Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

+4
PRVOBOREC
Luxor
Teo
трендафил
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Пет Јун 03 2022, 19:00

Дека сме добиле датум за почеток на преговорите со ЕУ веќе и на најбудалите им е јасно дека било гнасна лага. За ова ќе видиме. Вистината ја знаат можеби на Кале.
Кога сме кај лажните вести нешто ми се сомнителни вестите што кај нас и целиот западен свет се објавуваат. Наводно Русите јадат живи луѓе (како еден наш поранешен политичар) и убиваат деца, а повеќе деца, Бог да ги прости го губат животот од оружје во САД отколку во Украина. Ако ги споредиме војните што ги водеа западните земји со оваа во Украина, сега не се користи осиромашен ураниум, што беше вообичаено. Тогаш никој не се бунеше иако и денес има последици од зрачењето.
Ќе наредам и неколку други лаги од оваа година. На пример дека цените на нафтените деривати и струјата ќе се стабилизираат во вториот квартал од годината, за порастот на БДП и инфлацијата или од порано за бесплатно лечење во земјите на ЕУ (оваа вест исто така беше наменета за будали затоа што и граѓаните на земјите од ЕУ немаат бесплатно лечење).
Либералите (всушност неофашистите) изгледа сметаат дека имаат право на неограничено лажење, а другите немаат право ни на вистина доколку тоа на самобендисаните не им одговара. Без разлика дали се работи за тие што со децении владеева со светот и уште не можат да разберат дека веќе имаат силна конкуренција. Дали конкуренцијата е добра или лоша работа ќе покаже времето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Luxor Пет Јун 03 2022, 23:13

Бидејки х пати добивте предвремени избори и х пати формиравте влада не е јасно зошто за се ги обвинуваш СДСМ. Не ти кажаа во штабот дека вие сте на власт?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Саб Јун 04 2022, 15:39

За разлика од лидерите на СДСМ не сум видовит и не знам дали ќе има или ќе нема предвремени избори па однапред да обвинувам некого дека лаже. Затоа пишувам за тоа што знам дека е лага. На пример од авионот кога тогашниот премиер, но и сегашниот министер за надворешни работи ЛАЖЕА дека сме добиле датум за преговори со ЕУ. И после два пати годишно (пред секој самит на ЕУ лажеа дека ќе го добиеме датумот што веќе сме го добиле, а го нема ни денес.
Гледам и синдикатите тврдат дека владата ги излажала за покачувањето на платите, а во предлог буџетот нема предвидено пари за тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by alienmk Саб Јун 04 2022, 17:31

Sega ke ja vidime silata na Micko i dali seriozno ke bara izbori ili macka oci na clenstvoto da zabosotat nekoe drugo predavstvo od francuskiot plan za pocetok na pregovori.

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Саб Јун 04 2022, 19:58

Опозицијата не може да направи предавство и да сака затоа што нема мнозинство во Собранието. За предавства во државата го имаме СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Albatros Пон Јун 06 2022, 09:37

Zatoa li go pozdravuvale ova?

https://kanal5.com.mk/levica-vmro-dpmne-ja-pozdravi-rezolucijata-na-epp-so-koja-se-degradira-makedonskiot-narod/a532801

По европскиот парламент, Конгресот на Европската народна партија, чиј член е ВМРО-ДПМНЕ, во Ротердам усвои Резолуција со која застана зад позициите на Софија.

Во усвоената резолуција која беше пофалена од страна на ВМРО-ДПМНЕ, а оценета како објективна од страна на нивниот потпретседател Муцунски од Македонија се бараат:

– „мерки за почитување на правата на Бугарите", дел од Резолуцијата во кој се алудира на внесување на Бугарите како конститутивен народ во Уставот на државата и

– „Македонија да се помири со сопственото минато", дел од Резолуцијата во кој се алудира на спроведување на историскиот ревизионизам, преку кој се ревидира бугарското фашистичко минато и нивната окупација врз Македонија,прифаќајќи ја бугарската приказна за македонската историја.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Нед Jул 17 2022, 18:38

Министрите Бујар и Бојан веќе десет дена по ред Лажат дека ќе се објави протоколот што Македонија го спреми и потпиша со непријателска Бугарија. Озгледа толку е добар што и самите предавници се срамат да го објават.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by TRAJCHE Нед Jул 17 2022, 18:43

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by трендафил Нед Сеп 18 2022, 08:44

Изјавите се дадени кај повеќе нотари и никој не одбил да ги завери. Изјава заверена од нотар и дадена лично кај него сигурно не е лажна. Не тврдам дека некој тоа што ќе го потпише и ќе го исполни, но не се сите луѓе како Заев на пример. Иако неговите следбеници веруваат дека наводно бил црпнат од нива во Муртино за да ја бугаризира Македонија и Македонците, процес кој во СДСМ се нарекува евроатлантска интеграција.
Нели власта пред две години донесе предлог на закон за македонскиот јазик. И по две години ни со Заев како премиер ни сега со Ковачевски истиот не се донесува иако ја има поддршката и од најголемата опозициона ино и воопшто најголемата партија во Македонија ВМРО. Иако за законот би требало да има мнозинство (ако за него гласаат и тие што го предлагаат) тој не се носи. Да прашам директно, кој го кочи законот. СДСМ или поважно им е мислењето на Албанците од сопственото. Можеби забетонираниот македонски јазик е пречка за членството во ЕУ?

https://plusinfo.mk/levica-go-prozva-pendarovski-zoshto-dve-godini-nema-zakon-za-makedonski-azik/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ - Page 2 Empty Re: ЛАЖНИ, ИЗМИСЛЕНИ И ФАЛСИФИКУВАНИ ВЕСТИ ОД КУРТОН ПОРТАЛИТЕ НА ДПСМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот