Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вмро-ДПМНЕ

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 6 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter on Пон Дек 11, 2017 9:49 pm

Митко Јанчев за лидер на вмро-дпмне..лелее,по одлепена идеја нема.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 6 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Саб Дек 16, 2017 5:02 pm

Dino напиша:Da ne izleze obratno pa pastirot da se zboguva so ovcite. Nikoj ne znae sto se dogovorija so Zaev na tajnite sredbi vo pretsedatelskata palata. Ako padnalo dogovorce da se povlece vo zamena da ne odgovara ke gi trosi nasite pari po mondenski setalista niz beliot svet a nie ke ostaneme so prstot vo usta.


Јас од тоа се плашам.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 6 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Вто Дек 19, 2017 10:01 pm

Што ќе променам како претседател на ВМРО,
1. Ќе ги отворам вратите на сегашната палата, и ќе ја претворам пповторно во народен штаб на ВМРО (ренген детекторот ќе го извадам уште првиот ден, како и сефовите за мобилни телефони и секој спрат од штабот ќе биде достапен за секој член).
2. Еднаш во неделата ќе имам состаноци со секој општински комитет циркуларно.
3. Ќе иницирам статутарна измена за најмалку три подпретседатели.
4.Генералниот секретар нема да биде безгласна буква и тој нема да има функција во државната власт штом победиме на следните избори, се со цел да биде комплетно посветен на партијата.
А, во контекст на целосно демократизирање на партијата, ако претседателот на партијата одлучи да биде претседател на Владата, во сериозна внатрепартиска дебата би ја разгледал можноста во тој случај друг да ја води партијата, или обратно.
5. Во извршниот комитет би ја отворил вратата и за турците, србите, бошњаците и др..
6. Би гостувал во секој медиум и телевизиска дебата.
7. Во првата недела после конгресот ќе го повикам Зоран Заев или било кој од таа врхушка на ТВ дебата каде ќе посакаат и кога ќе посакаат.
8. Во извршниот комитет нема да има место за типови кои во младоста најголемо достигнување било да бидеш член на некоја ШКЊ рап група, профитери, лажни патриоти и амбициозни елитисти и бизнисмени.
9. Ќе основам стратешки институт за истражување и анализи за среден и долг рок за да не ни се случи пак Верушевски, ДЕСОРОСиграчки и војна со амбасади.
10. Лично ќе се заложам десет млади секоја година да бидат стипендирани од партијата и да бидат дел од младинските политички школи во Вашингтон, Лондон и Берлин со десна е републиканска провиненција.
11. Ќе ги укинам скапите и големи митинзи кои се застарена форма на комуникација, напротив вашите домови, дворови и улици ќе бидат моите митинзи.

..ова се само мал дел од моите визии, идеји и проекти за ВМРО повторно да биде ваша, наша и проевропска партија..
Со почит,
Д-р Филип Петровски,
Кандидат за претседател нс ВМРО - ДПМНЕ

Фиќо збегал, он уставри е глушец, тоне бродот бегам. Утре за година две, три пет, кога ќе се врати ВМРО на власт, до тогаш ќе е опозиционер.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 6 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by luxor on Вто Дек 19, 2017 10:08 pm

Полека забегуваат сите, раскол на партијата е во моментов доста веројатна опција.

http://plusinfo.mk/vest/137751/potvrdeno-dimovski-miloshoski-veljanoski-i-drugi-baraat-odlaganje-na-kongresot-na-dpmne
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 6 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Сре Јун 17, 2020 1:29 pm


Ај нека им е со среќа 30 роденден, од некогаш народна партија, се претворија во акционерско друштво ДПМНЕ.

Од некогашното куќарче, направија бела шампита, како еден споменик за најлошиот период, дури полош од транзицијата во 90 години.

вмро-ДПМНЕ - Page 6 2929golemaИ секако за крај, дел од гробарите на ДПМНЕ, нивните дела.....
defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 6 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Сре Јун 17, 2020 3:37 pm

https://twitter.com/Seir_mk/status/1273190344386121729


Георгиевски од 1990:
ВМРО-ДПМНЕ нема да се плаши од богати приватни Македонци!
Преку богати поединци, сите ние стануваме богати!

Ова 90, а денес ако не си со ДПМНЕ, не треба да си богат, лопов си......

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 6 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Сре Јун 17, 2020 5:02 pm

ГЕОРГИЕВСКИ: ГРУЕВСКИ ЈА НАПРАВИ ВМРО-ДПМНЕ НАЈ ЈУГОСЛОВЕНСКАТА ПАРТИЈА СО КИДНАПИРАНА ИДЕОЛОГИЈА!

За жал подоцна ВМРО-Дпмне се претвори во нај југословенската, најнедемократската и најфалсификаторската партија во Македонија. Вториот претседател ја направи партија со киднапирана идеологија. Денес многу граѓани самостојна Македонија ја доживуваат како нешто од секогаш дадено.
Колку е само човеков во право, а викавме шизо е......

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 6 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил on Сре Јун 17, 2020 7:46 pm

Не знам дека Александар Македонски, Јустинијан Први, цар Самоил, Ќосето (него го споменувам поради тоа што му го срушивте споменикот) или Ченто (ќе споменам само по еден од епоха претставен на спомениците што ви пречат имаат некаква врска со Југославија. А во Струмица уште имаме булевар Маршал Тито.  Не знам дали поентата на Љубчо е дека Македонците се вештачка нација створена од Тито, како што се договара лидерот на групацијата во која е и поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, па кој се чувствува како Македонец со сите нишани од антиката до денес е пројугословен, и го оддалечува Заев и заевистите од бугарските корени.
Ајде да потенцирам дека во Италија нема националистички лудаци, па нема проблем само околу споменикот на скопјанецот Јустинијан Први.
Денес се случува Мијалков да е со СДСМ за да си го задржи богатството.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 6 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот