Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести за уставобранителите

+3
Nebula
Luxor
трендафил
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Протести за уставобранителите Empty Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 11:24


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by Luxor Нед Апр 25 2021, 12:03

Протести за уставобранителите Img_2585
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 12:44

По Богојески можеби болни умови организираат востание и формираат држава на Илинден. Човекот очигледно не ја знае историјата на Македонија, затоа што многу често борбата за слобода почнувала токму на верски празници. Тоа што Заев ги опогани двата Илиндена е една од причините за протестот.
Јас мислам дека само болни умови се предавници на сопствениот народ, а истото го мислам и за предавникот и амнестиран криминалец (ајде да пишувам само за завршени дела) од Муртино. Во секој случај темава е за протестот. За жал има собрано многу гнев кај народот. Ме изненадува што гледајќи според снимките најголемиот дел од протестантите се млади луѓе, за разлика од протестите пред 27 април кога поголем дел беа мои врсници.
Го читам соопштението на СДСМ и се крстам. Очигледно е дека политичка наредба за квалификување на делото како тероризам е наредба од овчарот на оваа партија, и токму тоа е причина за овој протест. Да имаше нормална квалификација, насилство на пример, денес не ќе имаше протести. Не ќе имаше веќе и затворени. Ќе си ја одслужеа казната. Да потсетам на пресудата на шведскиот суд кој сите го сметаат за подобар од македонските, кој наместо екстрадиција му даде слобода и азил на тој што го бараше хибридниот режим на нашата земја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 13:14

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира за одбрана на насилство - СДСМ - Социјалдемократски сојуз на Македонија (sdsm.org.mk)


Го читам соопштението на СДСМ и гледам дека во умот на тој што го пишувал Мицкоски е организатор на протестот, што е обична лага со гнасна позадина, Пишува и дека лидерот на најголемата политичка партија „ шест пати беше поразен на избори во последните четири години “ во едно парче реченица има две лаги. Ниту е Христијан 4 години лидер на ВМРО, ниту сме имале 6 пати избори. Имаше само претседателски и парламентарни. При тоа во услови на хибриден режим секогаш постои основан сомнеж дека власта ги украла изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 16:18

Прво прекршување на законските норми е изборот на Талат Џафери на илегална седница на собранието откако легалната беше прекината на барање од СДСМ и закажана за следниот ден. Точно е дека ВМРО го одовлекуваше изборот, но со легални средства. Инаку на денешните протести иако поводот беа драконските казни изречени од диктатурата врз тие што и се спротивставиле, но се протестираше и за промената на името и идентитетот, падот на економијата, идиотскиот пристап на власта кон пандемијата, корупцијата и многу други работи. Протестите беа ненасилни за разлика од куртон револуцијата од која траги на вандализмот и ден денес има на некои објекти. Да видиме дали 25 април 2021 година во иднина ќе се слави како што ги славиме 2 август или 11 октомври.
И комитите биле насилници за отоманската власт или партизаните за бугарските, германските, италијанските и албанските фашисти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by Nebula Нед Апр 25 2021, 16:35

Osmanliite i fasistite ne bile izbrani na regularni parlamentarni izbori vo Makedonija pa komitite i partizanite da bidat teroristi. Da gi poistovetuvas borcite za sloboda so nasilnici koi upadnaa vo parlamentot da ubivaat makedonski narodni izbranici e podolu od dnoto.

Nebula

Број на мислења : 925
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by zozoti Нед Апр 25 2021, 18:02

Tie sto vlegoa vo parlamentot ne branea nikakov ustav. Se sto pravea bese so sila da go zadrzat Gruevski na vlast iako Zaev go imase parlamentarnoto mnozinstvo. Nemozam da razberam sto li si mislea, da gi nateraat albanskite pratenici so sila i eventualno ubistvo na Sela da glasaat za vlada na Gruevski ili Gruevski da vladee kako diktator bez parlament. Koga navistina se menuvase ustavot vmro bea soucesnici.

zozoti

Број на мислења : 327
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 25 2021, 18:34

Ахахахаааа а со што да мислат? Со говната место мозок што ги имаат во главата?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2283
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 18:59

Не ти го оспорувам правото на мислење, но за оваа претпоставка немаше материјални докази. Имаше само исказ на еден од обвинетите кој од трет пат изјави така. Утврдено беше дека тие што протестираа не можеа да ја отворат вратата од надвор без употреба на посилно возило (Булдожер, тенк ...). а тој што ја отвори вратата од внатре е амнестиран и како амнестиран криминалец од својот колега Заев добива тендери. Добро колеги се и како предавници што го сменија името на државата и веќе нашето државјанство не се пишува нормално, како за сите други држави туку е километарско. Настаните на 27 април беа местенка веројатно од Сашо Мијалков кој одработуваше за Заев и неговите газди. Целта беше да се создаде страв кај граѓаните и да нема поголемо спротивставување за понижувањата што следеа со договорите од Тирана, Преспа и Софија. Но очигледно е дека народот се буди. Лично не очекував денес толкава масовност на протестите затоа што секој почеток е обично тежок. Тука е и пандемијата, но теретот го превземаа младите кои полесно се справуваат со болеста и тие што имаат имунитет поради тоа што ја прележале болеста.
Во двомесечните протести пред 27 април се бранеше Уставот затоа што секој што има можност да размислува му беше јасно дека Македонија ќе стане двојазична спротивно на Уставот, и таму кај што нема 20% од некое малцинство, дека ќе се смени Уставот и уставното име што ниту тогаш ниту сега не е дозволено да се прави во договор со странци и дека ќе се потпишат понижувачки договори со обврски само за Македонија. Во тоа време не знаевме и дека власта е спремна да ги прогласи нашите татковци и дедовци за Бугари, дека ќе ја зголеми корупцијата ... И на најбудалите во Македонија им е јасно дека понижувањето не ни носи нормален пат до ЕУ и дека истиот е неизвесен.
На говнари што пишуваат само за материјата со која работат немам намера да си трошам време. Од такви може да ни засмрде форумов.
П.С.: Користам трето лице, што е дозволено на форумот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by Luxor Нед Апр 25 2021, 19:26

Немој да заборавиш дека и тие што ги поттикнаа да влезат во парламентот се амнестирани. Како мочкото Богдан Илиевски и водоносачот Владо Јовановски.  И денес ќе ги бранеле, без срам и образ. Единствен од сите кој имаше право денес да биде таму е Дурловски.

Патем браво за поддршката што ја давате на лгбт заедницата со марширање под знамето на најпознатиот геј во историјата и човекот кој го ширел хеленизмот до Индија. Сте почнале да размислувате напредно и демократски. Се гледа дека обуката во Конрад Аденауер дава резултати.

Протести за уставобранителите Ez0w_n10
Протести за уставобранителите Ez0w-g10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 20:21

Изгледа дека мислиш дека Борисов го натртил Заев, па од таму братството, како топли браќа. Претпоставувам дека се повикуваш на филмот наменет за поширока публика вклучувајќи ги тука и тие со специјални сексуални потреби што ја исклучуваат основната намена на сексот, продолжување на врстата. Претпоставувам дека не знаеш дека Бугарите го сметаат сонцето од Кутлеш како бугарско и дека на Грците им пречи само кога Македонците го користат. Исто како и на тебе.

И Сонцето од Кутлеш да ти било бугарско - Република (republika.mk)

Да продолжам со темата што се обидуваш да ја забегаш со спинови базирани на филмови. Народот е незадоволен и поради големите лаги за кои сега многумина се свесни. Практично сите што не се од ДУИ или од СДСМ и го немаат брцнато прстот во медот. На пример на лагата дека ЕУ носи странски инвестиции. Ние од членството во ЕУ добивме само корона, ако веќе треба нешто да сме добиле.
Влезот во Собранието беше поттикнат од некоја странска служба за да помине предавството. Не знам, ќе видиме дали сега сметките ќе се расчистат со камата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by Luxor Нед Апр 25 2021, 20:27

Каде ти меѓу дпне оФците кои настапуваат под знамето на гејот и ширач на хеленизмот Аце ги гледаш Заев и Борисов.


Luxor напиша:
Патем браво за поддршката што ја давате на лгбт заедницата со марширање под знамето на најпознатиот геј во историјата и човекот кој го ширел хеленизмот до Индија. Сте почнале да размислувате напредно и демократски. Се гледа дека обуката во Конрад Аденауер дава резултати.

Протести за уставобранителите Ez0w_n10
Протести за уставобранителите Ez0w-g10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by Luxor Нед Апр 25 2021, 20:33

трендафил напиша:
Да продолжам со темата што се обидуваш да ја забегаш со спинови базирани на филмови. Народот е незадоволен и поради големите лаги за кои сега многумина се свесни. Практично сите што не се од ДУИ или од СДСМ и го немаат брцнато прстот во медот. На пример на лагата дека ЕУ носи странски инвестиции. Ние од членството во ЕУ добивме само корона, ако веќе треба нешто да сме добиле.
Влезот во Собранието беше поттикнат од некоја странска служба за да помине предавството. Не знам, ќе видиме дали сега сметките ќе се расчистат со камата.

Инаку насловот на темата кој ти лично си и го ставил е „Протести за уставобранителите". Во цитатот погоре гледаш нешто напишано во контекст со насловот освен класичните мантри на дпне оФците за жолти комбиња и странски служби или само се обидуваш да го навредиш модераторот на форумот? Следен таков обид за навреда и клеветење за тоа што ти го правиш ќе биде санкциониран. Затоа што во мојот пост има јасен коментар точно по насловот на темата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 21:00

Да му одговорам тука и на Небула на прашањето што го ппставил на темата за истиов настан со простачки бнаслов, веројатно наменета за политичко самозадоволување (мастурбација) на членовите на стадото на амнестираниот криминалец и предавник од Муртино. 
Никој никого не уби, ниту некој освен сегашниот директор на БЈБ не употреби оружје во Собранието на 27 април 2017. Дали ќе беше подобро предавниците да бидат елиминирани пред да го извршат предавството ќе одговори историјата. На куси патеки ниту добивме странски инвестиции со членството во НАТО. ниту ги почнавме преговорите со ЕУ, ниту станавме браќа со Албанците со тоа што во Берово има двојазичност. Изборот на Талат Џафери на 27 април беше незаконски.
Што се однесува до наводното ширење на короната, гледам дека МВР сметаше дека немало прекршување на протоколите па немаа никаква интервенција. Барем вие можете ако сте незадоволни од работата на полицијата да го смените Спасовски или некој друг.
Што се однесува до насловот на темата го користам терминот на организаторите на протестите. Инаку и на паралелната тема има мантри вообичаени за СДСМ по доаѓањето на сељачкото крило. Има и клеветење. На пример дека јас сум небањат иако пред некој саат излегов од бањата. Дај ми линк до некоја историјска книга, не до фолм и докажи дека клеветам дека Александар Македонски бил педер (да користам премиерски речник). 
Што треба да пошувам за да не ме уценуваш со банирање. Да лажам дека седницата на која Џафери беше легална во било кој домен, закажување, броење на гласови ... Или дека НАТО ни донесе странски инвестиции. Србија која не е членка и не сака да стане има најповеќе странски инвестиции во регионот. Треба ли да лажам дека Тиранската платформа не беше услов за тоа партиите на Албанците да влезат во коалиција со СДСМ што не победи на изборите. Дека додека дише Заев нема да го смени Уставот поради промена на уставното име. И јас сум изненаден од масовноста на протестот. Иначе повторување на постапката не е новина во македонското судство. По наредба на Заев се повтори судењер=то на вистинските терористи од Смилковското Езеро.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty ДПМНЕ БИОГЕНОЦИД

Пишување by defo Нед Апр 25 2021, 21:08

Ебе ДПМНЕ-овци био-геноцид сте организирале......Протести за уставобранителите 178067864_4298111200233149_8919196323652979585_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=4b8QLIJmkYYAX8_tAWf&_nc_ht=scontent.fskp1-1
Протести за уставобранителите Ez04EZ4XEAULk7Z?format=jpg&name=900x900
defo
defo

Број на мислења : 3210
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 21:54

На толку народ сигурно е дека има и луѓе што ќе направат прекршок, но работа на полицијата е да ги санкционира, ВМРО-ДПМНЕ не е организатор на протестов, туку учесник како и многу други. Среќа е што протестот е на отворено па не би требало да има аеросоли. Во затворен простор тие се заразни и на растојание од 20-тина метри.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by Luxor Нед Апр 25 2021, 22:06

Можеш да пишуваш што сакаш,  треба само да внимаваш на една работа, да не ги обвинуваш модераторите за работи кои и ти ги правиш. Да побарам сега би нашол барем десет спинувања и спамирања на теми од твоја страна, но нема да најдеш ниту една моја реакција на тоа. Напротив ти дел од мој пост вадиш од контекст и ме обвинуваш за „забегување" на темата. Секогаш се трудам да прогледам низ прсти освен кога лично е навреден член на форумот. И ако јас како модератор го толерирам тоа што ти го правиш не значи дека ти можеш да се поставиш во улога на модератор и да одредуваш како било чие, не само моето пишување ќе биде вреднувано на форумов.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by defo Пон Апр 26 2021, 08:07

трендафил напиша:На толку народ сигурно е дека има и луѓе што ќе направат прекршок, но работа на полицијата е да ги санкционира, ВМРО-ДПМНЕ не е организатор на протестов, туку учесник како и многу други. Среќа е што протестот е на отворено па не би требало да има аеросоли. Во затворен простор тие се заразни и на растојание од 20-тина метри.

И бе Трендо бе....абе да дојдат дома да ти ја силуваат фамилијата...па по старо ќе си тераш.........ех....... alien alien alien alien alien alien
defo
defo

Број на мислења : 3210
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Пон Апр 26 2021, 14:43

Сериозно ли мислиш дека полицијата не е должна да ги заштитува и тие што протестираат. Не е протестот против полицајците. И тие се дел од народот и кога би имале друго решение многу полицајци не би ја бранеле предавничката власт. Ние како генерација сме обележани како педери (како карактер) што дозволивме да ја загубиме слободата. За тоа не е виновен само главниот сељак и педер (како карактер повторно) туку сите ние. Ова е прв поголем обид за враќање на слободата. Немој само да ме убедуваш дека сме слободна земја, кога сме земја што друг и го дава името, по волја на други го менуваме Уставот, друг ни ја пишува историјата. Затоа ли сељакот од Муртино и неговиот моторџијски пајташ одговорен за здрабството не набавија на време вакцини. За да нема протести ли. И тие без маски не дојдоа на протестот за да заразат намерно други луѓе, 
Не знам што ти е целта на пишувањето. Дали дека не треба да има борба за слобода во време на пандемија или дека одговорност на организаторот на протестот, а не власта е таа што треба да ги казни прекршителите на законот. Можеби мислиш дека треба да одговараат за тероризам и да се придружат на уставобранителите од 27 април. Вообичаено е во историјата дека за слобода се ризикува и сопствениот живот, а тој што ја одзема слободата е мета за сите поробени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Пон Апр 26 2021, 15:20

Можеби тие без маски доаѓаат од Чаир, кај што нема баш масовно носење на маски, но ни санкции. Или од друга општина во која ДУИ е на власт, па полицијата е потолерантна. Може и да се уфрлени од страна на власта за да рашират корона меѓу политичките противници и за сликање. Во секој случај тоа е споредна работа во врска со протестот. Најважни работи за политички форум се дека се работи за доста броен протест, најголем народен собир откако оваа коалиција е на власт , а најважни барања се повторување на судењето на осудените за наводен тероризам (мислење на Кацарска, но не и на шведскиот судија) и предвремени парламентарни избори заедно со локалните. Ајде да го видам Заев после овој протест нека ги прогласи нашите татковци и дедовци за бугари, како што му беше намерата.
Гледам некој на форумов (трето лице за да не се обраќам лично) смета дека Сонцето од Кутлеш настанало во времето на Александар Македонски. Не. Постаро е повеќе векови. И сите Македонци освен тие што се нарекле социјал-демократи пред 30 години со превземање на името од постарата социјал-демократска партија со која беа кусо во коалиција (колку да и го земат името) го сметаат Сонцето од Кутлеш за етнички симбол на Македонија и Македонците. И во земјата и во дијаспората и околните земји во кои има Македонци како малцинство.
Очигледно е дека на многумина им пречи протестот. На некој затоа што се одржал на Цветници, на некој затоа што имало протестанти дојдени без маска, а полицијата не ги запрела ни по пат ниту ги санкционирала на самиот протест ниту дополнително после тоа бидејќи протестот по стариот диктаторски обичај е сниман од страна на полицијата. Сите се изненадени, вклучувајќи ме и мене, од бројот на учесници. Дали е тоа добро на власта, народот низ вентил испушти дел од притисокот што му е набиен од Заев и Ахмети или лошо, ќе се ослободи од стравот да протестира ќе видиме во следните месеци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by defo Вто Апр 27 2021, 13:18

Локалниве ќе поминат како шо ќе поминат ќе има промени. Ама ќе има катастрофални парламентарни избори ако СДСМ малце не се опамети. А ДПМНЕ е тоа што е....ќе си гласате оние 200.000 слепци, кои дома за куќна слава си го имате земено денот на раѓањето на Груески.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3210
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Вто Апр 27 2021, 15:33

Треба ли да помислам дека гласачите на СДСМ, добро не сите дека има и фантоми, а фантомите не се христијани, за слава го имаат роденденот на Заев. Факт е дека власта по еден од најголемите протести во историјата на Македонија (проценка на МВР е дека присуствувале околу 30 илјади луѓе, е во паника. Не знам дали овој протест, ќе повторам, ќе биде како вентил што ќе го попушти притисокот што со предавства 4 години го создава власта или ќе биде ослободување од стравот и ќе има уште повеќе и поголеми протести. Никогаш не е доцна да се поправат работите иако пишував во времето кога тие се случуваа дека тоа што еден будала може да го расипе, потоа сто умни тешко го исправаат. Не сите се лути за тоа што станавме северна неуставно, по неуспешен референдум, без да се приближиме и за еден чекор до почеток (да не говорам за завршување) на преговорите со ЕУ. 
Денес има кривична пријава против еден од организаторите на протестот, Тодор Петров. Нормално за хибриден режим. Инаку, да потсетам, тоа што се бараше на протестот, повторување на судењето, не е новина во Македонија. Така беше и во случаите Сопот и Смилковско Езеро. Во власта имаме терористи амнестирани за своите недела. Можеби не се знае кој е извршителот на злосторството кај Вејце или киднапирањето и ликвидација на цивилите во тетовско, но точ се знае кој има командна одговорност, а сега прима плата од буџетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by Luxor Сре Апр 28 2021, 17:40

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Сре Апр 28 2021, 18:14

Ајде да повторам дека никој не извади оружје во Собранието освен сегашниот директор на БЈБ, тогаш бодигард на Заев. Вие ако некој во телефонски разговор кажал дека че му еб. мајката на Заев ќе го осудите за силување. На тој основ, без вештачење на оригиналноста на снимките се базираат 90% на политичките пресудии од страна на куртон револуционерното судство во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Пет Апр 30 2021, 13:48

Пендаровски за 27-ми април: Тврдам дека луѓето што влегоа не беа терористи - Expres.mk

Ова е мислење на Претседателот Пендаровски откако се врати од Брисел.
А на долниот линк има и снимен телефонски разговор во врска со настаните на 27 април.

(Аудио бomба) Правосудните органи знаеле дека патриотите се невини: Се испазapив со Русковска и Вилма – патриотите нека пушaт к*р | iNFOMAX.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот