Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

+5
OPOZICIONER
Dino
Zhane
SHARENI
PRVOBOREC
9 posters

Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by PRVOBOREC Чет Сеп 26 2019, 15:27

По секоја цена сакаат да претстават лажна слика за земјоделството. Организираат партиски протести маскирани како незадоволни земјоделци.

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Img_2045
https://a1on.mk/economy/audio-snimki-od-partiski-sostanoci-oktrivaat-deka-vmro-dpmne-stoi-zad-protestite-na-zemjodelcite-vo-tikveshijata/?fbclid=IwAR3k8v8oYOUmu8H5QWmn-0z2ZfYAn3sv-5CZ5NDzRcDfZ37GXnwpPLGBGLk
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by SHARENI Чет Сеп 26 2019, 15:47

Sramota, tolku se bedni sto ne smeat ni da go kazat kako partiski sobir i go pretstavuvaat kako narodot da se zali. So sila da se spreci napreduvanjeto na drzavata.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 832
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Zhane Чет Сеп 26 2019, 15:56

Nozinja vo grb.

Zhane

Број на мислења : 167
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Dino Чет Сеп 26 2019, 20:45

Nisto ne e novo, nema razlika, i segasnata vlast sigurno isto pravela koga bese opozicija.

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by OPOZICIONER Пет Сеп 27 2019, 09:39

Togas ucestvuvaa i clenovi na SDSM vo protestite no SDSM ne bea organizatori. Lugeto sami se organiziraa ne po stabovite na SDSM i so instrukcii od partija.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 951
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил Сре Окт 23 2019, 09:06

Според насловот на темата СДСМ (небањатите) организираат протест сами против себе. Одговорите на темата пак немаат врска со насловот.

Ништо невообичаено е во Македонија партиите да организираат „граѓански“ протести. Да се потсетиме само на куртон револуцијата во која се опогануваа споменици од историјата на Македонија вклучувајќи го и тој на АСНОМ, а не се чачкаа спомениците на Хасан Приштина или на УЧК. Многу тогаш невладини ги гледаме сега во владата. Слично е и со т.н. независни аналитичари. Еве го на пример независниот аналитичар Петар Арсовски на работен ручек со потписникот на срамниот Преспански договор.

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци 0-02-05-ecbea4e090ec1365794fe7c71b623fab1296630a8146649c83d4a93bac095ee3_9c43f771

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Teo Сре Окт 23 2019, 09:26

Chestito praznik Trendafile...

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Ehiukp14
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил Пон Окт 28 2019, 20:09

Мислев дека некој ќе го тргне вирусот кој од некоја бугарска историска книга го копирал Тео на повеќе теми, но бидејќи тоа не се случува а на бугарската пропаганда одговорив на друга тема, овде ќе продолжам по темата која нема врска со историјата.
На секои протести добредојдени се поддржувачи. Исто како што на лажните обвиненија од Заев покрај членовите на СДСМ и платениците на Џорџ Сорос излегоа и изманипулирани граѓани на пример за наводното затскривање од власта на убиецот на Мартин Нешовски. Убиецот Игор Спасов една година не беше во затвор туку на „боледување“, како да е во работен однос, а не затвореник, иако не ми е познато некој работник да користел 12 месеци боледување, не се врати во затворот. И за ова бегство очигледно власта нема поим. Нема ни протести од тие што повредија повеќе полицајци кога наводно протестираа за правда, а не за да извршат терористичко дело насилно преземање на власт. Ова не по мое мислење, туку според обвинителката Русковска и судијката Кацарска. Кои нели не се под влијание на црпнатиот амнестиран криминалец од Муртино. На Заев мислам, не на вториот Муртинец - Ден Дончев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Bosonoga Вто Окт 29 2019, 01:00

raspishana e poternica za igor spasov ,shto sakash poveke ,nikoj ne krie kako vie shto krievte celi dva dena deka deteto e mrtvo
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 970
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил Сре Окт 30 2019, 13:36

Леснотијата на лажење е одлика на СДСМ. Никој не криеше дека Мартин Нешовски е убиен. Напротив истрагата си течеше нормално. Се злоупотребува една изјава на тогашниот портпарол на МВР кој по прославата на изборната победа на својата партија веднаш по будењето немал информација за случајот. Може ли да се претпостави дека Игор Спасов е ослободен како заслужен за доаѓањето на хунтата на власт, затоа што ако тој не го убиеше Мартин, можеби СДСМ не ќе дојдеше на власт и уште ќе се викавме Република Македонија.

https://infomax.mk/wp/одработуваше-ли-игор-спасов-за-заев-по/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Teo Сре Ное 13 2019, 19:34

трендафил напиша:Мислев дека некој ќе го тргне вирусот кој од некоја бугарска историска книга го копирал Тео на повеќе теми, но бидејќи тоа не се случува а на бугарската пропаганда одговорив на друга тема, .

Nekoj pak bil glup...Dedoto na pochesniot pretsedatel na dpsmne-predavnichka chlen na bugarskiot opshtogragjanski nacionalen klub "Blagoj Monev" vo Shtop za vreme na II svetska vojna...

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Untitl39

https://tribuna.mk/dedoto-na-gruevski-i-mijalkov-chlen-na-bugarskiot-opshtogragjanski-nacionalen-klub-blagoj-monev/
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил Сре Ное 13 2019, 20:39

Не знам каква врска има тоа што дедото на Груевски и Мијалков во војната наводно имале исто мислење како Зоран Заев сега со тоа што земјоделците протестираат. Еве да прифатам условно дека не се работи за фалсификат на некого туку за веродостојни историски документи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Teo Сре Ное 13 2019, 20:42

Ne e navodno tuku dokazhano...Shto od druga strana e kluchen dokaz deka vie ste dpsmne-predavnichka...Zasramete se shto se pravite ludi koga Vanche e vo prashanje a negov istomislenik vi e pochesen pretsedatel...

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци 145
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил Чет Ное 14 2019, 14:27

Teo напиша:Ne e navodno tuku dokazhano...Shto od druga strana e kluchen dokaz deka vie ste dpsmne-predavnichka...Zasramete se shto se pravite ludi koga Vanche e vo prashanje a negov istomislenik vi e pochesen pretsedatel...

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци 145
Ниту ова нема врска со земјоделците, но да не остане неодговорено веста е веќе демантирана. Којзнае колку пари им плаќате за овие изјави. Ајде да го искористам и јас правото па овде да напишам дека Заев, кој тврдеше нели дека Русија му спрема државен удар, сега наеднаш ги затоплува односите со најголемата словенска нација.
https://pressingtv.mk/makedonija/od-rusija-so-ljubov-odnosite-so-moskva-za-zaev-sega-se-prijatelski-iako-ja-obvini-za-drzaven-udar/
Вакво вртење за 180 степени е карактеристично за СДСМ. Да потсетам дека до 1990 година не водеа во комунизам, па наеднаш завртеа кон НАТО.
За ова веројатно допринес има и јавно објавеното мислење на поранешниот министер од редовите на СДСМ Никола Поповски
https://expres.mk/eks-minister-na-sdsm-do-pendarovski-i-dimitrov-neka-ne-ve-lazhe-makron/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Luxor Чет Ное 14 2019, 14:57

Тоа што лажливците од дпне демантирале нешто е веродостоен доказ? Соземи се малку и престани со зелени. А Заев како премиер и државник ја етаблира Македонија како меѓународен фактор, за разлика од лудаците од дпне кои гледаат да и наштетат секаде каде што можат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 18 2019, 15:15

А да изедеше нешто говна за тоа што неговите небањати не ги исчистиле отровите за 11 години власт.

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Img_2062

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил Пон Ное 18 2019, 16:47

Што со СДСМ што ги донесе отровите?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Luxor Пон Ное 18 2019, 17:07

Бидејќи СДСМ го поврзуваш директно со СКМ затоа што ОХИС е од социјализмот тогаш немаш право да го негираш Ванчо Михајлов како лидер на ВМРО и да се буниш против договорот со Бугарија. Посебно затоа што сами се фалите и ја узурпирате организацијата како нејзини единствени наследници. Наместо да шириш демагогија убаво признај си или дека сте обични дпне-оФци што немате ни В од ВМРО или прифати го фактот за еден народ со бугарите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 12:06

Ако и покрај вашите желби РС Македонија ја поврзувам со СР Македонија, нормално е и СДСМ да го поврзам со СКМ. Конгресот закажан од Петар Гошев како лидер на СКМ-ПДП го завршивте со сменето име како СДСМ со нов лидер - Бранко Црвенковски. Го задржавте и целиот имот на СКМ иако беше граден и со пари на луѓе што никогаш не биле или ја напуштиле вашата партија. Јас бев кусо време во вашата партија, но ја напуштив повеќе од една деценија пред да си ги смените влакната и името. Тогаш не водевте во комунизам до кој не дојдовме. Се надевам дека нема да биде исто и со влезот во НАТО, не поради СДСМ, туку затоа што наскоро сигурно ќе си заминете од власта.
Никогаш не сум бил член на ВМРО иако поради блискоста со моите ставови често пати сум ја поддржувал нашата најголема партија. Но не ја поддржувам блискоста на Љубчо Георгиевски со непријателите на Македонија. Истото е и со Ванчо Михајлов и неговите идеи кои сега во живо ги спроведува ЗОран Заев. Со таа разлика што Михајлов не им давал повластена положба на Албанците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Luxor Вто Ное 19 2019, 16:04

Тоа што лажеш дека не си член е само доказ повеќе за твоето лицемерие. Едноставно е, дпне се фали дека е наследник на ВМРО, а дел од тоа наследство е и Михајлов така да немој да се правдаш со луди изговори туку или признај дека сте криминална банда што се нарекува дпне и единствена цел и е да дојде до власт и продолжи да ограбува или прифати ја тезата на Ванчо дека ние и бугарите сме еден народ. Ако како што тврдиш на си член уште полесно ќе ти биде.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот