу членови. Дали Ристовски се надева дека Заев ќе му нареди на судот да пресуди во негова корист?
Ќе коментира ли некој нешто на веста од Гласот на америка и извештајот на американскиот Стејт Департменѕ за корупцијата и економијата на Македонија во време кога на власт се СДСМ и ДУИ. Дали и нив ќе ги обвините за ширење на лажни вести и во фашистички стил ќе ги прогласите за небањати.
Инаку во соопштението на Интегра шишува и „дека ИНТЕГРА го презема приматот во опозицијата врз македонските национални интерес“. Со своите ниту еден пратеник. За Интегра и Левица е огтомна опозициона партија. Да не зборувам за најголемата македонска политичка партија ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 13 2020, 20:13

трендафил напиша:Лидерот на интегра гледам изјавува дека само мал број членови на Интегра поминале во ВМРО. Ќе си помисли човек дека партијата има многу членови.

Не знам што кур се фалат небањатите лажливци дека окрупнуваат, самодовербата на овчарот губитник на три изборни циклуси по ред?

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2661
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Нед Сеп 13 2020, 20:33

Лажна вест е тоа дека Мицковски загубил на три избори по ред, од едноставна причина што тој како лидер учествува само на претседателските и парламентарните избори. Дали ги загуби парламентарните е многу дискутабилно, затоа што ВМРО е најголема парламентарна група во Собранието. Тоа што победничката партија не мора да обезбеди владина коалиција е друга работа.
И Заев во 2014 година како лидер на СДСМ ги загуби и претседателските и парламентарните избори. Загуби и во 2016 година но со помош на евроатлантската меѓународна банда стана премиер. Што би рекле според тебе бил овчар губитник повампирен од странци за да ни го смени името и да ни ги кастрира историјата и идентитетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 13 2020, 21:12

Ахахахахааа небањатите победиле. До кај сте со владата забегани?ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2662

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Пет Сеп 18 2020, 18:52

Дише ли вашиот пастир откако се смени Уставот поради промена на името. Ги смета ли за пријатели уште Бојко Борисов и Бугарија по меморандумот во кој тврдат дека татко ми се родил како Бугарин, па Тито вештачки го претворил во Македонец или дека македонскиот јазик не постои.
Сигурен ли си дека наскоро Мицкоски нема да стане премиер со поддршка од некои помали партии од коалицијата Можеме? Ако Заев вештачки го направи Гоце Бугарин, а македонскиот јазик дијалект на бугарскиот, како што бараат вашите источни пријатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by SHARENI Саб Сеп 19 2020, 18:02

Osmani, od pozicija na dogovorot za dobrosedstvo go napaga bugarskoto negiranje na makedonskiot jazik i nacija. Ova e dokaz deka se lazni, izmisleni i falsifikuvani izjavite na dpmne deka so dogovorot Zaev prodal bilo sto.

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2279
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Саб Сеп 19 2020, 18:16

Не би рекол дека Радио Слободна Европа е про ВМРОвски медиум, па што ги цитираш овде на форумов на оваа тема која се однесува на најголемата политичка партија во Македонија, иако поради омраза е напишано друго име на истата. Овој медиум никогаш не ја поддржа Македонија ниту поаѓајќи од почитувањето на правото, ниту го осуди кршењето на нашите човекови права, затоа што ветото на Грција не беше во склад со Времената спогодба, така пресуди и меѓународниот суд во Хаг, па не станавме членка на НАТО. Дај Боже овој пат да не се повтори историјата па во иднина евроатлантската меѓународна банда да не бара предавник поголем од Заев за некој нов договор за пријателство со источните непријатели. Ваши пријатели изгледа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Teo Чет Јун 02 2022, 07:57

Vo tekstot koj  e prezemen od MIA nikade nema nitu zbor deka Micotakis ja narekol Makedonija samo kako SEVERNA.


ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2331ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2332

Vo prilog iminjata i preziminjata na glupite platenici shto si ja navreduvaat sopstvenata zemja i narod.

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2333
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Luxor Пет Јун 03 2022, 17:31

Еве една лажна вест директно од лидерот.

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Img_2607
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот