Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Иднината на ДПМНЕ

+4
трендафил
defo
reiter
хан Ацо
8 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Иднината на ДПМНЕ

Пишување by хан Ацо Пон Мај 18 2015, 17:33

Ме интересува какво ви е мисленьето за иднината на ДПМНЕ.Дали за вас ако таа партия се ослободи од Груевски и бандата околу него,ако на нейниот врв дойдат нови льуге не намешани во криминал и диктатура,дали за вас таа партия ке стане нормална.Партия со коя можат да соработуваат СДСМ и други опозициски сега партии,или за секогаш таа партия за вас ке биде неприфатлива,симбол на криминал и диктатура?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Гостин Пон Мај 18 2015, 17:42

Han Aco, nema da zavisi od toa dali Grujo kje si odi, ili na chelo na dpmne kje dojdat novi lugje...Kje zavisi edinstveno od nachinot na razmisluvanje i deluvanje na taa partija...Od nivnite idei i nivnoto promoviranje i implementiranje...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by хан Ацо Пон Мај 18 2015, 17:58

Тео,прашувам зато што мислам дека за никоя држава не е добре да има омраза мегьу партиите и мегьу подржниците на една или друга партия.Мора да има надпревара во идеите за управуваньето на државата,ама ми се чини дека тука на Балканот омразата мегьу подржниците на разните партии е прекумерна,и ова е главната причина за изостаналоста на Балканот.Другата причина се разбира дека е корупцията.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Гостин Пон Мај 18 2015, 18:17

ВМРО треба да се исчисти од груевизмот и грујовистите. Ако беше нормална за време на Љубчо, не гледам зошто не би можела да биде пак, со раководство кое ќе ја поведе кон вистински демократски вредности.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by reiter Пон Мај 18 2015, 19:51

дпмне веќе подолг период е под управување на удба,внесени се кодоши,шпиони кои сите од локалните места лесно ги препознаваат и познаваат таквите шпиони кои си одработуваат и извршуваат удбашки методи.Нема внатрешен потенцијал од старо членство да иницира или самосвесни ВМРО-вци да превземат било каков начин да укажат или спречат погрешниот пат на партијата и доколку би и проговориле барем два-три збора тие се веднаш тргнати сакционирани.Сега подобро е да се нарекуваат ГРУЕВИСТИ.Со самиот пад на груевски со фамилијата и ослободување на институциите можно е враќање на некаков приближен пат.Застрашувачко е што млади дечки се задоени и имаат огромна омраза кон се друго што не е дпмне а сето тоа го прават заради кариери или вработувања,нема ништо вмро-вско.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Мај 18 2015, 21:02

ДПМНЕ-нејзиното членство...има златна опција да се ослободи од товарот наречен Грујо....преку негово пуштање низ вода и праќање во идриз бег...и можда шанса пак да бидат една од двете најаки партии во Македонија. Јас да би бил член на ДПМНЕ во моментов би го посакувал ова...бидејки на тој начин би ја деприватизирал и партијата.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by хан Ацо Пон Мај 18 2015, 21:15

За жал много лугье излезнаа денеска.Можно е скоро да не падне таа влада.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by хан Ацо Пон Мај 18 2015, 21:29

Сегашното раководство има смислена политика за уништување на Македонија и присоединување кон Србија. Станува збор за една просрпска инсталација, која денеска раководи со ова ВМРО. Тоа може да се анализира од повеќе елементи, како што е, на пример, економско уништување на државата. Се фрлаат пари во промашени проекти за да „клекнат“ државата и економијата. На геополитички план, се врати старата пројугословенска политика што многу добро ја знаеме, односно кавгата со трите соседи, а отвореност само кон Србија. На планот на културниот идентитет, ни се случува уништување на нашиот јазик, на нашата песна, на нашата култура, а тоа најмногу се гледа во провладините медиуми. Доаѓаме до една парадоксална и трагикомична ситуација, партијата што десет години божем ни го брани идентитетот од Грција и од Бугарија, врши масовна просрпска асимилација.

Л.Георгиевски
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Скратено од ВМРО-ДПМНЕ е ВМРО

Пишување by трендафил Пон Мај 18 2015, 21:44

Ацо хан. Треба да те радува ако не дојде до државен удар во било која земја. Сигурно е дека македонскиот народ нема да дозволи диктатура, односно дека некој друг да ни избира влада, а не народот. Без разлика дали тој некој се странци или нивните македонски слуги. Нормално е власта да има поголема подршка од опозицијата. Поради таа подршка и е власт. За жал СДСМ смета дека Господ, да не кажам Тито, им ја оставил Македонија во наследство и дека секогаш мораат да бидат на власт. И кога ќе загубат на избори. Ни по 9 години не научива дека за да дојдат на власт треба да работат во интерес на народот. Не да имаат лидер што на едно евро за општината и државата зима две евра за себе. А убедил дел од Македонците дека Господ го црпнал од нива во Муртино и го преатил во шатор пред владата. Кај што треба да остане најмалку три години за да добие шанса да влезе внатре. А поголеми му се шансите, според прикажаните докази, да влезе во затвор отколку во влада.
Но да се вратам на темата. Тоа што си подигрувате со името на партијата со најголема подршка во Македонија и се обидувате да го кршите правото на членовите на оваа партија сама да ја именува само го покажува примитивизмот и омразата со која е исполнета опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ или скратено ВМРО е името на партијата. Изгледа дека многу се дружите со Грците, па се однесѕувате како нив. Иначе оваа партија не е на власт заради името. Дојде затоа што СДСМ кога последен пат победи тоа го стори со измама. Ветуваше половина милион нови вработувања (по еден од секое семејство), декаљ нема да коалицира со ДУИ, дека нема да има територијални одговори на етнички прашања и слично. А ВМРО се одржува на власт затоа што исполнува огромен процент од тоа што ќе го вети.СДСМ и сега беше и е против странските инвестиции (сега не се мајтапи со нив како кога владата правеше напори да ја промовира нашата земја, а немаше резултати поради економската кртиза во светот и ЕУ, се подигруваше и со двокатните автобуси, со АЛександар Македонски, вршеше притисок да си го смениме името. А ВМРО ги исполнуваше ветувањата и по цена да го загуби рејтингот. На пример со изградба на ветеното Скопје 2014.
Во меѓувреме гледам и дека Ацо хан очигледно е во посебна психичка состојба поради митингот за подршка на нашата влада, па има чудни погледи. Тешко е дека автопатиштата кон Охрид, Штип и Солун се промашени проекти. Истото важи и за гасификацијата која се прави по траса што многу лесно може да стане дел од Турскиот поток. Што веројатно е и причина за тоа што странски служби преку домашни слуги и се обидуваат да извршат државен удар. СО промашени проекти Македонија не би била во европскиот врв по порастот на БДП. Промашено ли е намлувањето на невработеност. Македонија нема три, туку четири соседи. Да не му даде Господ на никој да има ниту еден толку лош сосед. Иначе тешко е дека некој би бил толку коректен кон соседи што ја блокираат нашата држава за членство во НАТО и ЕУ со години. Ни откако судот во Хаг тоа однесување го пресуди како нелкегално. Тука не мислам на Бугарија и Грција како земји, туку на НАТО и ЕУ како организации во јкои членуваат.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Мај 18 2015, 21:45

Абе трендо з'ш не си на митинг?????

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18 2015, 21:48

defo напиша:Абе трендо з'ш не си на митинг?????

Defo neznam sto napishal Trendo vo prethodniot post gore i dali ima vo nego nekoe opravdanie, ama seriozno treba da bide zagrizen za posledicite od neprisatnost na mitingot!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Мај 18 2015, 21:54

Јас да ти кажам калифу не го ни читам...само протрчувам низ неговите "партиски" постови

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18 2015, 22:00

MITINGOT IM E TAPA! 2.500 maksimum! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18 2015, 22:02

A sega: RAZLAZ ..... natrag u torovite.....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by tmoro Пон Мај 18 2015, 22:11

Mитингот мизерија како на корзо во Ресен,толку празен простор затоа и орото го фатија.Ниту аплаузи за Пастирот ,сите скислени нарочито Сашо и Супер Миле,ова изгледа ке му биде последниот митинг на Пастирот.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by хан Ацо Пон Мај 18 2015, 22:13

трендафил напиша:Ацо хан. Треба да те радува ако не дојде до државен удар во било која земја. Сигурно е дека македонскиот народ нема да дозволи диктатура, односно дека некој друг да ни избира влада, а не народот. Без разлика дали тој некој се странци или нивните македонски слуги. Нормално е власта да има поголема подршка од опозицијата. Поради таа подршка и е власт. За жал СДСМ смета дека Господ, да не кажам Тито, им ја оставил Македонија во наследство и дека секогаш мораат да бидат на власт. И кога ќе загубат на избори. Ни по 9 години не научива дека за да дојдат на власт треба да работат во интерес на народот. Не да имаат лидер што на едно евро за општината и државата зима две евра за себе. А убедил дел од Македонците дека Господ го црпнал од нива во Муртино и го преатил во шатор пред владата. Кај што треба да остане најмалку три години за да добие шанса да влезе внатре. А поголеми му се шансите, според прикажаните докази, да влезе во затвор отколку во влада.
Но да се вратам на темата. Тоа што си подигрувате со името на партијата со најголема подршка во Македонија и се обидувате да го кршите правото на членовите на оваа партија сама да ја именува само го покажува примитивизмот и омразата со која е исполнета опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ или скратено ВМРО е името на партијата. Изгледа дека многу се дружите со Грците, па се однесѕувате како нив. Иначе оваа партија не е на власт заради името. Дојде затоа што СДСМ кога последен пат победи тоа го стори со измама. Ветуваше половина милион нови вработувања (по еден од секое семејство), декаљ нема да коалицира со ДУИ, дека нема да има територијални одговори на етнички прашања и слично. А ВМРО се одржува на власт затоа што исполнува огромен процент од тоа што ќе го вети.СДСМ и сега беше и е против странските инвестиции (сега не се мајтапи со нив како кога владата правеше напори да ја промовира нашата земја, а немаше резултати поради економската кртиза во светот и ЕУ, се подигруваше и со двокатните автобуси, со АЛександар Македонски, вршеше притисок да си го смениме името. А ВМРО ги исполнуваше ветувањата и по цена да го загуби рејтингот. На пример со изградба на ветеното Скопје 2014.
Во меѓувреме гледам и дека Ацо хан очигледно е во посебна психичка состојба поради митингот за подршка на нашата влада, па има чудни погледи. Тешко е дека автопатиштата кон Охрид, Штип и Солун се промашени проекти. Истото важи и за гасификацијата која се прави по траса што многу лесно може да стане дел од Турскиот поток. Што веројатно е и причина за тоа што странски служби преку домашни слуги и се обидуваат да извршат државен удар. СО промашени проекти Македонија не би била во европскиот врв по порастот на БДП. Промашено ли е намлувањето на невработеност. Македонија нема три, туку четири соседи. Да не му даде Господ на никој да има ниту еден толку лош сосед. Иначе тешко е дека некој би бил толку коректен кон соседи што ја блокираат нашата држава за членство во НАТО и ЕУ со години. Ни откако судот во Хаг тоа однесување го пресуди како нелкегално. Тука не мислам на Бугарија и Грција како земји, туку на НАТО и ЕУ како организации во јкои членуваат.

Трендафиле,па вие од ДПМНЕ не сте Македонци бре,уште по малко македонски патриоти!Вие сте прави срби!!!

Иднината на ДПМНЕ Untitled1хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18 2015, 22:14

Grujo: "За проблемот со името може да се најде компромис прифатлив за двете страни, вклучително и на граѓаните, рече Груевски, додавајќи дека засега членството во НАТО е највисок приоритет."

Sto kaza, sto kaza ????????????????????
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18 2015, 22:15

Pocnaa dupackite na Bureko, Twisted Evil na Shitel....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 00:04

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by osa Вто Мај 19 2015, 02:39

kalifu svaka chas ,informacii od prva raka za site zbidnuvanja....ete taka se odrzuva forumot "svez"postojano ...blagodarenie na tebe i site ostanati forumdzii ,graganite ke se informiraat za vistinata za Makedonija ...
p.s. ima ko mene nekoi shto se zafateni ,i normalno docna vo nokta koga nema vesti na TV ke se informiraat tuka ...ushte ednash sekoja vi chest forumdzii...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 06:02

Okolu brojkite!
Vcera isprativ po PP (pred mitingot) na Luxor sledni brojki :
1. Povrshina pred sobranie 5.100 m2
2. Povrshina pred vladata 12.600 m2

Vo vtorava ne gi zemav bocnite ulici, tuku cisto od semafor do semafor. Na site fotografii se gleda deka imashe mnogu povekje nasobrani od strana (shto poradi jakoto sonce, i istoshtenosta poradi dolzhinata na mitingot, sto poradi nemoznosta da se prijde poblisku.

Eve vi sega link za usjte edna presmetka po zavrshenite mitinzi:
http://libertas.mk/%d0%b8-%d1%81%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%bf%d1%83%d1%81%d1%82-%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0/
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 06:05

Tolku okolu matematikite, a Pateto i Trendo se ziv dokaz deka pastirot bil u pravo :NAVISTINA IM E POTREBNO EKSTERNO PO MATEMATIKA! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Вто Мај 19 2015, 09:26

Иако владеечката ДУИ не ја подржа владата, туку опозицијата, кога се работи за митинзите, воопшто не е важна математиката на собирите, туку на изборите. Каде што главен во пресметката беше Рилковски, член на СДСМ, кога станува збор за последните избори. Сега кога е јасно дека премиерот нема намера да ја суспендира волјата на гласачите кои му ја имаат дадено довербата не знам како мислите без избори да дојдете на власт. Топката во секој случај е кај вас, а премиерот ќе се брани во зависност од начинот на кој ќе нападнете. Сигурно е дека со кампирањето пред владата нема д а се смени ништо. Дури и ако Заев и Шеќеринска спијат во ист шатор.
Иначе странските медиуми колку што гледам се збунети по вечерниот протест. Па Дојче Веле дава исти вести и на македонски и на германски јазик.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Вто Мај 19 2015, 11:31

Доколку опозицијата не го попречеше одржувањето на митингот на ВМРО, коалиционите партнери и граѓаните кои се против тоа со државата да управуваат странци или нивни слуги како што беше најавен, пред владата и ненајавено во тоа време не го продолжи протестот на подолг период, можеби и повеќе години, односно до заминување на владата на Груевски, што во моментов е фантастика, ќе имавме протест на иста површина и лесно ќе беше споредувањето. Но изгледа дека една од причините, освен што го копира украинското сценарио или сценаристот е ист, односно поставувањето на шатори пред владата е токму јадењето окулу бројот на учесници на митинзите. Што е спорно само за медиумите блиски до организаторите на опозициониот митинг, односно Сорос и СДСМ.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Естир Вто Мај 19 2015, 13:09

В момента държавата ви се управлява от странци или нивни слуги.

Я що сръбски знамена вееха. Пък и Москва е с Грую! Или викаше, тея се си ваши, не са странциVery Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот