Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Иднината на ДПМНЕ

+4
трендафил
defo
reiter
хан Ацо
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 14:02

Trendo teshko mi e i ova shto go pishuvam, ama niz gradot svedoci kolku sakash: Potresna, zhalna i mornicava slika na lugje koi bea bukvalno izmrcvareni i istovarani od avtobusite! Mnogubrojni primeri so onesvestuvanja, kolabiranja i povrakjanja. Nekolku decki izbrojaa samo od eden avtobus desetina lugje (pretezno zeni) sto se ispovratija pri iskacanje! STRASHNO ! Potoa zapishani od Cato i so policija sprovedeni do vlezot vo ogradeniot prostor pred sobranieto!
Ova ne se shitel vesti i spinovi! Ima bezbroj svedocenja i foto/video dokumentirano. Samite ucesnici bea vidno revoltirani od odnosot i nasilieto koe se vrshi so niv. Dzabe ti e se sto spinuvate, ova ne se slucuva vo Amerika ili Avstralija pa de ne manipuliraat - ova se slucuva megju nas, retko koj ne e svedok vo zhivo na malteretiranjeto koe go vrshi dpmne!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 21:21

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Fotkadpmnemiting

Na ovoj krajno leviov, pamet ne mu doagja. Samo pi..a mu e u glava! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Вто Мај 19 2015, 22:03

Естир напиша:В момента държавата ви се управлява от странци или нивни слуги.

Я що сръбски знамена вееха. Пък и Москва е с Грую! Или викаше, тея се си ваши, не са странциVery Happy  
Кај нас откако тоа во наше име го потпишаа Љубчо, Бранко и покојниот Борис може да се веат и знамиња на странски земји. Па така на протестот на СДСМ и ДУИ имавме албански знамиња, а на овој во гро план српски. Мислам дека сите српски партии се делнод владината коалиција. Веројатно не имаат зближено заедничките пријатели и непријатели. И Русите и Кинезите, но не со политички притисоци, како што прават западните земји, туку со проекти. Тука се пред се` т.н. Турски поток, брзата пру7га Атина Будимпешта, а можеби и поврзувањето на Дунав со Егејското Море. Лично не разбирам зошто на европјаните им пречи гасофодот, кога не го финансираат тие, а никој не може да ги присили да купуваат руски гас ако не сакаат. Друга работа е што треба да се будали во тој случај да купуваат поскап американски гас донесен со бродови.
Иначе веќе ни е здосадено од обидите на СДСМ да воверде диктатура, па да одлучува наместо парламентарното мнозинство. Без разлика дали кога сакаше да го блокира буџетот со лаги дека со него Македонија ќе пропадне, а напротив првпат ни се случува да бидеме во врвот по порастот на БДП во Европа. Буџет за кој гласаше огромното мнозинство пратеници. Сега сака без избори да му го одземе мандатот на ВМРО-ДПМНЕ и да формира влада, иако нема парламентарно мнозинство. Да потсетам дека и покрај сите криминали, односно нелегалното прислушкување и монтажа на приватни разговори, не слушнавме ниту еден единствен доказ за некакви нерегуларности на последните парламентарни избори. Доколку се формира, во што не верувам, таква наводно техничка влада, која програма ќе ја спроведува. Дали таа што победи на изборите, на ВМРО-ДПМНЕ или таа што беше отфрлена со голема разлика во гласовите на СДСМ. Ајде пак да напишам дека ако СДСМ смета дека изборите не биле регуларни, треба своите представници Рилковски и Дума да ги обеси. Посебно првиот кој беше и уште е претседател на ДИК. Подобро е да ја загубиме препораката за членство во ЕУ, од која и онака немаме никаква полза, отколку да дозволиме диктатура, односно Зоран Заев иако ги загуби изборите да ни се наметнува со свои решенија. Со кои пред се` сака да се спаси од заслужената казна. За соработка со странски служби, незаконско снимање и дистрибуција на прислушкувани телефонски разговори, корупција ...
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by defo Вто Мај 19 2015, 22:10

На сите да ни е јасно судбината на ДПМНЕ ја кројат во Стразбур, спрема однесувањето на Грујо..ама ако...тоа ни е за ум............

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Вто Мај 19 2015, 22:23

Сериозно ли мислиш дека успеавте да ја окупирате Македонија. Тоа што Груевски се обидува да ја намали штетата што ја предизвикува Зоран Заев не значи и дека ќе капитулира. Веројатно и по цена да ги напуштиме евроатлантските интеграции. Доколку цената за нив покрај промената на нашето име што ја бараат е и да станеме нивни робови. Јас лично не сум таков евроскептик како вас и не ја сметам ЕУ за организација што ги поробува народите на земјите членки. Оптими8змот ми доаѓа од тоа што европските народи прреку своите представници во парламентот со години изгласуваат дека треба да ги почнеме преговорите. Во моментов се проблем европските лидери, кои како совет ја суспендираат народната волја. Како што Заев сака да направи воМакедонија, па иако загуби на изборите СДСМ да составува влада и да се спроведува нивната политичка програма. Да беше СДСМ на власт ќе го немамве Милениумскиот крст на Водно, што сакавте да го размонтирате, ќе го немавме Плаошник, спомениците, музеите, театарот и административните згради во центарот на Скопје, двокатните автобуси, авионите и возолата за гасење пожари, новите возила за брза помош, медицински апарати ...
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 22:48

Trendafile, ti rekov da ne tresesh zeleni...Toa shto si go napishal e samo dokaz deka ni najzombiranite papagali kako tebe, ne go slushale pastirot vnimatelno sinokja na mitingot...

Груевски: ЕУ и НАТО остануваат стратешки интерес

Груевски: Кон НАТО и ЕУ со крената глава

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 23:10


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by defo Вто Мај 19 2015, 23:10

трендафил напиша:Сериозно ли мислиш дека успеавте да ја окупирате Македонија. Тоа што Груевски се обидува да ја намали штетата што ја предизвикува Зоран Заев не значи и дека ќе капитулира. Веројатно и по цена да ги напуштиме евроатлантските интеграции. Доколку цената за нив покрај промената на нашето име што ја бараат е и да станеме нивни робови. Јас лично не сум таков евроскептик како вас и не ја сметам ЕУ за организација што ги поробува народите на земјите членки. Оптими8змот ми доаѓа од тоа што европските народи прреку своите представници во парламентот со години изгласуваат дека треба да ги почнеме преговорите. Во моментов се проблем европските лидери, кои како совет ја суспендираат народната волја. Како што Заев сака да направи воМакедонија, па иако загуби на изборите СДСМ да составува влада и да се спроведува нивната политичка програма. Да беше СДСМ на власт ќе го немамве Милениумскиот крст на Водно, што сакавте да го размонтирате, ќе го немавме Плаошник, спомениците, музеите, театарот и административните згради во центарот на Скопје, двокатните автобуси, авионите и возолата за гасење пожари, новите возила за брза помош, медицински апарати ...

Точно така Трендафиел , Заев е крив за се...тој го направи Куманово, во врска е со Куманоските терористи, полицијата убила 40 терористи најопасни на Балканот подржани од САД и Германија........Заев е во врска со „педерите“ и Учките....точно Трендфиле така е..Русија не штити нас...во право си Трендафиле....... Basketball Basketball Basketball

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Гостин Сре Мај 20 2015, 09:56

Trendafile, sram da vi e...

Контракамперите во Струмица ноќеска ги напуштија шаторите (ГАЛЕРИЈА)

ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш ја изманипулира струмичката и пошироката јавност. Откако вчера насилно беа донесени во малиот градски парк во Струмица и едвај поставија само пет шаторчиња, откако продефилираа пред медиумите, со првиот мрак си заминаа дома. Ноќеска и денеска во раните утрински часови, шаторите и столиците во паркот останаа празни.

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 11263994_1452142288418009_1555841160711052593_n

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 11101153_1004412079570327_7572960320515842237_n%20(1)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 10:05

Koristat prilika dodeka gradonacalnikot i pastirot se u Strazbur , pa ne gi gledaat!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 13:14

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=22514

Dobro e! Ke gi bide! Za dva dena dve soopshtenija za javnost!

Dodushe i dvete mu se "TRLA BABA LAN.........", ama barem da ni dadat do znaenje deka se tuka i deka cekaat da se rascisti situacijava, da se vidi koj e kade, pa da se napupat tamu kaj sto e poisplativo!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 13:15

P.s. ova beshe za NP...... (pusto brzanje, stanav kako Sashe analitiko...)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Иднината на ДПМНЕ - Page 2 Empty Re: Иднината на ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот