Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

4 posters

Go down

 СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ  Empty СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by osa Саб Окт 21 2017, 21:43

 СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ  Stip-12-1000x500

Претседателот на владеачката партија СДСМ, Зоран Заев, денес од Штип порача дека ја добиле поддршката од ВМРО Народна Партија, односно ќе застанат на страната на Благој Бочварски.

„Она што во вториот дел на изборите е новина, ние сме засилени со ВМРО Народна партија. Заедно со нас е Никола Тасев, членот на извршниот комитет на Народна партија. Коалицијата е потврдена на централно ниво, заедно стоиме во таа коалиција“, изјави премиерот Заев при посетата на Штип.

Според Заев оваа дополнителна поддршка од граѓаните симпатизери на Народна партија, ќе биде од големо значење во вториот круг од локалните избори, со цел дополнително да се зголеми разликата на гласови.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

 СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ  Empty Re: СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by Kalinda Саб Окт 21 2017, 22:39

Многу голем политичар?
Дали некој сеуште
верува дека постои
ВМРО народна партија?
Како сте се засилиле,
не ми се верува .
Штип сепак ке
остане бастион
на ВМРО-ДПМНЕ
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 494
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

 СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ  Empty Re: СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил Нед Окт 22 2017, 15:31

Иако нешто баш и не сум заинтересиран за резултатите од изборите на кој учествуваат победниците на тендерот што го распиша Бејли, не можам да не реагирам кога некој сака да не прави будали на квадрат. ВМРО-НП немаше ниту еден глас на изборите во Штип и тоа што Заев или Бејли нашле некој што за мали пари изјавил дека оваа партија ќе ги даде своите гласови (што би рекле НУЛА гласови) на СДСМ е обраќање до луѓе што нема да ги оквалификувам затоа што не сум психијатар. Нели ве навредува кога Заев до вас се обраќа на овој начин?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ  Empty Re: СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by nino Пон Окт 30 2017, 12:10

Сега дпмнеовци ќе се селат од Штип? Кај ќе одат, во Зрновци или Кавадарци? Или ќе избегаат од државава?
И така месечно по 20.000 млади бегаат од овде откако СДСМ дојде на власт, сега ќе бидат 30.000 месечно.
За една година скроз ќе се испразни државава.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

 СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ  Empty Re: СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот