Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕВРЕМЕ ВО ....

Go down

НЕВРЕМЕ ВО .... Empty НЕВРЕМЕ ВО ....

Пишување by osa Нед Мај 12 2019, 19:25

[size=48]Доаѓа опасно невреме на Балканот – предупредуваат дури и Американците[/size]


Американските метеоролози предупредуваат дека во текот на наредните два дена Италија и делови од Балканот ќе бидат зафатени со силно невреме со дожд, грмежи и град.
НЕВРЕМЕ ВО .... 375802

Прегледи:[size=40]599[/size]

12 мај 2019, 19:07

[url=https://twitter.com/intent/tweet?source=https://kanal5.com.mk/articles/375802/doagja-opasno-nevreme-na-balkanot-predupreduvaat-duri-i-amerikancite&text=%d0%94%d0%be%d0%b0%d1%93%d0%b0+%d0%be%d0%bf%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%be+%d0%bd%d0%b5%d0%b2%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b5+%d0%bd%d0%b0+%d0%91%d0%b0%d0%bb%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%be%d1%82+%e2%80%93+%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d1%83%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%b0%d1%82+%d0%b4%d1%83%d1%80%d0%b8+%d0%b8+%d0%90%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%86%d0%b8%d1%82%d0%b5: https://kanal5.com.mk/articles/375802/]Сподели[/url]


Студениот циклон од северот на Европа , се проби низ Британија , а на пат е да зафати делови на Италија и на Балканот. Најголема закана ќе бидат силните дождови и можност за поплави и свлечишта.
Ваквата појава е многу ретка за мај , велат американските метеоролози. На повисоките места на Балканот може да се очекува и снег , а температурите ќе паднат и за 10 степени.
Само за 24 часа на одделни делови може да наврнат и 150 ммм воден талог , а некаде и повеќе. Ваквото невреме ќе се задржи и во наредните десетина дена.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕВРЕМЕ ВО .... Empty Re: НЕВРЕМЕ ВО ....

Пишување by osa Вто Фед 04 2020, 22:47

povtorno nevreme vo Makedonija i okolinata.....

Комуналните служби на Општина Карпош се на терен, каде заедно со екипите од ЈП „Паркови и зеленило“ ги отстрануваат скршените дрвја и предмети од силниот ветер кој вечерва го зафати Скопје.
„Нашите комунални служби се на терен и заедно со екипите од ЈП „Паркови и зеленило” ги расчистуваат скршените гранки, дрвја и предмети од силниот ветер во Скопје. Акцијата ќе продолжи и во утринските часови. Избегнувајте паркирање на возилата под големи крошни на дрвја. Ви благодариме на разбирањето и соработката.“, напишаа од општина Карпош.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот