Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

+11
трендафил
osa
SHARENI
TRAJCHE
treta opcija
Luxor
PRVOBOREC
Zhane
Teo
defo
Dino
15 posters

Страна 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Саб Јан 18 2020, 11:35

Како и голем дел од разочараните члениви на шарената револуција, симпатизери на СДСМ, сегашни и поранешни членови на СДСМ
голем дел од граѓаните не само од македонска националност, сметаат дека победата на СДСМ која , нема многу шанси, односно коалицирањето со некоја партија за да остане на власт, би ги продолжило криминалните дејствија кои се случија за овие три години. Луѓето не сакаат режими, освен оние ко режимот ги штити.
За време на груевски, таа режимска форма заштити голем дел од луѓето кои беа задоволни и затоа тој остана декада на власт. Кога Груевски не можеше да ги задоволи сите потреби и апетити, растеше и незадоволството, па се случи поразот.
Иако изгубија власт сепак во најлошите избори за ВМРО ДПМНЕ тие освоија, 51 пратеник а СДСМ 49.
Уште на самиот старт на владеењето на СДСМ се виде дека народот не стои зад СДСМ , па иднината ја бараа во коалицирање.
Коалицијата со ДУИ ги спаси СДСМ а наместо криминалците на ДУИ да завршат каде што требаше да завршат и некои од ВМРО ДПНЕ, зад решетки, тие продолжија со СДСМ.
Многу се очекуваше од СДСМ, бидејќи даде премиер, па изгледаше дека го води орото в власта. Но ДУИ, кога беше во коалиција со ВМРО ДПМНЕ беше скротена, котнролирана, додека со СДСМ се однесува многу покомотно,поарогантно, и од позиција на уценувач/

На Груевски не му требаше ДУИ да владее, па, уценувања од страна на ДУИ не бе а никаква опасност за Груевски.
За разлика пак, Заев го моли Ахмети за заедничко владеење, за подршка  а за возврат му ги испполни сите сништа на Ахмети и Груби.
Шарената револуција не се спомнува ниту цени, во кулоарите на СДСМ. Кој искористил искористил. Шарените беа пешадија за една употреба, а потомците синови и ќерки на фунцкионерите на СДСМ се снајдоа и тоа многу добро на државни јасли и плата.
Шарените вистински револуционери, останаа каде и ја водеа битката , на улица

Водејќи се од идејата дека , кога падна Груевски треба да падне и непотизмот, партиските вработувања, да се даде шанса на сите итн. па шарените револуционери не ни бараа веднаш награда за сработеното, тоа го искористија чекајќи во сенка, токму тие, синови и ќерки на фунцкионерите на СДСМ.
Така пред очите на новодојдените симпатизери и подржувачи на оваа власт, се случија тендери, непитизам, партиски превработувања а на критиките, СДСМ беше глува како топ.

Не треба да добие СДСМ избори затоа што пред се , истите тие кои идејата за правда и мир ја преточија во криминал , непотозам, тендерско владеење.
За да добие СДСМ треба вела оваа постава да се смени и да дојдат поштени луѓе затоа што Заев се потруди и тие што се чесни сега да ги заведе и да одиграат по негово.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Саб Јан 18 2020, 11:48

Понатаму, клучната причина зошто СДСМ не смее да продолжи да владее во ваква форма

ако се направи таков превид, со СЈО, да се пропагира правда и мир, да се најавуваат судски разрешници за осомничените од претходната власт, а сето тоа на крај да излезе тежок криминал. во кој осомничени се високи функционери на власта. НЕ смее да им се даде подршка за да се спасат после април. И по цена на 4 години апстиненција од власт, избоори. Само да се прочисти партијата .
За краток период успеаја да заведа и изманипулираат огромен број на луѓе и за кратко време сето тоа се покажа како манипулација.
Најголем дел од симпатизерите на СДСМ се сложуваат дека трбаше името да се реши и не коментираат за Преспанскиот договор.
Не смее тоа да биде тема заложник за да се остане на власт: МОРА некој да одговара за бегството на Груевски, за нерешените убиства, за сомнежите во искренотста на Заев кои допрва ги гледаме во снимените разговори, за сервилноста кон апетитите на бугарската , грчката и албанската политика кон нас. Срто тоа опозицијата го карактеризира како платформи, погибни полтиики, мое мислење е дека претеруваат, но,
ме демантира фактичката состојба која вели дека законски или незаконски двојазичноста се воведува и каде не е договорено со албанскиот блок.

Ако бше мамка, измама , дека нема да се отвара уставот , на Заев, можеби најверните обожаватели ќе му простат,
да НЕ се простува да се манипулира народ со ситни покачувања на пензии, нешто просечна плата, додека врвот се богати со милиони, преку Бојан Јовановски, со кои, нозе искршија да се сликаат и да му дојдат на гости сите министри на СДСМ.

Тоа не смее да продолжи. Најдобро е да започне катарзата во СДСМ уште веднаш, за да не продолжи сапуницава со Рекет и во новата власт, која и да е.
ВМРО ДПМНЕ најверојатно нема да може и дали и ќе сека за почеток да го чепка договорот со грците.
Но ако евентуално добие, ќе направи се да пропеат Катица и Бојан Јовановски,
и едвај чекаат да излезат на површина сите кои се омастиле од тој мега скандал.
А тоа значи КРАЈ за СДСМ засекогаш, затоа што цел прв ешалон ќе треба или да му прави друштво на Груевски или на Бојан Јовановски.

Само така ќе има правда и мир, не е важна една изборна победа која , не е со така сјани шанси, на спрема навистинско покажување искрени намери земјата да оди напред, но со чесни политичати.
Смена на Заев, и неговиот табор под итно во СДСМ за да остане барем здравото ткиво во партијата.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 19 2020, 06:48

Понатаму, да ги оставиме политичките прашања како аргумент зошто СДСМ треба да биде прочистена
УНЕСКО ке не исклучеше а тоа сеуште ни виси над глава заради енормниот број на дивоградби кои тангираат со езерото и навлегуваат дури во самата вода. Тоа можеше лесно да се елиминира но не се случи
Ние како држава немаме многу природни богатства о светски ранг, а езерото е едно од малкуте.
Ако претходните влади колку толку воделе некаква грижа, овојат се потфрли најмногу, се доведовме до тоа УНЕСКО да не стави на тапет и пред вратата за излез.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Нед Јан 19 2020, 10:50

Нема потреба да се грижиш за Охрид и унеско. До 12 април ако ништо друго можеш барем да си правиш филмови дека ќе дојдете на власт и ќе го спасите Охрид плус и ќе ги вратите името и историјата исто како што го вративте знамето, ја поништивте територијалната поделба и не ги амнестиравте и не правевте коалиција со терористите и тоа во момент кога имавте мнозинство за влада и без нив.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Dino Нед Јан 19 2020, 13:28

A ete zosto ni ednite ni drugite ne smeat da dobijat na izbori.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Img_2013

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 19 2020, 13:40

luxor напиша:Нема потреба да се грижиш за Охрид и унеско. До 12 април ако ништо друго можеш барем да си правиш филмови дека ќе дојдете на власт и ќе го спасите Охрид плус и ќе ги вратите името и историјата исто како што го вративте знамето, ја поништивте територијалната поделба и не ги амнестиравте и не правевте коалиција со терористите и тоа во момент кога имавте мнозинство за влада и без нив.

Од кај знаеш дека немам потреба да се грижам за Охрид ? УНЕСКО си се грижи за стандардите кои ги проектира, а тие се во длабока криза кај нас без индикации за поправање и враќање на хоризонт.
мене нема потреба да ми се обраќаш со напамет научени флоскули , затоа што не држат вода во мојот случај.
Тоа примени го на некој друг, не на мене.
се надевам дека ќе го сватиш советов како добронамерен и ќе се воздигнеш на културно ниво и сериозност. Барем елементарно..
Филмови прави Милчо Манчевски, и тоа доста успешни, Митриќески, Митевска итн.
кога сме кај името и историјата, за какво враќање зборуваш, зар нешто е продадено, изгубено, па некој треба да го враќа сега?
дали кажуваш дека се продадени? интересно признание.
уби човек па ако те судат речи , ако толку го сакавте- ај сега оживеј те го, никој не ви брани.Интересна логика.
Само, уште поинтересно е што постулатите на СДСМ од бранково време, држеа исправна национална политика по однос на името а се нарекуваа СДСМ.
Ова СДСМ на Заев и неговите малубројни жестоки обожаватели немаат лимити , за ништо.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by defo Нед Јан 19 2020, 13:41

treta opcija напиша:Понатаму, да ги оставиме политичките прашања како аргумент зошто СДСМ треба да биде прочистена
УНЕСКО ке не исклучеше а тоа сеуште ни виси над глава заради енормниот број на дивоградби кои тангираат со езерото и навлегуваат дури во самата вода. Тоа можеше лесно да се елиминира но не се случи
Ние како држава немаме многу природни богатства о светски ранг, а езерото е едно од малкуте.
Ако претходните влади колку толку воделе некаква грижа, овојат се потфрли најмногу, се доведовме до тоа УНЕСКО да не стави на тапет и пред вратата за излез.

Ова е последица на владеењето на ДПМНЕ со Охрид. Дозволувајќи легализација на дивоградби изградени за време на изгласување на законот за легализација, по 1 квадрат, а со цел прибавување гласови за избори. Хотелот на чичко Коле од Пештани (лихварот Никола), за кој инспекотрите од градежна инспекција и МВР Охрид замижија за извесна сума пари. Зарибаниот колектор кој владата на Р.Македонија го игнорираше. А Нефи е гол курац, ама најдоа лесно запалива материја ДПМНЕ и компанија, за да ја прикријат вистинската причина зошто е загрозен статусот на Охрид.
И да актуелниот градоначалник во Охрид, не направи крупни промени во раководните места, особено во делот околу градежништвото и секако смена и бркање од раб на дел од инспекторите од МВР Охрид

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 19 2020, 13:59

нека е и така, искрено, верувам и знам дека во времето на ВМРО ДПМНЕ се градело.
но, УНЕСКО сега реагираше. Тука е разликата. значи створена е критична маса за реакција, и се случи.
Она што цело време се обидувам да го образложам овде е просто, посебно во овој случај- ако функционерите на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ граделе кај стигнеле десет години,
СДСМ лоцира криминал, и може(ше) да започне барем декларативна борба против криминалот.
Но, кое фајде да се изнесе податок дека „ во времето на ДПМНЕ се градеа дивоградби„ ( значи лоциран е проблемот) а да не се реализира планот за санкционирање кој е законски форматиран во вакви случаи, не мора ништо ново да се измислува? само по закон, требаше.
Кое фајде има Охрид и граѓаните ако ги просветлиме со информацијата дека 43 објекти се на вмровци, и тие го загрозуваат езерото а ништо нити се превзема ниту е планирано:?
напротив, се работи по системот ,ако тие градеа дај и ние да доградиме нешто.
Нефи гол или облечен си заврши работа, па сега дали тоа ДПМНЕ или некојд друг ќе го искористи за кампања е небитно за флората и фауната на екосистемот.
УНЕСКО не прашува дали партијата на власт, СДСМ ги оизбркала вмровците од позиции или не. Тие лоцираат проблем а проблемите во една држава го решава власта а не заостанати кадри од претходната власт.
Ни ЕУ ни НАТО а уште помалку УНЕСКО се занимава со вакви работи какви нас не мачат и алиби кои го дава СДСМ а служи само за домашна употреба и тоа веќе доста бајато.
МОРА(ше) да се почне со работа. Ставот ми е дека капацитетот го има СДСМ но не со Заев и оваа постава.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 19 2020, 14:03

Барем се градеше, ноторното оправдување на криминалот својствено на небањатите.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 19 2020, 14:47

PRVOBOREC напиша:Барем се градеше, ноторното оправдување на криминалот својствено на небањатите.

Дозоли да ти помогнам, за да составиш реченица со смисла.
ноторно значи нешто за што не треба посебен доказ, само по себе објасниво, на пример, „ноторна лага“, кога некој те убедува е снегот е црн.
Или пак, за некој пијаница, може да се каже дека е ноторен пијаница.
самиот збор во граматиката е придавка.
ноторен факт.

во твојов случај на обид за користење на не толку познати зборови, би можел/а да употребиш „постојано оправдување“ ако се повторува истото и се држи до тоа, или доволно само „оправдување“ , сосема одговара и „изговор“ а може и „алиби“

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Нед Јан 19 2020, 15:08

Pri shto nekoj namerno zaboravil deka notorno oznachuva i opshto poznato pa taka tekstot mozhe da se chita i kako „opshto poznatoto opravduvanje na kriminalot". Razocharan sum od neinventivnosta i nedorasnatosta vo odnos na konkurencijata.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Img_2116
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 19 2020, 15:12

не мораше да се мачиш, со карактеристични огромни копи пејст слики , за форумов.
јас веќе го објаснив.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 19 2020, 15:24

Не сметам дека , недобивањето на датум за влез во ЕУ е директна причина за неодобрување за продолжување на владеење од страна на СДСМ , после 12 април.
Реално тоа е повеќе избор на Франција и уште некои други членки на ЕУ, и не е во наша моќ.
Реформите односно недоволните реформи во судството се клучни, и тоа е веќе наш проблем.
Круна е падот на СЈО.
Макрон одлучи да го стагнира проширувањето на ЕУ, и таа одлука не треба да влезе во кампањите кај нас, непотребно е. Но, индикаторот за недоветно однесување кое прерасна во хронично и транспаретно по клучни прашања е и избрзување намерно или случајно со изјави дека сме добиле датум, прослави , веселби и објави за големи дипломатски победи. СДСМ имала добри дипломати, чинам поискусни одошто сегашната опозиција, но авантуристички расположениот Заев ја поведе партијата во облаци без скали. А кога нема скали тешко се симнува , обично се паѓа.
Народот немаше да му замери на Зоран Заев и Никола Димитров дури и д аја кажеа суровата вистина, дека прават максимални и искрени напори но дека најави за датум нема. Наместо тоа одбраа популизам, типични предзиборни помпи и манипулации, во период кога немаше избори.
И додека одредени кругови во партијата апелираа на поголема скромност во настапите, Заев и најблиските соработници се обидуваа од петни жили да прикажат дека ЕУ е на хоризонтот а вратите отворени, што се покажа како невистина. Со ова однесување Заев не само неговиот , туку кредитот од партијата го троши. Партијата не е потрошна , но Заев е. Тој направи се, да биде обратно.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Јан 20 2020, 14:13

Еве да знае народот зошто темата е на нивна директна штета и што ги чека доколку СДСМ ги изгуби изборите.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Img_2163
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 20 2020, 19:16

Малку е несериозно а повеќе од смешно да од петни жили се обидуваме да ја минираме темава,
со вакви смешни копи пејст сликички: сега, затоа што некој потпален изнервиран твитераш го коментирал Заев, темава била опасна ?
ма дај немојте, до толку ниско да паѓаме.
еден пост во интерес на темава нема никој друг напишано со аргументи и на ниво кое се обидувам да го наметнам, покултурно, поразумно и аргументирано
, се обидувам да

ако овој твитераш едикојси, си ги искажал потребите и емоциите таму некаде и сега ти тоа го врзуваш со темава
сето тоа има врска како да те лаже некој да излезеш вечер на месечина да се грееш затоа што е жолта а жолто било топло...

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Јан 20 2020, 19:49

Тоа чекав, да почнеш да ги браниш дпне-оФците кои се закануваат по живот на политичари од спротивна опција. Не заради друго туку за да го покажеш и докажеш своето лицемерие на оние што го читаат форумот. Затоа што се што си навел досега како причина заради која СДСМ треба да ги изгуби изборите е смешно во однос на тоа кого поддржуваш да ги замени а тоа се лудаци кои се спремни да убиваат само за да дојдат на власт. И освен дпне-оФците секој нормален што го чита ова ја сфаќа вистината и позадината на твоите спинови.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by defo Пон Јан 20 2020, 19:56

Види за ова со името, и сами сме малце криви. Значи во договорот стои дека ова важи за надвор, јас дома сеуште (сем ан лична карта и пасош ) користам Македонија, во банка користам Македонија, на уплатници, дури и кога вадев лична карта на документот пишав Македонија. Јас не знам која им е целта на Кадино со оваа реклама.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Јан 20 2020, 19:58

Сликата е од штанд на саем во Германија. Сега верувам појасно е.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 20 2020, 20:07

luxor напиша:Тоа чекав, да почнеш да ги браниш дпне-оФците кои се закануваат по живот на политичари од спротивна опција. Не заради друго туку за да го покажеш и докажеш своето лицемерие на оние што го читаат форумот. Затоа што се што си навел досега како причина заради која СДСМ треба да ги изгуби изборите е смешно во однос на тоа кого поддржуваш да ги замени а тоа се лудаци кои се спремни да убиваат само за да дојдат на власт. И освен дпне-оФците секој нормален што го чита ова ја сфаќа вистината и позадината на твоите спинови.

искрено жалам што си чекал,
тоа е како да чекаш на дожд без чадор со букет во рака а саканата да не ти дојде.
не знам кој е овој, и дали е кадар на ДПМНЕ. Не знаеш ни ти,
ако тврдиш дека е член на ВМРО ДПМНЕ, најпрво тоа кажи го,
еве ветувам јавно дека нема да те прашам дали имаш сигурни информации или пак моќ на нагаѓање.
Инсинуираш и директно набедуваш дека сум подржувал лица лудаци спремни за убивање.
Најсериозно, тотална глупост и лага.

Но верувам дека разумот ќе те превладее, и дека ќе ја смириме топката.
Прво, спин и тролање е влечење на коментари кои се однесуваат на ВМРО ДПМНЕ овде. Мислам дека има соодветни теми за тоа.
Би требало да има некој ред, нели?

Еве на пример, има десетици и десетици отворени теми контра ДПМНЕ, можеме таму да ги анализираме, во ред?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 20 2020, 20:09

luxor напиша:Сликата е од штанд на саем во Германија. Сега верувам појасно е.
има многу да се зборува на оваа тема, но , дефектот е во самииот титл

напишано е „ Северномакедонска кујна“
наместо „Кујна ( храна, готвење) од Република Северна Македонија„

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Јан 20 2020, 20:15

Дали поддржуваш говор на омраза и повик на линчување на функционери на најголемата политичка партија ќе одлучат тие што читаат. Јас аргументите што го докажуваат тоа ги изложив, а тие не ти одат во прилог. Освен тоа не може да очекуваш дека ќе изнесуваш спинови зошто СДСМ треба да ги изгуби изборите а да не им ја кажеш на луѓето алтернативата што ја нудиш, омраза кон сите што не мислат како дпне и линчување на политичките противници.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 20 2020, 20:17

алтернативата е во мојот ник.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Јан 20 2020, 20:23

treta opcija напиша:
luxor напиша:Сликата е од штанд на саем во Германија. Сега верувам појасно е.
има многу да се зборува на оваа тема, но , дефектот е во самииот титл

напишано е „ Северномакедонска кујна“
наместо „Кујна ( храна, готвење) од Република Северна Македонија„

Организацијата за присуството на саемот на македонските фирми е на министерството не и нивните рекламни материјали. За тоа треба да се обратиш кај фирмата изложувач на штандот или кај тој што им го печател рекламниот материјал. Ама за лудаците од дпне тоа не е важно, важно е да се убие лидерот на најголемата политичка партија затоа што им пречи да се доберат до власт и да го тероризираат народот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Јан 20 2020, 20:25

treta opcija напиша:алтернативата е во мојот ник.

Ако беше ќе ја промовираше неа наместо да го браниш говорот на омраза и повиците за убиства на дпмне.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Пон Јан 20 2020, 20:32

Dokolku navistina pochnesh da promovirash treta opcija oslobodena od poraneshni gazolizachi na dpsmne i SDSM imash moja bezrezervna poddrshka. Sepak prepukuvanjeto so Dino na taa tema mi ja ubiva nadezhta deka kje ima takvo neshto.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот