Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вмро-ДПМНЕ

+12
Teo
Kalinda
трендафил
defo
tmoro
Фири1
Arhimed
Sotir
Hamad bim Khalifa
gerasim
osa
reiter
16 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Саб Мај 20 2017, 19:35

Вице не е брат на Груевски. Си погрешил нешто.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Kalinda Саб Мај 20 2017, 23:20

Ме изненади Трендафил !
Многу кратко си
одговорил!?
Се надевам не си и ти
еден од оние кои
сега ке бегаат?!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 494
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Нед Мај 21 2017, 22:41

Последниот бал на една диктатура, на еден гнасен режим!!!!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пон Мај 22 2017, 08:39

Заев изгледа очекувал бесплатна карта плус да му уплатат нешто кај Вицето за да дојде на отворањето на грандиозниот објект на Македонската филхармонија. Или има проблеми со коалиционите партнери при составувањето на владата, па нема време за концерти. Јас мислев дека владата е веќе договорена и само се чека на мандат од Претседателот на Република Македонија. Кого патем не го признаваа, нели, водечките партии од тиранската влада во формирање. И ти ли Дефо за најпаметни ги сметаш жителите на Арачиново затоа што таму победи СДСМ а вашата, да не кажам тиранската коалиција доби 5.313 гласа, а само 17, 15 за ВМРО-ДПМНЕ и 2 за Левица се против кантонизација и двојазичност на целата територија на државата.
Иначе можеш да пишуваш што сакаш, ама ниту една диктатура не паднала на избори, посебно не по предвремени. И не со избор на Претседател на Собранието со 60 или помалку гласови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Мај 22 2017, 20:38

Абе уште пишиш ќе се самораспушти наскоро и ти како партијата

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Мај 22 2017, 23:51

вмро-ДПМНЕ - Page 4 18557488_243575589456409_5166710923239524771_n
E мој Трендо, а и сите ДПМНЕ-овци не разбирам како дозволивте од ова да станете она што сте денес. Оваа промена од „трошна куќичка“ во онаа велелепна грдосија ја опишува и промената во вашата душа и свест. Од прогресивни луѓе во апсолутни животни.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Вто Мај 23 2017, 16:17

Само еден кат од објектот е во сопственост на ВМРО-ДПМНЕ. Инвеститорот што го изгради целиот објект за отстапниот плац на кој се наоѓаше објектот чија слика прикажуваш како надоместок го има изградено тој еден кат. За разлика од ВМРО кое од државата го има добиено само стариот објект во СКопје, СДСМ ги задржа сите објекти на СКМ низ цела Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Вто Мај 23 2017, 23:22

Поголем дел од високи функционери осомничени и обвнети од СЈО имаат досиеја на Клиниката за психијатрија во Скопје, дознава А1он. Поголем дел од нив уште пред објавувањето на прислушуваните материјали отвориле досиеја на Клиниката и се пријавени како пациенти, а има кои тоа го направиле и по објавувањето на бомбите. Според извори од Клиниката, дел од овие досиеја на одредени функционери се водат веќе две години.

Се работи за добро смислено сценарио-со овие досиеја доколку некој од нив биде обвинет и осуден ќе се бранат во судот да не можат да одат во затвор. Правни експерти за А1он тврдат дека досие од две години на Клиниката за психијатрија е доволна причина некој да не може да биде осуден, односно да не може да оди во затвор. Во случај да има пресуда, истите лица би биле упатени на Клиниката за психијатрија и би можеле за викенди да заминуваат по дома.
Овие лекарски досиеја според досега достапните информации се водат кај тројца психијатри во Клиниката.

Единствениот проблем кога би се покажале овие досиеја во судска постапка е што со тоа политичката кариера на сите со вакво досие ќе биде запечатена засекогаш.


Е ај сега.......
Извор

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by osa Сре Мај 24 2017, 09:02

zatoa nekoj od "trojanskite konji " (lazno promovirani vo lica protiv vlasta)postojano povtoruvaat deka mora da se ima psihijatriski izveshtaj pred da se kandidira ili takanarecheno lekarsko uverenie ,ama pred da se kandidiraat ,a ne pred i za vreme na objavuvanje na bombite
spored narodnata :nagovaramti kerko ,seti se snao ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Сре Мај 24 2017, 18:00

Hamad bim Khalifa напиша:Nesomneno deka narodot gi saka! Narocito : pustencani, site onie za ushi i gushi fateni, penzioneri na 15 kat bez liftovi, site znaeni i neznaeni sto "pishtat i vrishtat" po makedonijava!
A ti samo gledaj sto ke se slucuva...pod trijumfalnata vo Pariz visi francuskoto zname, sto mislish sto ke visi pod nashava (ili koj)?
И ти ли си еден од тие што мисли дека во Арачиново Македонија се сака многу повеќе отколку во Струмица на пример, затоа што таму СДСМ го победи ВМРО со 2.052 према 15. Резултати Арачиново

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Сре Мај 31 2017, 22:01

Еве едно случување кое е вредно да се спомне, денес на прес давајќи отчет за сработеното, Никола Попоски  истакна дека нема да биде нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ. Дали сакаше да каже дека од лични причини се откажува, или ДПМНЕ и понатаму сака да си остане ДПМНЕ, недемократска, приватизирана партија.
„Она што ме прашувате, дали ќе бидам лидер на ВМРО­ДПМНЕ, можам да кажам дека тоа се главно политички мотивирани информации или шпекулации, со цел да се создаде слика на едно неединство во партијата“, изјави Никола Поповски, Министер за надворешни работи.

Јас лично за човеков имам високо мислење, и мислам дека со него ДПМНЕ ќе стане повторно ВМРО-ДПМНЕ, партија која достоинствено ќе се носи со ситуацијата, и ќе ја оправи Македонија од 11 годишното владење на една врхушка, која приватизирајќи ја партијата, ја приватзира државата.
Попоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ – Министерот во заминување со отчет за сработеното
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Сре Мај 31 2017, 23:05

Не си помислил ли дека штом ти на пример посакуваш да си замине Никола Груевски од лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ, дека тоа не е добро за оваа партија, туку за СДСМ. Шегата на страна, прво промена на лидерот е работа на членовите на партијата. Второ Груевски не вети дека ќе си замине од лидерската позиција ако ги загуби изборите. Всушност победи на нив. И на државно партиско ниво и во директната борба со Зоран Заев. Тоа што победникот не мора да состави влада е сосема друго прашање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ добиваат поддршка од Брисел?

Пишување by defo Вто Aвг 29 2017, 22:17

Откако денеска ја презентираа Декларацијата насловена „Европска ВМРО-ДПМНЕ за европска Македонија“ иницијаторите за реформи и демократизација на ВМРО-ДПМНЕ попладнево заминаа за Брисел.

Тие за „Фокус“ потврдија дека се во Брисел, но не откриваат повеќе информации за тоа по кој повод се таму.

Според информациите на „Фокус“, реформаторите веќе договориле средби со високи претставници во Европскиот парламент и во Европската народна партија, кои се заинтересирани за реформите во ВМРО-ДПМНЕ и за новата Декларација “Европска ВМРО-ДПМНЕ за европска Македонија.

Се очекува утре да има повеќе информации за активностите на реформаторите во Брисел и поводот за нивната посета на престолнината на Европската унија.

Дефинитивно ако е така, ко што велат има шанси да му кажеме збогум на најголемото зло на 21 век, Никола Груески.

http://fokus.mk/reformatorite-na-vmro-dpmne-dobivaat-poddrshka-od-brisel/
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Сре Aвг 30 2017, 15:39

Демократски е за тоа кој ќе биде на чело на ВМРО-ДПМНЕ да си одлучат членовите на партијата. Јас, на пример, не сум член и не можам да одлучувам за тоа. Уште помалку тие што не се државјани на Македонија без разлика дали се во Брисел, Москва, Пекинг, Тирана ...
Ако поентата на написот во Фокус е дека режимот во Скопје е лош тоа на мене ми беше јасно многу одамна и со тоа се согласувам. Но не се согласувам дека еден режим треба да се замени со друг од странци. Тоа е наша домашна задача. Странци не можат да донесат демократија туку само режим. Режим се отстранува со сила затоа што не си оди сам никогаш, но демократска власт се бира на избори. Без одлагања на закажани избори, ни еднаш, а не два пати, посебно не со ноторни лаги како на пример таа за половина милион фантоми на избирачкиот список.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo Сре Aвг 30 2017, 15:45

Shto chlenovite...Ako nie ne vi kazheme vie seushte kje bleete po pastirot...Zatoa osvestete se i smenete go rakovodstvoto ako sakate na narednite izbori da imate nekolku pratenika...Ovaka, kako shto ste totalno nesposobna opozicija Zaev kje vladee sto godini...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Сре Aвг 30 2017, 16:21

Ако навистина сметаш дека Заев треба да биде сменет не разбирам зошто не го смените вие од СДСМ, туку чекате ВМРО да добие лидер што ќе го победи на избори. Значи ли ова дека немате шанси да произведете лажни докази со кои ќе го затворите Груевски во Идризово, па сега мислите дека деформаторите од ВМРО ќе ви ја завршат работата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo Сре Aвг 30 2017, 16:28

Zaev e pobednik...Timot shto pobeduva ne se menuva...Jas samo za vashe dobro ve sovetuvam da se otkachite od pastirot kolku shto mozhete pobrzo...Inaku kje ostanete bez partija a za nekakva vlast mozhete da imate samo vlazhni sonishta...

PS. Shto ste zapnale grujo da se zatvori??? I vie ste svesni deka ve vodi vo propast ama ste pregolemi kukavici sami da go smenite pa kje chekate so pravosilna presuda da otide vo Idrizovo???
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Сре Aвг 30 2017, 19:08

Тоа е она Тео, што јаз го зборам од дамна, ДПМНЕ е приватизирана, сопственик е Груески, што и ќе се докаже на следниве избори. Партијата е без црни и сиви приходи, а најголем издадаток се токму локалните избори.А парите спрема мое се сконцентрирани кај Грујо и Сашо. Сашо е надвор од играта, бидејќи Грујо сакаше да го превесла.После локални пак ќе се со блокирана сметка.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 31 2017, 09:49

Џабе им зборувате на небањатите со лоботомирани мозоци, партијата и државата за која толку патриотски се чукаат во гради им се киднапирани од пастир Никола ама тие упорно го штитат жртвувајки ги и своите и судбините на своите најблиски. Стокхолмски синдром е тоа, ќе им помогне само долготраен третман во Бардовци.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Чет Aвг 31 2017, 14:18

Не знам зошто па на тебе би ти пречело ако Ахмети, Села и Заев победат и на следните избори. Тогаш младите ќе останат во Македонија. Поточно кажано под земја, ако се гледа по напредокот во здравствениот третман на новороденчињата по реформите на Заев и Таравари.
Многу ми е тешко да поверувам кога еден следбеник на Сорос и Бејли плаче по силно ВМРО. Што ти е на тебе гајле ако ВМРО се распадне. Вие и така сметате дека право на тоа име имаат само Љубчо Георгиевски и Каракачанов. Љубчо е нели силен и дел од коалицијата на власт што се бори против ВМРО-ДПМНЕ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 31 2017, 16:21

Силно дпмне значи дпмне ослободено од небањати и магионичарот кој ги лоботомира а со тоа по дифолт ќе придонесува за подобра влада на Македонија затоа што каде што е силна опозицијата таму владата работи подобро. Засега од вас како опозиција видовме само повтарање на звуците од гасовите од шупакот на пастирот на вашите емпетројки.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Чет Aвг 31 2017, 18:49

Лошо е што не видовме ништо од власта. Освен задолжувањата и починатите деца.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Luxor Чет Aвг 31 2017, 20:23

Видовме раздолжувања. Затоа престани со манипулации.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Чет Aвг 31 2017, 20:47

Имавме замена не кредитот од Дојче Банк со друго задолжување. Ова е позитивен потег на власта, еден од ретките, затоа што каматата на овој кредит е доста помала отколку на првичниот кредит земен во услови на светска економска криза кога каматите беа повисоки. Но тоа не може да се нарече раздолжување. Имаме и преполовување на буџетските девизни резерви во првите 100 дена на владеењето на хунтата што е на власт во Македонија.
Македонија во последните 11 години немала проблем со сервисирање на кредитите. Затоа и имаме ниски камати сега.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Luxor Чет Aвг 31 2017, 20:55

Па како тогаш Грујошеску не задолжуваше по повисоки камати? Не крадел земајки провизија од банките?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 4 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот