Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Go down

НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Пон Апр 29, 2019 12:16 am

Силно невреме го зафати регионот: Македонија, Хрватска и Србија ги погоди силен дожд, град и ветер
Facebook12TwitterViberMessenger


Попладнево невреме проследено со силен дожд, грмежи и град го зафати целиот регион.

Во некои краеви во Хрватска без престан паѓало град а улиците побелеле.Слично време и во Македонија, силен дожд и град го зафатија Скопје, Прилеп, Кавадарци, Кичево и уште неколку други градови на северозапад.

Град паѓаше и во Војводина, Србија а на фотогафиите може да се забележи дека бил со големина на лешник.
_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty Re: НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Пон Апр 29, 2019 12:22 am

i pokraj golemata vremenska promena ,samo kaj nas vazat pravilata za zatopluvanje so parno na BEG od pamtivek ....nemoze ako porano bilo mnogu postabilno vremeto i zavrshuvala zimata nekade okolu prvi april i denes da vazat istite pravila za koristenje na parnoto ...nemoze nautro koga e temperaturata pod 12 stepeni da se pushti parno ,i navecher koga istotaka e temperaturata daleku po 12 stepeni da ne se pushti parno ....
p.s. imali nekoj normalen vo drzavnata regulatorna komisija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty Re: НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by TRAJCHE on Нед Мај 05, 2019 12:33 am

povtorno vremenskata prognoza najavuva nevreme vo Makedonija ,mnogu dozd ,sneg i poniski temperaturi
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 568
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА Empty Re: НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот