Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести, контрапротести

+2
osa
defo
6 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Протести, контрапротести Empty Протести, контрапротести

Пишување by defo Нед Апр 17 2016, 11:27

Деновиве имаме протести и како што збива кај нас во последно време контрапротести. E сега има суштествена разлика, јас вчера отидов сам по сопствена желба и уверување, а контрапротестантите беа под „присила“ донесени, додуша пошо беше викенд, неработен ден во администрација, протести нема. Нормално луѓево треба да одморат праат километража, пример секој ден од Битола до Скопје или Охрид-Скопје, напор е. А зошто???? За работно место по струка, а колку во тој случај вреди струката???? Стручноста???? Пострашно образот????? Што ќе им кажеме на идните генерациии....дека ние на важи години, одевме по митинзи за да се вработиме???? Дека ради нашето вработување ви ја усравме вашата иднина!!!! Тоа ќе кажеме...уствари тоа ќе можете да кажете...
Уфрлање провокатори, со цел да се прикажат протестите против „аболицијата“ за насилини, за да можете да перете мозок 24 часа на ден е добра работа, добро бе имате ли чуство на морал, одговорност, уште згора на тоа и да лајкате ФБ пејџови....да нарекувате некого хулигани, да употребувате на твитер и ФБ зборови за кои и не го знаете правото значење (Канвас пример).....
Колку за нас протестаните, вчера прошетав низ Скопје на неколку места видов полицајци, кои се обични луѓе како нас.........нема потреба на насилство врз нив, тие не ни згрешиле ништо, и тие работат по нечиј налог. Е налогодавачот е проблемот!!! Ама него еден ден ќе му се суди, како и на сите други кои учествуваа во создавањето на институционална мафија во Македонија.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Нед Апр 17 2016, 12:47

Провокаторот кој синоќа нападна и удри девојка е брат на уредничка на една национална телевизија која ги брани политиките на власта. Тој без никаква најава излезе од зад портата и неколку пати ја удри девојката, а редарите го спасија од побеснетата толпа која се впушти во напад.

Напаѓачот го одведоа до ГТЦ за да го заштитат од напад, но и да го однесат и пријават во полициска станица.
Извор А1
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Нед Апр 17 2016, 13:14

Вчера на протестот еден уфрлен провокатор едно “големо“ мажиште нападна девојче. Тоа “големо“ мажиште да ти бил брат на госпожата уредник на Канал 5 Богатинова. И сеа нели ние сме хулигани ова мажево вчера си помина без ништо да му фали. Спречен и тргнат на време од редарите, а од организаторите цело време онака “хулигански“ повикува на смиреност. Сеа мислам ви е јасно кој е хулиган а кој не...
Извор ФБ.........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Апр 17 2016, 17:33

Протестите продолжуваат. Денес во Велес. Ќе продолжат и протестите во Битола, Скопје, Струмица, Куманово, Штип и други градови низ Македонија.

Денеска протести во Велес

http://www.libertas.mk/deneska-protesti-vo-veles/

Утре протести за оставка на Иванов и одложување на изборите и во Штип

http://www.libertas.mk/utre-protesti-za-ostavka-na-ivanov-i-odlozhuvane-na-izborite-i-vo-shtip/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Апр 17 2016, 17:35

Најава за  протестите во Прилеп.

Протести, контрапротести 24mcke9

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Апр 17 2016, 17:36

Во Њујорк исто така имаше протест пред амбасадата на Македонија.

Македонците од Њујорк со поддршка на протестите во Македонијаhttp://novatv.mk/makedontsite-vo-nujork-so-poddrshka-na-protestite-vo-makedonija/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Нед Апр 17 2016, 21:52

Протести, контрапротести Jugu2x

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Апр 17 2016, 21:56

Od centarot za lagi i manipulacii go pokrenale posledniot ochajnichki obid da se spasat pastirot i familijata...Interesno kje bide da se vidi kolku moroni od dpmne kje nasednat na ova...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Апр 17 2016, 22:16

ГАЛЕРИЈА: Започна протестот во Велес

Протести, контрапротести CgQopOcWIAAUud5

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Апр 17 2016, 22:16

Протести, контрапротести CgQoluLVAAEI_LU

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Апр 17 2016, 22:16

Протести, контрапротести CgQtPnaVIAANN8d

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Апр 17 2016, 22:17


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by osa Нед Апр 17 2016, 22:33

bravo za opozicijata ..namesto da troshi i da gi nosi nezadovolnite gragani vo Skopje,im obezbedila da si PROTESTIRAAT SEKOJ VO SVOJOT GRAD ...e puknete nebanjati ,sega koi avtobusi ke gi prakate na vonreden tehnichki .... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 18 2016, 09:27

Гостивар излегува на протести.

Сплинтер
‏@sinisa_goliOtok
Драги гостиварчани (жал ми е што не ве знам сите тука) ДОСТА БЕШЕ МОЛК!
Четврток, 18:00 часот!

Протести, контрапротести CgRf__VUsAAL977

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2016, 12:06

Не велам дека не е тоа најоригинално нешто што се случило во светот, но не сум слушнал за опозиција што протестира за да нема избори и за опозиција што има избрано 2/3 од ДИК и ја има под контрола полицијата, а тврди дека немало услови за фер и демократски избори. Треба да е човек со многу пореметен разум за да може на исто место да ги стави овие две работи. Кој може да направи изборна измама ако не ДИК подржан од полицијата. И како ќе пројде таа измама ако има набљудувачи од цел свет. Ме чуди и налудничавата изјава на Хан, дека на нашите избори не требало да има победници и поразени. Без разлика на резултатите. Не велам дека на изборите резултатот не може да биде нерешен, ниту една страна да не може да состави влада, но ако една страна има само еден пратеник повеќе од половината, таа е победник и составува влада. Така е во секоја демократија. Зошто Македонија треба да дозволи диктатура за да стане членка на НАТО и ЕУ. Зошто на овие две организации им е полесно да поддржуваат државен удар во нашата земја наместо да го почитуваат правото и пресудата што ја добивме во врска со криминалниот однос на Грција и ветото за наше пристапување во меѓународни организации.
Никој не вели дека треба да молчите. Може да ве замолам да немате вандалски однос кон спомениците за историјата што можеби вие не ја почитувате, но ја почитуваат ваши сонародници. Но нема да ве замолам ни за тоа. По 5-ти јуни ако треба ќе изградиме нова Порта Македонија ако оваа ја срушите. Не молчите вие туку напротив го малтретирате мнозинството со гласните и гнасни лаги. Во секој случај ако не избегате од страв од поразот на изборите ќе видиме тивко, со заокружување на гласачкото ливче кој треба да ја води Македонија понатаму.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2016, 12:17

osa напиша:bravo za opozicijata ..namesto da troshi i da gi nosi nezadovolnite gragani vo Skopje,im obezbedila da si PROTESTIRAAT SEKOJ VO SVOJOT GRAD ...e puknete nebanjati ,sega koi avtobusi ke gi prakate na vonreden tehnichki .... Very Happy Very Happy Very Happy
Зарем Оливер Спасовски наредувал да се попречува доаѓањето на опозиционери на протест во Скопје. Ако е ова вистина премиерот Емил Димитриев треба да го разреши и да го превземе неговиот ресор до избор на нов министер од страна на Собранието после изборите, што мислам дека е дозволено сопоред законот за влада. Не е мое да се мешам во ваши внатре партијски работи, но ако твоето обвинување Оса е точно треба да размислите и за негово разрешување од партијската функција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2016, 20:42

И поддржувачите на Груевски организираа протести во повеќе градови во исто време и ииако се работи за помали градови од Скопје, на секој од нив имаше повеќе учесници отколку на вашите. Само што овде немаше насилници и насилство врз полицјата, споменици и други објекти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Пон Апр 18 2016, 20:57

трендафил напиша:И поддржувачите на Груевски организираа протести во повеќе градови во исто време и ииако се работи за помали градови од Скопје, на секој од нив имаше повеќе учесници отколку на вашите. Само што овде немаше насилници и насилство врз полицјата, споменици и други објекти.

Браво, Трендо, кажи им у штаб, дека те пофаливме, ќе ти ја зголемат платата...во наредниот живот.......
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2016, 23:57

Изгледа дека вас ве плаќаат, па мислите дека сите се платеници. Да имавте поддршка од народот не ќе бегавте од избори како ѓавол од крст.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 18 2016, 23:59

Trendafile, tolku mnogu si bil aktiven shto reshiv voopshto da ne ti odgovaram jas, tuku da gi pushtam mladite da ti objasnat shto i kako se sluchuva...Slushaj vnimatelno...Voedno, siguren sum deka na site poddrzhuvachi na opozicijata shto go chitaat forumot ova video kje im ja razubavi vecherta...

https://twitter.com/AdrianaSelmani/status/722105624490864640

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Вто Апр 19 2016, 08:02

Браво...и јас вчера и саботата бев на протест, се чуствува енергија, гнев.........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by osa Вто Апр 19 2016, 09:09

трендафил напиша:
osa напиша:bravo za opozicijata ..namesto da troshi i da gi nosi nezadovolnite gragani vo Skopje,im obezbedila da si PROTESTIRAAT SEKOJ VO SVOJOT GRAD ...e puknete nebanjati ,sega koi avtobusi ke gi prakate na vonreden tehnichki .... Very Happy Very Happy Very Happy
Зарем Оливер Спасовски наредувал да се попречува доаѓањето на опозиционери на протест во Скопје. Ако е ова вистина премиерот Емил Димитриев треба да го разреши и да го превземе неговиот ресор до избор на нов министер од страна на Собранието после изборите, што мислам дека е дозволено сопоред законот за влада. Не е мое да се мешам во ваши внатре партијски работи, но ако твоето обвинување Оса е точно треба да размислите и за негово разрешување од партијската функција.
ubavo ti pisha v deka nesaka opozicijata da troshi pari koga moze i vaka da vi go vari gravot..a za zapiranjeto go posochiv kako primer od minatoto ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Вто Апр 19 2016, 09:12

Teo напиша:Trendafile, tolku mnogu si bil aktiven shto reshiv voopshto da ne ti odgovaram jas, tuku da gi pushtam mladite da ti objasnat shto i kako se sluchuva...Slushaj vnimatelno...Voedno, siguren sum deka na site poddrzhuvachi na opozicijata shto go chitaat forumot ova video kje im ja razubavi vecherta...

https://twitter.com/AdrianaSelmani/status/722105624490864640
Немој да ми цитираш твитер затоа што преку него им се испира мозокот на младите дека прво треба да инсталираат квислиншка власт во Македонија, а потоа да си заминат од земјата. Имаме две врсти на протести. Едни на кои се бара демократски народот да одлучи кој ќе биде власт во Македонија и други на кои во моментов фарбате, а утре ќе почнете да рушите и ги напаѓате полицајците кои таму ги испратил вашиот Оливер Спасовски. Ако имате нешто против полицијата зошто не протестирате пред МВР против Спасовски. Каде се рушела власт пред министерство за култура. Кога сме кај ова министерство, како зграда тоа беше многу пооштетено по заминувањето на ЈНА, затоа што и таму имаше млади дивјаци како вас. Јас како резервист на АРМ имав прилика тоа да го видам. Па зградата се возобнови. Исто ќе биде и сега.Само се надевам дека на насилниците кои фала Богу се снимени од новинарските екипи и безбедносните камери ќе ја платат штетата од свој џеп, а дека нема да ја плаќаме сите. Што се однесува до бројот на протестанти секоја голема партија може да извлече и 100 илјади учесници. Но тоа не значи дњка нема да загуби на изборите со 480 илјади према 300 илјади на пример. Не може власт да биде таа партија што ја поддржуваат повеќе насилници. А може да се случи на избори да победи и партија што никогаш не излегла на улица.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by osa Вто Апр 19 2016, 09:13

трендафил напиша:И поддржувачите на Груевски организираа протести во повеќе градови во исто време и ииако се работи за помали градови од Скопје, на секој од нив имаше повеќе учесници отколку на вашите. Само што овде немаше насилници и насилство врз полицјата, споменици и други објекти.
Vie se PREPISHAVTE od nas cela programa ,pa za ova ne e problem,slobodno EMITIRAJTE NE a i vie znaete deka treba da se pobunite neli

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Вто Апр 19 2016, 09:56


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот