Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести, контрапротести

+2
osa
defo
6 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Сре Jул 13 2016, 21:48

Протести, контрапротести - Page 7 CnOfhd8XgAQo5f8
Закани, ли се закани...и вреќа сол ќе се изеде и Грујо ќе се „одбрани“

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Чет Jул 14 2016, 20:57

Тоа што една група фашисти составена од платениците на Џорџ Сорос и мал дел од раководството на СДСМ сака да дојде насилно на власт не значи дека тоа е желба на граѓаните на Република Македонија, туку напротив, желба на една мала група луѓе да воведат диктатура во Македонија. Должност на полицијата е да ја брани демократијата. Рејтингот на Груевски, на пример е поголем од збирот на рејтинзите на другите тројца лидери што учествуваат на т.н. лидерски средби, па резултатот е најмалку нерешен дури и ако на лидерската резултатот е 1:3. Не доаѓа на власт тој што ќе посере повеќе споменици и згради, туку тој што ќе освои повеќе гласови на изборите. Иначе на протестите никој не е претепан, посебно не крвнички, па веројатно идиотот што објавил фотографија од полицаец на должност има проблеми со своето ментално здравје. Му посакувам побрзо оздравување. Патем тенкови се набавуваат за одбрана на татковината. И за одбрана на демократијата. Доколку власта во Македонија останеше на власт по истекот на мандатот или доколку по евентуални масовни протести од граѓаните, а не само од платениците и поддржувачите на една политичка опција не прифатеше предвремени избори ќе беа оправдани и порадикални протести. Во моментов нема причина за такво нешто.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Пон Jул 18 2016, 21:37

Изгледа дека куртон револуционерите се на колективен годишен одмор, па спомениците во Скопје можат да здивнат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Пон Jул 18 2016, 22:41

Не тука сме, ич не се секирај.......секирај се, за себе.....времето ви е е веќе на крај.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 7 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот