Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

+11
трендафил
osa
SHARENI
TRAJCHE
treta opcija
Luxor
PRVOBOREC
Zhane
Teo
defo
Dino
15 posters

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by osa Нед Мар 22 2020, 23:47

treta opcija напиша:Тоа нема врска со солидарност.
Солидарност е ако доброволно, од хумани и солидарни причини одвоиш од своите примања.
Солидарноста е доброволна а не наредена .
На крајот од краиштата кратењето  осакатува голем број луѓе: што ако едвај преживуваат и ќе снемаат пари за лекови и заштита? И станат потенцијални жртви?

Жалам ама не си ја сватила поентата.
koja poenta ? nekoj da ima da jade i da ima za lekovi ,a drug (nichim izazvan )poradi ova zlo narecheno korona virus nema nitu denar ?????? shto mislish toj shto e agent vo turistichka agencija ,ima dve deca zena koja ne mu raboti i sledstveno na ovaa kriza normalno nikoj nikade nesaka i nemoze da sheta  treba da ostane bez nikakvi primanja ,a jas da si ja imam celata plata ?????badijala sporime mene sebichnosta mi e odvratna disciplina


Последната промена е направена од osa на Нед Мар 22 2020, 23:59. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Мар 22 2020, 23:48

@luxor
Да , тоа го кажувам, не само дека сакам да кажам.
А ти за да немаш дилеми , слободно можеш да ја провериш сумата за минимална потрошувачка кошница а на тоа плус да ги додадеш додатните трошоци за имунолошки адитиви, витамини и други работи кои ги купуваат од страв .
Не сакам туку кажувам дека со минимална плата не се преживува со семејство.
Посебно не сега во овие услови.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Мар 22 2020, 23:50

Оса , контрадикторна си.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Мар 23 2020, 00:03

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2243ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2244ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2245

И сега јас сериозно размислувам насловот на темата да го промена во "зошто СДСМ мора да победи на изборите кога и да се".


Последната промена е направена од luxor на Пон Мар 23 2020, 00:08. Мислењето е променето 1 пати
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by osa Пон Мар 23 2020, 00:05

treta opcija напиша:Штама?
poleka ....izvini ne te prashav vo kolku se odi vo toalet

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Мар 23 2020, 00:08

@luxor
Да се насмеам би, ама не е работава за смеење.
Одговорот сам си го даде.
14 500 денари. Настрана што е шок , наеднаш некој планираните пари со кои живеел треба напола да ги живее.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Мар 23 2020, 00:10

Нема да ти одговори, премногу се занесе докажувајки дека економските мерки на СДСМ се лоши што сам падна во јамата што ја ископа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Мар 23 2020, 00:13

luxor напиша:ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2243ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2244ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2245

И сега јас сериозно размислувам насловот на темата да го промена во "зошто СДСМ  мора да победи на изборите кога и да се".

Само ти продолжи да се смееш, смешно е навистина како лесно паѓаш во јами и настапуваш мотики. Мислам Првоборец ти пиша, јас ќе му се придружам. Нека пратат друго дете од штабот тебе навистина не те бидува.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by osa Пон Мар 23 2020, 00:14

so negov jazik  shtama

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Мар 23 2020, 00:21

Еве, не сум од штаб да расчистиме.
Таму кај сум нема ни штаб ни партија од тие кои ме етикетираш.
Туку еве биди добар и воодушеви ме со твојава весела логика за извонредната економска мерка од Заев, шокот од 14500 денари за луѓето кои неподготвени за оваа мерка, да преживеат коn, преку 30 000 денари месечни трошоци.
Интересна ти е теоријава за јамата, веќе почнува да ми се допаѓа.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by osa Пон Мар 23 2020, 00:26

luxor напиша:Нема да ти одговори, премногу се занесе докажувајки дека економските мерки на СДСМ се лоши што сам падна во јамата што ја ископа.
nemoze da postigne ....edno jagne od dve majki cica ...mnogu e na dve mesta da pishuesh ,kapirash

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Мар 23 2020, 00:31

Ви благодарам што конечно се созедовме и полека но просперитетно пишуваме коментари во контекст на темава.
Би биле попродуктивни уште повеќе само ако не одиме со лични квалификации , намалија малку но сеуште ги има доволно да одземаат позитивна енергија за дискусија.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Пон Мар 23 2020, 00:46

Smeshno e ova. Si nasednal kako mlad majmun i so ogled deka standardot na gragjanite e drastichno pokachen shto e dokazhano na tvoe baranje,  tvoite argumenti stanuvaat bespredmetni. Promashena e celata poenta na temata i dokazite upatuvaat na daleku pokvaliteten zhivot na naselenieto so doagjanjeto na vlast i trigodishnoto vladeenje na SDSM. Neracionalno e partijata koja go zgolemila zhivotniot standard na najsiromashnata kategorija na gragjani zgolemuvajki ja minimalnata plata  za 50 % a zadrzhuvajki ja potroshuvachkata koshnichka na isto nivo da bide otstraneta od vlast vo korist na ostatocite na vsmro dpsmne predavnicite koi za 10 godini go srushija kvalitetot na zhivotot na gragjanite na najnisko nivo, bez da navleguvam vo glupostite koi gi pravea reklamirajki ja Makedonija kako zemja so najeftina rabotna raka so shto praktichno gi prodavaa makedoncite kako robovi i javnoto pljachkosuvanje na budzetot koj go polnea tochno tie gragjani.

Sepak ne preporachuvam menuvanje na imeto na temata, posebno sega koga samiot avtor se negira sam sebe i svoite argumenti. Ne gledam prichina da ne dozvolite da prodolzhi da dokazhuva deka SDSM e sepak podobrata opcija i za narodot i za drzhavata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Мар 23 2020, 00:53

Дали Тео, прочита воопшто за што се работи пред да напишеш тоа што си напишал?
Инаку, за предлогот на Заев за намалување на 14500 плата е темата.
Сето што си го напишал ти паѓа во вода.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Пон Мар 23 2020, 01:05

Tochno za toj predlog zboruvame, i ti si tvrdel deka chetvoro chleno semejstvo, bidejki koshnichkata se presmetuva za semejstvo so chetiri chlena ne mozhe da prezhivee so tie pari so ogled na cenata na pitroshuvachkata koshnichka. Shto e tochno, no bidejki uporno ja forsirash tezata sodrzhana vo naslovot na temata ostanuva faktot deka na ista visina na potrushuvachka koshnichka imame 50 % zgolemena minimalna plata. Ako e toa taka, a taka e zatoa shto luxor prilozhil dokazi i toa na tvoe baranje togash celokupnata teza e razbiena a site tvoi napori da go sokriesh toa obiduvajki se da branish fragmenti a ne celata teza samo ushte povekje ja osvetluvaat edinstvenata vistina, a taa e deka SDSM e vo momentov najdobrata opcija. Ne veruvam deka nitu nekoj od zastapnicite na SDSM na forumot kje uspeeshe tolku dobro da go ispromovira SDSM kako shto toa go napravi ti.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by osa Пон Мар 23 2020, 01:22

ama mu go plesna Teo ...sega nema son da go fati

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Мар 23 2020, 01:29

Тео..
Заев форсира 14500 денари.
За два месеци. На некој кој 4 члено семејство одржувал со 28-30.. и сега го изненадуваш со 14.
Немам повеќе никаков коментар по ова што си го напишал. Секое добро, и со среќа , ако спаѓаш во тие што можеби ќе влезат во групата од 14500.
Ако си ти со тоа среќен тогаш..нека ти е со среќа .

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by osa Пон Мар 23 2020, 01:50

mu ja zaspa so laptopot vo skut treta opcija ? gledam ne se iskluchuvash i ne pishuvash


Последната промена е направена од osa на Пон Мар 23 2020, 04:40. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Пон Мар 23 2020, 02:36

Stopanstvoto e pred kolaps. Ne zaradi politika tuku zaradi epidemijata. Del od fabrikite ne mozhat da rabotat zatoa shto partnerite vo stranstvo od koi gi nabavuvale repromaterijalite ne rabotat. Del nemaat kade da gi plasiraat proizvodite od istata prichina. Turizmot i transportot voopshto da ne gi spomnuvam. Zatoa nechovechno e vo uslovi koga stopanstvenicite kje moraat da otpushtaat rabotnici i nema da bidat vo mozhnost da go polnat budzetot drzhavata da se zadolzhuva za da gi zadovoli vo celost potrebite samo na administracijata kako shto ti barash. Posebno zatoa shto i tie ne rabotat ili rabotat reducirano a kreditite kje mora da gi vrakjaat tokmu rabotnicite vo realniot sektor shto kje treba krizata da ja prezhiveat so socijalna pomosh se razbira ako SDSM e na isto mislenje so tebe. Za srekja toa ne e taka i Zaev pravilno zakluchil deka logichen sled na rabotite e tovarot na krizata da se podeli ramnomerno na site strukturi i so kratenje tamu kade shto toa e mozhno da se ovozmozhi zaednichkiot opstanok. Zatoa shto zadolzhuvanje koe bi ovozmozhilo zadovoluvanje na site potrebi bez kratenje i na ednite i na drugite vo ovie uslovi e odrzhlivo na mnogu kratok rok. Toa bi ja dovelo drzhavata vo bankrot a togash posledicite i za vrabotenite vo realniot sektor i za administracijata kje bidat daleku podrastichni.

No da se vratime na temata kako shto miluvash da povikuvash ti. Fragmentiranjeto na tvojata teza dokazhuva deka taa e neodrzhliva, a neuspeshnata odbrana na fragmentite dokazhuva i deka e pogreshna. Ako tezata e pogreshna togash sam po sebe sledi zakluchokot deka tvrdenjata shto se sodrzhani vo nea se isto taka pogreshni od shto sledi zakluchokot deka vistinata e sodrzhana vo sprotivnosta, potochno vo ovoj sluchaj samiot dokazhuvash deka SDSM treba da gi dobie izborite zatoa shto vo dadenata situacija gi pronaogja najdobrite reshenija i gi povlekuva vistinskite potezi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by трендафил Пон Мар 23 2020, 10:17

Секој поаѓа од сопствените интереси. СДСМ на пример дополнително ќе заработи од кризата, веќе има сомнеж за обид да се заработи 1 милион евра од набавка на 50 респиратори, па предлага да се укине финансирањето на партиите, односно другите партии на избори да излезат без пари.. Јас лично сум, да не ме разберете погрешно, против државно финансирање на партиите, но за транспарентно приватно финансирање без ограничување. Мислам и дека наместо да им ги намали платите на вработените со семејни приходи помали од просекот треба сега да добијат помош од државата за дополнително купување на маски, средства за дезинфекција, купување на намирници за зајакнување на имунитетот и слично, а не да им се намалат приходите. Државата треба да им помогне и на фирмите, но не со неповратни средства, туку со кредите кои ќе ги вратат кога кризата ќе помине. И да не се делат парите како тие од фондот за иновации, по партиски и етничко-партиски клуч, без скоро ниту една вистинска иновација. На пример не гледам зошто бизнис партнерите Вице Заев и Сашо Мијалков да не понесат поголем дел од кризата на сопствените плеќи отколку еден пожарникар или хигиеничар кој сега е со зголемена опасност по здравјето, свое и на семејството, поради природата на работата.
СДСМ како слуга на евроатлантската меѓународна банда не направи Македонија да добие некаква помош за справување со пандемијата. Очигледно е дека за жал поголеми се шансите за смрт од заболување од кобит-19, отколку во агресија од Русија или Кина врз Македонија, според уставот т.н. северна и покрај тоа што не помина референдумот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Пон Мар 23 2020, 12:09

Koga sme kaj slugi na evroatlantskata megjunarodna banda edinstvenite takvi se tvoite od vsmro dpsmne blagodarenie na koi taa banda uspea da ni gi smeni imeto i istorijata. Ve fatija na glupokja uveruvajki ve deka kje ve napravat kalif namesto kalifot i vie kako predavnici so pedigre niz istorijata obezbedivte i kvorum, i dvotretinsko mnozinstvo, i legalitet i legitimitet na promenite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by TRAJCHE Пон Мар 23 2020, 15:41

Tocno e ova, nekoj ni tolku nema. Predlogot na Zaev e najdobar.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2112
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by zozoti Пон Мар 23 2020, 16:04

Bravo.
ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2017

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Мар 23 2020, 16:09

Твитерџиски измислици и партиски односно индивидуални желби мотивирани од тесни интереси не се замена за уставни и законски загарантирани права на граѓаните во било која држава.
Наместо со пример да се покаже солидарност и хуманост, личен пример, Заев тоа го прави со туѓи плати и судбини. Тоа што тој го бара е жртва на други луѓе односно бара да се жртвуваат оние кои ќе бидат најпогодени од тие мерки: сиромашните и средната класа.
Тој не повикува газди и бизнисмени каков што е и тој да се солидаризираат со донација на половина богатство што го имаат.

Ако некому целата плата му е спечалена
И заработена и му птедставува цело богатство и му ја кратат според Заев на половина,
ајде тогаш Заев нека поведе со пример па барем десет проценти ако му се многу пропорционално половина од заработеното, да го донира во месец април и мај.


Последната промена е направена од treta opcija на Пон Мар 23 2020, 16:15. Мислењето е променето 1 пати

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by zozoti Пон Мар 23 2020, 16:13

Partijata doma nosi si ja.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2018ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Img_2019

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 7 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот