Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил on Сре Ное 02, 2016 8:49 pm

Постои ли реална можност следната влада да ја формираат ВМРО и СДСМ (LSDM)? Прашањето е всушност дали опозиционерите кога веѓе не можат да победат на изборите, да победат во втората лига, односно да бидат најбројна албанска партија и доколку ВМРО и понатаму се држи на принципот да коалицира со победничката албанска партија да го направи тоа и со во моментоv најголемиот Албанец, Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by defo on Сре Ное 02, 2016 10:59 pm

хахах, ме насмеа....не и несмеат да формираат таква влада, зошто ни е таква влада??? Види не се трудете да покажете дека Македонија е во криза, Македонија не е во криза, во заложништво е на група безкруполозни криминалци од најдолен ред...обични џепароши..Тхе Енд.  Празен обид ви е ова, да ублажите состојба не верувам дека народот би бил среќен со ваква одлука, јас не..јас на пример ако дојде до нешто вакво, би излегол повторно на улица..........Ако улицата е едини начин за правда таму сум.

П.С Абе Трендо, случајно да не си пиел кафе деновивие со Васко Ефтов. Убаво вика осиромашениот ураниум е причина за некои вакви размислувања???

П.П.С Намали со дрогата!!!

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил on Чет Ное 03, 2016 9:25 pm

Зошто тогаш повикувате на двојазичност и таму кај што нема ниту еден Албанец?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by defo on Чет Ное 03, 2016 9:38 pm

трендафил напиша:Зошто тогаш повикувате на двојазичност и таму кај што нема ниту еден Албанец?

Оу, оу, зборуваме за коалициона влада или двојазичност......не мешај баби и жаби..сега.........Едното со другото нема никава врска(сем во твојата глава, тоа што ти е вградено со чипот), отвори тема за двојазичност па да дискутираме, сега одговори, која е целта на ваква влада??? Пошто јас сем да ве спаси од СЈО и Идризово, за друга функција таа влада не ја гледам, се со цел да се заборави........

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Гостин on Пет Ное 04, 2016 12:05 pm

Најмоќниот човек во дпмне и државата, братучедот, пред судија за крадење државни пари.

Вториот по ред и бивши премиер, пастирот, со икривично обвинение за поттикнување насилство.

Министи, сегашни и бивши, пратеници, судии, градоначалници и високо позиционирани функционери на дпмне под истрага и посебни мерки изречени од судот.

Спиеш ли мирно Трендо?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by defo on Пет Ное 04, 2016 7:29 pm

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Habibi

Спие, спие, спие, спие, спие....... Very Happy

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил on Чет Ное 17, 2016 8:57 pm

luxor напиша:Најмоќниот човек во дпмне и државата, братучедот, пред судија за крадење државни пари.

Вториот по ред и бивши премиер, пастирот, со икривично обвинение за поттикнување насилство.

Министи, сегашни и бивши, пратеници, судии, градоначалници и високо позиционирани функционери на дпмне под истрага и посебни мерки изречени од судот.

Спиеш ли мирно Трендо?
Имаме лидер на партија бивш и иден премиер осомничен за поттикнување на штета во висина од неколку стотина денари, да не кажам неколку евра. Што само заболен ум може да го оквалификува како кривично дело. Од другата страна имаме амнестиран криминалец кој е осомничен за неколку стотини илјади евра поткрепено со видео запис и обвинение за пуч. Имаме и кандидати за пратеници обвинети за многу поголеми штети и повредување на полицајци. Во секој случај народот е тој што на 11 декември ќе пресуди.
Не ми објаснивте зошто поддржувате двојазичност и таму кај што нема ниту еден Албанец. Па доколку имаме цариник или лекар Албанец во вашиот центар, Струмица, на пример, да може да комуницира на албански и да не мора воопшто да знае македонски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Гостин on Чет Ное 17, 2016 9:47 pm

Jok, imate mafijashka organizacija pred kolaps t.e. pred vratite na Idrizovo...Inaku kakva beshe dvojazichnosta vo vilata na Halkidiki...Ili beshe tretojazichnost???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил on Пет Ное 18, 2016 8:47 pm

Како тебе мислеа и луѓето на Фетула Ѓулен во Турција, дека со сила ќе дојдат на власт и ќе ги полнат затворите, а сега со нив се полнат затворите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил on Пон Ное 21, 2016 7:10 pm

Албанците ги поддржуваат предизборните ветувања на Зоран Заев за двојазичност. Но поголемиот дел мислат дека лаже. Што мислите вие, нешто сте неми по ова прашање?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by defo on Пон Ное 21, 2016 11:05 pm

Абе едноставно почитувај ги разликите....Ако некој не ја почитува твојата различност, тоа е некултура, неписменост, а ако ти враќаш во иста мера тоа е идиотизам. Ти кажав на друга тема, за Заев и двојазичноста. А на темава еве што сум ти кажал пред некое време.....
defo напиша:
трендафил напиша:Зошто тогаш повикувате на двојазичност и таму кај што нема ниту еден Албанец?

Оу, оу, зборуваме за коалициона влада или двојазичност......не мешај баби и жаби..сега.........Едното со другото нема никава врска(сем во твојата глава, тоа што ти е вградено со чипот), отвори тема за двојазичност па да дискутираме, сега одговори, која е целта на ваква влада??? Пошто јас сем да ве спаси од СЈО и Идризово, за друга функција таа влада не ја гледам, се со цел да се заборави........А колку за албанскиот табор, гледам не поминаа вчера фантастично, ДУИ се се само партија веќе не....изгледа и странскиот фактор крена раце од нив......ги пушти во неповрат.

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Гостин on Вто Ное 22, 2016 12:02 am

Нема он појма што му кажуваш. МП тројката му е застарена.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил on Чет Ное 24, 2016 8:35 pm

Во принцип зборуваме за избори и за тоа која од понудените опции е најдобра за Македонија. Не е почитување на различност ако ги премолчувам кога сметам дека некој прави глупост, а на форумов учествувам за да го проверам своето мислење. Не можам да се правам будала па да кажам дека Груевски не направил ништо за 10 години, а да заборавам на тоа дека Заев е градоначалник на Струмица подолг период, 11 години. Се разбира дека не можеме да ги споредиме Заев и Груевски затоа што се на различни позиции. Но може да ги споредиме градоначалникот на Струмица со градоначалникот на Скопје или на Аеродром. Да му верувам ли на Заев дека доколку нема 20% Албанци на пописот ќе се унине двојазичноста на државно ниво и ќе се применува само во единиците на локална самоуправа во која живеат. Како да верувам во просечна плата од 500 евра, кога во фирмите на Заев просечната плата е многу блиска до минималната. Како да му верувам дека тој не е во тие 1%, спореед него богати Македонци, а дека сите други 99% сме повторно според него сиромашни.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo on Пет Ное 25, 2016 7:13 pm

Trendafile ti nemash "tvoe" mislenje...Tebe KURirite i shitelite ti kazhuvaat shto da mislish... Twisted Evil
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил on Саб Ное 26, 2016 9:09 pm

А тебе кој ти кажува. Тие ли што на сите ѕвона објавуваат ако Македонија се задолжи за 1 милион евра, а молчат кога се раздолживме за 130 милиона. Сериозно прашувам. Дали медиумите што ги следиш објавија дека вчера Македонија врати 130 милиона евра на Сити Банк и Дојче Банк. Или таа вест не ви одговара.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo on Саб Ное 26, 2016 9:20 pm

Za razlika od tebe Trendafile, jas razmisluvam so svoja glava. Onaa shto mi stoi na ramenicite. Ova samo kako napomena za da znaesh za shto stanuva zbor, zatoa shto malku si zbunet mozhebi posle egzibiciite na tvoite sopartijci na Halkidiki.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo on Саб Ное 26, 2016 9:39 pm

Ej Trendafile, gledaj stignaa najnovite sliki za posterite na dpmne...Direktno od Halkidiki...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? CyNCF4zWIAIfY0P

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? CyM-rzoWIAEdEFt
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by osa on Саб Ное 26, 2016 10:38 pm

a dvete se dami Teo ? koj e kavaljerot ? ili od nego seushte nema slika na tviter ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by luxor on Нед Ное 27, 2016 11:40 am

Кавалерот ги чека. Во Идризово. Twisted Evil
luxor
luxor

Број на мислења : 5594
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by reiter on Нед Ное 27, 2016 1:50 pm

правеле комитска вечер на халкидики Very Happy Very Happy Very Happy ...педерана невидена

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил on Нед Ное 27, 2016 10:37 pm

Зошто вашиот пастир смета дека Македонците треба да учат албански од градинка, а не дека Албанците треба да го прават истото. Тие почнуваат да учат македонски од трето одделение затоа што го искористија правото на вето што го имаат со Рамковната спогодба што СДСМ (LSDM) сака да ја прошири и поддршката од чадорот. А англиски учат од прво.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo on Нед Ное 27, 2016 10:39 pm

Trendafile nemoj da eskivirash...Daj kazhi kako si pomina na komitskata na Halkidiki.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил on Пон Ное 28, 2016 10:11 am

За жал одамна немало комитска на Халкидики. Од како со помош на земјите кои Верушевски ги нарекува чадорот од таму се избркани најголемиот дел Македонци, а тие што се останати се плашат јавно да го кажат тоа. Грците таму го имаат направено тоа што сега со помош на Заев странците на друг начин сакаат да го направат и во Република Македонија. Да воведат нов говорен јазик, Албански и таму кај што никогаш не се зборувал.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo on Пон Ное 28, 2016 11:59 am

Znaeme deka odamna ne ste pravele komitska na Halkidiki...Otkoga pochnaa da ve ucenuvaat so snimkite...Sepak, dobro e barem shto se soochuvash so vistinata i iskreno priznavash ...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот