Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

+2
defo
трендафил
6 posters

Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил Сре Ное 02 2016, 20:49

Постои ли реална можност следната влада да ја формираат ВМРО и СДСМ (LSDM)? Прашањето е всушност дали опозиционерите кога веѓе не можат да победат на изборите, да победат во втората лига, односно да бидат најбројна албанска партија и доколку ВМРО и понатаму се држи на принципот да коалицира со победничката албанска партија да го направи тоа и со во моментоv најголемиот Албанец, Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by defo Сре Ное 02 2016, 22:59

хахах, ме насмеа....не и несмеат да формираат таква влада, зошто ни е таква влада??? Види не се трудете да покажете дека Македонија е во криза, Македонија не е во криза, во заложништво е на група безкруполозни криминалци од најдолен ред...обични џепароши..Тхе Енд.  Празен обид ви е ова, да ублажите состојба не верувам дека народот би бил среќен со ваква одлука, јас не..јас на пример ако дојде до нешто вакво, би излегол повторно на улица..........Ако улицата е едини начин за правда таму сум.

П.С Абе Трендо, случајно да не си пиел кафе деновивие со Васко Ефтов. Убаво вика осиромашениот ураниум е причина за некои вакви размислувања???

П.П.С Намали со дрогата!!!
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил Чет Ное 03 2016, 21:25

Зошто тогаш повикувате на двојазичност и таму кај што нема ниту еден Албанец?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by defo Чет Ное 03 2016, 21:38

трендафил напиша:Зошто тогаш повикувате на двојазичност и таму кај што нема ниту еден Албанец?

Оу, оу, зборуваме за коалициона влада или двојазичност......не мешај баби и жаби..сега.........Едното со другото нема никава врска(сем во твојата глава, тоа што ти е вградено со чипот), отвори тема за двојазичност па да дискутираме, сега одговори, која е целта на ваква влада??? Пошто јас сем да ве спаси од СЈО и Идризово, за друга функција таа влада не ја гледам, се со цел да се заборави........
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Гостин Пет Ное 04 2016, 12:05

Најмоќниот човек во дпмне и државата, братучедот, пред судија за крадење државни пари.

Вториот по ред и бивши премиер, пастирот, со икривично обвинение за поттикнување насилство.

Министи, сегашни и бивши, пратеници, судии, градоначалници и високо позиционирани функционери на дпмне под истрага и посебни мерки изречени од судот.

Спиеш ли мирно Трендо?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by defo Пет Ное 04 2016, 19:29

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Habibi

Спие, спие, спие, спие, спие....... Very Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил Чет Ное 17 2016, 20:57

luxor напиша:Најмоќниот човек во дпмне и државата, братучедот, пред судија за крадење државни пари.

Вториот по ред и бивши премиер, пастирот, со икривично обвинение за поттикнување насилство.

Министи, сегашни и бивши, пратеници, судии, градоначалници и високо позиционирани функционери на дпмне под истрага и посебни мерки изречени од судот.

Спиеш ли мирно Трендо?
Имаме лидер на партија бивш и иден премиер осомничен за поттикнување на штета во висина од неколку стотина денари, да не кажам неколку евра. Што само заболен ум може да го оквалификува како кривично дело. Од другата страна имаме амнестиран криминалец кој е осомничен за неколку стотини илјади евра поткрепено со видео запис и обвинение за пуч. Имаме и кандидати за пратеници обвинети за многу поголеми штети и повредување на полицајци. Во секој случај народот е тој што на 11 декември ќе пресуди.
Не ми објаснивте зошто поддржувате двојазичност и таму кај што нема ниту еден Албанец. Па доколку имаме цариник или лекар Албанец во вашиот центар, Струмица, на пример, да може да комуницира на албански и да не мора воопшто да знае македонски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Гостин Чет Ное 17 2016, 21:47

Jok, imate mafijashka organizacija pred kolaps t.e. pred vratite na Idrizovo...Inaku kakva beshe dvojazichnosta vo vilata na Halkidiki...Ili beshe tretojazichnost???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил Пет Ное 18 2016, 20:47

Како тебе мислеа и луѓето на Фетула Ѓулен во Турција, дека со сила ќе дојдат на власт и ќе ги полнат затворите, а сега со нив се полнат затворите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил Пон Ное 21 2016, 19:10

Албанците ги поддржуваат предизборните ветувања на Зоран Заев за двојазичност. Но поголемиот дел мислат дека лаже. Што мислите вие, нешто сте неми по ова прашање?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by defo Пон Ное 21 2016, 23:05

Абе едноставно почитувај ги разликите....Ако некој не ја почитува твојата различност, тоа е некултура, неписменост, а ако ти враќаш во иста мера тоа е идиотизам. Ти кажав на друга тема, за Заев и двојазичноста. А на темава еве што сум ти кажал пред некое време.....
defo напиша:
трендафил напиша:Зошто тогаш повикувате на двојазичност и таму кај што нема ниту еден Албанец?

Оу, оу, зборуваме за коалициона влада или двојазичност......не мешај баби и жаби..сега.........Едното со другото нема никава врска(сем во твојата глава, тоа што ти е вградено со чипот), отвори тема за двојазичност па да дискутираме, сега одговори, која е целта на ваква влада??? Пошто јас сем да ве спаси од СЈО и Идризово, за друга функција таа влада не ја гледам, се со цел да се заборави........А колку за албанскиот табор, гледам не поминаа вчера фантастично, ДУИ се се само партија веќе не....изгледа и странскиот фактор крена раце од нив......ги пушти во неповрат.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Гостин Вто Ное 22 2016, 00:02

Нема он појма што му кажуваш. МП тројката му е застарена.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил Чет Ное 24 2016, 20:35

Во принцип зборуваме за избори и за тоа која од понудените опции е најдобра за Македонија. Не е почитување на различност ако ги премолчувам кога сметам дека некој прави глупост, а на форумов учествувам за да го проверам своето мислење. Не можам да се правам будала па да кажам дека Груевски не направил ништо за 10 години, а да заборавам на тоа дека Заев е градоначалник на Струмица подолг период, 11 години. Се разбира дека не можеме да ги споредиме Заев и Груевски затоа што се на различни позиции. Но може да ги споредиме градоначалникот на Струмица со градоначалникот на Скопје или на Аеродром. Да му верувам ли на Заев дека доколку нема 20% Албанци на пописот ќе се унине двојазичноста на државно ниво и ќе се применува само во единиците на локална самоуправа во која живеат. Како да верувам во просечна плата од 500 евра, кога во фирмите на Заев просечната плата е многу блиска до минималната. Како да му верувам дека тој не е во тие 1%, спореед него богати Македонци, а дека сите други 99% сме повторно според него сиромашни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo Пет Ное 25 2016, 19:13

Trendafile ti nemash "tvoe" mislenje...Tebe KURirite i shitelite ti kazhuvaat shto da mislish... Twisted Evil
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил Саб Ное 26 2016, 21:09

А тебе кој ти кажува. Тие ли што на сите ѕвона објавуваат ако Македонија се задолжи за 1 милион евра, а молчат кога се раздолживме за 130 милиона. Сериозно прашувам. Дали медиумите што ги следиш објавија дека вчера Македонија врати 130 милиона евра на Сити Банк и Дојче Банк. Или таа вест не ви одговара.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo Саб Ное 26 2016, 21:20

Za razlika od tebe Trendafile, jas razmisluvam so svoja glava. Onaa shto mi stoi na ramenicite. Ova samo kako napomena za da znaesh za shto stanuva zbor, zatoa shto malku si zbunet mozhebi posle egzibiciite na tvoite sopartijci na Halkidiki.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo Саб Ное 26 2016, 21:39

Ej Trendafile, gledaj stignaa najnovite sliki za posterite na dpmne...Direktno od Halkidiki...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? CyNCF4zWIAIfY0P

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? CyM-rzoWIAEdEFt
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by osa Саб Ное 26 2016, 22:38

a dvete se dami Teo ? koj e kavaljerot ? ili od nego seushte nema slika na tviter ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Luxor Нед Ное 27 2016, 11:40

Кавалерот ги чека. Во Идризово. Twisted Evil
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by reiter Нед Ное 27 2016, 13:50

правеле комитска вечер на халкидики Very Happy Very Happy Very Happy ...педерана невидена

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил Нед Ное 27 2016, 22:37

Зошто вашиот пастир смета дека Македонците треба да учат албански од градинка, а не дека Албанците треба да го прават истото. Тие почнуваат да учат македонски од трето одделение затоа што го искористија правото на вето што го имаат со Рамковната спогодба што СДСМ (LSDM) сака да ја прошири и поддршката од чадорот. А англиски учат од прво.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo Нед Ное 27 2016, 22:39

Trendafile nemoj da eskivirash...Daj kazhi kako si pomina na komitskata na Halkidiki.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2016, 10:11

За жал одамна немало комитска на Халкидики. Од како со помош на земјите кои Верушевски ги нарекува чадорот од таму се избркани најголемиот дел Македонци, а тие што се останати се плашат јавно да го кажат тоа. Грците таму го имаат направено тоа што сега со помош на Заев странците на друг начин сакаат да го направат и во Република Македонија. Да воведат нов говорен јазик, Албански и таму кај што никогаш не се зборувал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Teo Пон Ное 28 2016, 11:59

Znaeme deka odamna ne ste pravele komitska na Halkidiki...Otkoga pochnaa da ve ucenuvaat so snimkite...Sepak, dobro e barem shto se soochuvash so vistinata i iskreno priznavash ...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите? Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ЛСДМ) ќе формираат влада по изборите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот