Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

+4
osa
Luxor
Teo
defo
8 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty ВМРО-ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Пон Дек 26 2016, 09:17

Пастирот ваш и по гласањето во Теарце не покажа основна политичка култура и не му ја честита победата на победникот ВМРО-ДПМНЕ. Без разлика дали таа победа ќе резултира со составување на влада или не. Наместо тоа Заев на својот Фејсбук профил напиша:
Победата на мнозинството граѓани во земјава кои гласаа за промени се потврди и во мултиетничко Теарце.
Најискрени честитки до граѓаните на Теарце кои со своето гласање многу прецизно го потврдија севкупното расположение во Македонија.
Македонија избра ПРОМЕНИ и ЖИВОТ !
Теарце избра ПРОМЕНИ и ЖИВОТ !

На секој што има барем еден грам мозок му е јасно дека Теарце гласаше поделено. Гласовите што ги доби СДСМ беа едно, а не мулти етнички. Само на Албанците. Знам дека вие овде на форумов мислите дека Албанците од Теарце повеќе ја сакаат Македонија од мене, но тоа веќе не е тема за овој форум туку за некоја медицинска установа.
Сега што после изборите. Можни се две опции. Влада на победниците на мнозинската и најголемата малцинска етничка заедница, или влада на губитникот кај мнозинската и ДУИ (според вас добриот дел од актуелната власт) и најмалку уште една партија на Албанците. Како човек што не ја подржува Рамковната спогодба во повеќе делови ја посакувам втората опција. Затоа што тогаш по следните избори, веројатно предвремени, ќе имаме влада од мултиетничка коалиција во која може да има и Албанци, но не и албанска партија, вклучувајќи го тука и СДСМ. Ќе имаме бурни месеци, најповеќе 4 години, но после тоа ќе влеземе во нормален живот. Без идиоти од типот на Џорџ Сорос, Бејли, Барет, Зоран Заев и други антимакедонски расположени личности.
За крај црпнатиот од Муртино со не честитањето на победата на победникот на изборите повеќе се прикажува како овчар наместо како пастир. Изјавата му е во стилот од времето на социјализмот дека „није важно ко је ѓецу правио, него ко прима дечји додатак“, односно дерка не е важно кој победил на изборите, туку кој ќе состави влада.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10050
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Пон Дек 26 2016, 16:24

Се честита на победникот а не на губитникот Трендо. Твојот пастир е губитник.

Коцијанчич: ЕУ ќе честита кога ќе се формира новата влада

Европската комисија нема да му честита на победникот на предвремените парламентарни избори во Република Македонија, туку тоа ќе го стори откако ќе биде избрана новата влада и премиер, изјави денеска портпаролката на неформалната Влада на Европската унија, Маја Коцијанчич.

http://plusinfo.mk/vest/99871/kocijancic-eu-kje-cestita-koga-kje-se-formira-novata-vlada
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Сре Дек 28 2016, 09:47

Proraboti mafijashko-tenderskata koalicija za spasuvanje na bogatstvoto i slobodata na pastirot, familijata i vazalite...

Ахмети: Ако не се прифатат нашите барања, земјата ќе остане без влада
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by OPOZICIONER Сре Дек 28 2016, 20:59

ajde sega dobro da izmerime chii mu.a se najgolemi"
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 928
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Сре Дек 28 2016, 23:11

Ако се работи за новите привилегии што Албанците ги бараат подржани од непријателите на Македонија, Заев веројатно има најголеми му.а.
Патем продолжува безобразниот однос на амбасадорите од земјите на чадорот кон Македонија кои ја кршат Виенската конвенција. Еве еден нејзин член за обврските на дипломатите.
Член 41
1.Не засегнувајќи ги нивните привилегии и имунитети, сите лица кои ги уживаат тие привилегии и имунитети, должни се да ги почитуваат законите и прописите на државата кај која се акредитирани. Тие се должни, исто така, да не се мешаат во внатрешните работи на таа држава.
2.Сите службени работи со државата кај која се акредитира, а кои државата која акредитира и ги доверува на мисијата, мора да се водат со министерството за надворешни работи на државата кај која се акредитира, или со негово посредување, или со некое министерство за кое ќе биде договорено.
3.Просториите на мисијата не смеат да бидат употребувани за цели кои не се во согласност со функциите на мисијата така како што се определени со оваа конвенција или со други правила на општото меѓународно право или со посебни спогодби кои се во сила меѓу државата која акредитира и државата кај која се акредитира.

Човек мора да се прави дека е многу будала па да верува дека амбасадорите на САД, Шведска, Италија и други земји ја почитуваат Виенската конвенција и дека своите средби со партиите со кои сакаат спротивно на волјата на мнозинството гласачи да го симнат ВМРО од власт ги координирале со министерството за надворешни работи или дека не се користени простории на амбасадите. И после ќе јадат фекалии за почитување на правото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10050
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Чет Дек 29 2016, 11:49

А кога сакавте со помош на странските амбасадори во Македонија да ги добиете изборите тогаш ви беше во ред. Но, како што сте за никаде пак ја одбравте губитничката страна.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Сре Јан 04 2017, 10:48

Нешто не се сеќавам дека некој странски амбасадор јавно проговорил нешто во полза на ВМРО пред изборите. Имаше министри од странски држави кои ја поддржаа власта со која успешно соработуваа пред се во времето на бегалската криза, но тие не се обврзани на дипломатски однос со никаква конвенција. Секоја партија може да подржи сестринска партија во странство. И вас ве подржуваа социјалдемократски партии и за нив не дискутирам, туку за безобразниот однос на некои амбасадори кои ги кршат меѓународните дипломатски норми. Тука пред се мислам на претставникот на администрацијата на Обама. Чуден е и односот на некои земји и организации што не му честитаа на победникот, актуелната власт, која освои 61 пратеник. Без разлика дали во меѓувреме ќе дојде до нова коалиција. Инаку и на изборите во САД тие што вас ве поддржуваат во Македонија ја поддржуваа Хилари Клинтон, па таа сепак загуби на изборите. Но ниту еден амбасадор не се мешаше во изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10050
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Вто Јан 24 2017, 09:18

Не бае амбасадори туку министрите за надворешни работи на Австро-Унгарија што е уште полошо. А вие без срам и образ се фалевте дека имате странска поддршка и со помош на странските сили ќе дојдете на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Чет Јан 26 2017, 20:05

И сега кој ќе формира влада. Од последната изјава на Бујар Османи, јас заклучувам дека Грујо нема да е премиер. Неофицијално се шпекулира за Никола Попоски, сегашниот министер за надворешни работи.
СЈО според мене треба да продолжи да работи, меѓутоа под итно форимирање и специјален суд. Нов закон за медиуми, во кои 100% би се опфатиле и интернет порталите. И секако промена на изборниот модел, во најмала рака во една изборна единица.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3178
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Чет Јан 26 2017, 20:24

Нешто не се сеќавам дека СЈО има нарачано експертиза за да се потврди дека материјалите што ги објави еден веќе еднаш амнестиран криминалец, Зоран Заев, не се обработувани односно монтирани и со додадени зборови. Не се сеќавам ниту дека некој независен објави разговор од опозицијата, за која нели амнестираниот криминалец тврдеше дека е жртва на прислушкување, а не дека е прислушувач. Ајде да ве потсетам дека патолошкиот лажго ви организираше прослава за наводна победа на изборите, дека изборите ги загуби, а на крај на умот не му е да си даде оставка како што ви вети. Не е мое да се мешам доколку сакате да ви биде лидер лажго, но се надевам дека не очекувате дека некој што не е вљубен во црпнатиот може да му верува. Мене ми е тешко да поверувам дека власта се прислушкувала самата себе си, па дека некој ги црпнал разговорите и му ги дал на Заев. Посебно кога ги гледам снимките, видео и снимени со судско решение, на кои Заев бара без избори да стане премиер и изјавува дека странски служби ги снимале. Не знаев дека Верушевски е странец. Јасно е и кој е чадорот од Скајп комуникацијата на Верушевски. На сите освен на симпатизерите на СДСМ. На пример тие од Арачиново во кое победивте со 2.052 : 15.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10050
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Чет Јан 26 2017, 22:04

Ti ne se sekjavash na nishto shto ne mu odi vo prilig na tvojot pastir...Ama jas se sekjavam...

defo напиша:ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Naslovna-1091-696x9391-670x904

ФБИ ПОТВРДИЛО ДЕКА „БОМБИТЕ“ НЕ СЕ МОНТИРАНИ!
Релевантен извор за „Фокус“ тврди дека енигмата е решена. Гласовите што ги слушавме преку „бомбите на Заев“ не се сечени, лепени и монтирани. Таков е наодот на Федералното истражно биро. Затоа веројатно беше захуктана антиамериканската пропаганда од куририте и партизанските курирки изминативе месеци. Да го обезвреднат „непријателскиот“ наод!?

Tдм, ден после забетонирање на датумот се избори, вакво инфо...пуштени се низ водно......
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Чет Јан 26 2017, 22:11

Пуштени си од дамна според мене ова се обиди да спасат колку што е можно повеќе, пази мое мислење е следново: дека ако денес се затвори СЈО, тие после 6 месеци , бар Груевци или т.н раководство на ДПМНЕ, ќе крене раце од политика. А обичното членсто, симпатизери и квази симпатизери ќе бидат пуштени низ вода.И тогаш можда ќе сфатат.
Е сега затоа според мене е битно формирање специјален суд.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3178
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Чет Јан 26 2017, 22:16

Oni vednash bi se povlekle od politichkata scena i bi kidnale od drzhavata...Kako shto znaesh imashe takvo baranje od pastirot do Zaev...Garancija za amnestija na pastirot i familijata vo zamena za pobeda na opozicijata na izborite i formiranje vlada na chelo so Zaev...

Слободен печат: Груевски бара амнестија за себе и за Мијалков во замена за повлекување од политиката
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Нед Јан 29 2017, 11:26

Вака уште пред било што да излезе после долго размислување да го пишам својот став.
Прво зошто е добро да остане ДПМНЕ на власт, со премиер кој би бил некој кој не спомнат во „бомбите“ на СДСМ, пример нека е Никола Попоски. Врхушката на ДПМНЕ утре не ќе смее да каже дека СДСМ и судството на СДСМ во политичка хајка ги осудило. Бидејки во ваква каква што е сега ситуација, ќе им суди баш СВАРОВСКИ судството кое тие го креираа. И тие ќе им го стават „јажето“.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3178
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 29 2017, 19:57

Верувам дека на полноќ учките и ќосињата ќе ја објават новата владина коалиција. Пастирот длабоко ќе го попуши но ни оддалеку толку колку што ќе го добие во Идризово.

Ако тоа се случи, опозицијата мора само паметно да одигра и да победи.Идејата на командантот и пастирот е едноставна. Двотретинско мнозинство за воведување албански како втор службен јазик на целата територија на Македонија ќе го обезбеди СДСМ. Ако тоа не го сторат и не гласаат ќе бидат обвинети дека ги лажеле албанците во предизборието и дека ветувањата кон албанските гласачи заради кои добија голем бреој албански гласови биле лажни. Воедно пастирот и учката ќе се ослободат од одговорноста. Додека учката ќе го обвинува СДСМ, пастирот уште еднаш ќе се промовира како спасител.

Кое е решението. СДСМ треба само да бара целосно почитување на фамозната платформа од Тирана. Со тоа што на првата седница на парламентот ќе ги предложи законите за продолжување на мандатот на СЈО, законот за заштитени сведоци што СЈО го бара како и закон за формирање на Специјално судско одделение кое ќе суди по делата на СЈО.

При тоа треба да се побара да се стави на гласање предлогот тие закони да бидат првата точка на дневен ред. Пратениците на ДУИ ќе имаат три избори. Или да гласаат за, или да гласаат против или пак да не присуствуваат на седницата.

Доколку гласаат за, судбината на пастирот е запечатена. Доколку отсуствуваат од седницата, СДСМ и Беса имаат доволно пратеници да ја изгласаат точката. А доколку гласаат против, СДСМ слободно може да ги обвини за кршење на платформата и да се дистанцира од нејзиното спроведување со напомена дека своите ветувања кон албанските гласачи ќе ги спроведе истиот момент кога ќе дојдат на власт.

Во секој случај доколку коалицијата Аљи - Грујо се оствари тоа нема да биде само крајот на дпмне туку и на дуи. Оправдувањата на пастирот дека СДСМ е виновен што не добил 63 пратеника и затоа мора да му попуши на Аљи можеби ќе поминат кај небањатите но секој свесен и совесен македонец ќе сфати кои се вистинските предавници што работат на федерализација и конечно уништување на Македонија.

Нема да поминат ниту првдањата на командантот дека СДСМ се виновни за нереализирање на платформата. Затоа што во неа јасно стои дека мора да се обезбеди поддршка за СЈО да работи непречено без кое приближувањето на Македонија кон ЕУ и НАТО завршува во ќорсокак.

Затоа ако СДСМ и Беса одиграат правилно, цената за предавството на интересите и на македонците и на албанците жестоко ќе им биде испорачана на учката и пастирот уште во март на локалните избори.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2209
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty ВМРО-ДПМНЕ победи со 17,696 гласа разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Нед Јан 29 2017, 20:16

Наместо што губиш време за да научиш нови зборови од говорот на омраза и да го симнеш нивото на форумов на попримитивно ниво, подобро е да го прочиташ законот за СЈО. Тој може да се продолжи само со 2/3 мнозинство, што без ВМРО го нема. Во секој случај спрема моменталната ситуација ВМРО и ДУИ ќе бидат на власт до следните избори. Затоа што е таков резултатот од изборите. ВМРО ја извојува најтешката победа затоа што се бореше со САД и чадорската меѓународна заедница. Што ќе ја нема како противник на следните избори, кои очигледно и овој пат ќе бидат предвремени, а ќе бидат многу интересни ако СДСМ го направи тоа што го предлагаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10050
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Нед Јан 29 2017, 20:24

трендо дали ти почна да одговараш без да го прочиташ постот. Човекот има убаво објаснето како Грујо и Али имаат намера да ја спроведат двојазичноста.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Нед Јан 29 2017, 20:34

Не го оспорувам правото на ДУИ да коалицира со СДСМ и да ја прекрши спогодбата со ВМРО потпишана во 2008 година дека влада ќе состават победниците од албанскиот и македонскиот блок на партии. Па после следните избори Победникот од македонскиот блок че биде ослободен од обврската да води сметка за тоа кој победил кај Албанците. Барем ако се случи ДУИ да биде тој победник. Веќе напишав дека посакувам таква разрешница и еве го повторувам тоа. Мислам дека Теута Арифи е еден од корисните идиоти, како што тој ги нарекува своите следбеници, на Џорџ Сорос, па таа мора да го каже тоа што ќе и се нареди. Не верувам дека лидерството на ДУИ е спремно да направи идиотски потег после кој веројатно оваа партија ќе замине во историјата како што тоа се случи со ПДП. Во секој случај тоа ќе го видиме за многу кусо време. Мислам дека најголеми шанси се да се формира нова влада на ВМРО и ДУИ, дека втора варијанта се ДУИ да не коалицира со никого. Во двата случаја очекувам предвремени избори за нај повеќе една година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10050
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Нед Јан 29 2017, 20:36

Која спогодба Трендо? Мајскиот договор? Како не ти е срам? Па нели твојот пастир лично рече дека нема таков договор?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Нед Јан 29 2017, 20:39

Така ли напишале медиумите платени од Џорџ Сорос, УСАИД и некои чадорски амбасади во времето кога не ги следев?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10050
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Нед Јан 29 2017, 20:45

Pak zeleni si tresel...Gledaj go videoto i ne se pravi so sila glup...

Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Нед Јан 29 2017, 20:56

Гледам дека видеото е со датум од пред скоро 10 години. Нешто не гледам дека има двојазичност на целата територија или дека борците од УЧК се изедначени со правата на бранителите, како што тврди дека е договорено вечната потпретседателка на СДСМ Радмила Шеќеринска. Договорени се други работи, без потпишување на договор, меѓу кои и тој за коалицирање на апсолутниот победник на изборите со победникот кај партиите на македонските Албанци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10050
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Нед Јан 29 2017, 21:05

Ama i gledash kako Grujo lazhe deka nema majski dogovor...Ili lazhesh ti koga tvrdish deka ima???
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Пон Јан 30 2017, 21:00

Груевски само тврди дека нема потпишано Мајски договор како што тврди Шеќеринска. Се работи за даден збор, што ДУИ го погази.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10050
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Пон Јан 30 2017, 21:36

Сепак имало мајски договор. Значи ти си лажел.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот