Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

+11
трендафил
osa
SHARENI
TRAJCHE
treta opcija
Luxor
PRVOBOREC
Zhane
Teo
defo
Dino
15 posters

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Мар 23 2020, 16:17

Модерација, дали темава е твитер профил па да се копипастираат рандом статуси на трети лица?
Јас се извинувам но би сакал став да видиме а не да се полни е темава до затрупување .

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Сре Мај 13 2020, 06:44

Уште колку афери треба да излезат на дневно светло за Зоран Заев за се освестат од хипноза луѓето ?

Веќе нема ни балансирање со парадоксот на споредба и повикување на Груевски после секоја афера на заевистите. Се заборави да се споменува и дежурниот
Груевски во контра соопштенијата на најверните соработници на Заев.

Во партијата се поставува само едно прашање на кое заевистите не сакаат да одговорат: Заев излажа и го продаде и јазикот? Лажна еуфорија за датум за ЕУ?...


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by OPOZICIONER Сре Мај 13 2020, 13:45

Mlatenje prazna slama i pusti zelbi dpmneovski.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Сре Мај 13 2020, 21:39

За жал Заев не само што ги продаде Македонија и Македонците на сите соседи (освен Србија), туку има катастрофални економски резултати и пред ширењето на пандемијата и во нашата земја, Македонија. Затоа чекаме милостина за борба против пандемијата која нели е во заминување според човекот што чека покрај датумот за преговори кој го добивме пред две години и датум за избори. Го добивме само НАТО што требаше да не штити и од можна биолошка војна ако евентуално доаѓа од Кина на пример.
Денеска Шеќеринска изјави „Со норвешкиот аташе Егил Далтвеит утринава преку ZOOM го потпишавме Протоколот за донација за справување со последиците од коронавирусот. Добиваме потрошни медицински материјали за мобилната болница во вредност од 100 илјади евра. Така е кога сте земја членка на НАТО“. Ако споредиме сега добивме материјали (како членка на НАТО), а без членство во 2012 година ја добивме болницата. Што би рекле НАТО ништо повеќе ни нема донесено.
Делење на пакети со предизборното лого на коалицијата во заминување од партиски активисти, со роба купена можеби од парите собрани во менувачницата на Вицето не се хуманитарна помош туку предизборна корупција. Се злоупотребува отсутноста на набљудувачите и полицискиот час каде што началници на одделенијата за внатрешни работи се од СДСМ. Најповеќе се злоупотребуваат Ромите како економски загрозена етничка заедница, но и сите социјални случаи кои за жал сега ги има повеќе отколку пред 4 години.
За жал и на следните избори третата опција нема поголеми шанси да победи на изборите, но се надевам дека барем таа ќе биде одлучувачка за парламентарно мнозинство, односно дека ќе се одлучува со политички, а не со националистички определени пратеници или уште полошо купени пратеници. Но чуда се возможни кога на анкетите половина од прашаните не се изјаснуваат или изјавуваат дека нема да одат на гласање. Може и да излезат во последен момент.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Саб Мај 23 2020, 07:11

Гревот на СДСМ е во тоа што , како од декларирана и препознаена партија на интелектуалци станаа слепи слебеници и правдачи на политиките на Заев до таа мера да и јазикот го продадат. Ако навистина биле интелектуалци тогаш во некој момент некој од нив ќе кренеше барем два прста да праша зошто толку криминали и продавања.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Саб Мај 23 2020, 14:55

Мислам дека беа партија на квазиинтелектуалци што изигруваа експертутки, односно дека пружаа услуги за пари, многу често и против својата мајка - Македонија. Со доаѓањето на Заев станаа рурална контрачетничка партија. За жал божем порасната на корен на партизаните кои ја крунисаа борбата на многу генерации Македонци и успеаја да создадат држава која сега се руши по сите основи. И етнички и економски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Bosonoga Саб Мај 23 2020, 17:32

[quote="treta opcija"]Гревот на СДСМ е во тоа што , како од декларирана и препознаена партија на интелектуалци станаа слепи слебеници и правдачи на политиките на Заев до таа мера да и јазикот го продадат. Ако навистина биле интелектуалци тогаш во некој момент некој од нив ќе кренеше барем два прста да праша зошто толку криминали и продавања.[

vidi vaka da ti kazam ...veke si opomenat za toa shto diskutirash za moderiranjeto na forumot i temite ....se nadevam ke prestanesh onaka dobronamerno ... i vtoro ako ti se pishuva poveli pishuvaj ,tochi ,vistiniti informacii ...site lagi i nevistini ke bidat sankconirani ...se nadevam me razbra
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Саб Мај 23 2020, 20:18

Една од причините зошто СДСМ не треба да добие на изборите кои се надевам нема да бидат во април како што гласи темата, туку веднаш штом се намали опасноста од короната, а тоа би требало да биде од втората половина на јули па до пред почетокот на зимата, е и таа што се обидува да одлучува за тоа што е вистина, а што лага. Па така лажни вести беа дека ќе се воведува двојазичност на сите нивоа во државата, дека ќе се смени името и ќе се избрише античкиот дел од историјата и нашиот идентитет под диктат на Грција и дека тоа ќе продолжи за сега до неодреден датум по договорот со Бугарија. Знам дека во Бугарија не би добила на избори партија што би рекла дека Бугарија ја краде историјата на Македонија исто и во Грција каде што Македонци се Грците доселени во Македонија, а не и Македонците што со векови живеат таму. Ниту би добила партија што македонскиот, турскиот или некој друг јазик би го прогласила за официјален. Зошто ние би се разликувале, односно зошто да не се однесуваме европски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Мај 24 2020, 21:26

И при сите афери , на крај успеаја да бидат фатени живи во делење на пакети во ромски маала.и снимени.
СДСМ дефинитивно знаеше за многу, подобри и подостоинствени денови .

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Пон Мај 25 2020, 00:18

Ne izdrzhalo srce botovsko.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Мај 25 2020, 10:12

Зошто би бил бот.
Не одработувам за никого а симпатии има(в) кон левоориентираните социјални партии одсекогаш.
Здрава критика треба а не заслепена послушност.
За се' што пишувам е веќе презентирано во јавноста таму во Македонија, а за најголем дел и е или признато од сторителите или признаено ( автентичност) од претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој потврдува дека снимките се вистински, на пример.Но делува ноншалантно засега иако како да не сваќа дека ако мисли дека со снимките каде се појавува во сосема поиналво лице, одошто се представува и мисли дека е на раат и безбеден, не сваќа дека лошиот впечаток оди и на сметка на партијата, а таму не мислат сите како него но го влечат товарот на срамот што е предизвикан од него.
Мој удел во коментарите на форумот е мојот личен став.
А тој е дека СДСМ се обезличи како партија под претседателот Заев и дека како никпкаш се втурнати во големи криминали и матни авантури откако постои партијата . Бранко на пример е поим за Зоран, но никогаш не си дозволи толкава слобода во поместување и бришње на границите на пристојното и умереното во политиката. Никогаш немало поголем број разочарани членови и симпатизери на СДСМ како сега. Петар Арсов,Сафет Бишевац, Куновска, Ивор, Тасевски, еден куп од шарената револуција, да не набројувам.
Едноставно мислам со своја глава и така и се изразувам и воопшто немам потреба да си ја "update" на дневна база во партиски штаб во кој смеат да битисуваат само најверните подржувачи на Заев, со додека вистинските социјал демократи се држат на дистанца.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Пон Мај 25 2020, 15:39

Да ти појаснам како постар член на форумов дека овде секој што не е за СДСМ се смета за непријател на Македонија и за ВМРОвец. Тој е небањат, глуп, цреп (да се извинам на симпатизерите на СДСМ на форумов чиј израз не го набројав, но овие први ми дојдоа наум. За да бидеш паметен треба да веруваш дека Заев е црпнат од нива во Муртино и устоличен за да не избрише како народ и да не врати кон нашите според нив „бугарски“ корени. Не дај Боже да споменеш дека е амнестиран криминалец исто и од ист претседател на државата како и човекот со кој што сега се судрија - Александар Верушевски, со кого пред изборите кои ги загуби заедно ручале. За мнозинството на нашиов форум тоа се квалитети што треба да му донесат победа на Заев и неговите верници. За жал, во едно се во право. Реална алтернатива за победа над СДСМ е само ВМРО. Така гласа народот. Се додека не разбереме дека ако една власт не е добра треба на клоци да се избрка од власта веднаш штом ќе почне да греши, а не да се чека да се смилува да распише избори, во Македонија ќе биде ваква каква што е. Откако Заев прогласи победа на изборите најдоцна до 22 јуни (кога инсистира да има избори), а вчера реизот на ИВЗ прогласи дека веќе сме ја победиле короната, почнувам да мислам дека ако ИВЗ изврши притисок врз Албанците пред се, но и другите Муслимани да гласаат за СДСМ-контрачетничка, дека може да се случи Заев за првпат да победи на парламентарни избори. И покрај тоа што пак ќе го споменам мнозинството на овој форум мисли дека Заев победи на изборите. Што ме потсетува на една црногорска изрека: „Није важно ко је ѓецу правио, него ко прима дечји додатак“.
Ова е одговор до Тео. И да е колегата трета опција бот, тоа не значи дека СДСМ не делел пакети како предизборен поткуп. Ако поткупот не успее на државно ниво, сигурен сум дека тоа ќе се докаже и на суд. Примателите на поткупот имаат избор. Да се спогодат со обвинителството да бидат заштитени сведоци или да платат по 2 илјади евра за непочитување на полицискиот час. Плус 20 евра за неносење маски за поголемиот број од нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Пон Мај 25 2020, 15:47

Најнова вест е новата провокација од страна на Албанија овој пат. Од 1 јуни оваа држава ги отвора границите, но само за етничките Албанци од Македонија. Не иза Македонците и другите етнички заедници за кои е интересна или самата Албанија или транзитирањето низ неа. Педерите (како карактер) од власта, Спасовски и Димитров молчат. А се работи за чиста дискриминација на етничка основа. Што би било ако Македонија ги отвори границите само за Македонците од Албанија, Бугарија или Грција? Ова го пишувам дека молчат и евроатлантските педери (како карактер).

https://sdk.mk/index.php/svet/albanija-na-1-juni-gi-otvora-granitsite-za-albantsite-od-makedonija/#.XsuwX3J-qQk.facebook

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Пон Мај 25 2020, 21:21

Потпретседателот на СДСМ го обвини ВМРО за ширење лажни вести, демек таткото на Тиранската платформа чиј диктат го спроведе контрачетничката влада на Заев, Еди Рама, не изјавил нешто такво, туку границата на Албанија ќе била отворена за сите, а не само за Албанците.
https://plusinfo.mk/zekiri-vmro-dpmne-se-istrcha-na-lazhna-vest-rama-gi-otvora-granicite-za-site-gra-ani/

А лаже, суши. Многу добро го научил занаетот од својот партиски шеф.
Еве што изјави Рама.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Мај 25 2020, 21:44

Твој Жмицко и Отсјај признаа јавно дека го кршеле законот и вршеле притисок врз полициски службеници за да ги спречат да го спроведуваат законот, тоа сигурно ќе има повеќе влијание на изборите што ќе ги изгубите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Пет Мај 29 2020, 22:16

Барањето да се забрза постапката не е притисок за неспроведување на законот, туку за побрзо спроведување. Пак се прашувам дали нормален човек може да зборува за избори на крај на денот во кој има 52 новозаболени од корона и 5 починати. Дали тие 5 предвидувате дека ќе гласаат за СДСМ, па не и давате можност на изборната комисија да го прочисти списокот?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Саб Мај 30 2020, 20:29

Министерката за одбрана и потпретседател на Владата и на СДСМ, Радмила Шеќеринска се сликаше пред симболите на УЧК во канцеларијата на градоначалникот на Кичево, во која како да си во Албанија, а не во Македонија. Така се сака Македонија изгледа на СДСМовски начин. Поради ова изгледа и ги припоивте на Кичево и општините Зајас и Осломеј за да станат етничките Алнаци мнозинство и да раководат со општината.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 %D0%94%D0%B5%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%A8%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-324x160

https://expres.mk/kletvi-pcosti-i-navredi-nema-koj-da-ja-brani-ministerkata-za-odbrana/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Саб Мај 30 2020, 21:21

Sluchajna greshka ili svesno prezemen rizik, prashanje e sega?
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Саб Мај 30 2020, 21:32

Ако Рахела Мизрахи беше разрешена затоа што застана пред табла со натпис Република Македонија, не знам што треба да се прави со Шеќеринска и градоначалникот што се појавија пред симбол на терористичка организација. Одговорот на Шеќеринска е дека 2001 година била далеку зад нас. Не е толку далеку. Уште никој не е осуден за воените злосторства во 2001 година. Има луѓе што носат лузни токму со симболот на УЧК што со нож им е врежан на грбот. Исто така без судска разрешница.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Саб Мај 30 2020, 21:37

Se gubish nekade pomegju zdravata pamet i partiskata propaganda. Za promena da se obideshe da razmislish so svoja glava?
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Мај 31 2020, 21:40

Здравата памет вели дека
Кога ке се симнат од планина дивите, или од нива, сеедно, питомите бегаат.
А дивите немаат граница па така дојдовме и до јазикот.
Размислувањето со своја глава е непожелна институција во СДСМ денес. Затоа што ќе излезат многу незгодни квалификации кон вториот Заев во партијата, Шеќеринска, после она што го стори во Кичево .
Ќе беше похуманон барем да ретерираше малку за да намали од реакциите во јавноста и во матичната партија.
Едноставно, нема сенс и скоро безчуствителна е.
Со чинот не ги навредува сажо симпатизерите на десницата и членовите на опозициската партија.
И во СДСМ има членови и симпатизери кои изгубиле близок во 2001. Не смее Радмила така да се однесува и згора на тоа да остава впечаток дека е безчуствителна и арогантна.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Сре Ное 04 2020, 19:08

Бидејќи ова е единствена жива тема за избори, овде ќе напишам дека би било добро да се откажат изборите за градоначалник во Штип и Пласница. За 10 месец и така доаѓаат редовните избори, а пандемијата сега е во максимална фаза.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by PRVOBOREC Чет Ное 05 2020, 18:51

Прпа небањати, прпа.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Screen10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Чет Ное 05 2020, 19:43

Мислиш дека 1217 новозаболени од корона е мала причина за одложување на изборите. Парламентарните избори беа одложени поради вкупно 831 активен случај во целата држава. Сега таа бројка е 12.762, а со Филипче само Господ знае колкава ќе биде во декември кога може да се очекува и грип. За градоначалник за потсетување се гласа во два круга. Протестите се одржуваат на отворен простор, а изборите во затворен, а во декември е тешко да се очекува дека ќе има многу проветрување. Летните избори беа со предност што се одвиваа со отворени прозори. И покрај тоа не сум слушнал или прочитал дека доколку диктаторскиот дует (Заев и Ахмети ако до тогаш не замине во ХАГ како обвинет за воени злосторства на Косово) сепак одлучи изборите да се одржат, дека нема да има кандидат и на ВМРО. Иако во вакви услови, посебно кога се работи за градоначалник со мандат од неполни 9 месеци, само ненормален може да одлучи да има избори.

https://zase.mk/articles/392618/velo-markovski-kandidat-za-gradonachalnik-na-shtip

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by PRVOBOREC Чет Ное 05 2020, 19:56

Акдеее ете како небањатите успеале сосе Апашиев да соберат гласови за 46 пратеника. Нивниот Дерковски им помогнал со криминал.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Img_2752
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 8 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот