Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

+4
osa
Luxor
Teo
defo
8 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Пон Јан 30 2017, 22:47

И што вика закон сега????
Дали сега влегуваме во поголема криза????
Кога е возможно да се одржат законски, најбрзо следните избори????
Кај е Хорхе???
Тоа ме мачи.....

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Вто Јан 31 2017, 20:47

Претседателот на Република Македонија е активен и се однесува во согласност со Уставот. Денес се консултираше во врска со кризава што ја наметнаа сорос и државите од чадорот со претседателите на Уставниот суд.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Вто Јан 31 2017, 21:03

трендафил напиша:Претседателот на Република Македонија е активен и се однесува во согласност со Уставот. Денес се консултираше во врска со кризава што ја наметнаа сорос и државите од чадорот  со претседателите на Уставниот суд.

Да, да исто ко и Гоца со Марко Зврле, баш така..... bounce bounce bounce bounce bounce
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Вто Јан 31 2017, 21:09

трендафил напиша:Претседателот на Република Македонија е активен и се однесува во согласност со Уставот. Денес се консултираше во врска со кризава што ја наметнаа сорос и државите од чадорот  со претседателите на Уставниот суд.

Ќе бидеш љубезен да ми кажеш колку претседатели има уставниот суд Трендо?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty ВМРО-ДПМНЕ победи со 17.696 гласа разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Сре Фед 01 2017, 10:18

Лапсус кибордус. Се разбира дека имаме еден претседател, кој патем има поголем рејтинг самиот од било која политичка коалиција, односно е избран со 534.910 гласа и еден претседател на суд. Иако имаме две јавни обвинителства, на пример, но еден официјален јазик. Иако знам дека вие од коалицијата СДСМ/Сорос тоа не го сакате. Не разбирам ниту зошто сакате албанскиот јазик да се учи уште од градинка задолжително за сите граѓани, а успеавте да спречите учење веронаука за тие што тоа го сакаат иако во Македонија има повеќе верници отколку Албанци.
Што се однесува до вашиот коалиционен партнер Џорџ Сорос чии платеници се избрани и како пратеници на вашата листа, тој инвестира по околу 5 милиони евра годишно во политичка пропаганда, нај повеќе во лажно оцрнување на ВМРО-ДПМНЕ. Тие пари се трошат во перманентна политичка кампања. Успеа само привремено да направи поделба и цело време се обидува да направи ние Македонците да се замразиме меѓу себе. Јас лично не можам да мразам некого затоа што некој му го испрал мозокот. Ги жалам предавниците затоа што се посрамотуваат себе си и идните генерации од своите фамилии. Мислам дека излез од кризата се нови парламентарни избори. Без мешање од странци. Со нормален закон за информирање со кој секој новинар што ќе клевети ќе биде соодветно казнет. За жал тешко е дека до тоа ќе дојде брзо, а потребно е време да се очисти македонската почва од плевелот што го имаат посеано соросоидите, администрацијата на Обама и нивните слуги во ЕУ и во нашата земја, но дека најголемиот дел од граѓаните се очигледно спремни да го искажат својот став реално, сега откако на овие избори се отворија картите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Сре Фед 01 2017, 11:27

Гласови од фалсификувани избори не се бројат Трендо. На фер и демократски избори ни Маја не би гласала за Хорхе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2017, 09:49

Теута е дел од соросоидното крило на ДУИ и нормално е што така размислува. Кога сме кај СДСМ нели и ДУИ беше дел од бомбите, односно дел од „корумпираната“ власт. Интересно е кога сме кај корупцијата и тоа како новиот член на СДСМ Мухамед Зеќири во минатата година купил стан и БМВ Х5, кога нели немаше леб за двете деца според изјавата на вашиот црпнат пастир. Без да земе кредит.

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Muhamed-zekiri-anketen

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Чет Фед 02 2017, 09:52

Pak si lazhel...Kade pishuva deka toa go kupil minatata godina???
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty ВМРО-ДПМНЕ победи со 17.696 гласа разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2017, 10:10

Во колоната карактеристика. Имам згрешено за џипот. Купен е во оваа година. Браво за Зеќири. Со неколкуте плати од СДСМ во висина од 500 евра и една пратеничка од 1.000 евра има купено стан од 44 м2 и БМВ Х5. Домаќин човек, нема што. Претходно има стан од 81 м2 од 2011 година, друг БМВ од 2014 и наследил дел од куќа од 600 м2 во 2010 година. А да не го ставеше амнестираниот криминалец Зоран Заев на партиска плата лани ќе немаше пари за леб.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Чет Фед 02 2017, 10:27

Prestani da tresesh zeleni i objasni go ova...Toa e istiot onoj cigan cigan koj pokazhuvashe sreden prst na makedoncite a vie predavnicite se raduvavte i go poddrzhuvavte...

Елвис живее во куќа на Амди, а Амди нема куќа

Синот Елвис, градоначалник на Шуто Оризари, во Државната комисија за спречување на корпцијата пријавил дека како имот не поседува ништо, а живее во куќа на родителите од 100 метри квадратни.

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Bajram-1024x264

Во исто време Амди, татко на Елвис, избран пратеник не ја пријавил куќата која ја посочува неговиот син. Амди напишал дека од имот има возило Пежо и кредит како имот на деца кој го земал во 2009 со рок на исплата до 2013.

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Bajram-1-1024x319

Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2017, 10:43

Доколку заборавил да пријави имот Амди треба да плати прекршочна казна. Тука нема ништо друго спорно. Се работи за куќа колку што се гледа во пријавата на синот од минатиот век кога СДСМ беше на власт.
Што се однесува до средниот прст тој не беше покажан на Македонците, затоа што мнозинството Македонци не беше против носење на буџетот. А диктатура, односно поништување на волјата на мнозинството бараа соросоидите и домашните предавници. Што би рекле, нов израз што по доаѓањето на Трамп се користи во САД, левите фашисти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Чет Фед 02 2017, 10:46

Zaboravil kade zhivee??? Kako bre ne ti e sram da branish cigan koj gi mrazi i krade makedoncite???
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2017, 11:36

Не сум фашист па да мразам Роми. Претпоставувам дека се работи за пропуст затоа што куќата е изградена во минатиот век и до сега ниту платениците на Сорос од А1он немале забелешки на пријавата од имотната состојба на Амди Бајрам. Тоа што вие левите фашисти се сметате за единствениот претставник на Македонците и дека вие сте целиот народ е психолошки проблем, па не му е место на форумов политика. Амди Бајрам им покажа, да повторам, среден прст на левите фашисти кога се обидуваа во диктаторски стил да го блокираат носењето на буџетот подржан од големо мнозинство во македонското Собрание од народните представници. Бајрам, за разлика од Заев си го отплати долгот. Не е амнестиран.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Чет Фед 02 2017, 14:05

Da ama tvojot brat ciganot Amdi mrazi makedonci...A ti se raduvash i go poddrzhuvash vo toa...Znachi i ti gi mrazish makedoncite...Predavnik...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2017, 19:47

Јас за разлика од тебе не правев попис на протестантите, левите фашисти што сакаа да воведат диктатура и да го блокираат носењето на буџетот спротивно на волјата на мнозинството. Таму беше на пример Мирјана Најчевска која не е Македонка, туку Земјанка. Мнозинството од протестантите мислам дека Александар Македонски го сметаат за Александар Грчки.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Teo Чет Фед 02 2017, 20:40

Ti ne mislish...Tebe mislenjeto ti go kazhuvaat shitelite i kuririte...A sega ne se izvlekuvaj tuku objasni zoshto se raduvash koga ciganot gi navreduva makedoncite...Potochno, objasni zoshto gi mrazish makedoncite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by defo Чет Фед 02 2017, 23:04


Еве го, и како Крсте Муко, „Др“.Сашо Василески и „Др“. Љубен Арнаудов му се смеат..како(уставри не, тие се) зелени.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by osa Чет Фед 02 2017, 23:20

zamisli defo da dojde SDSM na vlast shto mislish koj prv ke "lezi" ???? ja znam ,ama ti dali znaesh ? Smile

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by OPOZICIONER Чет Фед 02 2017, 23:36

edna interesna rabota koja ja zabelezhav ,neznam mozebi i nekoj drug go zabelezal istoto ,po zavrshuvanjeto na izborite pa se do sega gi slusham od DPMNE no i ostanatite novinari ,reporteri ,prezenteri na vesti na mnogu mediumi kako POVTORUVAAT deka dpmne ima najmnogu glasovi i najmnogu pratenici ,e sega neznam kako moze RAZLIKATA MEGU DPMNE I SDSM DA E SAMO BEDNI DVA PRATENIKA ,a sepak da se velicha uspehot na dpmne dali po difolt se prezentira ,se kazuva na televiziite i sekade deka dpmne ja dobile poddrshkata so najmnogu glasovi i so najmnogu mandati ...ova ko da pobedile so 22 pratenika poveke a ne samo so 2 pratenika ,mizerno neli
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by трендафил Пет Фед 03 2017, 09:51

На денот на изборите противник на ВМРО-ДПМНЕ не беше само СДСМ, туку и администрацијата на САД и владите на земјите членки од ЕУ што ја поддржуваат. Земјите што Верушевски ги нарече ЧАДОР. Да победиш така силна екипа, тука не мислам на СДСМ, туку на неговите поддржувачи, не е мала работа.
Едно лично прашање до Опозиционер. Дали доколку СДСМ стане власт ќе си го смениш никот во Властоподржувач.
Заев пак изјави дека ќе си даде оставка доколку ги загуби изборите. Не рече дека тоа ќе го стори само ако загуби со богата, а не со бедна разлика.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Luxor Пет Фед 03 2017, 10:12

Пак си згрешил. На денот на изборите противник на ВМРО беше дпмне и фамилијата на чело со Грујошеску.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние - Page 3 Empty Re: ДПМНЕ победи со 2 пратеника разлика, на каде ќе оди Македонија и сите ние

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот