Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вмро-ДПМНЕ

+12
Teo
Kalinda
трендафил
defo
tmoro
Фири1
Arhimed
Sotir
Hamad bim Khalifa
gerasim
osa
reiter
16 posters

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

вмро-ДПМНЕ Empty вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter Пет Фед 13 2015, 10:45

од самото основање на партијата ВМРО-ДПМНЕ се соочуваше со многу предизвици.Поделби, формирање на други партии со предзнак на ВМРО(вистинска,...),внатрешни разединувања, обвинувања за кодошлок,присуство на полицијски удбашки структури,финансијски малверзации, војна 2001 и др.Но сепак се справуваше со сите предизвици и наоѓаше сили за да продолжи.
По прогласувањето на Љубчо Георгиевски за почесен престедател на ВМРО-ДПМНЕ и подарување на партијата ВМРО-ДПМНЕ на Груевски се случија тектонски промени.Промена со расчистување со првите-старите членови и кадри,како и пратеници,министри,членови на ИК итн..со што се отвори вратата на членство од отпадоците од останатите партии(ДА,СДСМ...).Промени се случија и во симболите.Промени за кои првите односно старите ВМРО-вци не ја препознаваат партијата за која трпеа огромни тортури,страв.
Со владеење на истата односно раководење од страна на поранешниот член на ДА Никола Груевски самата партија после големи скандали(финансијски,идеолошки,кадровски,апсења..)па и последното со ПУЧ, партијата ДПМНЕ е ставена на голем ИКС(Х) за нејзиниот кредибилитет пред самото членство како и пред целата македонска јавност и светска политичка сцена.Тоа единствено го овозможи САМО еден човек кој за 9-години не собра храброст да излезе на ниту една ТВ-дебата,тоа е Никола Груевски.Затварање на кругот, немоќ од идејност и крај со задскривање на кукавичлукот резултира со ЗЕМЈОТРЕС во самата ДПМНЕ и најверојатно распад со што ќе биде неопходно доста поголем период да се совземе и продолжи.
Никола Груевски ја уништи ВМРО-ДПМНЕ за да ја создаде ДПМНЕ.Освестувањето на вистинските ВМРО-вци,патриоти и Македонци од ден на ден се разбудуваат и конечно ја согледуваат штетата направена од Н.Груевски.Во ДПМНЕ ќе останат само оние отпадоци кои ги спомнав погоре, лајачи газолижавци и криминалци од сите структури кои најдоа засолниште во ДПМНЕ.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин Пет Фед 13 2015, 10:48

Reiter, a bre da ne si pogresil vo pisuvanjeto na naslovot na temata???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter Пет Фед 13 2015, 10:52

па нека се читаат кои беа, а сега кои се.Некогаш со Љубчо горди,а денес со Груевски извалкани со секакви можни скандали и безпатие,и најважно без СОПСТВЕНО мислење.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин Пет Фед 13 2015, 10:57

Te sfativ...Ubavo si se setil...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter Пет Фед 13 2015, 11:22

од резултатите на Груевски со раководењето на ДПМНЕ и МАКЕДОНИЈА


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter Пет Фед 13 2015, 20:57

Патриот...


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by osa Пет Фед 13 2015, 22:41

taka e reiter,no  ke dodadam ushte neshto ,na edno od skoreshnite intervjua mnogu ubava konstatacija dade Georgievski ;site poraneshni chlenovi od dpmne koi bea vo VMRO - NP,se vrakaat i toa na visoki pozicii ,kako direktori ,sovetnici i drugi vidni mesta vo mak politikata ,so eden zbor dobro kotiraat ,no veli LJubcho ,zoshto togash ne gi glasaat za pratenici kako chlenovi na NP ,eve dobri se ,vredni se shtom se direktori sega ...e ova e najchudnoto neshto vo mak politikata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter Пет Фед 13 2015, 23:28

америкен дрим Smile
_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by gerasim Чет Фед 19 2015, 19:28

Teo напиша:Reiter, a bre da ne si pogresil vo pisuvanjeto na naslovot na temata???


Да се приклучам кон темата и да дадам мало појаснување кој се и што се ВМРО...ке постирам едно писмо од еден
Господин кој го има хронолошки опишано како делувало истото............
             КРАЈОТ НА МИТОТ ЗА ВМРО
Трајче Грујоски
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=174E82968A763445B1D7F15FE7761DE2

_________________
"Неспособните се толку способни што можат да ги онеспособат способните"

gerasim

Број на мислења : 15
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter Чет Фед 19 2015, 22:08

kolku da ne zaboravime deka istorijskoto VMRO nema nisto so DPMNE.Sigurno znaete deka VMRO e registrirana kako teroristicka organizacija,no taa e svetiot del na Makedonecot za Nezavisna i Slobodna Makedonija.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by osa Чет Фед 19 2015, 22:34

gerasim напиша:
Teo напиша:Reiter, a bre da ne si pogresil vo pisuvanjeto na naslovot na temata???


Да се приклучам кон темата и да дадам мало појаснување кој се и што се ВМРО...ке постирам едно писмо од еден
Господин кој го има хронолошки опишано како делувало истото............
             КРАЈОТ НА МИТОТ ЗА ВМРО
Трајче Грујоски
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=174E82968A763445B1D7F15FE7761DE2

tatko mu li e ovoj  Trale ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by osa Чет Фед 19 2015, 22:36

reiter напиша:kolku da ne zaboravime deka istorijskoto VMRO nema nisto so DPMNE.Sigurno znaete deka VMRO e registrirana kako teroristicka organizacija,no taa e svetiot del na Makedonecot za Nezavisna i Slobodna Makedonija.
podobjasni !!! ova se vesti od koza nostra ? .......teroristichka organizacija .......od kade ova poteknuva

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter Чет Фед 19 2015, 22:42

jas taka znam..deka istorijskoto VMRO e registrirana vo svetskite knigi kako teroristicka organizacija poradi svoite metodi na deluvanje.Deka e i kako takva izucuvana vo stranstvo,no sepak celta i e osloboduvanje na Makedonija.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 20 2015, 06:58

reiter напиша:jas taka  znam..deka istorijskoto VMRO e registrirana vo svetskite knigi kako teroristicka organizacija poradi svoite metodi na deluvanje.Deka e i kako takva izucuvana vo stranstvo,no sepak celta i e osloboduvanje na Makedonija.

So terorizam ?
Terorizam e po svojata definicija ekstremen nacin na deluvanje bez golem obzir i selekcija na zrtvite!
Talibanite na celo so Alkaeda se borat za osloboduvanje na Pakistan i red drugi okolni drzavi isto so teroristicki metodi! Nisto podobri duri i polosi se metodite na ID! Ne veruvam deka Goce Delcev bil za ispolnuvanje na celta so teroristicki metodi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин Пет Мар 13 2015, 22:17

Ovaa se mrdnala nachisto...Od koga otkrivanjweto na kriminal na premierot i ministrite e napad vrz instituciite...Idiotite mislat deka tie se drzhavata...

За Јанкулоска не се патриоти тие што го откриле незаконското прислушување

Осомничени за шпионажа, незаконско прислушување и соработка со странски служби, не се и не може да бидат „патриоти“, рече денеска министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, обраќајќи се во касарната „Илинден“ по повод одбележувањето на 34-годишнината од формирањето на Единицата за специјални задачи „Тигар“.

Таа рече дека „тигрите“ се дел од оние кои беа на браникот на татковината во 2001 година кога, како што рече, нашата земја беше соочена со најголемата закана. Тогаш на крвавиот судир во кој беа изгубени бројни животи, според неа, му претходеше обид за разорување на државните институции со обелоденување на аферата „Прислушување“.

- Петнаесет години подоцна, Македонија повторно е соочена со обид за напад врз институциите. Повторно се соочуваме со обид да биде заложена иднината на Македонија за нечиј политички интерес. Се обидуваат да не убедат дека овој најсрамен криминален акт бил дело на „патриоти“. Осомничени за шпионажа, незаконско прислушување и соработка со странски служби, не се и не може да бидат „патриоти“. Тогаш аферата заврши без кривична одговорност. Но сега Македонија покажува дека има капацитет. Сега лажните патриоти се откриени и истите се кривично гонети, а еден од нив е веќе осуден. Свесни се дека нивната приказна сега не минува кај граѓаните. Свесни се дека само го валкаат поимот патриот со кој сите се гордееме. Затоа сакам да ви порачам, во 2001 година, патриоти бевте Вие и вашите претходници кои ги ризикуваа животите за Македонија, а не тие што ја конструираа аферата со прислушувањето. Денеска, повторно патриоти сте вие кои застанувате на браникот на татковината, а не оние кои бараат работни визи во странство, нови возила, компјутери и некакви „чадори“ кои би ги заштитиле. Не може да бидат патриоти оние кои наместо од сопствените граѓани, поддршка добиваат од „пријателите“ од надвор“ - рече Јанкулоска.

Единицата за специјални задачи за прв пат на организиран начин партиципираше во меѓународна хуманитарно-спасувачка мисија за помош на настраданите подрачја од поплавите во Србија и Босна и Херцеговина.

http://plusinfo.mk/vest/18277/za-jankuloska-ne-se-patrioti-tie-shto-go-otkrile-nezakonskoto-prislushuvanje


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 21:40

Ova e vistinskata slika za dpmne-ovcite...Realno diktatorot nema nitu 200K glasachi...

стиви рејвон ‏@TheMichono  4h4 hours ago Дали е можно #Ж да изгуби толку многу следбеници за период од два дена ?

вмро-ДПМНЕ CAEhAIsU0AEowQb

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by osa Саб Мар 14 2015, 22:02

Teo напиша:Ovaa se mrdnala nachisto...Od koga otkrivanjweto na kriminal na premierot i ministrite e napad vrz instituciite...Idiotite mislat deka tie se drzhavata...

За Јанкулоска не се патриоти тие што го откриле незаконското прислушување

Осомничени за шпионажа, незаконско прислушување и соработка со странски служби, не се и не може да бидат „патриоти“, рече денеска министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, обраќајќи се во касарната „Илинден“ по повод одбележувањето на 34-годишнината од формирањето на Единицата за специјални задачи „Тигар“.

Таа рече дека „тигрите“ се дел од оние кои беа на браникот на татковината во 2001 година кога, како што рече, нашата земја беше соочена со најголемата закана. Тогаш на крвавиот судир во кој беа изгубени бројни животи, според неа, му претходеше обид за разорување на државните институции со обелоденување на аферата „Прислушување“.

- Петнаесет години подоцна, Македонија повторно е соочена со обид за напад врз институциите. Повторно се соочуваме со обид да биде заложена иднината на Македонија за нечиј политички интерес. Се обидуваат да не убедат дека овој најсрамен криминален акт бил дело на „патриоти“. Осомничени за шпионажа, незаконско прислушување и соработка со странски служби, не се и не може да бидат „патриоти“. Тогаш аферата заврши без кривична одговорност. Но сега Македонија покажува дека има капацитет. Сега лажните патриоти се откриени и истите се кривично гонети, а еден од нив е веќе осуден. Свесни се дека нивната приказна сега не минува кај граѓаните. Свесни се дека само го валкаат поимот патриот со кој сите се гордееме. Затоа сакам да ви порачам, во 2001 година, патриоти бевте Вие и вашите претходници кои ги ризикуваа животите за Македонија, а не тие што ја конструираа аферата со прислушувањето. Денеска, повторно патриоти сте вие кои застанувате на браникот на татковината, а не оние кои бараат работни визи во странство, нови возила, компјутери и некакви „чадори“ кои би ги заштитиле. Не може да бидат патриоти оние кои наместо од сопствените граѓани, поддршка добиваат од „пријателите“ од надвор“ - рече Јанкулоска.

Единицата за специјални задачи за прв пат на организиран начин партиципираше во меѓународна хуманитарно-спасувачка мисија за помош на настраданите подрачја од поплавите во Србија и Босна и Херцеговина.

http://plusinfo.mk/vest/18277/za-jankuloska-ne-se-patrioti-tie-shto-go-otkrile-nezakonskoto-prislushuvanje

i sega javno prashanje do nea :onie shto gi strpa vo zatvor so montirani sluchki shto se ?
patrioti ili glupaci koi i veruvale na ovaa vlast ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sotir Сре Мар 25 2015, 11:11

ovaa vlast devet godini ne e za badijala vlast. narodo ja saka.
vas, ne ve saka, i zato ke si sedite vo dupcinja da si raskazvate vaka onaka.
vlasta ja ima toj so ke ja zasluzi. ami ne devet, i deseta godina ke si isteraat.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter Сре Мар 25 2015, 12:10

Sotir напиша:ovaa vlast  devet godini ne e za badijala vlast. narodo ja saka.
vas, ne ve saka, i zato ke si sedite vo dupcinja da si raskazvate vaka onaka.
vlasta ja ima toj so ke ja zasluzi. ami ne devet, i deseta godina ke si isteraat.

1.ovaa vlast  devet godini ne e za badijala vlast. narodo ja saka.
-Народот ја сака затоа што пред ДПМНЕ има ВМРО.ВМРО-ДПМНЕ од осамостојувањето на Македонија беше симбол за остварување на вековниот сон на македонецот за сопствена самостојна независна држава.Сето падна во амбисот одкако груевски застана на чело на истата партија а најповеќе се амбиса со бомбите на заев.
2.[bvas, ne ve saka, i zato ke si sedite vo dupcinja da si raskazvate vaka onaka.][/b]
-Да, не не сака односно сакаше.Народот ги виде и слушна  криминалите за изборите и мафијашките зделки  на целото раководство на ДПМНЕ. Нештата се променија ..сега е обратно..народот се разбуди и ВАС ќе ве осуди да си полежите по затворите на Македонија.
3.[bvlasta ja ima toj so ke ja zasluzi. ami ne devet, i deseta godina ke si isteraat.][/b]
-Токму така,тој што ќе ја заслужи...но ДПМНЕ на чело со груевски никогаш повеќе..не е македонецот повеќе ОВЦА за стрижење после бомбите на заев.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин Сре Мар 25 2015, 12:48

Odlichna analiza Reiter...Za zhal zombiranite papagali seushte ne ja razbiraat vistinskata situacija vo drzhavata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sotir Сре Мар 25 2015, 15:08

a be more, samo analizi sami zasebe si prajte.
koj vi gi cita, ne vredat petpari. so tuku se usrekjuvate sami sebesi, koj od koj popameten se kazvate. tolku ste dvajca bez trojca.

VMRO e dva veka pred SDMS. eeheeej, makedoncive pojketo se za vmrovci, a se mnogu polalce.
kako ke dobijate be vlast vie, ke uvezite kosovari ko Brankota, da vi glasat zavas?


Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мар 25 2015, 15:23

Sotirco, koj te probudil rano rano, pa ne ti dal mlekce?
Rasoni se, jadi, pogledni malku po netov, informiraj se, prefrli to shitelot na druga programa! Sega e druga situacija, zborat i po stranski televizii, portali ... vidi za pastirceno kleptomansko sto se pishuva i zbori, pa vrati se da se podjebavame!

p.s. sovet- sega bi ti bilo popametno da se pritajish i da si molcish edno 10-15 godini ...mozhe ke te podzaboravat?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sotir Сре Мар 25 2015, 15:29

gamad bin kalfa
gledam ja ama i ovde gledam so ke gledam. ne se sakl'disvaj tolku, ja ke si molcam petnajse godini ama ti ke vikas i pcujas petnajse godini, oti ne si na vlast.
ovije itogas ke si bidat na vlast narodot gi saka, ne ti kazal nekoj dosega?

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мар 25 2015, 15:34

Nesomneno deka narodot gi saka! Narocito : pustencani, site onie za ushi i gushi fateni, penzioneri na 15 kat bez liftovi, site znaeni i neznaeni sto "pishtat i vrishtat" po makedonijava!
A ti samo gledaj sto ke se slucuva...pod trijumfalnata vo Pariz visi francuskoto zname, sto mislish sto ke visi pod nashava (ili koj)?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sotir Сре Мар 25 2015, 15:48

vo vase vreme, nemavte vreme ni za pustenicani ni za makedoncive so zivejat nadvor od Makedonija. oti nikoj ne bese za vas. Tie ne bea Makedonci- arnaudine od kosovo so vi glasaja - tie sosila gi naprajvte makedonci?

i neka ne se zanesva demek bil za VMRO ovoj gore temava so ja klal..
demek, "ona" VMRO bio pravoto, ova ne bilo. pa toj da bil za VMRO nemalo da go pisi so mali bukvi, a DPMNE so golemi vo naslovon!
a be ic ne ve biva pa uste se raspravate so koj stignite.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот