Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВЛЕЗ ВО НАТО за Македонија договорен во Брисел

Go down

ВЛЕЗ ВО НАТО за Македонија договорен во Брисел  Empty ВЛЕЗ ВО НАТО за Македонија договорен во Брисел

Пишување by osa Пон Јун 12 2017, 11:15

ВЛЕЗ ВО НАТО за Македонија договорен во Брисел  Zoran-Zaev(12)

Итна акција на НАТО за Македонија договорена во Брисел - сè би било готово пролетта 2018
„Доаѓањето на власт на Заев може да доведе до укинување на главните пречки за пристапувањето на земјата во евроатлански структури“, пишува „Јутарњи“.
Плусинфо ● 10:15 12 јуни 2017 ● Прочитано 2520
Планот е направен во Брисел, а Македонија за НАТО ќе го користи името ФИРОМ и до влезот во ЕУ ќе најде конечно решение во разговорите со Грција. Зоран Заев разговарал со грчкиот премиер Алексис Ципрас кој му честитал за изборот и потврдил дека за Атина и понатаму е неприфатливо името Македонија. Но, ФИРОМ или некое друго композитно име за Грција би било прифатливо, пишува хрватски „Јутарњи лист“.

Според весникот,  итната операција на Македонија во НАТО треба да биде готова во пролетта 2018 година.

„Доаѓањето на власт на Зоран Заев на премиерската функција може да доведе до укинување на главните пречки за пристапувањето на земјата во евроатланските структури. Се разбира, станува збор за спорот за името“, пишува „Јутарњи лист“.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВЛЕЗ ВО НАТО за Македонија договорен во Брисел  Empty Re: ВЛЕЗ ВО НАТО за Македонија договорен во Брисел

Пишување by osa Пон Јун 12 2017, 11:18

ете за ваква Македонија сонуваме сите грагани

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот