Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести, контрапротести

+2
osa
defo
6 posters

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Чет Апр 21 2016, 23:14

Што е ова Трендо. Малку ви се фалсификувани избори, па за секоја сигурност сакате и да ја забраните опозицијата. Стравот има големи очи, посебно кога пред нив ви е патот кон Идризово.

ГДОМ БАРА ЗАБРАНА ЗА ОДРЕДЕНИ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ И НЕВЛАДИНИ ОРГАНИЗАЦИИ


Александар Пандов повика Уставниот суд времено да ги забрани активностите на невладиниот сектор и дел од политичките партии.


http://fokus.mk/gdom-bara-zabrana-za-odredeni-politichki-partii-i-nevladini-organizatsii/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Чет Апр 21 2016, 23:43


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пет Апр 22 2016, 11:49

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРОДОЛЖУВА

Фокус 22 апр 2016, 10:14

Денеска во 18 часот граѓанското здружение „Протестирам“, најавува нов протест што ќе почне пред Специјалното јавно овбинителство.

„Ние, граѓанките и граѓаните кои во борбата за правда и демократија, здружени протестираме низ улиците на Македонија во име на слободата, правдата и еднаквоста, нагласуваме дека преговори во овие услови се неприфатливи.“, пишува Протестирам на својата фејбук страница.

Вчерашните протести кои како и секој ден почнаа пред Специјалното јавно обвинителство, завршија пред Владата која беше офарбана во боја од страна на демонстрантите. Тие, исто така истурија и различни бои по целата улица пред Владата со цел да ја прошират шарената револуција


http://grid.mk/read/news/512343151/11360822/sharenata-revolucija-prodolzhuva

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пет Апр 22 2016, 17:45

Сендвичите се со слаб квалитет, затоа се жалат.

ЦИВИЛ: ВЛАСТА ДА ПРЕСТАНЕ СО ПАРТИСКИ ПРИТИСОЦИ

Десетици вработени во администрацијата низ цела Македонија, се жалат на жестоките притисоци и сведочат дека мораат да стават потпис на списоците за учество на контра-протестите, бидејќи веќе идниот ден може да се соочат со казни, деградација, па и отказ. Некои од нив изразија и стравувања по нивната безбедност.

http://fokus.mk/tsivil-vlasta-da-prestane-so-partiski-pritisotsi/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Пет Апр 22 2016, 21:58

Овие плакати беа подметнати од ваши активисти и веднаш беа тргнати, Иако не можам да кажам дека НАТо и ЕУ не ги заслужуваат. такви плакати може да се видат и во земјите членки на овие организации, па не е скандал ако ги има и кај нас.
Еве ви едно видео од протестите во Скопје на кои е Гордан Калајџиев како фрла камења врз полицајците на Оливер Спасовски, односно си ги одработува парите што ги добива од Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пет Апр 22 2016, 22:07

Pak si lazhel...Pijanata baba tokmu na toa povikuva vo kolumnata shto si ja postital...Izolacija na drzhavata i ubistvo na site shto ne mislat kako vas...NO, prashanje e shto kje pravite koga vashite kje pobaraat leb za svoite semejstva...I niv kje gi ubiete???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by defo Саб Апр 23 2016, 10:51

TEO, вчера имаа порака мала од ЕУ, ги „казни“ општините, како порака. Ама ЈБГ, не сфаќаат и не сфаќаат, упорни се.........

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by osa Саб Апр 23 2016, 11:54

vidi defo nemoze glupokata da ja narekuvame upornost ...jas se si mislev horhe "glumi "odrabotuva za poklonetiot mandat neli ke mu dadat neshto ke nauchi na pamet i ke prochita ,no toa ne e negova misla ...no otkako go slushav vo onaa emisija shto odeshe na MRTV so glavnite urednici na mediumite i koga objasnuvashe zoshto gi amnestiral -aboliciral ,iskreno SVATIV deka chovekot e prirodno glup ,ne se preprava ,tolku mu e kapacitetot ...i shto moze ON i tie kako nego da svatat ? nishto ! neznam koj imashe napishano na forumov : da go vidat gujo da im gi dupi zenite ke go branat so tezata taka treba za dobroto na drzavata ...eh a nea ja nema ..poleka ja urnisaa....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Саб Апр 23 2016, 21:57

Ако мислиш дека е глупаво тоа што се аболицирани Верушевски со својата злосторничка група, Заев и обвинителите од СЈО што мислат дека ако имаат американска поддршка може да се однесуваат како да се вработено во концентрациониот логор Гвантенамо, потполно се согласувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Саб Апр 23 2016, 23:47

Mislam Trendafile...Glupo, moronski i krajno idiotski e shto e amnestiran bilo koj...No, za razlika ot tvoite dpmne-uchk-kriminalci, Zaev i obvinitelite javno se otkazhaa od pomiluvanjata...Moronshtonata se potvrduva i so toa shto pomiluvavte pogreshna Fatime Fetai...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Нед Апр 24 2016, 09:02

Teo напиша:Mislam Trendafile...Glupo, moronski i krajno idiotski e shto e amnestiran bilo koj...No, za razlika ot tvoite dpmne-uchk-kriminalci, Zaev i obvinitelite javno se otkazhaa od pomiluvanjata...Moronshtonata se potvrduva i so toa shto pomiluvavte pogreshna Fatime Fetai...
Чудно е дека не си информиран, но и Груевски и Мијалков не само јавно, туку и писмено побараа од претседателот да им ја укине аболицијата. Кога сме кај амнестиите, до сега странците не се мешаа кога аболиции даваа Трајковски и Црвенковски, а ја поздравија амнестијата на нивните сојузници, односно на УЧК. Иако и таа амнестија наводно се однесуваше на двете страни, што би рекле и на Македонците што учествуваа во војната бранејќи ги Уставот и законите што сигурно не е криминал. Ова колку за наводна рамнотежа. Но со евентуално укинување на аболицијата предлагам обвинителството кое јас го сметам за социјалдемократско и вазалско, СЈО, да ги гони осомничените ВМРОвци и ДУИевци, а обвинителството кое вие го сметате за ВМРОвско да ги гони осомничените СДСМовци. Ова затоа што СЈО од старт покажа заштитнички однос кон Верушевски на пример. Кој не побара укинување на аболицијата.
Не знам дали мислеше дека е глупо, моронски и крајно идиотски кога беше амнестиран Зоран Заев и дали не е глупо, моронски и крајно идиотски што тој и сега не бара укинување на таа аболиција, туку само за случаите што се во надлежност на неговото обвинителство.
Протести, контрапротести - Page 3 Plus-info-640x481

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 09:47

Duri i za taa abolicija bev protiv Trendafile...Politicharite moraat da bidat isti so site drugi gragjani...Shto ti gledam ne sakash...Inaku zoshto bi go proglasil SJO za SDSM-ovsko... I bi baral vashe, partisko obvinitelstvo da montira procesi protiv opozicionerti...Zatoa shto SJO podnesuva obvinenija protiv tvojot pastir i negovite verni do grob uchki??? So samoto toa dokazhuvash deka za tebe pastirot tvoj e bezgreshen...Garant si poveruval deka e praten od boga i deka toj e noviot Hristos, kako shto miluva toj sam da se narechuva...So shto li ve hranat po toa shtabovite...

PS. Jas postaviv link do pismenoto baranje na Zaev za povlekuvanje na povlekuvanjeto na amnestijata...Ochekuvam ti da postavish link, vo koj jasno se gleda pismeno baranje od pastirot i bate Sashe za otkazhuvanje od amnestijata...Ako ne, kje smetam deka lazhesh...

PPS. Odlichno od Gerovski shto dal upatstvo kako da se ofarba grdotijata so koja go unishtivte glavniot grad, pritoa kradejki milionski sumi od gragjanite na Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:44

Протести, контрапротести - Page 3 Smiley-laughing021 Протести, контрапротести - Page 3 Smiley-laughing021 Протести, контрапротести - Page 3 Smiley-laughing021

Протести, контрапротести - Page 3 1901s8

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 18:40

Почна протестот пред СЈО

25.04.2016
Граѓани и денеска излегоа на протест пред СЈО, како дел од „Шарената револуција.“ Нив вечерва им се приклучија и луѓето од Сојузот на борци на Македонија, извикувајќи „Оставка оставка“ и „Робија за криминалците.“ Демонстрантите барат и слобода за притворениот професор и член на новата партија „Левица“, Здравко Савески. За разлика од претходните денови засега не е забележливо зголемено присуство на полиција. Демонстрантите, меѓу другото, бараат итно повлекување на одлуката за аболиција на сите оние против кои се води истрага и против кои е покренато обвинение од Специјалното јавно обвинителство и итна и неотповиклива оставка на претседателот Ѓорге Иванов.

http://www.makdenes.org/archive/news/20160425/428/428.html?id=27696043

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 18:43

И борците од НОБ протестираат против режимот

И ќленови на Сојузот на борци на Македоније се приклучија кон вечерашните протести во Скопје, на кои се бара укинување на аболицијата, оставка на Ѓорге Иванов и откажување на изборите закажани за 5 јуни.

Претставници на борците со огромен аплауз беа пречекани пред Специјалното јавно обвинителство, каде што се собира голема група демонстранти.

Меѓу нив е и генералот Тодор Атанасовски, кој има 90 години. Тој се придружи на денешните протести, носејќи беџ со ликот на Здравко Савевски, членот на Президиумот на партијата Левица, кој денеска беше приведен од страна на полицијата за наводно „учество во толпа“.

Протести, контрапротести - Page 3 General%20Atanasovski

http://plusinfo.mk/vest/67771/i-borcite-od-nob-protestiraat-protiv-rezimot

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 19:00

Протести, контрапротести - Page 3 Cg5wgfpWMAAgeWl1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 19:00

Протести, контрапротести - Page 3 Cg5waExWgAE-KqV1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 19:00

Протести, контрапротести - Page 3 Cg5wIwyWYAAR8lj1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 19:01

Протести, контрапротести - Page 3 Cg5v_NaUkAAReU71

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 19:07

Streav vladee vo redovite na rezhimot...Pod pritisok na narodot oslobodeni chlenovite na "Levica"...

Членовите на Левица ослободени од притвор

Челновите на партијата Левица Здравко Савески и Владимир Куновски кои денеска беа приведени поради учество во толпа за време на демолирање на Канцеларијата на Иванов попладневно се пуштени на слобода, објавија нивните сопартијци.

Инаку во моментов на протестот кој се одвива на скопските улици демонстрантите со аплаузи ја примија веста за ослободувањето на двајцата членови на Левица кои се едни од најактивните демонстранти.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 20:04

Estradata se prikluchuva na protestite...

Кристина Арнаудова: Изборните кампањи се добро платени, затоа на протестите ги нема пејачите! (ВИДЕО)

Популарната пејачка Кристина Арнаудова вечерва протестира заедно со своите сограѓани пред Собранието на Македонија. Во своето кратко обраќање до демонстрантите, таа објасни зошто нејзините колеги пејачи и пејачки не се на протестите:

- Изборните кампањи се најдобро платените настани, други нема - рече Арнадова, додавајќи дека протестира и во име на своите колеги.  

Видео: Призма.мк


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by трендафил Пон Апр 25 2016, 20:11

Колку што знам за делото за кое има докази е предвидена парична казна во износ од 100 до 400 евра. Нема снимки дека дотичните учествувале во напади и повредување на полицајци.
Нешто не се сеќавам дека протестиравте во 2001 година кога беа амнестирани терористите на УЧК одговорни за убиство на повеќе десетици цивили и полицајци. Очигледно затоа што се борите на иста страна, односно сте под иста команда. И сега сте здружени, барем кога се работи за опагонувањето на споменикот на АСНОМ.
Ме изненадува што Кристина Арнаудова паднала на 50 евра, колку што дава Сорос за учество на протестите. Или можеби на неа и платиле повеќе? Не знам и зошто не протестирате, ако веќе протестирате против аболицијата и Ѓорѓе Иванов пред неговата резиденција на Водно, кај што тој престојува. Дали затоа што газда ви Бејли му е комшија таму, а него не смеете да го вознемирувате?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести, контрапротести - Page 3 Empty Re: Протести, контрапротести

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот