Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести, контрапротести

+2
osa
defo
6 posters

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Чет Мај 26 2016, 13:32

Никој не е будала. СДСМ сега сака да изнуди нови 100 дена техничка влада и потоа повторно да побегне од изборите. За тоа гаранти ваљда повторно ќе треба да бидат лажговците од САД и ЕУ. Тие што гарантираа избори на 24 април или 5 јуни. Или порано што гарантираа дека нема територијални решенија за етнички проблеми, односно дека нема да има општини како денешните Чаир, Кичево и Струга. Или кои гарантираа дека со референцата БЈРМ нема да имаме проблеми за членство во меѓународни организации. Само одбрал погрешен пат. Тешко е дека нормални луѓе ќе гласаат за некој што се изживува врз институциите во кои сака да влезе, во Собранието, Владата и министерствата. На пубертетлии им личи и фарбање, но на луѓе во зрели години тешко.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Пет Мај 27 2016, 09:50

Протести, контрапротести - Page 5 Katapuls-kiev-640x444
Овој катапулт не е сликан во Скопје, пред Собранието, туку на Мајдан во Украина. Пред да успеат соросоидите да предизвикаат војна што уште трае. Таму поделбата се направи на руски дел и на украински. Дали кај нас сакате да ја поделите Македонија на античкомакедонски дел, во кој би живееле Македонците што и амебите во Македонија ги сметаат за македонски амеби, а не за грчки, а во другиот тие што амебите од пред 6тиот век по Христа амебите ги сметаат за грчки, а после ова за саде словенски и Албанците. Што би рекле тие што се проНАТО и про Европски ориентирани, односно што се спремни на виткање кичма во однос на името и идентитетот.
Во Украина исто како вас, почнаа со катапултирање боја, а кога тоа не успеа продолжија со молотови коктели.
Протести, контрапротести - Page 5 Maidan-catapult-640x452


Еве и една кандидатка за казна од 50 евра во СКопје.


Протести, контрапротести - Page 5 Katapult-skopje-640x360

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пет Мај 27 2016, 10:44

Ne Trendafile...Nie kje ja obedinime makedonskata drzhava koja grchkiot cigan i negoviot brat uchkata ja podelija pomegju sebe pretvarajki ja vo privaten mafijashki posed....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пет Мај 27 2016, 16:49

I da ne ostane nezabelezhano, zaludni vi se zakanite kon slobodoljubivite gragjani...Nerma da ne uplashite nitu so informativni razgovori, nitu so kaznite od 50 evra...Eve gledaj, ima ushte kandidati "за казна од 50 евра во СКопје" kako shto velish...Pomegju niv e i idniot premier na Makedonija, koj kje bide izbran na slobodni i fer demokratski izbori, koi kje se odrzhat vednash otkako tvojot pastir i familijata kje zavrshat vo Idrizovo...

Протести, контрапротести - Page 5 Za1(1)

Протести, контрапротести - Page 5 Zaev1

Протести, контрапротести - Page 5 ZAEV-PRED-PRAVDA


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by osa Пет Мај 27 2016, 19:44

Teo напиша:Ne Trendafile...Nie kje ja obedinime makedonskata drzhava koja grchkiot cigan i negoviot brat uchkata ja podelija pomegju sebe pretvarajki ja vo privaten mafijashki posed....

taka Teo ,taka se saka i se brani Makedonija ...kako shto ti go pravish toa ...malkumina imaat hrabrost da go kazat svojot stav ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by osa Пет Мај 27 2016, 19:48

Teo напиша:I da ne ostane nezabelezhano, zaludni vi se zakanite kon slobodoljubivite gragjani...Nerma da ne uplashite nitu so informativni razgovori, nitu so kaznite od 50 evra...Eve gledaj, ima ushte kandidati "за казна од 50 евра во СКопје" kako shto velish...Pomegju niv e i idniot premier na Makedonija, koj kje bide izbran na slobodni i fer demokratski izbori, koi kje se odrzhat vednash otkako tvojot pastir i familijata kje zavrshat vo Idrizovo...

Протести, контрапротести - Page 5 Za1(1)

Протести, контрапротести - Page 5 Zaev1

Протести, контрапротести - Page 5 ZAEV-PRED-PRAVDA


tochno taka Teo ,idniot ni premier .....kakva hrabrost ,kakva odluchnost ...samo takov moze da ja vodi Makedonija napred posle ovaa BANDA .,...bravo zaev ...bravo shekerinska ...hrabrosta e vo vas ,a nie ja CRPIME od tamu ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Саб Мај 28 2016, 22:19

Teo напиша:I da ne ostane nezabelezhano, zaludni vi se zakanite kon slobodoljubivite gragjani...Nerma da ne uplashite nitu so informativni razgovori, nitu so kaznite od 50 evra...Eve gledaj, ima ushte kandidati "за казна од 50 евра во СКопје" kako shto velish...Pomegju niv e i idniot premier na Makedonija, koj kje bide izbran na slobodni i fer demokratski izbori, koi kje se odrzhat vednash otkako tvojot pastir i familijata kje zavrshat vo Idrizovo...

Протести, контрапротести - Page 5 Za1(1)

Протести, контрапротести - Page 5 Zaev1

Протести, контрапротести - Page 5 ZAEV-PRED-PRAVDA

Ако побара укинување на аболицијата за Глобал Заев наместо премиер, како што посакуваш, ќе биде во Идризово. Тие што добиваат илјадници евра од Сорос, кој веројатно и ќе им ги плати и тие 50 евра дополнително, сигурно е дека се јавуваат доброволно да платат казна, со што ќе си ја зголемат цената кај газдата.
Но бидејќи темата е за протестите на соросоидите, Беса и СДСМ од една и на ГДОМ од друга страна, можам да кажам дека вие успеавте 100%. Ниту еден политичар од ВМРО-ДПМНЕ сега не е аболициран. За разлика од Заев на кого аболицијата за Глобал уште му важи. Па мислам дека можеме заеднички да се согласиме дека тој е единствениот потврден криминалец во власта. Таква терминологија користите вие за тие што се аболицирани и мислам дека сте во право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Мај 29 2016, 00:03

Ostaj bre Trendafile Soros, ova, ona...Kazhi zoshto im se podnamestivte na strancite...Zoshto onaka patriotski im gi lizhete dupinjata...I makedoncite treba da veruvaat deka takvi gnasi od predavnici kako dpmne-ovcite, koi pri najmal pritisok gi simnuvaat gakjite, kje ja branat Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Вто Мај 31 2016, 18:27

Ајде да одбележиме дека во возило сопственост на СДСМ и управувано од професионален возач вработен исто така во СДСМ се пронајдени боја, катапулти, орудија за шприцање боја, ваљци и други реквизити за опоганување на општествени добра. Возачот е уапсен и по извршеното сослушување е пуштен да се брани од слобода.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Вто Мај 31 2016, 19:12

Да вредно е за споменување, дека сакате да заплашувате не бе..нема да ви успеее, ќе лежат твоите пулени, за брзо...Крајот вака мириса, за некого тој мирис ќе е мирис на слобода, за други ќе е мирис на затворска ќелија кој како си ја наредил.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by reiter Вто Мај 31 2016, 21:54

трендафил напиша:Ајде да одбележиме дека во возило сопственост на СДСМ и управувано од професионален возач вработен исто така во СДСМ се пронајдени боја, катапулти, орудија за шприцање боја, ваљци и други реквизити за опоганување на општествени добра. Возачот е уапсен и по извршеното сослушување е пуштен да се брани од слобода.
a bre trendo,i toa li e za pofalba za polikolor i plasticni pistoli najdeni..edno vreme a i sega ne e promeneto vo vozilata na pratenici i ministri od dui od pred vrata na sobranie im fatija oruzje pa nikomu nisto,mislam na kalasnikovi,bombi,pistoli koja zolja i itn...pa ete ni vlakno ne im fali nitu nekoj kaznaa..ete i onie od divo naselje sto ukradija od karaula oruzje koe i so istoto ubija makedonski policajci ne moze da pocne sudenje..arno ama treba da se trubi za polikolor,neli?...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Сре Јун 01 2016, 15:43

Молерите што протестираат вчера се обидоа физички да се пресметаат со родител кој го носеше своето дете на лекарски преглед. „ Не сум ниту некој од ГДОМ, ниту пак уфрлен провокатор, туку само родител кој што брзаше на закажаниот преглед за моето дете. Се работи за преглед од доктор специјалист за детска кардиологија кој што доаѓа од Лондон, и морав да бидам на клиника точно во 18.30, вели родителот. “
Дел од идиотите што го блокираат градот, а можеби и од вас на форумов би биле пресреќни доколку се случи трагедија со болното дете. Мислам на тие што се држат до девизата колку полошо за Македонија и Македонците толку подобро за СДСМ. Еве што виде болното дете вчера. За среќа покрај идиотите од Канвас на протестот имаше и нормални луѓе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by reiter Сре Јун 01 2016, 18:35

трендафил напиша:Молерите што протестираат вчера се обидоа физички да се пресметаат со родител кој го носеше своето дете на лекарски преглед. „ Не сум ниту некој од ГДОМ, ниту пак уфрлен провокатор, туку само родител кој што брзаше на закажаниот преглед за моето дете. Се работи за преглед од доктор специјалист за детска кардиологија кој што доаѓа од Лондон, и морав да бидам на клиника точно во 18.30, вели родителот. “
Дел од идиотите што го блокираат градот, а можеби и од вас на форумов би биле пресреќни доколку се случи трагедија со болното дете. Мислам на тие што се држат до девизата колку полошо за Македонија и Македонците толку подобро за СДСМ. Еве што виде болното дете вчера. За среќа покрај идиотите од Канвас на протестот имаше и нормални луѓе.
toa e,viorot se poveke ke se zabrzuva i zdraviot razum ke bide se pomaten.Koga ke si spomnam kolku rodilki i bebinja ni umrea ovie godini,sirotata Natasa koja ostavi silen beleg kaj site nas za neodgovornosta na poedinci od vlasta i toj kako sto go narekuvaat ministerot za zdrastvo odnosno minister na smrtta.Nepravdata,ednostrancivo koristenje na zakonot odnosno zloupotrebuvanje na zakonot i ustavot za zastita na kriminalci od najlos vid koi se smesteni vo vlasta i prazniot stomak vodat samo vo eden pravec..CAUSESKU STIL.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Сре Јун 01 2016, 18:55

И кога ќе дојде СДСМ на власт ќе станеме бесмртни како што никој не умираше кога претходно бевте на власт. Разликата е само во тоа што сега уште се протестира и за настани што се случиле пред 5 години како да се случиле вчера. Затоа што фала Богу такви работи не се случуваат секојдневно како во времето на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Сре Јун 01 2016, 19:44

Трендо од се срце посакувам (прв пат во живот го правам, ова да колнам како стара баба), твој близок да заглави во лавиринтот на Македонското здравство. А колку за инцидентот вчера на никого на чело ништо не му пишува..жал ни на сите.....ако е вистина ова....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by reiter Сре Јун 01 2016, 19:54

трендафил напиша:И кога ќе дојде СДСМ на власт ќе станеме бесмртни како што никој не умираше кога претходно бевте на власт. Разликата е само во тоа што сега уште се протестира и за настани што се случиле пред 5 години како да се случиле вчера. Затоа што фала Богу такви работи не се случуваат секојдневно како во времето на СДСМ.
ako sega se protestira za "nesto' od pred 5 godini zosto pratenicite od dpmne sekogas koga nemaat odgovor spomnuvaat - vo vase vreme koga vie vladeeevte,ili vie koga bevte na vlast pravevte ovaka ili onaka..itn...trendafile nie ziveeme denes i gledame da napravime podobra idnina za site nas i idnite generacii a ne da pravime sporedbi od pred 10,15,20 godini koj kako pravel.TOA E NAJCESTIOT ODGOVOR NA DPMNE-OVCI PRATENICI VO PARLAMENT ...VO VASE VREME KOGA VLADEEVTE,A SIROTI ZIVOTOT GO ZIVEAT DENES ZA DA UTRE NAPRAVAT PODOBRO.Toa e nemok i beganje od VISTINATA trendafile.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Сре Јун 01 2016, 20:53

defo напиша:Трендо од се срце посакувам (прв пат во живот го правам, ова да колнам како стара баба), твој близок да заглави во лавиринтот на Македонското здравство.  А колку за инцидентот вчера на никого на чело ништо не му пишува..жал ни  на сите.....ако е вистина ова....

I jas pomisliv na toa Defo...Se obidov da najdam neshto na netyot, i zamisli...Osven vo kurton mediumite na dpmne, nikade nishto...

http://www.time.mk/c/6d5a47a1e6/izjava-na-roditelot-napadnat-od-platenicite-na-sdsm-sakav-samo-da-go-odnesam-deteto-na-pregled-na-detska-kardiologija.html

http://grid.mk/news/512605235/obid-za-presmetka-so-roditel-shto-brzashe-so-dete-na-lekar

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Сре Јун 01 2016, 21:50

defo напиша:Трендо од се срце посакувам (прв пат во живот го правам, ова да колнам како стара баба), твој близок да заглави во лавиринтот на Македонското здравство.  А колку за инцидентот вчера на никого на чело ништо не му пишува..жал ни  на сите.....ако е вистина ова....
Ако очекуваш да ти се заблагодарам на добрите желби и да ти го пожелам возвратно истото, нема да го направам ниту едното ниту другото. Ајде повторно да напишам дека не тврдам дека се во здравството е идеално, но има голем напредок. И во објекти и во опрема и во организацијата на работата односно во контролата на вработените во здравството кое беше и веројатно е еден од покорумпираните слоеви во општеството кое ја злоупотребува положбата која ја има во однос на пациентите. Има пропусти, но многу помалку од порано. Тоа е констатирано и од ЕУ. Забелешки нема ниту во извештајот што Шеќеринска му го има диктирано на Приде.
Едно е кога се спомнува нешто што е направено порано во дискусија во Собранието, а сосема друго кога за одамна судски завршена работа се организираат насилни протести. Како за несреќниот сплет на околности во кои жртва беше Мартин Нешовски. Иначе се согласувам дека треба да споредуваме актуелни политичари и настани. На пример Никола Груевски на кого целосно му е укината аболицијата и Зоран Заев кој за едно дело во вредност од 8 милиона евра, што е висок процент од буџетот на општина Струмица. При тоа политичарот што нема побарано аболиција за единственото дело за кое не треба да го гони неговото обвинителство протестира против аболицијата на Груевски и откако истата е укината. Можеме да споредиме и што е на пример направено во општина Ранковце, која е под управа на СДСМ и во Илинден што ја води ВМРО. Протестирате и против избирачкиот список, но на погрешна адреса. Наместо да барате смена на Чичаковски затоа што можеби нешто си држи во рака, но не свикува седница на ДИК за да направи нешто, Или да докаже дека избирачкиот список е чист или да го чисти доколку има во него неправилности. Иако се молчи дека експертите на ЕУ немаат забелешки на списокот. Исто како што се молчи за четворицата американски инструктори убиени во кумановско Диво Насеље.
Тоа што шарените медиуми од ергелето на Сорос не ја објавуваат веста за нападнатиот автомобил во кој се пренесувало дете говори за селективното информирање што го практикува ЗНМ. Нормално би било да ја објават веста, а доколку имаат сомнеж истиот и да го докажат, што во овој случај е многу лесно. Немате потреба од странските разузнавачки служби.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by reiter Чет Јун 02 2016, 09:10

Исто како што се молчи за четворицата американски инструктори убиени во кумановско Диво Насеље...koj toa saka da go sokrie i molci???ako imas dokazi daj mi gi mene jas ke izlezam pred televizija i ke soopstam,ne smee vakvi raboti da se krijat.Ama koj krie,koj ima kontrola nad mediumite a?

i eve nesto od prethodnite postovi kako POTSETUVANjE da ne se zaboravi ili nekoj go skrie..
Протести, контрапротести - Page 5 1cpKxHj

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Чет Јун 02 2016, 22:41

Кога веќе даваш податоци дај и за 2002 до 2006 година. По можност споредено со бројот на родени деца. Сега многу мајки кои имаат здравствени проблеми со забременувањето успеваат да добијат дете. Но кај нив е поголема и смртноста на плодот за жал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by reiter Пет Јун 03 2016, 14:05

a bre covek,sega e 2016-ta godina alooo,ne e 2002 ili 2006g.Treba da se naprednati i zdrastvo i sekoe drugo pole neli?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пет Јун 03 2016, 17:08

reiter напиша:Исто како што се молчи за четворицата американски инструктори убиени во кумановско Диво Насеље...koj toa saka da go sokrie i molci???ako imas dokazi daj mi gi mene jas ke izlezam pred televizija i ke soopstam,ne smee vakvi raboti da se krijat.Ama koj krie,koj ima kontrola nad mediumite a?

Nemalo nikakvi instruktori, posebno ne amerikanski megju ubienite vo Divo Naselje...Edinstvenoto neshto za shto se molchi i krie e ulogata na pastirot i brat mu uchkata vo sluchajot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Сре Јун 08 2016, 19:55

Se radikaliziraat protestite...

Шарената револуција започна со блокадите на улиците

Протести, контрапротести - Page 5 Blokadi

Автомобили со регистарски таблички на „Шарената револуција“ паркирани на средина на крстосниците, го блокираa сообраќајот во центарот на Скопје.
Едночасовната блокада се случи на три крстосници во градот и тоа кај Соборниот храм, Црвениот крст, Судската палата.
Оваа акција велат е и симбол дека државните институции со години се блокирани. Наместо да се лутите, свирнете за поддршка, им порачаа демонстрантите на луѓето кои заглавија во сообраќајот.
-Револуцијата нема да заврши со заминувањето на Никола Груевски од власт. Ниту ќе замине со исполнување на трите барања кои засега ги поставуваме како ултиматум. Во оваа држава треба да се направат многу промени. Законите се одлични, но мораме да почнеме да ги почитуваме. Не станува збор за избори, станува збор за криминалот кој се случува во оваа држава и за кој што граѓаните плаќаат даноци и сакаат се да излезе на виделина и да видат транспарентен судски процес -вели Александар Богоевски од “Шарената Револуција”
Според нив, власта реагира единствено кога чувствува силен притисок од граѓаните.
-Протестирам бидејќи голем број млади се иселија од државата и оваа власт изврши геноцид, ја напуштија државата и отидоа да бараат леб низ светот, вели еден од демонстрантите.  
-Мислам дека оваа владаа криминална не само што ќе падне и ќе мора да одговара да го врати капиталот и да ги врати парите на народот, додава друг од демонстрантите.  
Движењето кое речиси два месеци го изразуваше револтот пред државните институции, запре со протестите.
Одлучија да продолжат со герила акции со кои ќе бараат исполнување на главните услови, Уставниот суд да се произнесе за уставноста на СЈО и да се ослободат притворените демонстранти.
На прашањето што после 18 јуни, датумот до кога Шарената револуција постави ултиматум до Владата за исполнување на нивните барања, демонстрантите велат дека промените допрва ќе започнат.

http://telma.com.mk/vesti/sharenata-revolucija-zapochna-so-blokadite-na-ulicite

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Сре Јун 08 2016, 20:45

Протести, контрапротести - Page 5 Tgwruhtrklf
Ова е еден од тие што даваат изјава во пропагандниот спот за протестите на Телма. Се работи за Никола Нацев – Пишијата, пензиониран доктор од Велес кој два пати е фатен, осуден и лежел затвор за примање мито, денеска во име на СДСМ-овската платена револуција на крстосницата кај Соборниот храм во Скопје најави дека се подготвени на физичка пресметка со своите неистомисленици.
Телма не објавува за нападот на активистите на СДСМ Замир, Алим и Исмаил (кој е ударачот) врз еден граѓанин за време на блокадата на раскрсниците што е нова тактика на група идиоти кои на овој начин сакаат да дојдат на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 5 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот