Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

+11
трендафил
osa
SHARENI
TRAJCHE
treta opcija
Luxor
PRVOBOREC
Zhane
Teo
defo
Dino
15 posters

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 26 2020, 10:36

Ова нема врска со дпмнеовците и е мој искрен став.
Народ сме сите. поделби за мене нема.Тоа треба да го свати Заев, и оваа постава на СДСМ.
за среќа бројите ја кажуваат вистината а ти не. 49 пратеници за СДСМ ( за жал, што не се барем уште десет повеќе) насрпоти 51 на ВМРО ДПМНЕ
останатото е коалициски интерес.
СДСМ изигра со ДУИ за останување на власт
ВМРО изгуби заради Груевистите.
ДУИ доби уште три години амнестија и дивеење на власт благодарение на Заев.
Бројките се јавни.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Нед Јан 26 2020, 10:58

За сите пратеници гласа народ кој што ти го делиш на оние што гласале за дпне и останати. Се водиш по непостоечко правило што го воведоа Грујо и Али сакајки да ја изиграат волјата на народот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 26 2020, 11:24

твое мислење, пријателу драг, иако фактите и јас не се согласуваме со тебе, почитувам туѓо мислење.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Нед Јан 26 2020, 11:42

Не е тоа мое мислење туку основна демократија во која глаот на сите граѓани со кој тие ги овластуваат избраните од нив претставници да ги застапуваат нивните интереси еднакво вреди.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 26 2020, 11:58

пријателе,се е во ред тоа што го велиши наполно се сложувам.
Но , бројктие не се на страна на СДСМ и во најдобрите времиња, освен на локалните избори каде што дпмне катастрофално изгуби.
Референдумот кој беше успешен само 37 проценти и бројот на пратеници 49 треба(ше) да биде сериозен показател како навистина стои СДСМ со Заев на чело.
ако тогашуспехот беше недоволен,
како ли сега, после откриените криминали?
тоа е поентата. Најдобро е Заев да се тргне за да не страда целата партија а оние кои се вклучени во тендери и рекет да се исфрлат од партијата и да одат на суд, за конечно да дојде правдата.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Нед Јан 26 2020, 13:12

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Img_2123
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Нед Јан 26 2020, 16:00

Зошто на пример, нема ни одблизу сомнеж за одредни членови на СДСМ со многу поголеми интелектуални капацитети и академска подршка како и професионални успеси во политиката ? Зошто името на Заев да се споменува во секој скандал?
премногу чад, сите овие години, некаде ќе избие и огнот.
не смее СДСМ да изгори во тој оган, Заев не е иднината на СДСМ.АМа може да биде минато свршено.
друго, 2014 е премногу назад за да се земе како референца за било што денес.
СДСМ ја имаше шансата колку и власта, а Груевски го пропуштија.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Нед Јан 26 2020, 16:36

Strav.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Zhane Нед Јан 26 2020, 20:51

Povrzan so nogavici.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 27 2020, 00:03

Дали Заев мисли дека ќе владее како Мило Џукановиќ во Црна Гора? таа приказна е веќе видена, ќе треба да смисли нов модел , за да остане на власт и по власт.
Најголемо зло е да токму Заев ја превесла СДСМ после 12 април и да чини чуда за да добие избори.
Од досега виденото видовме дека е спремен на се. Тој едноставно не сака да се соочи со критика, со судско обвинение, со суд.
Засега му успева, но најлошо од се ќе му биде да се прават судските органи наудрени за најавите за криминал,
опозицијата тоа ќе го уптреби пред избори , а не треба да се исклучи и интервеција од страна, посебно по влезот во НАТО.

екипажот на Заев е составен од сомнителни досијеа, кои во никој случај НАТО нема да дозволи и понатаму да ја водат политиката.
Крај за заев додека не е доцна и додека крајот за Заев не прерасне и во крај на СДСМ.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Teo Пон Јан 27 2020, 13:40

Chlenovite na VSMRO DPSMNE poradi totalnata nesposobnost seushte chekaat stranski voen sojuz so sila da gi donese na vlast kako nagrada za poddrshkata, konstruktivnosta i aktivnoto uchestvo vo promenata na imeto Republika Makedonija vo Republika Severna Makedonija.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 27 2020, 14:40

НАТО и ЕУ не мислат како небањатите.

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Img_2192

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 27 2020, 16:40

Дали треба да се наежиме сега сите масовно од тоа што Меркел се надевала?
и ние се надеваме.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 27 2020, 19:04

Треба, сите небањати се ежат на таа помисла, ако биде нема што да барате на избори.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 27 2020, 20:29

ако добиеме евентуални преговори за ЕУ тоа е добро за сите нас.
не верувам дека некој се ежи од недобивање.
А веста дека Меркел се надевала е смешна. Кога клучен играч не е сигурен туку се надева , на кого да се надева, кога клучот е кај нејзе и уште неколку силни членки на ЕУ
не знам дали воопшто ја свати иронијата.
Треба НИЕ да се надеваме а не Меркел. Таа треба да биде тој кој одлучлува, кој донесува одлука а не да се надева.
се надевам дека ти помогнав да ја сватиш иронијата односно шегата
бидејќи си доста ограничен
на внатрешно улилатерално еднонасочно партиско прекукување,

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 27 2020, 20:57

Боли а, еве кај е март, одлука за датум за почеток на преговори = небањатите на избори нема што да бараат.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 27 2020, 21:36

ако пред март дојде почетокот на преговори уште подобро.
така беше и кога Заев се сликаше со Османи во авион па ништо. СДСМ се лизна на неспособноста на Заев.
потоа и лани истото. сега на Меркел ке и се радуваме затоа што се надевала.
Навистина, ова се најлошите времиња за СДСМ. Оставка за Заев, ревидирање на целата работа, полезна пауза од 3 години и реструктуирање на партијата.
Еднаш ќе мора посериозни кадри да ги заменат недоветните.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Јан 27 2020, 21:47

Народот на избори ќе одлучи дали Заев ќе даде оставка. Морам да се сложам со констатацијата дека ако добиеме преговори во март дпне сигурно ги губи изборите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 27 2020, 21:52

грешка правиш.
оставката е личен акт.
затоа се вика -оставка.Носителот на функција, ја остава, односно иницира напуштање на фунцкијата.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Јан 27 2020, 22:08

Тимот што победува не се менува а Заев треба да ја почитува волјата на народот и доколку народот одлучу дека тој треба да ја води државата не би било чесно од него да не ја почитува народната волја.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 27 2020, 22:11

ова вторпат го пишуваш и искрено воопшто не импонира дури и има шмек на бајатост.
И Груевски имаше тим кој победуваше повеќе и подолго од Заев. Истиот одговор.
Но кога претера си замина. Тоа треба и на Заев да му се случи.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Luxor Пон Јан 27 2020, 22:18

Заев не претерал никаде, а тоа што тебе уште од сега те вознемирува резултатот од изборите е твој проблем. Заев ќе го слуша гласот на народот а не поединци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Пон Јан 27 2020, 22:50

задржи си ја мислата, немам намера да ти реплицирам, затоа што гледам дека систематски и оркестрирано ја гушите темава.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by treta opcija Чет Јан 30 2020, 02:55

Сагата Рекет пишува нови страници со се поголем формат.
Бојан Јовановски веќе почна да се отвара, да ми простите, ама , како Заев кажа еднаш за судството, да се отвара како пупка.
Од таа пупка расцветана , видовме како обвинителката Лиле Стефанова ( СЈО) и Катица Јанева ( СЈО) ги симнуваат маските и ги покажуваат чуствата една кон друга.
Интересна работна атмосфера во СЈО мора да имало.
Додека Заев ги милуваше и дозволуваше милионски суми за секакви потрешптини на тоа СЈО, предеа.
Но кога ги фатија, си го покажаа вистинското лице, односно ниво на кулутра.
Значи , на такви „интелектуалки“ се надевавме дека ќе донесат правда, а бевме нашироко и надлабоко излажани од Заев.

И Лила Филиповска седнала на распит, и Рустеми, и Стефанова и други а ќе има уште, плодови од расцветаната пупка.

И сето ова во голема мера поради како некој милува да каже, фашистичкиот медиј, Ла Верита.
Ла Верита не погреши.
Ла верита, реално и објективно, иницира процес кој по својот карактер е тешко криминогено дело, со веќе досудени казни и признанија.
кога мислам реално и објективно, мислам на информацијата и нејзината веродостојност, а не на мотивите. Се сомневам и јас дека зад тоа стои Груевски, и дека им оди во прилог на опозицијата. Но тоа не е важно . Ниту пак ги оправдува криминалните потези на Заев. Нека еве и Груевски го финансира новинарот Гајсер кој ја следи ситуацијата и изнесува информации. Сепак, се покажаа точни.

Но. СДСМ има друг проблем сега, освен Рекет.

ЛаВерита, одној омразениот весник на власта, фашистички како велат, открива нови интриги.
Предизборни поткупи на браќата Заеви.
Во СДСМ , поучени од искуството со Рекет, каде во врвот до последен момент се колнеа во СЈО а Заев Катица не ја даваше по цена на се на светот, сега за најавите за криминалното однесување на браќата Заеви не се брани толку жестоко во партијата. Се појави реално, критичко размислување и освен грст челници и министри, од интелектуалците тешко некој дека ќе го брани Заев јавно, по овие сомнежи.

Дури и во СДСМ, се шепоти дека кај има чад има и оган, и тоа од 2014 наваму.
Не им е сеедно верувајте, на партиските кадри кои со доаѓање на Заев на чело, беа потисснати заборавени, да дознаат дека Заев шурувал со УЧК, со лица на црна листа на САД, поткупувал за избори, уценувал со најосновни средсва за живот, исклучувал струја или вода итн. И тоа на најранливите социјални категории , ромите а и други. Како феудалец во среден век.

Партијата е потресена, сеуште молчи, врвот се плаши од распит и судници, и се обидува да се спаси, а сето тоа оди на грбот на чесните членови кои се или заведени и манипулирани или се уценети.
Впрочем , од самиот распит на Рекет, се гледа како си копаат очи едни на други, а колку беа прикажани како ангели, и тоа лично од Заев, а не секој во СДСМ го мислеше тоа.

Мора да се тргне овој човек, а и неговите најблиски соработници. Доволно начинија да ја сторат СДСМ дувло на криминалци кои окорело се држат до својата приказна и приказ дека се борци за светли дела се додека не седнат пред судија, како Катица.

пауза од 4 години па и 3 нека се, им е потребна повеќе од вода.
Изборите парламентарни не им се важни сега. Нека се повлечат од власт. Изборите внатрепартиски им се најваажни.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by TRAJCHE Чет Јан 30 2020, 23:47

[size=33]СДСМ СО СТРАНСКИ ЕКСПЕРТИ ЌЕ ГИ УТВРДУВА ПРАТЕНИЧКИТЕ ЛИСТИ[/size]
Искра Опетческа
 
чет, 30.01.2020 | 10:03 pm
 
 0 Коментари

Работни групи во кои ќе бидат вклучени странски експерти ќе ги кројат листите за пратеници со СДСМ ќе се бори за втора последователна власт на претстојните предвремени праламентарни избори закажани за 12 април годинава.
Претседателот на партијата, Зоран Заев по вечерва одржаните седници на Извршниот и на Централниот одбор рече дека годинава ќе има новини во постапките и посебни селекции во изборот. Кандидатите за пратеници ќе ги предлагаат месните одбори и општинските организации а заинтересираните ќе може и да се самокандидираат. 

Заев им се заблагодари на досегашните и се' уште актуелни пратеници на СДСМ и кажа дека сепак ќе ја почитува и нивната повторна кандидатура. Заев немаше конкретен одговор дали е можна соработка со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ.

Освен ова на денешните седници на Извршниот и Централниот одбор СДСМ беше дискутирано и за актуелната политичка ситуација во државата и за законот за ЈО.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ - Page 3 Empty Re: ЗОШТО СДСМ НЕ ТРЕБА ДА ДОБИЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот