Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТАКА ТРЕБА ..

3 posters

Go down

ТАКА ТРЕБА .. Empty ТАКА ТРЕБА ..

Пишување by osa Пон Мар 25 2019, 19:45

Спасовски за инцидентот во дискотеката во Марино: Сторителите ќе одговараат

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски го осуди насилството во дискотеката во Марино каде со нож беше избоден полицаец и рече дека секој мора да одговара за направеното.

Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање во Куманово рече дека нема кој да влијае врз истрагата.

„Може да биде вработен во МВР, може да биде вработен во било која институција, меѓутоа тоа не го ослободува за злоделата кои ги направил. Секој ќе одговара за направеното“, рече министерот.

Деновиве на социјалните мрежи активен е таткото на избодениот полицаец, кој се сомнева дека власта се обидува да ги заштити осомничените за нападот, бидејќи се работело за синови на поранешниот градоначалник на СДСМ, Звонко Цветковски, инаку во моментов вработен како советник на Спасовски во МВР. Екс-градоначалникот тврди дека неговите синови не го сториле делото, туку и тие биле повредени.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТАКА ТРЕБА .. Empty Re: ТАКА ТРЕБА ..

Пишување by трендафил Вто Мар 26 2019, 18:21

На дело, во извештајот на МВР не е запишано дека при бегство од местото на злосторството насилниците направиле сообраќајна несреќа од која веројатно им се повредите, а не од наводна тепачка. Нема ни притвор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ТАКА ТРЕБА .. Empty Re: ТАКА ТРЕБА ..

Пишување by PRVOBOREC Вто Мар 26 2019, 18:43

Се ќе се дознае на судењето, дотогаш небањатите ќе шират невистини надевајки се дека тоа ќе им донесе гласови на претседателските кои катастрофално ќе ги изгубат.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2283
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ТАКА ТРЕБА .. Empty Re: ТАКА ТРЕБА ..

Пишување by трендафил Сре Мар 27 2019, 19:33

Некои медиуми ги пренесуваат изјавите на таткото на полицаецот што беше нападнат, а други ги премолчуваат. Дали поради посетите на својот син во болница има време да се бања не би можел да кажам, но не ми изгледа многу нормално некој да го потенцира тоа со оглед на ситуацијата. Колку што ми е познато ниту нападнатиот ниту некој од неговото семејство не учествува на избори, па не зна за какви гласови пишуваш. Ќе бидеш ли љубезен да дообјасниш за што всушност пишуваш.
Во случајов е нејасно зошто не е побаран притвор за осомничените. Ако Игор Дурловски можеше невин да лежи во занданата во Шутка, а потоа во домашен притвор, зошто на осомничените во овој случај да не им бидат одземени пасошите за почеток. За жал и овој случај почнува да наликува на реприза на случајот со Мартин Јанушев убиен пред две години, Бог да го прости. За среќа сега нема смртни последици.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ТАКА ТРЕБА .. Empty Re: ТАКА ТРЕБА ..

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот