Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕВРЕМЕ ВО ТУРЦИЈА

Go down

НЕВРЕМЕ ВО ТУРЦИЈА Empty НЕВРЕМЕ ВО ТУРЦИЈА

Пишување by OPOZICIONER Саб Мај 05 2018, 23:45

Ваков дожд се случува еднаш во 500 годни, апокалиптични сцени во Анкара (видео)

Дел од турската претстлнина Анкара беше зафатена од голема поплава откако падна голема количина дожд. Шест лица се повредени, а улиците беа претворени во реки.

– Тоа беше природна катастрофа. Никој не го загуби животот, но шест лица се повредени и предизвикана е голема материјална штета – изјави градоначалникот на Анкара Мусафа Туна.

Поплавата го погоди округот Мамак, во источниот дел од градот, откако од никаде се појавиле големи облаци, наведуваат турските медиуми.

Телевизиските канали емитуваа снимки од калливите бранови вода, кои ги фрлаа атомобилите. Градоначалникот на Анкара рекол дека ниту еден жител на градот не се смета за исчезнат.

– Тоа е појава која се случува еднаш на 500 години – изјавил Туна.

Минатата година во Истанбул два пати се случиа поплави за време на летото кои го парализираа градот. Владата тогаш спомена дека тоа се невообичаени појави за тој период од годината и дека можно е причината за таквите појави да се глобалните климатски промени.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 928
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕВРЕМЕ ВО ТУРЦИЈА Empty Re: НЕВРЕМЕ ВО ТУРЦИЈА

Пишување by OPOZICIONER Вто Мај 08 2018, 17:56

ete i nas ne ne odmina nevremeto ,strashno
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 928
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот