Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

+4
osa
Luxor
Teo
defo
8 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Пон Дек 12 2016, 22:48

ДПМНЕ-51
СДСМ-49
ДУИ-10
БЕСА-5
Алијанса за албанците-3
ДПА-2

Официјални резултати од ДИК

До тука е јасно, како се дојде до победа до сите знаат....ама тоа  е исходот од 10 годишно владеење на таков систем, мора време да се ослободиме од се.....и поука за во иднина да се гласа со разум..


Е сега прљавите игри почнуваат од тука, прво внатре во ДПМНЕ, кој ќе е иден премиер....прво денешната интервју на Никола Попоски за Дер Стандарт
Секој се обидува да лови во матно. Режимот полека почнува да се расклопува. Следуваат локални избори а до Декември и уште едни парламентарни. Секако и дотогаш уште рокање бомбите за Смилкоски и А1.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Пон Дек 12 2016, 23:05

Defo, mene me interesira shto kje pravi Grujo so tie 51 mandat...Stabilna vlada ne mozhe da formira...Dvotretinsko mnozinstvo nema...Neizvesno e dali nekoja od albanskite partii kje rizikuva da vleze vo koalicija so dpmne posle site predizborni vetuvanja deka nema da koaliciraat so neprijatelot na albancite t.e. Grujo i posle antialbanskata kampanja shto dpmne ja vodeshe...Ova e pirova pobeda...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Пон Дек 12 2016, 23:35

Точно, ама ево од утре ќе ги враќаат началниците во МВР, старите министри, Диме Спасов, Оливер Андонов. Така да ништо не ќе се деси,  се сеќаваш на пожарот во пошта...епа сега ќе изгори некој магацин на ДИК и папала маца. Само народов да се освести. Јас на пример проблемот не го гледам во малите партии...го гледам кај глупиот народ т.е  во оние 450.000 кои имаат интерес и  или се ненормални кои го гласале ДПМНЕ.  Битно е сега да не дозволиме да ни се расипе нагорниот тренд. Битката не е завршена, има уште.


А и Европјаните и САД треба малце да реагираат.П.С Ова не е победа на ДПМНЕ, ова е победа на Груески. Се спаси да не оди во затвор.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Вто Дек 13 2016, 00:04

И понатаму ли ќе тераме со фашистичката реторика дека сите што не мислат како Бејли или Зоран Заев се глупави. А паметни се тие од СДСМ што вчера славеа победа пред владата. Македонија не потклекна пред притисоците на странците. Претпоставувам дека и на вас ви е јасно дека се додека не излезете од сенката на Џорџ Сорос нема шанси да победите. Со напомена дека ВМРО покажа дека има стабилно гласачко тело, дека нелегалното прислушкување и бомбите не му го намалија многу гласачкото тело, а дека на следните избори излезноста ќе биде помала отколку на овие. Ниту Арачиново, Сарај, Љуботен и други албански села нема да гласаат за СДСМ. За жал Македонија е во војна со земјите од чадорската меѓународна заедница кои и овој пат бадијала фрлија повеќе десетици милиони евра во обид да инсталираат марионетска влада која треба да ни го смени името и идентитетот. Па е чудно што во војна имавме демократски избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Вто Дек 13 2016, 00:12

Se pokazha samo deka ste gotovi...Uspeavte da napravite mal falsifikat no na slednite izbori koi kje se sluchat pobrgu otkolku shto ochekuvate kje ve dotolchime...

PS. Shto mislish kje smee li Alji da napravi koalicija so pastirot??? I ako ja napravi kolku kje mora da mu se podnamestite??? Kje dobie pretsedatel na parlament??? Pretsedatel na drzhavata??? Premiersko stolche??? Dvojazichnost??? Federalizacija??? Kolku od makedonskite nacionalni interesi kje prodadete za da se spasi Grujoshesku od robija???
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty ВМРО-ДПМНЕ победи со 17,696 гласа разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Сре Дек 14 2016, 10:54

На следните избори веројатно гласовите од коалицијата на Љубчо, Љубе и Стојанче ќе се вратат кај ВМРО. Не верувам ниту дека Албанците повторно ќе гласаат за вас. А најважно е што ќе направи власта во новиот мандат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Сре Дек 14 2016, 12:11

Следните избори Трендо ќе бидат потполно различни. Мислам дека новата влада што ќе ја состави опозицијата ќе донесе и нови изборни закони.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Сре Дек 14 2016, 19:16

Браво за „победата“ на ДПМНЕ. Ама пирово победа, како она кога жена ти ќе ти каже дека имаш најголем во цело мало. Иако ако реално без уцени и без дрва ќе изгубевте за барем 50.000 гласа, и ВМРО -НП, сигурно ќе имаше бар 4-5 пратеници. Ама уцените ви завршија работа не вика не. Али што е тука е за некои од нас борбата продолжува, за останатите матењето празна слама и јадењето сол.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty ВМРО-ДПМНЕ победи со 17.696 гласа разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Чет Дек 15 2016, 19:31

Не знам за која опозиција зборуваш. Во моментов според привремените резултати власта, ВМРО, СДСМ и ДУИ имаат многу повеќе од 61 глас, па опозицијата во која има само албански партии со 11 пратеника нема шанси да состави влада. Што се однесува до дрвата колку што ми е познато вие во Куманово се обидовте на тој начин да купите гласови. Треба да ви е јасно дека веќе е досадно вашето фашистичко однесување и дека многу лесно може на сила да ви се одговори со сила. Сметајте и на тоа дека за еден месец ќе ја загубите поддршката од САД. Помирувањето е повеќе во ваша полза.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Чет Дек 15 2016, 19:35

C c c, kaj zhiveesh ti bre Trendafile...Lagite vo Kumanovo sekogash vi se razotkrivale...Kako shto ve fatija deka plakjate teroristi da ja destabilizirate drzhavata taka kje ve fatat i za izborniot potkup...A Tramp, pa toj samo saka da slushne deka poddrzhuvachot na ISIL i Al Kaeda koi daval 500K dolari za da se slika so Klintonica t.e. tvojot pastir kje zavrshi zad reshetki...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Чет Дек 15 2016, 20:26

Да сме живи и здрави и тоа наскоро ќе го видиме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Саб Дек 17 2016, 22:34

А зошто , си запнат за тоа помирување, за влада на широка коалиција. После се ова да не биди како држава, е подитно враќање на стариот пропорциноален со мнозински изборен модел. Или во најмала рака Македонија 1 изборна единица, со отворени листи. Друго чаре нема. Сега е идеален момент тоа да се побара.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by osa Нед Дек 18 2016, 00:46

mislish "so dva pratenika "poveke pobedi dpmne? ...ili jas sum greshka ...pishuva vo naslovot na temata "so DVA GLASA "poveke ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Kalinda Нед Дек 18 2016, 01:04

И покрај се
ДПМНЕ победи !
Сега треба полека
но сигурно
да тргнеме напред .
Честитки !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Нед Дек 18 2016, 11:14

osa напиша:mislish "so dva pratenika "poveke pobedi dpmne? ...ili jas sum greshka ...pishuva vo naslovot na temata "so DVA GLASA "poveke ...
да така мислев печатна грешка........ Cool
Kalinda напиша:И покрај се
ДПМНЕ победи !
Сега треба полека
но сигурно
да тргнеме напред .
Честитки !

Тргаме напред ко голф 1 кога се пали на зима на -18. После 10 години тргаме. Evil or Very Mad
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 11:22

Насловот на темата е поправен и сега е точно како што треба.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Нед Дек 18 2016, 22:02

Ајде да напишам дека Фатиме Сулејмани, која веројатно се има обидено да гласа два пати по ваш критериум е фантом. Не живее во Македонија туку во вашата омилена држава, Косово. ДИК има направено намерно повеќе изигрувања на законот. Ако на некој му е ускратено избирачкото право има рок од 24 часа по завршувањето на изборите лично да побара тоа да му се овозможи. Во случајов нема барање од косоварката, туку од политичка партија и тоа многу подоцна од предвидените 48 часа. Истрагата што се води ќе треба да открие и кој ја имал личната карта на косоварката кога е гласано првиот пат. Што би рекле на кој му ја дала личната карта. И од каде спреј на нејзината рака ако не гласала на тоа изборно место. Каде гласала?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Нед Дек 18 2016, 22:21

C c c, bolno e koga kje te fatat na kradenje neli Trendafile...Erata na MVRO-VMRO zavrshi...Doagja vreme na pravdata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Пон Дек 19 2016, 16:01

Во моментот кога се случил настанот освен набљудувачот од ВМРО-ДПМНЕ немало никој од таа партија на избирачкото место. Ниту меѓу резервите што не биле присутни. Фантомката, по ваше мислење бидејќи не живее во Македонија, туку на Косово, ќе треба да објасни од каде е кај некоја друга жена што личи на неа и евентуално гласала во нејзино име имитирајќи и го потписот ја имала нејзината лична карта, од каде претпоставувам дека и видела како е потпишана. Затоа беше потребен графолог за да утврди разлика, бидејќи потписот е сличен на тој од личната карта. А ќе треба да објасни и од каде и е спрејот на палецот.
Што се однесува до изборите, случајот е завршен, затоа што Фатиме не се жалела во рок од 24 часа како што предвидува законот, ниту може друг (БЕСА и СДСМ) да го прави тоа во нејзино име. Доколку Бејли не успеал да ги присили или корумпира, да не кажам да лобира кај судиите што ќе одлучуваат во Управниот суд.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Пон Дек 19 2016, 16:04

Се ќе се дознае Трендо штом Заев ќе ја формира новата влада.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Пон Дек 19 2016, 20:12

Ако не е лажго Заев ќе треба да си поднесе оставка и како лидер на СДСМ и како градоначалник на Струмица затоа што не победи на изборите. Ме чуди кога некој посакува лажго за премиер. За да се формира влада ќе треба и ДУИ да отстапи од идејата за два победника. Посакувам да се исполни твојата желба затоа што со тоа би имало крај на приказната за македонски и албански победник. Кај што македонскиот е подржан со гласови од сите етнички заедници, а албанскиот само од Албанците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Пон Дек 19 2016, 23:49

I ovde istite zeleni si gi tresel...Pravo da ti kazham mene ne me chudi shto so sila sakate vashiopt lazhgo Grujokio da go napravite so sila premier zatoa shto koeficientot na vashata inteligencija ne go nadminuva brojot na vashite chevli...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Чет Дек 22 2016, 21:50

Сите запишани во избирачкиот список во Теарце да излезат на избори и сите да гласаат за СДСМ, разликата повторно ќе биде нешто над 17 илјади гласа во полза на ВМРО. Не знам од каде ти е идејата дека ако треснеш некоја зелена од вокабуларот на говор на омраза имаш повисок коефициент на интелигенција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 21:58

После Теарце ќе имаат ист број пратеници. Во превод, твојот пастир ниту со вашите браќа учките нема да може да направи влада. Искористете ја можноста и додека сте во опозиција реформирајте ја партијата. Можеби после стотина години народот ќе заборави и повторно ќе дојдете на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Саб Дек 24 2016, 18:01

Poleka se nazira patot po koj kje trgne Makedonija posle ovie izbori...DUI konechno kje mu go svrti grbot na Grujo...No vistinskoto prashanje e po koja cena...

Теута Арифи: ДУИ не исклучува варијанта дека ќе прави влада со СДСМ

Потпретседателката на ДУИ, Теута Арифи во интервју за „360 Степени“ на Алсат-М вели дека нејзината партија не исклучува варијанта во која новата влада би се формирала со СДСМ, но дека одлуката за тоа како ДУИ ќе постапи допрва треба да биде донесена.

– Ние зборуваме за една новонастаната ситуација, новонастанати бројки на политичката сцена, за различни баланси сега и, од тој аспект, нормално и дека ДУИ сега нема да оди со главата во ѕид туку ќе ја прифати новата реалност и врз основа на таа нова реалност, ќе постапи најдобро што може за да го претстави тоа гласачко тело кое ја поддржа ДУИ – истакна Арифи во интервјуто.Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот