Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести за уставобранителите

+3
Nebula
Luxor
трендафил
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Протести за уставобранителите - Page 2 Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by Dino Пет Апр 30 2021, 15:48

A da pocne oficijalna postapka, da poddrzi protesti ili nesto slicno namesto samo da lae naokolu ili ako ne mu drzi gazot neka si podnese ostavka i taka sam si priznava oti e nesposoben.

https://www.slobodenpecat.mk/pendarovski-mu-simnuvam-kapa-na-vuchik-vo-sѐ-e-podobar/

Dino

Број на мислења : 626
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Протести за уставобранителите - Page 2 Empty Re: Протести за уставобранителите

Пишување by трендафил Пет Апр 30 2021, 16:00

Две години како да немаме Претседател. Тоа што ќе каже нешто, во случајот за уставобранителите , откако ќе разговара со некој странец, само покажува дека се обидува да се спаси да не се најде на обвинителна клупа по смена на власта. Тука мислам на демократизација на дрѓавата без разлика дали еве да кажам и СДСМ, но реформиран, остане на власт. Кога ќе се развие демократска свест на индивидуално ниво, а не луѓето сами да си доденуваат улога на овца во некое стадо.

Во врска со 27 април (гледам веќе не се користи терминот крвавиот четврток, што значи дека таква е наредбата од диктатотот што ја спроведува вазалот и неговите слуги) една интересна колумна.

Да повториме – зошто „27 април“ не беше тероризам! – Kurir.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот