Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива

2 posters

Go down

Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива Empty Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива

Пишување by Гостин Пон Фед 13 2017, 10:11

После jaвното свртуванjе на Србиjа кон Грциja што било секогаш уште од византиjско време и настапуванjето на албанскиот сепаратизам што е познато до каде води каква е иднината? А да заборавив татарите од исток што сакат се до Пустец Laughing Smile Very Happy Шо ке биде? Со ова име нема ни ЕУ ни НАТО, ова е реалистички прогноз не сакам тиради како било нарушено правпото на краденjе на туга историja било грчка било татарска.Иднината е емиграциjата. Коj е помлад да не губи време, како се види мегjународната обстановка се затегнува бргу надвор од мизериjата и криминалот!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива Empty Re: Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива

Пишување by Гостин Пон Фед 13 2017, 10:18

Станувам за политичар или премногу реално ветувам? alien

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива Empty Re: Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива

Пишување by Luxor Пон Фед 13 2017, 12:18

Да бе, емигрирање му е мајката. Ако сакаш да живееш, а ако сакаш да преживуваш остани на Балканот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива Empty Re: Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива

Пишување by Гостин Пон Фед 13 2017, 12:30

Да ти кажам и преживуванjето со нарастуванjето на возраста е проблем. Многу тешко колку постар стануваш се понаса идиотизмот и клиентелизмот на шефовите.Ja имав да не кажам прединфарктно состоjание овоj пат.а и си е тешко со 2 мали деца да седиш дома. а нели сум патриот и то не на зборови имам уште 2 ца сина.Наjголемиот требаше да биде студент прва година ама од глупост се прострели во главата зарад девоjка коjа го оставила.За радост со патрон без куршум но еве и он сега седи дома.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива Empty Re: Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива

Пишување by OPOZICIONER Пон Фед 13 2017, 13:01

cuden si. sefovite sakaat mladi luge zosto mnogu rabotat a ne znaat da si barat pravata i da si cenat trudot.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива Empty Re: Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива

Пишување by Гостин Пон Фед 13 2017, 17:57

Не бе тоj идиот просто сакаше да работам уште една должност за еден човек со протекции освен моjата работа.Не сакам да се правам на незаменлив или на некоj вундеркинд но со моите способности за такава плата нема да наjде нешто подобро.Jас не сум избркан сам напуштив кажав му еj кога се пазаривме говореше едно сега говориш друго. Нема да стане.Он мрн мрн па jа напишав едно заjавление за напуштанjе  ударив го по бирото и се приклучи. Малку вика сум разочаран од тебе. Па jа му кажав дека многу сум разочаран од него но не сакам да навлегувам во деталjи.Инаку да колко помлад емигрираш толку по добро сепак и здравjето ти е на млад човек.Ja не се чувствуваам стар окуло 40 години сум ами ако бев издржал до 50 на оваа работа и после да си барам друга? Подобро вака.И без тоа ова работа не ми се допагjаше.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива Empty Re: Шо ке биде? Прогноз за иднината во по долгрокна перспектива

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот