Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ

2 posters

Go down

НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ  Empty НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ

Пишување by osa Чет Фед 27 2020, 01:18

[size=30]ОТКОРНАТИ ПОКРИВИ И ДРВЈА НИЗ СКОПЈЕ ОД СИЛНИОТ ВЕТЕР, ЕКИПИ НА ОПШТИНИТЕ И ГРАД СКОПЈЕ СЕ НА ТЕРЕН[/size]


 553


[size=12]27 февруари 2020[/size]Од силниот ветер кој вечерва го зафати Скопје откорнати се покриви на згради на повеќе локации низ градот. Исто така паднати се и дрвја на повеќе локации.НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ  87507305_529573441005095_2858155123211763712_n-400x533
Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ ги расчистуваат паднатите дрвја. (Фото: Град Скопје)
[size]

Булеварот Партизански одреди во Карпош 4 е блокиран од покриви кои се откорнати од околните згради.


НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ  Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=31&loc=https%3A%2F%2Fsdk.mk%2Findex


Градоначалниците на Град Скопје и Општина Карпош Петре Шилегов и Стефан Богоев на своите фејсбук профили напишаа дека екипи се веќе на терен и работат на расчистување на  штетите и справување со невремето.„Секој поединечно, да внимава пред се’ за својата лична безбедност, но и безбедноста на другите луѓе и имоти“, напиша градоначалникот Шилегов на својот фејсбук профил.

Според најавите од Хидрометеоролошкиот завод ветерот ќе достигне брзина од 70 километри на час.
[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ  Empty Re: НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ

Пишување by Luxor Чет Фед 27 2020, 10:32

Нека стои овде за секој случај.

НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ  Erxi8w10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот