Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вмро-ДПМНЕ

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин on Вто Апр 28, 2015 5:30 pm

Не, не, он е веќе длабоко навлезен во филмот на Ким Јонг Ун. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Arhimed on Сре Апр 29, 2015 7:22 pm

http://www.dokaz.mk/vi-blagodaram-vmro-ova-go-nema-ni-vo-tsrtanite/
Преку својот Фејсбук-профил ноќеска битолчанецот Горан Момировски порача дека е разочаран од ВМРО-ДПМНЕ за негрижата кон него, како и дека се повлекува од членство.

Покрај тоа што не го вработила досега, овој татко на две деца на владејачката партија и замерува и што сега мора да враќа 30.000 денари кои ги зел како социјална помош.

Кој со ВМРО-ДПМНЕ тикви сади - џабе се надева на субвенции.

Нема толку пари за сите, на Ивона малку и се 1500 Е / месец, сака да излезе од пештерата и да инвестира.

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter on Сре Апр 29, 2015 7:37 pm

и Митко Митевски полицаецот кој 2001 за влакно спаси жива глава од паднатиот хеликоптер на Шапка треба да враќа пари кои му беа дадени како некаков надомест.За жал и многу други бранители беа понижени од ваквиот однос на дпмне и враќаа пари.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин on Чет Апр 30, 2015 7:34 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин on Пет Мај 01, 2015 6:27 pm

Demokratijata na dpmne-ovcite...Stravot se vkorenil tolku dlaboko shto nemale hrabrost da vmentnat nitu formalen protivkandidat na Grujoshesku...

Груевски единствен кандидат за лидер на ВМРО-ДПМНЕ пред утрешниот конгрес


Актуелниот лидер Никола Груевски е единствениот кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ на конгресот на партијата кој утре и задутре ќе се одржи во Куманово. До 15 часот до кога беше рокот пристигната е само кандидатурата на Никола Груевски.

http://24vesti.mk/gruevski-edinstven-kandidat-za-lider-na-vmro-dpmne-pred-utreshniot-kongres

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин on Нед Мај 03, 2015 7:23 pm

Sasho Ordanovski so obrakjanje...

Отворено писмо до вториот и третиот ешалон

1. Се наоѓа во постојано заседание по разни кабинети, кафеани и други објекти, меѓусебно се храбрат и се бодрат – особено во присуство на лидерот, но и пред вработените во своите ресори! – додека зад грб ужасно се исплашени, тоа друштво на „лудаци“ и „кретени“ одвратно се озборува и се обвинуваат за тоа кој е највиновен и за што; и кој колку „лапнал“, додека тие гинеле за интересот на државата и за народот. Оваа состојба нема да се смени само затоа што вашиот партиски Конгрес деновиве, со многу плескање и со акламација ќе потврди дека фамилијата е во посед на душата и на судбината на самата партија. Напротив, веќе следното утро кога ќе завршат песните и честитањата, првиот ешалон ќе го продолжи своето незапирливо тонење.

2. Дневно смислуваат нови проекти за задолжување на земјата, не би ли купиле уште некоја недела на власт; но тоа го прават и за олупината на бродот „Македонија“ што потешко да се крене од дното, за тие – си мислат! – несметано да веслаат кон Белизе.

3. Додека интензивно уништуваат докази во своите сектори (што ќе им се брои во дополнителни кривичните дела, ним, но и на соучесниците), прават тајни анализи за тоа на кое место се тие на листата за апсење.

4. Им се дерат дома на родителите, на жените и на децата (неколкумина од нив кои, всушност, имаат деца), нервозни што се опкружени со грижа од најблиските роднини и пријатели за тоа како сето ова ќе заврши и заради коментарите од типот „ти викав јас...“ итн.

5. Интензивно размислуваат кого да го „подметнат“ под тркалата на камионот што сѐ повеќе забрзува и се заканува наскоро и неизбежно да ги прегази.

Celata kolumna TUKA

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter on Нед Мај 03, 2015 9:01 pm

Тео напиша:Demokratijata na dpmne-ovcite...Stravot se vkorenil tolku dlaboko shto nemale hrabrost da vmentnat nitu formalen protivkandidat na Grujoshesku...

Груевски единствен кандидат за лидер на ВМРО-ДПМНЕ пред утрешниот конгрес


Актуелниот лидер Никола Груевски е единствениот кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ на конгресот на партијата кој утре и задутре ќе се одржи во Куманово. До 15 часот до кога беше рокот пристигната е само кандидатурата на Никола Груевски.

http://24vesti.mk/gruevski-edinstven-kandidat-za-lider-na-vmro-dpmne-pred-utreshniot-kongres

ова со неговиот самореизбор сака да си обезбеди грб за престојниот период за кој му престои од бомбите на заев... ужас го очекува голем но и поголем ужас кога многу ќе се откажат од него...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 08, 2015 7:36 pm

PRENOS VO ZHIVO!
N.R.I.P. DPBNE !!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин on Саб Јун 20, 2015 6:32 pm

Kade li se patriotite da im chujam glas...

ФОТО: Министерот Незири во Бугарија под името „Скопје“, наместо „Македонија“

Министерот за економија Беким Незири во Бугарија, учествуваше на Економскиот форум за Југоисточна Европа, кој се одржува во Софија, во рамки на претседавањето на Република Бугарија со Процесот на соработка на ЈИЕ.

вмро-ДПМНЕ - Page 3 11350036_958014040915539_853044958_n-540x366

Како што може да се забележи од фотографијата Незири настапил на форумот под името „Скопје“, наместо „Република Македонија“. Интересно е дека го нема ниту неговото име пред него.

Во листата на говорници на форумот, објавена на официјалната интеренет страница, тој е заведен како министер за економија на БЈРМ (ФИРОМ).

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Јун 21, 2015 5:40 am

PHHAHAHAHAHAHHAHAAA!
Trebalo napred da im napishat MAJMUNI! - i onaka nisto ne citaat i ne gledat osim pari ko se u prashanje!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин on Нед Јун 21, 2015 10:46 am

I najnovite vesti...

ФОТО: „Плоштадот ВМРО“ на Google Maps е означен како „Плоштад на срамот“

Плоштадот ВМРО кој вечерва беше свечено отворен заедно со новата зграда на ВМРО-ДПМНЕ за 25-от роденден на партијата, на сервисот Google Maps не е означен со вистинското име, туку некој решил да си поигра со името и го „прекрстил“ во  „Плоштад на СРАМОТ“ (Square of the SHAME).

Ова го забележал твитерџијата „sheretoto“ и решил да го сподели.

вмро-ДПМНЕ - Page 3 CH9vL9yWIAAG6aO

Локацијата и името можете да ги видите на следниот LINK (ако не биде променето во меѓувреме).

вмро-ДПМНЕ - Page 3 77889999-540x313

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Јун 21, 2015 10:52 am

mOZE DA GO BRISHAT, AMA PRINTSKRINOT MI E SOCUVAN.... Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Нед Јун 21, 2015 10:58 am

Во право се.......токму тоа треба да им е името........


вмро-ДПМНЕ - Page 3 Bodigardi%20grujo


Јас пошто не сум запознато со протоколи и такви работи....дали е нормално околу Грујо да има ваков обрач од телохранители.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter on Сре Сеп 02, 2015 12:11 pm

им остана навика(читај СТРАВ) да не гостуваат по медиуми кои не им се по мера.Синоќа кординаторот на пратеничката група на ДПМНЕ кои 15-месеци си уживаа сами и си донесуваа закони како им сака не дојде на ТОП ТЕМА на телевизија Телма.Ќе дојде и крајот на бегањето.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Гостин on Пет Јун 03, 2016 5:41 pm

Airlija i od mene...

Се спрема нова „Панорама“!

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Blagojce%20kotevski

Ајде аирлија. Се спрема нова „Панорама“!

Ова не е информација добиена од сенаса со гатачката на Гуевски, туку проста политичка алгебра. Деновиве имавме два серизони потреси кон ликот и делото на Гуевски и тоа двата излезени од неговиот двор.

Првиот, сликите или муралите од седиштето на ДПМНЕ, во кое е отсликан Гуевски и неговата аболицирана банда! Фотографиите од овие слики или мурали јавноста ги добива од лица кои се дел од најтесното раководство на ДПМНЕ, а на кои им е пукнат филмот и бараат промена внатре во рамките на партијата.

Додека се освестуваме од фотографиите, денес нова мега бомба! Во јавност се пушти аудио на кое може да ги слушниме советите кои гатачката му ги дава на лидерот на ДПМНЕ во (претпоставка) 2012 година!

Фактот што некој ги имал овие снимки и решава да ги пушти во употреба сега, само ден, два после фотографиите од сликите и муралите покажува дека во дворот на ДПМНЕ се спремаат за чистење, читај нова „Панорама“!

Рака на срце, одамна е дојдено времето!

Овие две мега бомби го удираат Гуевски таму каде што се претставува најсилен: човек од народот и демохристијанин.

Митот за неговата месијанска мисија од библиски размери, пропадна повеќе пати ама ова боли затоа што (и) овај пат „каменот е од блиску“.

Додека неговите гдом-ОВЦИ се тепаат за прв ред во бесцелните протести за парче сендвич, додека за три месеци умираат 60 бебиња, додека ни умираат родилки како во ниту една друга развиена земја, додека имаме инсулинска криза и се бориме да крпиме месец со 10.000,00 ден плата, некој кој се претставува како човек од народот се вози во мерцедес од 600.000,00 евра, носи наочари од неколку илјади евра а троши милиони евра на мурали???!!!

Што ќе кажи сега г-дин г-дин Стефан и г-дин Петар за сеансата на демо(н)христијанот Груевски? Ќе има анатема за него или...? Колку е ова христијански?

Со други зборови, некој (и) од внатре му ја крои капата на Гуевски! Или истата е веќе скроена и се чека да му се навре!?

Како и да е времето, работи против Гуевски!

Ќе си лежи, а парите ќе ги вратиме!

ПС. Не е жолто комбе!

Благојче Котевски

(Статус на Фејсбук)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter on Нед Јун 19, 2016 9:19 am

ЕКСКЛУЗИВНО:ПРОФЕСОР ИВАН БАБАНОВСКИ,ЗА ЛИКВИДАЦИЈАТА НА ДРАГАН БОГДАНОСКИ ПРАШАЈТЕГО МАНЕ МАНОИЛ ЈАКОВЛЕВСКИ И ОСТАНАТИ СОРАБОТНИЦИ НА СДБ И КОС напиша:
Професор Иван Бабановски , долгогодишен прв човек на СДБ за Македонија и професор на Факултетот за Безбедност ,се’ огласи со свој став на социјалните мрежи по написот на ОхридСкај ,во кој во мал дел ја зачнавме поврзаноста на раководните структури на ВМРО ДПМНЕ со КОС И УДБА. Професорот Бабановски во својот статус ќе изнесе: – Им изразувам јавна благодарност на сите оснивачи на ДПМНЕ за се’ што претходно направија за Службата за Државна Безбедност,прво за СФРЈ,а потоа и за СРМ. Воедно им оддавам голема благодарност на сите членови на Макеоднската Влада од 1991 година , во која беа прекалени наши соработници на СДБ на СРМ, преставници во странство,Амбасадори на СФРЈ, Републички и Окружни Јавни Обвинители и Заменици,Партиски секретари и челнови на СКЈ и СКМ.Нивната Безбедносна култура,која ја стекнаа во брзите едномесечни КУРСЕВИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ,РАЗУЗНАВАЊЕ И КОНТРА РАЗУЗНАВАЊЕ, беше сериозен ДОПРИНОС во попречување на сите обиди за Дестабилизација на Р.М.Затоа тие , мртвите добија Фондации, Имина на главни улициц низ Градовите во Р.М, дури некои добија и мегаломански споменици од „Преродбениците“! Тука во исти кош ,не ги ставам некои шетачи по партиите по налог на СДБ,по партиските фракции на ДПМНЕ , како и оние кои ни помогнаа да ја реализираме од пластика каде апсевме поголем број на Полицајци и Оперативци на УДБА.Благодарение на големите Макеоднски патриоти кои не се жалеа во бробата и против Елитните ДПМЕНОВЦИ,од кои некој беа СУДИИ ВО КОМУНИСТИЧКИОТ СИСТЕМ,ДЕНУЦИРАЈЌИ ГИ ЗАРАДИ ПОДЕМОТ НА НАЦИОНАЛИСТИЧКАТА ВЛАСТ НА ПРИМИТИВЦИТЕ КОИ НА ЧЕЛО СО ДОСТА ДИМОВСКА ,КАКО И ДИПЛОМЦИТЕ КУРСАЏИИ ПО РАЗУЗНУВАЊЕ ЗАВРШЕНИ ВО СОФИЈА Р,БУГАРИЈА, ГИ РАЗНЕБИТИЈА ДО ГОРЧИНА МАКЕОДНСКИТЕ ОДБРАМБЕНИ И БЕЗБЕДНОСНО-ПОЛИЦИСКИ СТРУКТУРИ.ОД ТАА ПРИЧИНА , ТАКА ДЕНЕС НЕ СМЕ КАДАРНИ ДА СЕ ОДБРАНИМЕ И ЗАШТИТИМЕ ОД ПЛЕМЕНСКО -КАЧАЧКИТЕ , НО НИТ ОД КОМЕСАРСКО-СЕМЕЈНИТЕ ТЕРОРИСТИ,КОИ НАСТАПУВААТ ПОД ЗНАМИНАТА НА ТАНДЕМОТ ДУИ-ДПМНЕ …!МНОГУ ДОЛГА БИ БИЛА ЛИСТАТА НА СИТЕ ОНИЕ КОИ ПОМИНАЛЕ НИЗ ОБУКИТЕ НА СДБ НА ССВР И СРМ ,А КОИ ДЕНЕС СЕ ПРЧАТ КАКО НАВОДНИ БОРЦИ ЗА НЕЗАВИСНОСТ НА МАКЕОДНИЈА ОД 1991 ГОДИНА . НИТУ ЕДЕН ОД НИВ НЕ МОЖЕВ ДА ГО СПОМЕНАМ ВО МОЈАТА КНИГА ,ОНА ТЕРОРИСТИЧКА ВОЈСКА ВО МАКЕОДНИЈА , КОЈА ЈА ОБЈАВИВ НА ЛИЧЕН ТРОШОК ВО СЕПТЕМВРИ 2002 ГОДИНА ,УШТЕ МАЛКУ , ПА ЌЕ МУ НАПИШАМ НА ОНОЈ СЛИВЕНСКИ ДИЛЕТАНТ,ДЕКА ,ТОЈ И НЕМА ШТО ДА НАУЧИ ЗА УДБА НА СФРЈ ОД СЛОВЕНЕЧКИТЕ АРХИВИ, БИДЕЈЌИ ,СТАНЕ ДОЛАНЦ БЕШЕ АГЕНТ НА BND , И НА ВРЕМЕ СИТЕ КОМПРОМИТИРАЧКИ МАТЕРИЈАЛИ-ДОКУМЕНТИ И ДОСИЕА СЕ УНИШТИЈА.ДОДЕКА ЗА АПСЕЊЕТО НА ДРАГАН БОГДАНОСКИ, БИ МУ ПРЕПОРАЧАЛ И НЕМУ ,А И НА СИТЕ ВО МАКЕОДНИЈА ИГРАНИО-ДОКУМЕНТАРНИОТ ФИЛМ “ДИСИДЕНТ“МКОЈ ГО РЕЖИРАШЕПЕТАР ЏУРОВСКИ.А,ЗА СМРТА НА ДРАГАН БОГДАНОВСКИ , ТЕРБА ДА ГОВОРИ ОНОЈ КОЈ УЧЕСТВУВАШЕ ВО НЕГОВАТА ЛИКВИДАЦИЈА ,ОНОЈ КОЈ ДЕНЕС ГИ УЖИВА СИТЕ БАЛГОДЕТИ И БЕНИФИЦИИ КАКО ПРЕТСАВНИК НА „ФИРЕРОТ“ГРУЕВСКИ,ВО ИМЕ НА ВЛАДАТА НА Р.М. ВО УПРАВНИТЕ ОДБОРИ НА Т-МОБАИЛ,КАКО И ЦЕНТАРОТ НА ХОЛОКАУСТОТ,МАНОИЛ МАНЕ ЈАКОВЛЕВСКИ…..ЅИНГО И АМДИ БАЈРАМ ЗАЕДНО СО ДРАГАН ПАВЛОВИЧ -ЛАТАС ИМ ГИ ОСТАВАМ НА ВРАПЦИТЕ ,ТИЕ ДА ГИ ПЕАТ ЗАЕДНО ВО ХОР СО —КОСОВЦИТЕ…. “,ќе истакне Професор Иван Бабановски. напиша:
http://www.ohridsky.com/2016/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80-%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by reiter on Нед Јун 19, 2016 9:22 am

ЗА ИНВОЛВИРАНИТЕ СОРАБОТНИЦИ НА КОС И УДБА ВО ВМРО-ДПМНЕ

http://falanga.com.au/za-involviranite-sorabotnici-na-kos-i-udba-vo-vmro-dpmne

Сите на виделина ќе излезете,предавници....

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Пон Јун 20, 2016 8:19 am

Еве да видите како МВРО, ја брани честа на клептоманот Груески....


Уличното осветлување пред полициската станица Пролет во скопска Кисела Вода е исклучено, додека пред станицата во моментов граѓани на мирен собир бараат ослободување на приведениот активист Павле Богоевски. Како што јавува репортерката на НОВА Сашка Цветковска, осветлувањето е исклучено само на улицата пред станицата.


Портпаролката на СВР Скопје Лиза Бендевска вели дека за апсењето, медиумите може да и се обратат утре, бидејќи како што рече, сега било доцна. Засега, сведоци на настанот, меѓу кои и активистот Замир Мехмети за НОВА велат дека Шарената Револуција се обиделе да направат мирна герила акција во која ќе спуштат платно од Камениот мост, за време на партиската прослава на ВМРО-ДПМНЕ, но полицијата ги спречила и без никакво предупредување го привела Богоевски.

Страшно..........Ова ли е демократија ова ли е е правда....

Исклучено осветлувањето пред полициската станица Пролет

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Пон Јун 20, 2016 11:31 pm

вмро-ДПМНЕ - Page 3 ClZO0qHUgAE-UB4

Еве им го растурачот на протести на ДПМНЕ, инаку на сликава прави во старт два прекшоци, вози моторцикл без регистарски ознаки и без кацига т.е заштитна опрема. И колку за инфо ова му е трет мотор во временски период од 3 месеци кои го вози без регистарски ознаки. А МВР го толерира...најнормално за по потреба да им извршува гнасни работи.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Пон Јун 20, 2016 11:34 pm

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Gdom-700x394-696x392
Тешко ДПМНЕ, со ваков другар Стефчо ГРОМ......од своето CV, најголем успех му е растурањето на О.К ЛДП и О.К СДСМ во Карпош, и енормно збогатување на сметка на граѓаните на Карпош. Е реално е за во друштвото на бандитиве на сликата.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Пон Јун 20, 2016 11:35 pm

Две работи се безконечни простотилакот на ДПМНЕ и вселената.
Дел од насобраниот народ извикуваа: „Ако треба СЈО ќе го гориме, Владе не го даваме!!!“.
„Ако треба СЈО ќе го гориме, Владе не го даваме!!!“

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил on Вто Јун 21, 2016 12:46 pm

Колку што ми е познато немаше пријавено протести ниту на денот кога сакавте да закачите некаква голема крпа кај Камениот мост во Скопје, ниту претходно кога спречувавте слободно движење дури и на амбулантни возила и кога си земавте за право да вршите претрес на едно амбулантно возило. Патем сите градоначалници на ВМРО на сликава имаат помалку имот одколку што има Заев со семејството.
Што се однесува до моторџијата што беше нападнат од човекот чија сестра морала да дава сексуални услуги за да полага матурски и факултетски испити, тој сакал да се придружи на протестот, односно на блокадата. Веројатно за да закачи селфи од протест на некоја социјална мрежа, што е мода кај дел од младите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Вто Јун 21, 2016 8:07 pm

трендафил напиша:Колку што ми е познато немаше пријавено протести ниту на денот кога сакавте да закачите некаква голема крпа кај Камениот мост во Скопје, ниту претходно кога спречувавте слободно движење дури и на амбулантни возила и кога си земавте за право да вршите претрес на едно амбулантно возило. Патем сите градоначалници на ВМРО на сликава имаат помалку имот одколку што има  Заев со семејството.
Што се однесува до моторџијата што беше нападнат од човекот чија сестра морала да дава сексуални услуги за да полага матурски и факултетски испити, тој сакал да се придружи на протестот, односно на блокадата. Веројатно за да закачи селфи од протест на некоја социјална мрежа, што е мода кај дел од младите.


Абе а да ја прашаш жена ти , како стигна ти до твоето работно место можеш???? Само некој премногу да се разочараш...Smile

вмро-ДПМНЕ - Page 3 ClUVV5UWMAA07rq


defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Вто Jул 12, 2016 11:04 pm

вмро-ДПМНЕ - Page 3 9zr3ar
На денешен ден, лето господово 2003.....ДПМНЕ го обвинува СДСМ за воведување диктатура......
ДПМНЕ:СДСМ сака да воведе диктатура Тогаш се жалеа дека полицијата во Струга неоправдано употребува гумени куршуми (што и беше така), сега самите повикуваат на тоа. Дека гумените куршуми се решение за се.......дека ќотекот е излезен од рајот....


П.С Уште една лага на ДПМНЕ, дека кога ќе дојде на власт ќе ја промени територијалната поделба, и ќе ја врати на старо. Но не не го направи тоа него само ја доспроведе, со што станува соучесник во истата таа територијална поделба . Која од многу аспекти не е исправна, не само од национална......

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Саб Мај 20, 2017 11:51 am

Грујо пролупал..до даска нека од да вади документи и да ги пали за да го скрие криминалот.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 3 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот