Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

+5
Albatros
defo
трендафил
PRVOBOREC
osa
9 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by osa Саб Окт 23 2021, 00:45

SLUCHAJNO SLUSHAV VCHERA VESTI NA VMROVSKATA TELEVIZIJA ALFA I VELI NOVINAROT parafraziram Zaev se rasfrla so pari ,zatoa zmickovski najavi deka ke se vrati se na 2017 g i platite i penziite na toa nivo od pred 4 godini bidejki pokachuvanjeto e nerealno ...drzavata tone i site treba da i pomogneme ...


SEGA SHTO PRAIME BRE CREPOVI SHTO GLASAVTE ZA DPMNE ???MINIMALNA PLATA 9000 ..DRUGITE PLATI PO 6-7 ILJADI NAMALENI ...TOA GO SAKAVTE ? PA CRKNITE SITE SHTO GLASAVTE ZA DPMNE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 16:37

Не би се согласил дека Заев се расфрла со пари. Потфрла по малку и на други за да може да го собере кајмакот. За жал и нас не чека „грчко“ економско сценарио поради големото задолжување што го направи режомот на Заев и Ахмети. Некој ќе мора да ги врати парите, а тој некој е народот. Не тој од Арачиново на пример затоа што таму не се плаќаат даноците. Бадијала Заев им направи канализација со пари на даночните обврзници што си ги исполнуваат обврските. Сега пак гласаа за ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 23 2021, 16:46

Нова лажна вест од небањатите. На небањатиот морон никој не му се заканувал. Комисијата ја напуштил по налог на Жмицко кој му ветил дека ако лаже дека е прифатено се и сешто ќе го стави министер за образование.

https://infomax.mk/wp/%d1%88o%d0%baa%d0%bd%d1%82%d0%bdo-%d0%b2%d0%b8co%d0%ba-%d1%84y%d0%bd%d0%ba%d1%86%d0%b8o%d0%bdep-o%d0%b4-%d0%bc%d0%bdp-%d0%bcy-ce-%d0%b7aka%d0%bdy%d0%b2%d0%b0%d0%bb-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be/?amp&__twitter_impression=true


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 17:36

Од каде ти е информацијата дека Мицковски ќе составува влада?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 23 2021, 17:42

Дали небањатите не му веруваат на Жмицко? Колку пати досега формираа небањатите влада? И други финти за мачкање на очите на небањатото членство на следниов линк.

https://novatv.mk/mitskoski-pobedata-na-17-oktomvri-znachi-nova-vlada-predvodena-od-vmro-dpmne/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 18:17

Прв пат слушам такво нешто од СДСМовец. Затоа прашувам од каде ти е информацијата дека следен мандатор е Мицкоски, а следен министер за образование Ванчо Ѓорѓиев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by defo Саб Окт 23 2021, 19:53

@osa премногу политички емисии, се натпреваруваат кој поголема глупост ќе каже. Јас престанав да гледам, само Ефтoв го следам, знае да истресе сочни глупости.
@trendafil, ние сме влезени во Грчко сценаријо, во него влеговме со непродуктивни трошења од страна на екипата на Груевски. Сега невешто Заев се бори со ова,му фали помош.

Инаку во наредниот период ако некој се обиде да намали плати, ќе си потпише политичка смрт,во услови кога храната оди нагоре, електрониката е гора, возилата се горе. м2 е горе,градежни материјали се горе.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 21:47

Сите влади, и тие на Груевски имаа за враќање кредити задолжени порано. За мене е подобро да се направи споменик, автопат, да се купат противпожарни авиони и редовно да се одржуваат, да се изградат згради за министерствата наместо да се плаќаат кирии, да се изградат театри, филхармонија и други објекти што носат туристи (за жал тоа во моментов е успорено поради пандемијата), наместо да се троши на партиски вработувања (не велам дека го немало тоа и порано но никогаш како сега). При тоа сме само членка на НАТО, а немаме абер за членство во ЕУ, а за тоа плативме до сега огромна цена и ги испровоциравме сите што имаат ментални проблеми во ЕУ да ги лечат врз нас. НИ најголема будала кога преговара не изјавува однапред дека е спремен на виткање кичма или погрубо кажано на напупување, па резултатот е соодветен. Јас лично имам нападнат идентитет од мојата држава за историски период од најмалку два милениума, да не кажам дека дури и за амебите што живееле на територијата на Македонија треба да сметам дека не се македонски туку грчки амеби, а според други лудаци бугарски. И нормално дека не можам да гласам за некој што ми го загрозува идентитетот.
Сигурно е и дека власта не може да ги намали платите во приватните фирми, но не може ниту вештачки и на сметка на даночните обврзници, да не кажам да дава мои пари, а да се фали дека дава свои. Не велам дека не треба да се помогнат сиромашните, но како социјална помош. Македонците се многу чувствотелни кога се парите во прашање и би имало масовни протести ако некој ги чешне. За името, идентитетот, понижувањето на државата со договори во кои обврските што ги има Македонија ги нема другата страна за иста работа и други „дребулии“ нема обединување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by Albatros Нед Окт 24 2021, 09:14

defo напиша:ние сме влезени во Грчко сценаријо,  во него влеговме со непродуктивни трошења од страна на екипата на Груевски. Сега невешто Заев се бори со ова,му фали помош.

Dragan Tevdovski.  Branimir Jovanovik. Sdsm mozea mnogu ako gi poslusaa niv a ne koketiraa i so biznismenite i so rabotnicite.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by трендафил Нед Окт 24 2021, 13:28

Претпоставувам дека тука мислиш и на бизнисмените од семејството Заеви?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by Nebula Нед Окт 24 2021, 23:17

A spored botovskata vesela matematika cii se parite od koi vlasta ke dava socijalna pomos?  I koga i kade vlasta izjavila ili po botovski se falela  deka dava svoi pari a ne od budzetot? Ili botovite vo stabot gi ucat deka narodot e blesav i ne znae deka vlasta ne poseduva svoi tuku deka parite vo budzetot se od danocnite obvrznici?

Сигурно е и дека власта не може да ги намали платите во приватните фирми, но не може ниту вештачки и на сметка на даночните обврзници, да не кажам да дава мои пари, а да се фали дека дава свои. Не велам дека не треба да се помогнат сиромашните, но како социјална помош.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by Nebula Нед Окт 24 2021, 23:23

Bidejki vmrovci se goli siromasi i nikoj ne poseduva firmi, taka? Ili iskanjeto na muvata e najnovata direktiva od stabot?

трендафил напиша:Претпоставувам дека тука мислиш и на бизнисмените од семејството Заеви?

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by Nebula Нед Окт 24 2021, 23:27

Albatros напиша:
defo напиша:ние сме влезени во Грчко сценаријо,  во него влеговме со непродуктивни трошења од страна на екипата на Груевски. Сега невешто Заев се бори со ова,му фали помош.

Dragan Tevdovski.  Branimir Jovanovik. Sdsm mozea mnogu ako gi poslusaa  niv a ne koketiraa i so biznismenite i so rabotnicite.

Seuste ima vreme da se primenat nivnite idei. Dragan i Branimir ostavija zad sebe gotovi proekti. Prasanjeto e dali kaj site koi participiraat vo vlasta  ima volja i kapacitet za toa.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by defo Пон Окт 25 2021, 08:46

И после се доаѓаме до внатре партиските пресметки во СДСМ, од суета. Таковвпечаток имам.И заради тоа се случува ова се на терен.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 18:11

Во наши услови власта (парите) ги врзуваат луѓето. Многу потешко е за опозицијата. Кај нас по подолго време за ново парламентарно мнозинство говори и лидер на друга партија, на АА, иако лично мислам дека најголеми шанси се за 60:60 пратеници. До сега Мицковски говореше дека ќе има ново парламентарно мнозинство, а СДСМ дека мнозинството ќе се зголеми, но не се случи ниту едното, ниту другото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by defo Пон Ное 01 2021, 08:32


_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by Nebula Пон Ное 01 2021, 12:01

Ako vmro napravi vlada:
Magicno ke iscezne koronata. Nema da ima nitu bolni nitu pocinati.
Vo sekoe selo i grad preku nok ke isceznat dupkite po ulicite, sahtite ke se niveliraat, velopatekite ke se prostiraat nasekade a vodovodi i kanalizacii ke imaat duri i vikendicite po zafrlenite i od gospod zaboraveni lokacii.
Ke go snema gubreto od ulicite i divite deponii a ke gi snema i kucinjata skitnici kako i napadatite od niv nad mirnite minuvaci.
Nema da bide izgradena nitu edna visokokatnica tuku site   tie lokacii ke stanat zeleni povrsini i parkovi.
Nema da ima soobrakajki, tepacki, nasilstva i kriminal.
Nepotizmot, korupcijata i mitoto nepovratno ke gi snema.
Graganite nitu minuta nema da cekaat po salterite i site dokumenti ke gi dobivaat na vreme.
Ke nema siromasni i nevraboteni a standardot ke ni bide kako na Svajcarija.
Ke bide ponisten Prespanskiot dogovor i ke si gi vratime imeto, a i znameto, dodeka voinot na konj konecno ke stane Aleksandar Makedonski.
Ke go ponistime dogovorot so Bugarija i ke ja oslobodime Pirinska Makedonija od bugarskiot fasisticki okupator.
Ramkovniot nema da go cepkame bidejki Afrim, Zijadin i Menduh se vojvodi a toa bi mozel da stane i Bilal pa i samiot Ali eventualno.
Ekspresno ke pocneme pregovori so EU.
I drugi bajki od Alfa, Sitel, Infomaks, Netpres, Kurir i Republika.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by трендафил Пон Ное 01 2021, 19:50

Не знам дали не знаеш или се правиш дека не знаеш, дека локалната самоуправа никогаш немала толку пари како во последните две години затоа што ТАВ наместо да гради карго аеродром во Штип ги даде парите за потребите на општините. Резултатот е тој што го гледаме. Тоа што во последните месеци се направи во Скопје е на кредит, што ќе го враќаме заедно, а тоа ќе треба да го овозможи новата власт. Затоа Шилегов си изгради хациенда на Маврово и гради зграда во Тафталиџе. Никој не очекува дека се ќе стане идеално преку ноќ, но работите треба да појдат на подобро. Ако не биде така шанса ќе добие или СДСМ или некоја друга, можеби и нова партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by трендафил Вто Ное 02 2021, 06:57


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by трендафил Вто Ное 02 2021, 08:27

Интересна е приказната дека СДСМ со коалицијата и ДУИ добиле пратенички мандат за да бидат власт, а тие од ВМРО, Левица и АА и А за да бидат опозиција. Ова што се случува покажува дека во партиите од власта владее диктатура и дека ако си замине диктаторот ниту партиите, ниту власта не можат да опстанат. Власта има мандат за да ја спроведе својата изборна програма. Не за да бидеме во светскиот врв по починати од корона, а на дното по борба против криминалот (вклучувајќи ја тука и корупцијата). Доби власт за да не внесе во ЕУ, а не за да добиеме вето од братот на Заев Бојко Борисов. И Преспанскиот договор нема гаранции дека некогаш ќе станеме членка на ЕУ.
Работодавачот, во случајов народот, има право да им даде отказ на тие што ги вработил во секое време. Во демократските земји не се лаже, туку власта го прави тоа што го вети премиерот што вербално е во оставка, но тоа е фејк њуз. Не значи дека ако Заев не е повеќе лидер на СДСМ дека не може друг од оваа партија да биде премиер ако платформата на владата е стабилна. Ако е нестабилна и најмал потрес може да ја сруши. Владата ја држат изгледа тендерите и негонењето за корупција како насилни столбови.
За крај останува фактот дека Заев излажа и веќе втор ден по ветувањето не поднесе оставка. Вчера не требаше тој да закаже состанок со лидерите на коалиционите партнери (провиден обид да се случи тоа што се случи, да го молат да остане на власт па да се претстави дека го моли мнозинството народ, иако на овие избори се покажа дека немаат мнозинство). Беше ли тоа договор како да владеат без мандат од народот. Прашање е дали гласачите на СДСМ од претходните избори не излегоа на гласање или тоа биле „фантоми“ што сега ги спречија апаратите за отчитување на отисоци од прст да гласаат. Во двата случаја тоа значи дека мандатот од народот е под голем знак на прашање?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by zozoti Вто Ное 02 2021, 10:29


Vmrovci da ne prodavaat muda za bubrezi. Ne gi dobija glasovite od Levica da ja pocituvaat severna i ramkovniot. Site opstini pod vodstvo na vmro vednas da gi otstranat dvojazicnite tabli i tablite so severnan od site institucii pod opstinska kontrola. Inaku narod gleda i pamti, pa na slednite izbori ve praka vo opozicija zaedno so sdsm so koi zaednicki si ja pocituvate severna i prespanski. Morale oni, mnogu golemi legalisti stanaa koga se dofatija do fotelji , i toa lokalni. Zosto moraat, da ne gi kazni inspekcija? Bajden da ne gi stavi na crna lista? Ste slusnale li za graganska neposlusnost? Na megunarodna politika isti ste so sdsm. Patriotizmot isceznuva so sednuvanje vo foteli. Ili ke go odrzite vetenoto ili ke bidete potopeni od narodot. So fejkuvan patriotizam potpisuvanje livcinja koi ionaka nikoj nema da gi vidi naebavte.


Јанушев: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прифатат Северна каде што ќе мораат
Од страна на Вечер -01/11/2021 - 23:

https://www.vecer.press/%D1%98%D0%B0%D0%BD%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%B2-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BC%D1%80%D0%BE-%D0%B4%D0%BF%D0%BC/

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by alienmk Вто Ное 02 2021, 13:12

Ne znam zosto im pisuvas voopsto. Za niv prespanskiot e zavrsena rabota. Gi pustija po voda sopstvenite sovetnici. Levica treba da se otkacuva od vmro sto e mozno poskoro da ne ja povlecat i nea so sebe na dnoto.

https://www.slobodenpecat.mk/janushev-gi-razbiram-sovetnicite-vo-shtip-ama-prespanskiot-dogovor-za-vmro-dpmne-e-zavrshena-rabota/

alienmk

Број на мислења : 366
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by defo Вто Ное 02 2021, 13:29

И мене ми смета придавката, тоа начинот на кој се употебува, дури и по дома. Ми пречи и што шугавите Грци не почитуваат ништо од тоа што потпишале. Ми пречи шо и ги полниме со пари. Ама ми пречи и празен фрижидер,кој не се наполни со договоров. А уште ми е нејасно кој е поштетен ДПМНЕ или Левица за Македонија, или и двете.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 02 2021, 16:23

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Media14

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by zozoti Вто Ное 02 2021, 17:28

Ova uste poloso da bilo od sto izgleda. Mislev sovetnicite patrioti a tie obicni manipulatori. Pa uste se obiduvaat da gi lazat vistinskite patrioti.


ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Img_2079

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ? Empty Re: ШТО СЕГА ПО ИЗБОРИТЕ ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот